Jaki rozmiar szklarni powinienem kupić?

Jaki rozmiar szklarni powinienem kupić?

Możesz zapytać, jaki rozmiar szklarni powinienem kupić?

Cały świat został dotknięty COVID-19; Myślę, że ty też jesteś jednym z nich. I nikt nie jest zwolniony z tej pandemii. A gdzie możesz dostać jedzenie, kiedy to się stanie?

Oczywiście można go kupić w lokalnych supermarketach. Nikt nawet nie spodziewał się, że będą niedobory żywności, znacznie gorsze, i zanieczyszczenie.

Zdecydowanie dobrze, jeśli masz w domu szklarnię; możesz po prostu zbierać owoce lub warzywa na swoim podwórku.

Podstawy przy wyborze szklarni

Więc jaki rozmiar szklarni powinienem kupić?

Najlepszą radą jest powrót do podstaw. Zacznij uprawiać swoją żywność. To nie jest skomplikowane. Nie tylko to, ale jest też znacznie lepsza i świeższa niż cokolwiek, co można dostać w jakimkolwiek supermarkecie.

Po pierwsze chodzi o to, aby wejść do sieci i kupić niezawodną szklarnię. Tam możesz uprawiać świeże produkty.

Oto kilka, które możesz mieć:

(truskawka, tłusta, jeżyna, agrest, malina, fasolka szparagowa, pomidorki koktajlowe, pomidory śliwkowe, pomidory wołowe, kapusta, sałata, cukinia, ogórki, pietruszka kolendra, cebula zielona, ​​marchew, cebula, por, arbuz, spadzi, kantalupy, dzwonek pieprz, papryka włoska, bakłażan, brokuły, kalafior itp.)

Zanim zdecydujesz się na zakup szklarni, powinieneś zrozumieć, jakiego rodzaju szklarni powinieneś szukać i czego oczekiwać od tej szklarni, aby działała najskuteczniej dla Ciebie i Twojej rodziny.

Dlaczego warto rozważyć szklarnię

Możesz uprawiać żywność pod gołym niebem; jednak przy dzisiejszych wahaniach klimatu i pogody w 95% przypadków będziesz bardzo zniechęcony.

To, co da ci szklarnia, to pewność otrzymania produktu i nie tylko; porozmawiamy o tym nieco później.

Twoja szklarnia musi być gotowa do wytrzymania wiatru o prędkości 20 mil na godzinę i dlatego musi być zakotwiczona w ziemi. Nie musi być przykręcana ani cementowana do podłoża. Istnieją kotwy śrubowe, które można samodzielnie zainstalować w ciągu 5 minut. W zależności od wielkości szklarni będziesz potrzebować co najmniej czterech takich kotwic.

Drugim przedmiotem, którego będziesz musiał szukać, jest szklarnia, którą jest przykryta.

Rodzaje okładek

Są szklarnie pokryte szkłem, poliwęglanem, polipropylenem i folią polietylenową.

Szklarnie szklane są zbyt drogie i nie są potrzebne, zwłaszcza w uprawie hobbystycznej.

Poliwęglan jest również bardzo drogi i nieefektywny, ponieważ poliwęglan nie przepuszcza dużo światła słonecznego.

Istnieją szklarnie wykonane z polipropylenu, większość z nich jest w kolorze zielonym. Przeczytaj o wpływie polipropylenu na organizm ludzki w artykułach opublikowanych przez uniwersytety Cornell and Pen State.

Język samolotowy, polipropylen używany w uprawie produktów i stosowany w jakimkolwiek przetwarzaniu żywności, jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia i może powodować raka.

Najbardziej wydajna osłona dla każdej szklarni

Pamiętaj, aby ogólnie uprawiać produkty; potrzebne są cztery warunki: promieniowanie słoneczne, wyższe niż POWYŻEJ 0C lub 33 F, temperatura zewnętrzna, woda i powietrze.

Więc teraz ustaliliśmy, że szukamy konstrukcji pokrytej folią polietylenową, kotwionej do podłoża za pomocą stalowych kotew, głównie rur. Konstrukcja może być wykonana z drewna lub rur (wydrążona stal); jednak najlepszy jest wykonany z rur.

Jest to wstępnie ocynkowana rura o średnicy około 1 “, 25mm. Jeśli kupisz ją w Internecie, poszukaj specyfikacji średnicy rur, która jest kluczowa.

To, co musi mieć Twoja szklarnia, to plastikowe lub metalowe klipsy do przymocowania folii do ramy oraz specjalna sprężyna zamka do przytrzymywania folii i zacier do wpuszczania powietrza.

Twoja szklarnia powinna mieć co najmniej jedne drzwi, jeśli jest mała, a najlepiej dwie, jeśli są średnie lub większe. Powinien również mieć otwory po bokach; te szklarnie to zimne szklarnie wielosezonowe. Możesz tam rosnąć, aby produkować w nich kilka razy w ciągu sezonu.

Szklarnia nie musi być ładna; jednak musi być skuteczny.

Rozmiar szklarni do kupienia

Piękne szklarnie na koniec dnia nadają się do przechowywania kwiatów i przechowywania rowerów.

Porozmawiajmy teraz, jak dużej szklarni potrzebuje Twoja rodzina.

Według brytyjskiej akademii nauk organizm ludzki potrzebuje dziennie około siedmiu porcji warzyw i owoców. Te siedem porcji stanowi około 3,5 funta lub 1,4 kg.

Średnio, gdy nauczysz się, jak to zrobić dobrze, Twoja szklarnia będzie dostarczać około 3,7 funta produktu ze stopy kwadratowej rocznie.

Tak więc dla jednego członka rodziny potrzebujesz 346 stóp kwadratowych powierzchni szklarniowej.

Koszt uprawy któregokolwiek z produktów nie powinien kosztować więcej niż 0,1 dolara za funt, jeśli robisz to samodzielnie każdego dnia, spędzając tylko około jednej godziny dziennie.

Na przykład:

Masz czteroosobową rodzinę, więc będziesz musiał wyhodować 5108 funtów plonów w sezonie, podziel tę liczbę przez 3,7, więc będziesz potrzebować około 1380 stóp kwadratowych podłogi szklarni lub około 155 metrów kwadratowych szklarni.

Możesz mieć jedną strukturę lub cztery z nich; wybór należy do Ciebie.

Uważamy, że jakość struktury nie powinna kosztować więcej niż 5,5 USD za stopę kwadratową. Ten budynek będzie amortyzowany przez co najmniej 15 lat; wszystko, co musisz zmienić, to tylko folia, która jest łatwo dostępna i niedroga.

Tak więc szklarnia będzie cię kosztować około 0,36 centa rocznie za stopę, ale jeśli dodasz nasiona i zmienisz folię, nie powinieneś przekraczać szacowanej ceny 0,1 centa za funt produktu rocznie.

Teraz z całą pewnością wiesz, skąd pochodzą te produkty, hodujesz je samodzielnie. Możesz go zjeść na świeżo lub możesz go poświęcić, wysuszyć lub zamrozić. Nadal będziesz spełniać wymagania British Academy of Science.

To opakowanie!

Teraz jesteś w pełni chroniony przed COVID-19 lub innymi wirusami. Będziesz zdrowy, sprawny psychicznie i fizycznie.

Jeśli odpowiedziałeś na to pytanie „jaki rozmiar szklarni powinienem kupić?”, Możesz wybrać najlepszy wybór. Dzięki temu możesz zasiać wiele upraw, które chcesz, i jesteś przygotowany na każdą sytuację.

Jaki rozmiar szklarni powinienem kupić?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Pierwszy tunel foliowy: jak rozpocząć?

Zima nie ustępuje, choć można dostrzec coraz więcej symboli wiosny. Przy okazji rozpoczynającego się sezonu uprawowego, wiele osób decyduje się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa pomidorów i sadzenie pomidorów pod folią

Pomidory to jedna z najbardziej popularnych roślin uprawianych pod osłonami. Delikatne i soczyste owoce są podatne na wszelkie uszkodzenia, dlatego…

Więcej
Tunele foliowe

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami jest niezbędnym wyposażeniem każdego hobbystycznego i profesjonalnego tunelu foliowego. Jego szerokie zastosowania sprawia że…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Aglonemę? Uprawa i pielęgnacja aglonemy

Aglonema (Aglaonema commutatum) to efektowna roślina, należąca do rodziny obrazkowatych. Jest ona jedną z tych egzotycznych piękności, które cenione są…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym?

Początkujący ogrodnicy stale szukają odpowiedzi na pytanie, jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym? Wiedza tak jak i doświadczenie przychodzi…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać goździki: przewodnik w 4 krokach

Czy zastanawiałeś się, jak prawidłowo przycinać goździki ? Ten artykuł nie tylko pokaże Ci krok po kroku jak przycinać goździki,…

Więcej