Kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki | KrosAgro

Kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki | KrosAgro

Słoneczniki są wspaniałymi członkami obsady ogrodu, aby go opisać, i kiedy ogrodnicy powinni przesadzić słoneczniki, a informacja o tym zadecyduje o losie kwiatów, gdy zakwitną. Wszystko, co musisz wiedzieć o tym, kiedy ogrodnicy powinni przeszczepiać słoneczniki, jest tutaj.

Przesadzanie słonecznika: kiedy to zrobić?

Jeśli nie masz nasion słonecznika, sam słonecznik nie jest jadalny i jest świetnym elementem wystroju wnętrz. Uprawa słoneczników nie jest trudnym zajęciem.

Słonecznik należy do powszechnie uznanych gatunków kwiatów wszechczasów. Duży kwiat może kwitnąć różnymi gatunkami w kolorze czerwonym, różowym i żółtym. Z najwyższą starannością będziesz mieć piękność w ogrodzie w pełnym rozkwicie. Istnieje również kilka odmian, które mogą zaoferować każdemu ogrodnikowi w każdym wieku, niezależnie od ograniczeń przestrzennych.

Aby wyhodować słonecznik w szklarni, ważne jest, aby wybrać miejsce, w którym można je uprawiać. Najpierw zdecyduj, gdzie chcesz umieścić słoneczniki. Zastanów się, jak sadzonki słonecznika mogą osiągać nawet pięć cali wysokości, a zatem potrzeba przesadzania, gdy pogoda na zewnątrz staje się sprzyjająca.

Podobnie jak w przypadku innych kwiatów, słoneczników nie wolno przesadzać na zewnątrz, chyba że wystąpią nocne przymrozki, które już minęły w ciągu sezonu.

Ponieważ pozwolenie słonecznikowi na wzrost wyżej niż kilka cali przed przesadzeniem może osłabić strukturę rośliny, więc staraj się unikać rozpoczynania sadzenia do późnej wiosny, aby móc przesadzić słoneczniki, gdy osiągną zalecaną lub idealną wysokość .

Jak duże powinny być słoneczniki, zanim je posadzimy?

Słoneczniki można sadzić na głębokości półtora cala i około sześciu cali od siebie, gdy gleba jest wystarczająco ciepła. Jeśli chcesz, możesz sadzić różne nasiona i przerzedzać je swoim najsilniejszym konkurentom, zwłaszcza gdy rośliny osiągają wysokość sześciu cali.

Czy ogrodnik może ponownie sadzić łodygi słonecznika?

Wraz z rozmową o tym, kiedy przesadzić słoneczniki, pojawia się dyskusja, czy ogrodnik może przesadzić łodygi słonecznika. Zwróć uwagę na te zasoby.

Twoje słoneczniki, które są świeżo ukorzenione po sadzonkach iglastego drewna, wymagają więcej opieki przed przesadzeniem. Sadzonki twoich słoneczników nie mają znaczenia. Upewnij się, że trzymasz je w świetle, z cętkowanym cieniowaniem w pierwszym tygodniu. Podczas gdy powoli trenujesz je w bezpośrednim świetle słonecznym.

Używaj gleby konsekwentnie z wilgocią, ale pamiętaj, że między podlewaniem należy pozwolić jej całkowicie wyschnąć. Aby zapobiec rozwojowi bakterii. Możesz również upewnić się, że sadzonki zostaną przesadzone. Gdy rosną w bezpośrednim słońcu przez około sześć godzin, nie powodując ich więdnięcia.

Na przykład słoneczniki Maximilian mogą być uprawiane w doniczkach lub przesadzane na rabatach bylinowych w strefach odporności określonych przez departament rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Muszą znajdować się w czwartej i dziewiątej strefie, podczas gdy odmiany słonecznika plażowego mogą być uprawiane w dowolnym miejscu między strefą od ósmej do dziesiątej.

Co się stanie, jeśli posadzisz słoneczniki zbyt blisko siebie?

Każdy ogrodnik może uprawiać słoneczniki w ciasnych przestrzeniach, ale wyniki mogą wyglądać nienaturalnie. Dlatego należy unikać małych główek znajdujących się zwykle na długich łodygach słonecznika. Im szerszy rozstaw, tym krótsze łodygi i podobnie większe główki.

Co więcej, możesz je przerzedzić w określonym momencie. Niektórzy specjaliści twierdzą, że zaleca się odczekanie, aż rośliny osiągną sześć cali wzrostu. Aby dodać więcej energii młodszej plantacji.

Gdy chcesz przerzedzać sadzonki, możesz położyć palec z każdej strony sadzonki. Którą musisz trzymać, ustawiając glebę na miejscu, a drugą ręką przeciągając okoliczną plantację. Może to nie być potrzebne, ale zawsze lepiej jest zachować bezpieczeństwo, niż w końcu tego żałować.

Co więcej, ten bordowy odcień można uzyskać również ze słonecznika, tuż przy łodydze. Zwłaszcza jeśli jest otoczony zwykłą zieloną plantacją słonecznika. Wskaźnikiem jest ten czerwonawy odcień przechodzący w ciemniejszy fiolet wraz z kwiatem. Niemniej jednak możesz również użyć żółtawych okazów kwiatowych z łodygami w kolorze bordowym.

Jeśli nie zasadziłeś mieszanki i szukasz stabilnego koloru, najlepszym rozwiązaniem jest ubój. Jeśli pochodzi to z mieszanki, możesz napotkać wiele różnych wariantów wzrostu i może to pozostać łatwiejsze, gdy plantacja trochę się zestarzeje.

Podsumowanie

Kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki, to również dbanie o te niesamowite kwiaty. Jak tylko zostaną przeszczepione na zewnątrz, opieka powinna przebiegać bez kłopotów. Słoneczniki należą do składników, które mogą się rozwijać w okresie letnim.

Dopóki kwiaty będą nasłonecznione co najmniej przez około sześć godzin dziennie, a Ty regularnie je podlewasz, Twoja plantacja może rosnąć bez konieczności dalszej pielęgnacji. Ponadto bez deszczu można podlewać kwiaty przynajmniej raz w tygodniu i wydłużyć harmonogram podlewania, gdy kwiaty zaczną więdnąć.

Kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać szpinak w tunelu foliowym?

Szpinak to atrakcyjnie wyglądająca roślina o zielonej rozecie liści i smacznym smaku. Jako element sałatek, cześć dekoracji dań oraz pożywny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pierwsze uprawy w tunelu foliowym

W marcu wielu ogrodników wypatruje pierwszych oznaków wiosny. Kiedy tylko śnieg się roztopi, a ziemia lekko przeschnie, wiele osób rusza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże rabatowe? Pielęgnacja i wymagania róż rabatowych

Dla każdego konesera pięknych kwiatów róża to prawdziwy symbol piękna i nie można jej zastąpić żadną inną rośliną. Do wyboru…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać dziurawiec? Uprawa i pielęgnacja dziurawca

Gdy mowa o dziurawcu, od razu większości ludzi nasuwa się skojarzenie z jego walorami prozdrowotnymi, stosowanymi od dawien dawna w…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Zimowe uprawy w tunelu foliowym

Zimowe zbiory warzyw przeprowadza się wtedy, gdy spiżarnia jest już pełna po brzegi. Kiedy brakuje miejsca na półkach, jedynym sposobem…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać żurawkę? Uprawa i pielęgnacja żurawki

Małe wymagania żurawki w połączeniu z jej efektownym wyglądem, sprawiają, że jest ona wprost stworzona dla początkujących ogrodników oraz dla…

Więcej