Jaki jest dla Ciebie odpowiedni rozmiar szklarni? | KrosAgro

Jaki jest dla Ciebie odpowiedni rozmiar szklarni | KrosAgro

Co to jest szklarnia hobbystyczna dobrej wielkości? Kolejne świetne pytanie do omówienia! Ale zanim cokolwiek innego, dowiedzmy się, jaka jest odpowiednia wielkość szklarni hobbystycznej i jej cel.

Wiele osób może dziś znaleźć kilku sprzedawców szklarni hobbystycznych w branży, a wielu, oprócz przestrzegania standardów rynkowych, ma również dodane funkcje.

Twoja szklarnia hobbystyczna jest kolejnym krokiem po wielkości mini szklarni. Gdy poczujesz, że zaczniesz rosnąć w szklarni, możesz chcieć więcej się rozwijać. Szklarnie typu hobbystycznego mogą pomieścić rosnące powierzchnie od 50 do około 400 stóp kwadratowych.

Szklarnie hobbystyczne bez wentylacji znane są jako plantacje jednoskładnikowe, na których można uprawiać rośliny raz w roku. Szklarnia pozwala również ogrodnikowi uprawiać większe rośliny, zapewniając świeże warzywa i owoce w domu.

Jaki jest dobry rozmiar dla szklarni?

Ogólnie rzecz biorąc, zależy to od Twoich potrzeb, więc znajomość ich jest niezbędna, aby rozpocząć uprawę w szklarni.

Niewielka przestrzeń, którą miałeś, kiedy zacząłeś sadzić nasiona, może się potroić, gdy wykreślisz rośliny. Szklarnie na 10 cali są zwykle minimalnymi rozmiarami dla ogrodników, którzy wymagają szklarni.

Jak mała może być szklarnia?

Jeśli myślisz, że szklarnie są większymi odmianami, które widzisz w ich najbardziej klasycznych formach, prawdopodobnie się mylisz. Szklarnie mogą być tak małe, jak mini szklarnia. Mini szklarnie mają zwykle odpowiednią naturalną wentylację ciągową, zwłaszcza gdy oba końce szklarni są otwarte, tworząc tak zwany efekt tunelu.

Zwróć uwagę, że ta szklarnia nie jest przeznaczona do wszystkich rodzajów ogrodnictwa, ale dla tych, w których są świetni, a zatem są bardzo przydatni. Rozpoczynanie nasion to jedna z największych zalet mini szklarni, zwłaszcza w przypadku korzystania z jednej półki.

Z drugiej strony, wiele regałów należy ustawić w idealnych miejscach, aby zapobiec zacienianiu sadzonek, które uprawiasz. Są również niezwykle przydatne podczas klonowania roślin znajdujących się już w krajobrazie, a plastikowe osłony są w stanie zatrzymywać wilgoć, dzięki czemu są bardziej prawdopodobne, że z powodzeniem przycinają lub przeszczepiają rośliny.

Jakie jest najlepsze nachylenie dachu dla szklarni?

Kolejną ważną kwestią do omówienia jest najlepszy dach do nachylenia dla Twojej szklarni. To prawda, że ​​szklarnie wymagają najlepszego zadaszenia. Możesz współpracować z firmami dekarskimi lub zapytać o to swojego dostawcę szklarni.

Zwróć uwagę, że dach szklarni musi mieć wystarczające nachylenie, aby zapobiec kapaniu kondensatu i wycieków i uniknąć ich. Zdecydowanie zaleca się ustawienie minimalnego nachylenia dachu 4:12. Przybudowana szklarnia, która rozciąga się do sześciu cali od domu, wymaga co najmniej ośmiu cali wysokości, z dodatkowymi czterema centymetrami na każdą dodatkową podstawę szklarni, która rozciąga się w kierunku ściany konstrukcji.

Istnieje kilka rodzajów nachylenia dachu dla szklarni:

Lean-To-Tropic

Szklarnie modeli typu lean-to-tropic znajdują się pod okapem konstrukcji, zbudowane na 32-calowych drewnianych ścianach bazowych typu Sturdi-Built. Upewnij się, że pod okapem dachu jest wystarczająco dużo miejsca, aby otwory wentylacyjne w dachu szklarni mogły się całkowicie otworzyć.

Ogród słoneczny

Po prawej stronie lokacja ma kilka dostępnych wysokości. W przypadku ogrodu słonecznego jest on umieszczony na 18-calowej betonowej ścianie podstawy, a ponieważ podstawa nie ma wbudowanych obok niej otworów wentylacyjnych, można dodać okienko żaluzjowe, aby uzyskać lepszą wentylację.

Zaprojektowane na zamówienie

Zadaszenie szklarni może być również zaprojektowane i wykonane na zamówienie tak, aby pasowało pod okapem domu. Na przykład szkło dachowe rozszerza się na niewielką odległość od linii dachu w kierunku specjalnych szklanych ścian wykonanych w celu wypełnienia przestrzeni pod dachem.

Czy szklarnie muszą być szczelne?

Taka doskonała myśl do omówienia, a kiedy pytasz, czy szklarnie wymagają szczelności, odpowiedź jest dość fascynująca.

Należy zwrócić uwagę na zdecydowaną odpowiedź twierdzącą, że szklarnie są hermetyczne. Szklarnie muszą być w stanie zatrzymać ciepło, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach iw nocy. Niemniej jednak konieczne są otwory wentylacyjne, aby wpuścić świeże powietrze i zobaczyć, czy temperatura w sezonie letnim wzrośnie tak wysoko.

Czy szklarnia podnosi wartość domu?

Zdecydowanie! Dodanie misternie zaprojektowanej szklarni z pewnością zwiększy wartość Twoich domów. Dodanie wartości do domów ze szklarniami zwiększy ich procent nawet o 11 procent, oferując najbardziej wyrafinowany projekt.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wartość pieniężną, jeśli chodzi o punkt sprzedaży, szklarnia jest piękna na rynku, który z pasją zajmuje się pielęgnacją plantacji.

Wniosek

Przed założeniem szklarni uważnie zarządzaj zaletami i wadami posiadania prawa do swojej nieruchomości. Jeśli zdecydujesz się przejść dalej, należy skonsultować się z inżynierami lub dostawcami szklarni. Są gotowe szklarnie, które zostaną zainstalowane tylko w Twojej posesji.

Obyś miał przed sobą owocne ogrodnictwo. Świeże owoce i warzywa od farmy czekają na podanie Twojej rodzinie i przyjaciołom. Co to jest szklarnia hobbystyczna dobrej wielkości? Uprawa roślin w szklarni wymaga rozważenia, czy powinieneś mieć mini szklarnię, czy szklarnię hobbystyczną.

Jaki jest dla Ciebie odpowiedni rozmiar szklarni | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak prawidłowo zimować koleus? Uprawa i pielęgnacja pokrzywy ozdobnej

Koleus to tropikalna roślina, uprawiana ze względu na swoje bajecznie piękne, wielobarwne liście. Ich kolory zadziwiają egzotyką  i niesamowitymi zestawieniami…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przezimować pelargonię? | Uprawa i pielęgnacja pelargonii angielskich

W ostatnim czasie do szeregu często spotykanych na balkonach i tarasach pelargonii bluszczolistnych i rabatowych przyłączyły pelargonie angielskie (Pelagronium x…

Więcej
Tunele foliowe

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym wynosi od 21°C do 27°C w ciągu dnia. Możemy zadać pytanie o…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm to przestronne konstrukcje o jednej lub kilku nawach. Coraz częściej modułowe namioty wypierają konwencjonalne budownictwo,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pielęgnować azalię: 5 najlepszych metod | Porady od KrosAgro

Początkujący ogrodnicy i hodowcy chcą wiedzieć, jak dbać o azalię. Azalia inaczej różanecznik, rododendron, znana jest również jako „arystokracja ogrodu”,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać agrest w tunelu foliowym?

Wielu osobom drobne kwaśne owoce agrestu kojarzą się z dzieciństwem. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jeszcze kilka lat…

Więcej