Kiedy sadzić trawę i jak ją pielęgnować? | Porady KrosAgro

Kiedy sadzić trawy i jak je pielęgnować | Porady KrosAgro

Wiedza o tym, kiedy sadzić trawę w ciepłym sezonie, jest niezwykle ważna dla tych, którzy mieszkają na obszarach, gdzie pogoda jest przeważnie ciepła przez cały rok. Czas jest najważniejszy, jeśli chodzi o sadzenie tego typu traw i upewnienie się, że dobrze się rozwijają. Trawy trawnikowe występują w dwóch różnych typach, mianowicie w sezonie ciepłym i zimnym.

Trawy w okresie ciepłym, jak sama nazwa wskazuje, to trawy, które najlepiej rosną w porze ciepłej lub gdy temperatura otoczenia osiąga 75 stopni Fahrenheita. Ponieważ są roślinami lubiącymi ciepło, kwitną w południowej części Stanów Zjednoczonych, gdzie słońce jest obfite przez cały rok. Te rodzaje traw można często zobaczyć w większości domów z trawnikami, parkami i boiskami sportowymi.

Kiedy należy sadzić trawy na ciepłe dni?

Trawy sezonowe są najbardziej aktywne w ostatnich dniach wiosny, w okresie letnim i wczesną jesienią. Ich najlepszy okres wzrostu przypada na środek lata, kiedy temperatury są największe. Kiedy temperatura zacznie spadać, niektóre trawy w ciepłym sezonie nie umrą, ale pozostaną w stanie uśpienia, dopóki temperatura nie osiągnie wyższego poziomu.

Najlepszy czas na rozpoczęcie sadzenia lub instalowania traw w ciepłym sezonie zależy od lokalizacji. Jedną z ważnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest to, że trawy w ciepłym sezonie najlepiej kiełkują w glebie o temperaturze od 65 ° F do 70 ° F w nocy. W ciągu dnia temperatura ta zwykle wzrasta do 80 ° F, co jest optymalną temperaturą dla wzrostu Twoich traw.

Czas jest ważny podczas sadzenia traw w ciepłym sezonie. Podczas sadzenia nasion ważne jest, aby dać mu co najmniej 90 dni na zakorzenienie i uzyskanie odpowiedniej ilości składników odżywczych, zanim temperatura spadnie poniżej 55 ° F lub gdy nadejdzie pierwsza jesienna przymrozka. Nasiona posadzone późno nie będą w stanie ugruntować silnych korzeni i dlatego jest bardziej prawdopodobne, że nie będą się dobrze rozwijać w chłodniejszych porach roku.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji ciepłych traw sezonowych

Ogólnie rzecz biorąc, trawy z sezonu ciepłego są mało wymagające w utrzymaniu w porównaniu z trawami z sezonu chłodnego. Chociaż najlepiej rosną w wysokich temperaturach, nadal mogą przetrwać chłodniejsze pory roku, pod warunkiem, że otrzymują odpowiednią opiekę i konserwację. Twoje rośliny w ciepłym sezonie będą wymagały innego rodzaju pielęgnacji na każdy sezon, dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ich potrzeb, aby mieć pewność, że będą się dobrze rozwijać przez cały rok.

Wiosna

Podczas sadzenia lub przywracania roślin wiosną jedną z najważniejszych rzeczy jest ich nawożenie. Zimą Twoje trawy brązowieją z powodu braku składników odżywczych w wyniku niższej temperatury. Z tego powodu ważne jest, aby karmić je odpowiednim nawozem (bogatym w azot) dla traw, aby składniki odżywcze, które straciły podczas spoczynku, zostały im zwrócone.

Lato

Lato to czas na napowietrzanie traw. Napowietrzanie poprawi wzrost trawy, ponieważ może zmniejszyć zagęszczenie gleby, co umożliwia łatwe przechodzenie powietrza przez glebę i dotarcie do korzeni trawy. Temperatury w okresie letnim są najbardziej optymalne dla wzrostu traw w okresie ciepłym, a wraz z napowietrzaniem, wzrost i rozwój traw będą lepsze.

Jesień / jesień

Gdy nadejdzie jesień, trawa będzie miała mniej słońca, więc najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest usunięcie opadłych liści, które mogą tworzyć koc na trawniku i blokować światło słoneczne. Pamiętaj, aby nie zostawiać opadłych liści na trawniku dłużej niż kilka dni.

Zima

Zimą nie trzeba dużo konserwować trawnika, ponieważ trawa będzie uśpiona przez cały sezon, chyba że mieszkasz w południowej części kraju. Jeśli wykonałeś niezbędne prace konserwacyjne w poprzednim sezonie, będziesz mógł zobaczyć, jak trawa wyłania się do czasu stopnienia śniegu.

Jeśli mieszkasz na południu, po prostu pamiętaj, aby od czasu do czasu podlewać i nawozić trawy, aby mieć pewność, że dobrze rosną i zachowują swój soczysty zielony kolor. Upewnij się również, że mają wystarczająco dużo światła słonecznego.

Uprawa traw w szklarniach hobbystów: czy to możliwe?

Możliwe jest wyhodowanie sadzonek traw w szklarni hobbystycznej przed przesadzeniem ich na trawnik. W rzeczywistości rozpoczęcie trawnika od już założonych wtyczek do trawy ma lepszy wskaźnik przeżycia niż sadzenie nasion bezpośrednio na trawniku. Oto inne zalety uprawy trawy lub innych roślin w szklarni hobbystycznej:

Lepsza dystrybucja światła

Dobra dystrybucja światła to jedna z zalet posiadania szklarni hobbystycznej. Kiedy światło słoneczne pada na szkło lub plastikową folię pokrywającą szklarnię, może rozproszyć promienie słoneczne i równomiernie rozprowadzić światło po roślinach. Dzięki temu Twoje rośliny będą codziennie otrzymywać zalecaną ilość światła słonecznego.

Zwalczanie szkodników i zapobieganie chorobom

Ponieważ szklarnie hobbystyczne są zamkniętymi przestrzeniami, mniej szkodników będzie w stanie przeniknąć do obszaru, a tym samym do twoich roślin. Zapewni również sposób zapobiegania chorobom, ponieważ możesz łatwo izolować chore rośliny i chronić je przed zakażeniem zdrowych. Mniejsza liczba szkodników i chorób sprawia, że ​​nie będziesz musiał używać żadnych pestycydów.

Ochrona przed ekstremalnymi temperaturami

Szklarnie hobbystyczne chronią również rośliny przed uszkodzeniami wynikającymi z ekstremalnych temperatur. Jeśli nadal uprawiasz trawy w ciepłym sezonie i zbliża się pora zimna, zanim pomyślnie się ustabilizuje, szklarnia hobbystyczna może być idealnym miejscem do umieszczenia trawy, aby mogła dalej rosnąć. Wewnątrz możesz kontrolować temperaturę za pomocą wentylatorów i poduszek grzewczych, zapewniając swoim roślinom idealny stan środowiska.

Kiedy sadzić trawę w ciepłym sezonie: kluczowy jest czas

Jeśli szukasz odpowiedzi na temat tego, kiedy sadzić trawy w ciepłym sezonie, najlepszą odpowiedzią jest znalezienie odpowiedniego czasu. Zasadniczo powinieneś być w stanie sadzić i pozwolić trawom na zasiedlenie, zanim pojawią się pierwsze przymrozki na twoim obszarze. Podczas sadzenia upewnij się, że temperatura gleby wynosi od 65 ° F do 80 ° F, aby uzyskać optymalne wyniki.

Kiedy sadzić trawy i jak je pielęgnować | Porady KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa ogrodu z dziećmi

Ogrodnictwo z dziećmi to prawdziwa przygoda nie tylko tylko dla najmłodszych, ale również dla ich opiekunów. Wspólne pielęgnowanie warzyw i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pierwsze uprawy w tunelu foliowym

W marcu wielu ogrodników wypatruje pierwszych oznaków wiosny. Kiedy tylko śnieg się roztopi, a ziemia lekko przeschnie, wiele osób rusza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak często nawozić sukulenty? | Uprawa sukulentów w tunelu hobbystycznym

Jeśli uprawa sukulentów w tunelu foliowym, jest dla Ciebie czymś nowym, prawdopodobnie zastanawiasz się nad ich pielęgnacją, a jednym z…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Która hala dla rolnictwa – cena, projekt, sprzedaż?

Marka Krosagro od wielu lat tworzy struktury do upraw pod osłonami, dlatego w pełni rozumiemy, jak ważna jest przestrzeń. Nie zawsze chodzi…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu?

Może zastanawiasz się jakie korzyści płyną z uprawy roślin w szklarni lub tunelu i czy jest ich dużo? W ostatnim…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami to częsty powód zakupu tuneli foliowych przez plantatorów. Te pożądane przez rynek kwiaty, cieszą się niesłabnącym…

Więcej