Kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki | KrosAgro

Kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki | KrosAgro

Słoneczniki są wspaniałymi członkami obsady ogrodu, aby go opisać, i kiedy ogrodnicy powinni przesadzić słoneczniki, a informacja o tym zadecyduje o losie kwiatów, gdy zakwitną. Wszystko, co musisz wiedzieć o tym, kiedy ogrodnicy powinni przeszczepiać słoneczniki, jest tutaj.

Przesadzanie słonecznika: kiedy to zrobić?

Jeśli nie masz nasion słonecznika, sam słonecznik nie jest jadalny i jest świetnym elementem wystroju wnętrz. Uprawa słoneczników nie jest trudnym zajęciem.

Słonecznik należy do powszechnie uznanych gatunków kwiatów wszechczasów. Duży kwiat może kwitnąć różnymi gatunkami w kolorze czerwonym, różowym i żółtym. Z najwyższą starannością będziesz mieć piękność w ogrodzie w pełnym rozkwicie. Istnieje również kilka odmian, które mogą zaoferować każdemu ogrodnikowi w każdym wieku, niezależnie od ograniczeń przestrzennych.

Aby wyhodować słonecznik w szklarni, ważne jest, aby wybrać miejsce, w którym można je uprawiać. Najpierw zdecyduj, gdzie chcesz umieścić słoneczniki. Zastanów się, jak sadzonki słonecznika mogą osiągać nawet pięć cali wysokości, a zatem potrzeba przesadzania, gdy pogoda na zewnątrz staje się sprzyjająca.

Podobnie jak w przypadku innych kwiatów, słoneczników nie wolno przesadzać na zewnątrz, chyba że wystąpią nocne przymrozki, które już minęły w ciągu sezonu.

Ponieważ pozwolenie słonecznikowi na wzrost wyżej niż kilka cali przed przesadzeniem może osłabić strukturę rośliny, więc staraj się unikać rozpoczynania sadzenia do późnej wiosny, aby móc przesadzić słoneczniki, gdy osiągną zalecaną lub idealną wysokość .

Jak duże powinny być słoneczniki, zanim je posadzimy?

Słoneczniki można sadzić na głębokości półtora cala i około sześciu cali od siebie, gdy gleba jest wystarczająco ciepła. Jeśli chcesz, możesz sadzić różne nasiona i przerzedzać je swoim najsilniejszym konkurentom, zwłaszcza gdy rośliny osiągają wysokość sześciu cali.

Czy ogrodnik może ponownie sadzić łodygi słonecznika?

Wraz z rozmową o tym, kiedy przesadzić słoneczniki, pojawia się dyskusja, czy ogrodnik może przesadzić łodygi słonecznika. Zwróć uwagę na te zasoby.

Twoje słoneczniki, które są świeżo ukorzenione po sadzonkach iglastego drewna, wymagają więcej opieki przed przesadzeniem. Sadzonki twoich słoneczników nie mają znaczenia. Upewnij się, że trzymasz je w świetle, z cętkowanym cieniowaniem w pierwszym tygodniu. Podczas gdy powoli trenujesz je w bezpośrednim świetle słonecznym.

Używaj gleby konsekwentnie z wilgocią, ale pamiętaj, że między podlewaniem należy pozwolić jej całkowicie wyschnąć. Aby zapobiec rozwojowi bakterii. Możesz również upewnić się, że sadzonki zostaną przesadzone. Gdy rosną w bezpośrednim słońcu przez około sześć godzin, nie powodując ich więdnięcia.

Na przykład słoneczniki Maximilian mogą być uprawiane w doniczkach lub przesadzane na rabatach bylinowych w strefach odporności określonych przez departament rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Muszą znajdować się w czwartej i dziewiątej strefie, podczas gdy odmiany słonecznika plażowego mogą być uprawiane w dowolnym miejscu między strefą od ósmej do dziesiątej.

Co się stanie, jeśli posadzisz słoneczniki zbyt blisko siebie?

Każdy ogrodnik może uprawiać słoneczniki w ciasnych przestrzeniach, ale wyniki mogą wyglądać nienaturalnie. Dlatego należy unikać małych główek znajdujących się zwykle na długich łodygach słonecznika. Im szerszy rozstaw, tym krótsze łodygi i podobnie większe główki.

Co więcej, możesz je przerzedzić w określonym momencie. Niektórzy specjaliści twierdzą, że zaleca się odczekanie, aż rośliny osiągną sześć cali wzrostu. Aby dodać więcej energii młodszej plantacji.

Gdy chcesz przerzedzać sadzonki, możesz położyć palec z każdej strony sadzonki. Którą musisz trzymać, ustawiając glebę na miejscu, a drugą ręką przeciągając okoliczną plantację. Może to nie być potrzebne, ale zawsze lepiej jest zachować bezpieczeństwo, niż w końcu tego żałować.

Co więcej, ten bordowy odcień można uzyskać również ze słonecznika, tuż przy łodydze. Zwłaszcza jeśli jest otoczony zwykłą zieloną plantacją słonecznika. Wskaźnikiem jest ten czerwonawy odcień przechodzący w ciemniejszy fiolet wraz z kwiatem. Niemniej jednak możesz również użyć żółtawych okazów kwiatowych z łodygami w kolorze bordowym.

Jeśli nie zasadziłeś mieszanki i szukasz stabilnego koloru, najlepszym rozwiązaniem jest ubój. Jeśli pochodzi to z mieszanki, możesz napotkać wiele różnych wariantów wzrostu i może to pozostać łatwiejsze, gdy plantacja trochę się zestarzeje.

Podsumowanie

Kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki, to również dbanie o te niesamowite kwiaty. Jak tylko zostaną przeszczepione na zewnątrz, opieka powinna przebiegać bez kłopotów. Słoneczniki należą do składników, które mogą się rozwijać w okresie letnim.

Dopóki kwiaty będą nasłonecznione co najmniej przez około sześć godzin dziennie, a Ty regularnie je podlewasz, Twoja plantacja może rosnąć bez konieczności dalszej pielęgnacji. Ponadto bez deszczu można podlewać kwiaty przynajmniej raz w tygodniu i wydłużyć harmonogram podlewania, gdy kwiaty zaczną więdnąć.

Kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jakie są korzyści zdrowotne czosnku

Czosnek w Twojej kuchni, będzie natychmiastowym ratunkiem, gdy będziesz potrzebować natychmiastowego leku na niektóre dolegliwości. Stanowi on rodzaj naturalnego antybiotyku,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i pielęgnować fiołki afrykańskie?

Fiołek afrykański to wyjątkowo wdzięczna roślina, ciesząca przez cały rok swoimi fioletowymi, niebieskimi, różowymi, białymi lub wielokolorowymi kwiatami. Niewielkie rozmiary…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale namiotowe małe i duże na zamówienie

Hale namiotowe to często wybierany typ konstrukcji stalowej, w który inwestują przedsiębiorcy. Dzięki uniwersalnej strukturze oraz modułowym sposobie zabudowy mają…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa, pielęgnacja i przycinanie floksa

Floks wiechowaty to wysoka, sięgająca około 120 cm bylina ogrodowa, ma sztywne łodygi, a jej główną ozdobą są urocze drobne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Topinambur – uprawa w tunelu foliowym

Topinambur jest również określany mianem słonecznika bulwiastego. W ogrodach sadzi się go zarówno jako roślinę dekoracyjną oraz jadalną. Jaskrawożółte kwiaty…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby cięte słoneczniki jak najdłużej zachowały świeżość?

Słoneczniki, to bardzo popularna roślina z rodziny astrowatych. Wspaniały, pełen optymizmu wygląd słoneczników, sprawia, że są bardzo chętnie uprawiane w…

Więcej