Kiedy rozpocząć sadzenie w szklarni lub tunelu foliowym? | KrosAgro

Kiedy rozpocząć sadzenie szklarni przenośnej | KrosAgro

Zbieranie roślin ze szklarni to trend, a kiedy zacząć, przenośne sadzenie w szklarni to wiedza, którą należy znać na temat techniki, która przyniosła najlepsze plony wielu rolnikom na całym świecie.

Do najlepszych upraw, jakie można uprawiać w szklarni, należą: marchew, zielona cebula, szparagi, szpinak, bakłażany, rzepa, jarmuż, cukinia, mikro zielenina, okra, sałata i inne.

Co to jest przenośne sadzenie szklarni?

Przenośna szklarnia, w której można dosłownie wyhodować więcej żywności. Możliwość przenoszenia szklarni z jednego obszaru do drugiego spowoduje sezonowe przejście, na przykład z lata na zimę i odwrotnie, umożliwi lepszy wzrost upraw.

Jest to idealne rozwiązanie dla letnich roślin i upraw, takich jak bazylia, pomidory i papryka, i nie tylko, ale może również chronić je przed jesiennymi przymrozkami, aby mogły dłużej produkować. Szklarnie przenośne są ruchome, co świetnie nadaje się do personalizacji, dzięki czemu można się nimi bawić również zimą.

Czy przenośne szklarnie są dobre?

Tak, przenośne szklarnie to fantastyczne opcje, szczególnie w przypadku upraw, które rosną tylko w określonych porach roku. Dzięki tego rodzaju szklarniom zyskujesz korzyści płynące ze standardowych zbiorów szklarniowych, ale możesz je ulepszyć, na przykład zwalczać szkodniki i zwiększyć liczbę upraw chronionych w jednej szklarni, zapewniając lepszą ochronę.

Czy musisz dużo wydać, aby zapewnić sobie przenośny typ? Nie, wcale, ponieważ musisz tylko zmodyfikować konstrukcję. Wśród cech, na które należy zwrócić uwagę, są standardowa rama rurowa, podstawa pokryta tworzywem sztucznym oraz te, które są mocno przymocowane do podłoża i ponownie je odłączają.

Czy taniej jest zbudować lub kupić szklarnię?

Ostatecznie będzie to decyzja właściciela szklarni o budowie lub zakupie szklarni. Na pewno oba będą miały swoje koszty. Wiele osób uważa, że ​​zbudowanie szklarni po niższych cenach niż zakup zestawu może zaoszczędzić im pieniądze, ale niekoniecznie.

Jeśli kupisz na przykład standardową szklarnię bez żadnych modyfikacji, możesz ją mieć za niższą cenę niż to, co może cię kosztować przy budowie szklarni ze wszystkich posiadanych materiałów.

Tutaj uzyskasz wgląd w faktyczne koszty, dzięki czemu możesz uzyskać wskazówki dotyczące budżetowania. Mówi się, że koszt budowy szklarni waha się od 5 000 do 26 000 dolarów, ale średnia cena może wynosić od 13 000 do 14 000 dolarów. Właściciele domów, którzy chcą mieć własną szklarnię, mogą wydać nawet 3500 USD lub mniej, w zależności od preferowanych materiałów.

Co możesz wyhodować w szklarni dla początkujących?

Wcześniej dowiedziałeś się o najlepszych uprawach, które można uprawiać w szklarniach. Te struktury są najlepszym wyborem dla tych upraw, zwłaszcza tych, które nie rosną co sezon. Szklarnia może mieć różne warianty, takie jak mini szklarnie i szklarnie komercyjne.

Na przykład mniejsze i tańsze warianty pozwolą ogrodnikowi wydłużyć sezon wegetacyjny poza zwykłe ramy czasowe. Będzie również chronić sadzonki, gdy temperatura się zmieni lub spadnie poniżej zera przez noc. Te szklarnie mogą oszczędzać ciepło, zapewniać lepsze nawilżenie gleby i zapewniać ochronę ogrodu przed zwierzętami domowymi i innymi zwierzętami.

Ponadto hartują także chwasty w ogrodzie. Bez dalszych ceregieli, oto rośliny, które będą rosły dla początkujących.

Asparagus

Szparagi to rośliny, które wydają się nie lubić konkurencji, więc ogrodnicy muszą wprowadzić poprawki. Konieczne jest usunięcie chwastów i traw z okolicy oraz unikanie sadzenia roślin w pobliżu. Na tym blogu przedstawiliśmy spostrzeżenia dotyczące uprawy szparagów.

Metoda sadzenia szparagów polega na przydziale okopu. Musi znajdować się co najwyżej 14 cali pod ziemią, gdy uzupełniasz glebę materią organiczną w kanale. Zaleca się ustawienie tego na około 12 cali indywidualnie dla koron, z pędami skierowanymi do góry.

Unikaj czepiania się wszystkiego. Kiedy wszystko pokroisz, śmierć może spaść na korony. Upewnij się, że zostawiasz włócznie, najlepiej te najmniejsze.

Pomidory

Te pomidory w Twojej okolicy świetnie się mają, zwłaszcza że są to również doskonałe opcje do sadzenia towarzyszącego. Ta uprawa zapewnia korzyści zdrowotne, w tym pomaga w chorobach serca i nowotworach. Są bogate w witaminę C, potas, witaminę K i kwas foliowy.

Turnipy

Najlepiej rośnie w chłodniejszych warunkach pogodowych, rzepa w szklarni wygląda świetnie, głównie wtedy, gdy zostaniesz poprowadzony po właściwej drodze sadzenia uprawy. Po pierwsze, przed siewem zaleca się przygotowanie mieszanki kompostu. Te nasiona rzepy mogą zostać rozrzucone w glebie.

Pamiętaj, że mogą nie przeszczepiać dobrze, więc przygotuj słoneczne miejsce dla tych upraw. Nie wymagają również uwagi, ale potrzebna jest regularna wilgotność gleby.

Zielone sałatki

Wyobraź sobie swoje danie z sałatką prosto z podwórka. W porównaniu z zamawianiem ich z zewnątrz lub z restauracji brzmi to jak fantastyczny pomysł. Zdecydowanie dobrze rosną również w szklarni.

Uprawiać te warzywa do sałatki, wierz lub nie, jest to niezwykle łatwe. Jeśli chcesz zebrać te liście buraka, sałatę rzymską lub sałatę, możesz zamówić co najmniej osiem lub dziesięć różnych nasion. Rozpocznij od odmian rosnących w zimnej glebie o umiarkowanie niskich wymaganiach świetlnych. Gdy nadejdzie lato, zasiej odmiany odporne na ciepło.

Jak utrzymać ciepło w małej szklarni w nocy?

Technika, której będziesz musiał się nauczyć, jeśli chodzi o utrzymywanie ciepła w szklarni w nocy lub w zimie, obejmuje określone kroki. Obejmują one izolowanie szklarni folią bąbelkową, stosowanie ciepła, stosowanie termostatów, cyrkulację powietrza, wentylację szklarni i podnoszenie roślin z ziemi.

Podnoszenie roślin z ziemi wymaga odpowiednich sposobów, takich jak odwracanie tac do góry nogami i umieszczanie doniczek. Możesz mieć warstwę glinianych kamyków tuż pod pojemnikami lub na dole. Tutaj możesz zobaczyć swoje rośliny podniesione za pomocą systemu.

Wniosek

Uprawa roślin w szklarni wymaga inwestycji czasu i zasobów. Istnieją szklarnie słynące z jagód, ziół i warzyw. Wśród upraw znajdują się dzikie jagody, truskawki, ziemniaki, zioła, kalafior, buraki, rzodkiewka, kapusta, cebula i inne. Kiedy zdasz sobie sprawę, że masz za mało miejsca, wybierz komercyjną szklarnię.

Kiedy rozpocząć sadzenie szklarni przenośnej | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Tunel foliowy podczas upałów

Mijający sierpień wskazuje na powolny koniec lata, choć na zewnątrz utrzymują się wysokie temperatury to czasu na uprawę jest coraz…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Oferta hal namiotowych

Zwykle w połowie roku, kiedy produkcja w wielu firmach nabiera tempa, a liczba zleceń rośnie, pojawia się kłopot z magazynowaniem….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać nowalijki w tunelu foliowym?

Wiele osóby wypatruje wiosny, aby znów zajadać się świeżymi warzywami. W sklepach natomiast zaczynają pojawiać się wczesnowiosenne nowalijki. Należy jednak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić rudbekię, przewodnik w trzech krokach

Rudbekia jest astrowcem pochodzącym z Ameryki Północnej stąd jej nazwa czarnooką Susan. Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak można…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać goździki: przewodnik w 4 krokach

Czy zastanawiałeś się, jak prawidłowo przycinać goździki ? Ten artykuł nie tylko pokaże Ci krok po kroku jak przycinać goździki,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy sadzić rośliny w tunelu foliowym?

To kiedy sadzić rośliny w tunelu foliowym będzie zależeć głownie o pór roku, temperatury, występowania przymrozków a także jakości gleby….

Więcej