Jakie są koszty uprawy storczyków? Porady jak osiągnąć zysk

Jakie są koszty uprawy storczyków. Porady jak osiągnąć zysk

Możesz być ciekawy, jak drogie są orchidee, ale podawanie konkretnej liczby jest niesprawiedliwe ze względu na obszerną listę rodzin orchidei. Jeśli chcesz mieć numer, możesz założyć, że cena może sięgać nawet tysiąca dolarów. Zainteresowani mogą uprawiać orchidee w szklarni, aby zapewnić wysokiej jakości rośliny, które będą się dobrze sprzedawać.

Co więcej, istnieje wiele sposobów rozmnażania tych roślin, abyś mógł stworzyć więcej orchidei z istniejących roślin. W tym artykule wyjaśnimy koszty uprawy storczyków, a kto wie? Możesz być zainteresowany uprawą ich jako hobby, które może przynieść zysk.

Jak drogie są orchidee i dlaczego

Na rynku można znaleźć orchidee kosztujące nawet sto dolarów, ale niektóre kosztują nawet dziesięć dolarów. Podobnie jak w przypadku innych roślin, można założyć, że im bardziej znana jest orchidea, tym będzie tańsza. A jeśli jest to rzadkie, cena niektórych odmian może sięgać nawet tysięcy dolarów.

Co wpływa na ceny orchidei?

Dzięki tym liczbom możesz być ciekawy, co wpływa na ceny orchidei. Jako ogrodnik masz możliwość wyboru spośród różnych rodzajów orchidei. Jeśli chcesz specjalności i rzadkich, najlepiej założyć, że będą drogie.

Z punktu widzenia sprzedawcy musisz również dodać koszty, które wydałeś na praktyki i lokalizację optymalną dla storczyków. Na przykład możesz używać szklarni, aby chronić rośliny przed zmiennymi warunkami środowiskowymi charakterystycznymi dla twojego obszaru. Koszt korzystania ze szklarni zwiększy cenę wyprodukowanych orchidei.

Na koniec pamiętaj, że kupowanie kwitnących orchidei będzie kosztować więcej niż tych na wcześniejszym etapie wzrostu. Ci, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, mogą kupić orchideę, która dopiero kiełkuje i wyhodować ją w szklarni. Jednak niektórzy ogrodnicy wolą pominąć zawiłości i natychmiast zdecydować się na kwitnącą orchideę.

Dlaczego orchidee są drogie

Rzadkie rośliny do posiadania

Jak wspomniano wcześniej, rzadkość storczyków przyczynia się do ich wysokiej ceny. Te storczyki nie są łatwe do znalezienia i są endemiczne tylko w określonych siedliskach i regionach, do których może być trudno dotrzeć. Wysiłek i koszty, aby się tam dostać, a także fakt, że niektóre storczyki mogą być zagrożone, wpływają na cenę.

Co więcej, obszerna lista storczyków oznacza, że ​​istnieją kwiaty, które wyglądają wyjątkowo. Wyjątkowo wyglądające storczyki mają cechy, które nie są powszechne wśród innych odmian. Możesz mieć wyraźną orchideę w kombinacji kolorów, której wcześniej nie widziałeś, ale załóż, że będzie również droższa.

Może być trudny w uprawie

Storczyki nie należą do najłatwiejszych w uprawie roślin. W zależności od gatunku ogrodnik musi zapewnić specyficzne warunki sprzyjające rozwojowi rośliny. Storczyki mogą łatwo cierpieć z powodu zgnilizny korzeni i chorób takich jak brak liści, które wystarczają, aby odstraszyć niektórych ogrodników zainteresowanych uprawą tych pięknych kwiatów.

Można sobie wyobrazić, że koszty i wysiłek wymagany do zapewnienia idealnego środowiska i praktyk dla storczyków wpłyną na ich cenę w porównaniu z innymi roślinami kwitnącymi, które są bardziej samowystarczalne. Jednak nie oznacza to, że storczyki są niemożliwe do uprawy z niedoświadczonego punktu widzenia. Zawsze możesz użyć szklarni, aby kontrolować warunki wzrostu, ale oczywiście utrzymanie w pomieszczeniu będzie miało koszty.

Wiele zastosowań

Storczyki to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych kwiatów, które chcesz wyhodować lub przyciąć na bukiet lub ozdobę. Jednak czy wiesz, że orchidee mają również inne zastosowania? Istnieją lecznicze i jadalne orchidee, które przyczyniają się do popytu na te rośliny.

2 najlepsze wskazówki dotyczące uprawy orchidei dla zysku

Wskazówka nr 1. Przeprowadź swoje badania

Pierwszą wskazówką jest zbadanie orchidei, o których myślisz, że są dla Ciebie odpowiednie. Wybierz storczyki, które nie mają specjalnych warunków ani wymagań. Możesz nawet być zadowolony, że łatwe w uprawie storczyki są ogólnie dostępne, ale nadal zapewniają dobry zwrot z inwestycji.

Po wybraniu gatunku orchidei, który będzie dobrze rosnąć w Twojej lokalizacji i idealnych metodach zarządzania, zapoznaj się z jego specyfikacjami. W ten sposób możesz dobrze zaplanować swój ogród i stworzyć harmonogram nie tylko dla orchidei, ale także dla rynku. Na przykład, jak długo orchidee osiągną etap, który chcesz sprzedać?

Wskazówka nr 2. Zapewnij swoją obecność

Zapewnienie swojej obecności, podobnie jak w prowadzeniu dochodowego przedszkola, pomoże Ci zdobyć więcej klientów. Nie bój się przebywać z innymi hodowcami i sprzedawcami, ponieważ możesz się od nich uczyć. Jeśli w Twojej okolicy znajduje się stowarzyszenie storczyków, korzystne może być dołączenie do ekspertów i innych osób zainteresowanych storczykami.

Możesz także skorzystać z mediów społecznościowych lub wydarzeń, takich jak pokazy ogrodnicze, aby zaistnieć. Sprzedawanie roślin w lokalnych szkółkach lub na targowiskach pozwoli Ci poznać innych hodowców i klientów. Zawsze będziesz na bieżąco z aktualnymi wymaganiami i trendami w branży orchidei, które możesz zastosować w swoim ogrodzie.

Wniosek

Storczyki to jedne z najpiękniejszych roślin, które oferują obszerną listę wyborów. Ale ile kosztują storczyki? Ogólnie przedział cenowy może wynosić od 10 do 1000 dolarów. Zasięg ten wynika z faktu, że niektóre storczyki są rzadkie, a koszt ich uzyskania i utrzymania jest wysoki.

Jakie są koszty uprawy storczyków. Porady jak osiągnąć zysk

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Kroton? Rozmnażanie przez sadzonki i odkłady powietrzne

Codiaeum variegatum to grecka nazwa niezwykłej tropikalnej rośliny, niemającej sobie równych, jeśli chodzi o niezwykłe kształty i wybarwienie liści. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami gwarantują świeże chrupiące liście późną jesienią, a przy dobrej barierze nawet w zimie. Roślina…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Przedplon w tunelu foliowym cz. 1

Cieplarnie umożliwiają uprawę warzyw już wczesną wiosną. Rzodkiewka, cebula, pomidory, szczypiorek oraz ogórki to tylko kilka z przedplonów możliwych do zasadzenia…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać dynia w tunelu foliowym?

Dynia jest bardzo rozpoznawalnym warzywem, drylowanym i używanym jako dekoracja w czasie Halloween. Uprawiać dynia w tunelu foliowym w Polsce…

Więcej
Bez kategorii

Namioty garażowe i magazynowe

Namioty garażowe i magazynowe to coraz chętniej wybierane konstrukcje do przechowywania maszyn, pojazdów i sprzętu. Modułowe, a zarazem mobilne struktury,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać petunie?

Czy chcesz dowiedzieć się jak rozmnażać petunię? Otóż można robić to z nasion lub sadzonek. Jeśli chcesz zapewnić im bezpieczny…

Więcej