Jaka temperatura jest za wysoka dla tunelu foliowego | KrosAgro

Jaka temperatura jest za wysoka dla tunelu foliowego | KrosAgro

Jeśli zastanawiasz się, jaka temperatura jest za wysoka dla szklarni, oto co musisz wiedzieć:

Twoja szklarnia jest zbyt gorąca, jeśli temperatura przekracza 90 stopni F. Nawet najbardziej odporne na ciepło rośliny i warzywa nie przetrwają tej temperatury. Idealny klimat do wzrostu i rozwoju roślin powinien wynosić około 80 do 85 stopni F.

Jak obniżyć temperaturę w szklarni

Jeśli w Twojej szklarni jest za gorąco, oto kilka sposobów na obniżenie temperatury:

Otwórz drzwi i okna

Pozwól swojej szklarni oddychać. Otwórz drzwi i okna lub zwinąć plastikową folię, aby ją uwolnić, aby przewietrzyć i zapewnić cyrkulację powietrza.

Użyj wentylatorów

Używanie wentylatorów do chłodzenia szklarni jest lepsze niż otwieranie drzwi i okien. Wentylatory zatrzymują gorące powietrze i zasysają świeże powietrze. Aby ta metoda była skuteczna, nie należy umieszczać wentylatorów na suficie ani na poziomie gruntu. Powinieneś umieścić wentylatory na wysokości około sześciu stóp przed otworami wentylacyjnymi, aby wciągać powietrze nad i przez rośliny.

Użyj cienia

Innym sposobem na obniżenie temperatury w szklarni jest użycie cienia. To blokuje palące ciepło ze słońca przed wejściem do szklarni. Możesz użyć ściereczki do cieniowania, winorośli lub płynnego środka do cieniowania.

Co dobrze rośnie w gorącej szklarni?

Latem temperatury rosną, dlatego lepiej uprawiać rośliny, które najlepiej rozwijają się w ciepłe dni. Tylko upewnij się, że mają dużo wody, aby mogły kontynuować produkcję przez całe lato. Oto następujące rośliny, które warto rozważyć przy uprawie:

Zieloni

Zieloni dobrze rosną w ciepłe dni. Ale jeśli chcesz przyspieszyć wzrost i zbiory, najlepiej posadzić je w szklarni.

Melony

Aby wyhodować słodkie melony, potrzebujesz od dwóch do trzech miesięcy ciepłej, letniej pogody. Utrzymuj rośliny wilgotne, ale uważaj, aby nie nadmiernie podlewać, zwłaszcza gdy melony zaczynają dojrzewać. Dodanie zbyt dużej ilości wody sprawia, że ​​melony stają się mdłe. Melony rodowe są głęboko zakorzenione w glebie, dlatego najlepiej rozwijają się w upale i suszy.

Kukurydza

Im cieplejsze, tym szybciej rośnie kukurydza. Musisz jednak upewnić się, że gleba jest wystarczająco wilgotna przez cały sezon wegetacyjny. Kukurydza wchłania dużo wody, tworząc chrupiące i słodkie ziarna.

Słodkie ziemniaki

Podczas gdy słodkie ziemniaki są znane w południowych Stanach Zjednoczonych, mieszkańcy północy zaczynają nadrabiać zaległości. Słodkie ziemniaki najlepiej rozwijają się w upale, ale podobnie jak inne rośliny potrzebują równomiernej wilgoci. Nie zapomnij zebrać słodkich ziemniaków, zanim temperatura gleby spadnie poniżej 55 stopni F.

Papryka

W porównaniu ze słodką papryką ostra papryka działa lepiej przy długotrwałym upale. Jeśli wolisz słodką paprykę, możesz spróbować posadzić Big Bertha, Cal Wonder, Cubanelle i Sweet Banana.

Najważniejsze powody, dla których warto inwestować w szklarnię

Szklarnie pozwalają kontrolować klimat. Możesz wietrzyć w upalne dni, chronić rośliny przed ulewnymi deszczami i silnymi wiatrami oraz zapewnić cień w palącym słońcu. Jednocześnie możesz również utrzymywać poziom wilgotności, aby Twoje rośliny rosły zdrowe.

Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w szklarnię:

Zapobiegaj szkodnikom

Szkodliwe szkodniki i stworzenia mogą zniszczyć całą twoją ciężką pracę. Umieszczając rośliny w zamkniętej przestrzeni, możesz zapobiec atakowaniu roślin przez ptaki, jelenie, krety, mszyce, roztocza itp. W związku z tym nie musisz używać toksycznych pestycydów ani chemikaliów, aby odeprzeć te stworzenia.

Dłuższy sezon wegetacyjny

Szklarnie zapewniają dłuższy sezon wegetacyjny, ponieważ zapewniają bardziej kontrolowany klimat. Dzięki temu możesz sadzić tygodnie lub miesiące dłużej.

Chroń rośliny przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi

Umieszczenie roślin w szklarni chroni je przed trudnymi warunkami pogodowymi, takimi jak ulewny deszcz, silny wiatr, grad, burza i upał. Jak już ustaliliśmy, szklarnie mogą chronić rośliny przed skutkami wahań temperatury.

Silne wiatry i promienie słoneczne mogą negatywnie wpływać na delikatne rośliny, jeśli zostaną odsłonięte. Szklane szklarnie lub szklarnie z plastikową, półprzezroczystą pokrywą rozpraszają światło słoneczne, które uderza w rośliny, zapewniając jednocześnie wystarczającą wentylację w całej przestrzeni. Upewnij się, że używasz szklarni, aby przykryć swoje rośliny i produkować w trudnych warunkach pogodowych.

Więcej roślin do wyboru

Jeśli chcesz uprawiać rośliny, które nie są rodzime dla twojego obszaru, powinieneś rozważyć zakup szklarni. Jak wspomniano, możesz łatwo kontrolować temperaturę w szklarni, dzięki czemu możesz zaoferować chłodniejsze lub cieplejsze środowisko niezależnie od pogody na zewnątrz.

Ciepło i izolacja pozwalają sadzić rośliny w ciepłym sezonie, nawet jeśli jest to sezon zimowy. Szklarnia umożliwia dostosowanie klimatu do roślin, które chcesz uprawiać. Wszystko, co musisz zrobić, to zrozumieć warunki, których potrzebują Twoje rośliny, aby rosnąć i dobrze się rozwijać.

Rozważania na temat odpowiedzi na pytanie „Jaka temperatura jest za wysoka dla szklarni?”

Teraz, gdy wiesz, jaka temperatura jest za wysoka dla szklarni, upewnij się, że temperatura w szklarni NIE przekracza 90 stopni F. W przeciwnym razie rośliny mogą skurczyć się i umrzeć. Upewnij się, że znasz idealne warunki wzrostu dla swoich roślin i odpowiednio dostosuj swoją szklarnię.

Jaka temperatura jest za wysoka dla tunelu foliowego | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami to naturalny nawóz wzbogacający plon o makro i mikroelementy. Może być używany jako środek…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo bezodpadowe w szklarni i tunelu

Filozofia Zero waste oznacz idee, według której człowiek powinien prowadzić taki styl życia, by generować jak najmniej odpadów, a tym…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć amarylis z nasion? Uprawa i pielęgnacja amarylisu

Amarylis to zjawiskowo piękna roślina cebulkowata, pochodząca z terenów Afryki Południowej. Nazwa rośliny pochodzi z poezji Wergiliusza, który pisał o…

Więcej
Tunele foliowe

Gdzie kupić tunel foliowy?

Z dnia na dzień coraz bliżej sezonu ogrodowego, zima powoli ustępuje nadchodzącej wiośnie. Szczęśliwi posiadacze tuneli foliowych zaczynają pierwsze prace,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak dbać o szklarnię? | Sezon szklarniowy

Teraz gdy piszę ten artykuł, sezon szklarniowy zbliża się wielkimi krokami. W okresie, kiedy, temperatury w ciągu dnia są dodatnie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże w donicach? 8 prostych wskazówek

Róże mają wiele odmian, a ten artykuł skupia się na tym, jak sadzić w donicach powalająco piękne róże odmiany knock-out….

Więcej