Jak rozmnożyć Tawułę? 2 najlepsze metody | KrosAgro

Jakrozmnożyć Tawułkę. 2 najlepsze metody | KrosAgro

Umiejętność rozmnażania astilbe jest dość prosta i możesz zacząć je od nasion lub podziałów. Do wyboru są różne odmiany, a przy odpowiedniej technice rozmnażania możesz z łatwością stworzyć więcej swoich ulubionych roślin i mieć więcej tej rośliny wieloletniej, która zapewni Ci spektakl od późnej wiosny do wczesnego lata. Jeśli chcesz kwiaty jesienią, możesz nawet wybrać astilby, które kwitną w tym okresie.

Astilbes będą się rozwijać w strefach od 3 do 8, ale możesz je również hodować w szklarni, aby uniknąć wad rozwojowych. Pamiętaj, że chociaż można powiedzieć, że roślina jest łatwa w uprawie, ukorzenienie jest nadal delikatnym procesem. Stabilne środowisko powinno zachęcać astilby do szybszego rozwoju i wzrostu wigoru, dopóki nie będzie można ich przeszczepić na zewnątrz.

Kompleksowy przewodnik dotyczący propagowania Astilbe

Metoda nr 1. Nasiona

Pierwszą metodą rozmnażania astilbe jest użycie nasion. Należy jednak pamiętać, że wybranie tej techniki nie jest gwarantowanym sposobem na stworzenie klonu ulubionej odmiany astilbe. Charakterystyka rośliny uzyskanej z nasion będzie się różnić, a szanse na to, że będzie taka sama jak roślina macierzysta, są niskie.

Jeśli wolisz zacząć astilbes od nasion, możesz je kupić lub zebrać z istniejących roślin. Przydatną wskazówką do zapamiętania jest hodowanie dojrzałych nasion zamiast świeżych, ponieważ kiełkują szybciej. Co więcej, najlepszym sposobem kiełkowania nasion astilbe jest sadzenie ich w pomieszczeniu.

Siew

Użyj tacy i napełnij ją mieszanką początkową nasion. Możesz sadzić nasiona na 1/4 cala poniżej podłoża, ale przypisz, że każda komórka ma tylko jedno nasiono. Zmiksuj mieszankę, aby była wilgotna, ale uważaj, aby jej nie przesycić.

Aby dodatkowo pomóc w kiełkowaniu, przykryj tackę plastikiem i umieść ją w jasnym i ciepłym miejscu. Możesz również sprawdzić temperaturę w szklarni, aby w dzień wynosiła około 70 ° F, a w nocy – 50 ° F. Jeśli chodzi o konserwację, możesz co tydzień sprawdzać medium, jeśli wymaga zaparowania.

Przesadzanie

Gdy nasiona wykiełkują i rozwiną się w sadzonki o wysokości około 4 cali, można zdjąć osłonę. Przeszczep sadzonki astilbe w ogrodzie po minięciu niebezpieczeństwa mrozu. Wybierz obszar, który jest zacieniony i ma dobrze przepuszczalną, żyzną i luźną glebę.

Metoda nr 2. Podział

Bardziej preferowaną metodą rozmnażania astilbe przez ogrodników jest podział. W rzeczywistości możesz kupić gołe korzenie i sadzić je samodzielnie. Co więcej, dzielenie dojrzałych roślin astilbe powinno być częścią ogólnej pielęgnacji co trzy lata, aby zachować ich zdrowie.

Kopanie

Idealny czas na podział astilbe to wczesna wiosna lub późna jesień, zanim zaczną rosnąć i kiedy rośliny również obumrą. Możesz znacznie ułatwić podnoszenie, kopiąc wokół obwodu dojrzałej rośliny astilbe. To również sprawia, że ​​przypadkowe uszkodzenie kłączy rośliny jest mało prawdopodobne.

Cięcie i przesadzanie

Niektórym ogrodnikom łatwo jest również podzielić astilbe, podnosząc całą roślinę z nienaruszoną kulką korzeniową. Następnie możesz użyć łopaty, aby podzielić korzenie, aby utworzyć około czterech sekcji. Jednak upewnij się, że przed sadzeniem usunąłeś również wszystkie uszkodzone korzenie i zrób to tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec ich wysychaniu.

W nowej lokalizacji można przeznaczyć kłącza na głębokość 6 cali. Najlepiej jest również uzupełnić obszar kompostem i upewnić się, że jest w półcieniu, aby zapobiec uszkodzeniom przez światło słoneczne. Co więcej, wilgotna gleba ma kluczowe znaczenie dla tworzenia podziałów.

Utrzymanie Astilbe

Aby dodatkowo pomóc we wzroście i zdrowiu roślin astilbe, chcesz poznać ich idealne warunki i wymagania. Na przykład idealna lokalizacja astilbe powinna być jasna i zapewniać cień, ponieważ mogą się palić w bezpośrednim świetle słonecznym. Potrzebujesz również dobrze przepuszczalnego medium, które dobrze zatrzymuje wilgoć.

Należy pamiętać, że astilbe wymaga wody bardziej niż inne rośliny, dlatego głębokie podlewanie jest powszechną praktyką. Jednak nigdy nie pozostawiaj ich w stojącej wodzie, ponieważ może to sprzyjać gniciu. Z drugiej strony, karmienie jest przydatne każdej wiosny ze zbilansowanym nawozem.

Czy możesz przedłużyć okres liści i kwitnienia astilbe? Możesz przedłużyć kwitnienie astilbe, usuwając martwe i wyblakłe kwiaty. Niektórzy ogrodnicy przycinają nawet zużyte łodygi, aby zachować liście rośliny po zakończeniu kwitnienia.

Wniosek

Jeśli chcesz roślinę, która będzie wystawiana wiosną, latem i jesienią, astilbes to doskonały pomysł. Wiedza o tym, jak rozmnażać astilbe, jest stosunkowo prosta i możesz bez problemu stworzyć więcej roślin do swojego ogrodu. Jeśli masz szklarnię, może być nawet wygodniejsze ukorzenienie roślin w pomieszczeniu, aby przyspieszyć przesadzanie na zewnątrz.

Możesz zacząć astilbes od nasion lub dywizji. Kiełkowanie może potrwać dłużej, więc zamiast świeżych nasion chcesz użyć dojrzałych nasion. Możesz jednak wysiewać nasiona w pomieszczeniu i utrzymywać idealne warunki, aby pomóc w ich kiełkowaniu.

Z drugiej strony dzielenie astilbe ma tę zaletę, że tworzy dokładne kopie rośliny macierzystej, a także działa jako praktyka konserwacyjna, aby zapobiec przeludnieniu i utrzymać rośliny w zdrowiu. Ogólnie rzecz biorąc, wybierz obszar z żyzną, wilgotną i dobrze przepuszczalną glebą do przesadzenia i zapewnij astilbe półcień, aby zagwarantować zdrowy wzrost.

Jakrozmnożyć Tawułkę. 2 najlepsze metody | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami jest niezbędnym wyposażeniem każdego hobbystycznego i profesjonalnego tunelu foliowego. Jego szerokie zastosowania sprawia że…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy jako pomysł na biznes

Zarówno profesjonalny tunel foliowy jak i hobbystyczna cieplarnia to konstrukcje, które można wykorzystać w biznesie. Otóż zapotrzebowanie na rośliny stale…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak niskie temperatury mogą tolerować chryzantemy z grupy ”Garden Mums”?

Ponieważ jesień jest tuż za rogiem, prawdopodobnie zastanawiałeś się: „Jakie chłody mogą tolerować chryzantemy z grupy Garden Mums?” Piękne, intensywne…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa dla rolnictwa

Hala namiotowa dla rolnictwa to wszechstronna struktura do zastosowania na farmach. Dzięki uniwersalnej konstrukcji oraz modułowemu stelażowi przynosi sporo korzyści…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Folia na tunel foliowy

Większość osób zdecydowanych na zakup tunelu foliowego zastanawia się głównie nad materiałem, z którego wykonana jest jego konstrukcja. Najczęściej jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać żurawkę? Uprawa i pielęgnacja żurawki

Małe wymagania żurawki w połączeniu z jej efektownym wyglądem, sprawiają, że jest ona wprost stworzona dla początkujących ogrodników oraz dla…

Więcej