Wartości odżywcze truskawek | Informacje dotyczące truskawki

Jaka jest wielkość porcji truskawek?

Planujesz wkrótce rozpocząć dietę i czy chciałbyś wiedzieć, ile truskawek znajduje się w porcji?

Jaka jest zalecana wielkość porcji truskawek?

Dowiedz się więcej o idealnej wielkości porcji truskawek

Truskawki są kochane przez wszystkich. Chociaż wszystkie owoce stanowią istotny składnik naszego codziennego życia, eksperci sugerują, że owoce w dowolnej postaci, takiej jak suszone, świeże lub mrożone, zwiększają wartość żywności. Truskawki dostarczają organizmowi niezbędnych składników, takich jak witaminy i składniki odżywcze, które są nam potrzebne do zachowania zdrowia. Przede wszystkim mają bardzo wysoką zawartość witaminy C.

Zgodnie z DIETARY GUIDELINES, przeciętny dorosły mężczyzna może spożywać od dwóch do dwóch i pół szklanki truskawek dziennie & amp; dorosłe samice mogą mieć jedną lub pół filiżanki dziennie.

Ale nie wszystkie owoce mają taki sam kształt i wielkość, a ponadto nie możesz nosić ze sobą miarki przez cały czas, aby zmierzyć owoce i ich ilość; stąd trochę trudno jest obliczyć owoc, mądrze podając filiżankę. W związku z tym możemy pomóc Ci w wyborze idealnej liczby lub wielkości porcji truskawek.

Tutaj brana jest pod uwagę wielkość porcji, mając na uwadze kaloryczność owocu. Według „HARVARD HEALTH PUBLISHING” truskawki to owoce należące do kategorii o niższym indeksie glikemicznym, co oznacza mniejszą zawartość cukru. Owoce o niskiej zawartości cukru są dobre dla zdrowia, ponieważ utrzymują poziom cukru we krwi na niższym poziomie. Te owoce są również bogate w przeciwutleniacze, dzięki czemu chronią komórki przed uszkodzeniem Zgodnie z artykułem opublikowanym w „Annals of Neurology” truskawki są bogate we flawonoidy, które pomagają zmniejszyć stres i eliminują toksyny z organizmu. Pojedyncza porcja truskawek może dostarczyć mniej niż 50 kalorii.

Ponieważ truskawki mają doskonałą wartość odżywczą, możesz rozpocząć dzień od kilku plasterków truskawek na śniadanie. Możesz go wymieszać z mlekiem i płatkami kukurydzianymi, ponieważ doda świetnego smaku do posiłku.

Wartości odżywcze truskawek

Truskawki to pięknie wyglądające owoce o wysokiej wartości odżywczej. Są pachnące, słodkie i bogate w błonnik, przeciwutleniacze i witaminy. Ponieważ mają wiele korzyści zdrowotnych, ich popyt na rynku jest dość wysoki. Aby utrzymać zdrowy tryb życia, musisz włączyć truskawki do swojej diety. Z jednej filiżanki porcji truskawek można uzyskać następujące korzyści odżywcze:

 • Węglowodany 11,7 g
 • Fiber 3gm
 • Cukier 7,4g
 • Kalorie 49 g
 • Tłuszcz 0,5g
 • Białko 1g
 • Sód 1,5 mg

Węglowodany

Średnio jedna filiżanka owocu o wielkości porcji prawdopodobnie zawiera około 11,7 gramów węglowodanów, w tym 3 gramów błonnika i 7,4 gramów cukru.

Tłuszcze

Zawartość tłuszczu w truskawkach jest niewielka; można powiedzieć, że filiżanka zawiera pół grama tłuszczu. Znaczną zawartość tłuszczu stanowią wielonienasycone kwasy tłuszczowe. W związku z tym podnosi wartość żywności do wysokiego poziomu.

Białko

Jedna porcja owocu to tylko 1 gram białka.

Witaminy i amp; minerały

Truskawki są pełne minerałów i witamin; są bogate w kwas foliowy, wapń, potas i magnez.

Korzyści zdrowotne

Wiadomo, że truskawki „nadziewane” przeciwutleniaczami mają znaczną wartość odżywczą. Niektóre korzyści zdrowotne są następujące:

 • Wysokiemu poziomowi cukru we krwi można zapobiec: truskawki to owoce o niskiej zawartości cukru; pomagają w kontroli cukrzycy. Są bogate w błonnik, który z kolei pomaga w stabilizacji poziomu cukru we krwi.
 • Zmniejsza zapalenie stawów: Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego jest częstym problemem osób pochodzących ze starszej grupy wiekowej. Zapalenie spowodowane zapaleniem stawów jest bardzo bolesne; Badania pokazują, że jeśli spożywasz suszone truskawki przez 12 tygodni, jest bardziej prawdopodobne, że zmniejszysz ból w pewnym stopniu.
 • Leczy ranę: dorośli zwykle potrzebują od 75 do 90 mg witaminy C dziennie. Optymalny poziom przeciwutleniaczy uzyskuje się z truskawek. Witamina C pomaga w tworzeniu kolagenu, który jest składnikiem strukturalnym naszej skóry. Ponieważ nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać witaminy C, ważne jest, aby podwoić spożycie truskawek. Witamina C pomaga w gojeniu się ran.
 • Poprawia zdrowie serca: regularne spożywanie truskawek pomaga obniżyć poziom trójglicerydów i cholesterolu. Potas i flawonoidy, które stanowią kluczową zawartość truskawek, pomagają obniżyć poziom ciśnienia krwi. Zawartość kwasu foliowego i witaminy C jest również bardzo dobra dla zdrowia serca. Ponieważ truskawki mają zarówno działanie przeciwutleniające, jak i przeciwzapalne, poprawiają działanie układu sercowo-naczyniowego.
 • Ryzyko raka okrężnicy można zmniejszyć: choroba jelit w organizmie człowieka zwiększa częstość występowania raka okrężnicy. Jeśli spożywasz zbyt dużo tłuszczu zwierzęcego i zmniejszasz spożycie warzyw i owoców, istnieje większe ryzyko wystąpienia chorób jelit. Badania mówią, że takie regularne spożywanie truskawek zmniejsza ryzyko raka okrężnicy, ponieważ zawiera dużo błonnika.

Odmiany truskawek

Na rynku dostępne są trzy odmiany truskawek.

 • Odmiana neutralna w ciągu dnia: odmiana truskawki w ciągu dnia owocuje przez cały rok; można je również uprawiać na małej przestrzeni jako okrywę.
 • Odmiana czerwcowa: Te rodzaje truskawek są dostępne w okresie wiosennym, na przykład all-star, wcześniej, Seneca, Annapolis, jewel itp.
 • Odmiana wieloletnia: te truskawki owocują trzy razy w sezonie, wiosenno-letnim & amp; spadek. Oto kilka przykładów wszechobecnej różnorodności, tristar, hołd itp.

Wybór idealnych truskawek

Truskawki są często określane jako nasiona, chociaż owoce same w sobie niosą. Ale można je dobrze określić jako suszone owoce. Wybierz truskawki, które są bogate i czerwone. Staraj się unikać bardziej miękkich, papkowatych jagód, które mogą być zaatakowane przez grzyby. Truskawki z supermarketów można znaleźć przez cały rok, ale najlepsze i świeże można znaleźć tylko w okresie wiosenno-letnim. W tych sezonach są hodowane na świeżo. Możesz wybrać organiczne jagody, ponieważ żadne nawozy chemiczne ich nie traktują; raczej rosną naturalnie. Możesz również zwrócić uwagę na mrożone organiczne truskawki, które są w najbardziej dojrzałej formie, jeśli masz ochotę na dodatkową słodycz.

Jak przechowywać truskawki

Jeśli masz jakąś uszkodzoną truskawkę w kieszeni, musisz ją najpierw wyrzucić przed przechowywaniem owoców, ponieważ uszkodzony owoc jeszcze bardziej zniszczy inne owoce. Przechowuj je w pojemniku na warzywa, który wydaje się być umieszczony w najzimniejszej części lodówki. Użyj hermetycznego pojemnika, aby zachował świeżość przez długi czas. Spróbuj użyć go w ciągu tygodnia. Przed spożyciem świeżych truskawek umyj je pod bieżącą wodą.

Różne rodzaje potraw przygotowywanych z truskawkami

Z truskawek możesz zrobić różne rodzaje potraw i sałatek. Słodki jogurt to kosztowny i przepyszny deser, który można przygotować z truskawkami. Nawet ty możesz zrobić twarożek z pomocą owoców. Możesz także wypróbować płatki na ciepło i zimno, dodając do nich truskawki. Możesz również zrobić „smoothies” z truskawek, dodając do mieszanki kilka nasion chia, aby uzyskać smak i odczucie. Przygotuj także szeroką gamę sałatek, dodając do przepisów truskawki. Pieczone truskawki stają się bardzo smaczne, gdy są zanurzone w sosie czekoladowym lub karmelu.

Wszyscy uwielbiamy ciasta truskawkowe i ciastka, prawda? Popyt na ciasta i ciastka truskawkowe rośnie w okresie świątecznym. Możesz nawet zrobić dżem truskawkowy i galaretki. Dżem truskawkowy i galaretki mają ogromny popyt na rynku; zwłaszcza dzieci uwielbiają go używać jako podstawowego środka do smarowania chleba. Truskawki można uderzać innymi rzeczami, takimi jak czarny pieprz, bity i banany, a nawet wanilią, aby przygotować wyrafinowany napój zgodnie z wymaganiami nowych pokoleń.

Informacje dotyczące truskawki

Truskawki są uważane za rośliny wieloletnie, które rosną prawie przez cały rok. Rolnicy powinni poczekać, aż nadejdzie optymalny czas, ponieważ po zerwaniu jagód z rośliny nie mogą one dalej dojrzewać.

Uprawa truskawek w szklarni

Truskawki dostępne w sklepach spożywczych smakują inaczej niż te świeżo wyhodowane w szklarni. Głównie truskawki uprawia się na otwartym polu, ale obecnie uprawa szklarniowa stała się trendem, a truskawki są dobrze uprawiane na tych średnich i dużych zagrodach. Uprawa szklarniowa może przynieść Ci odpowiednią ilość pieniędzy, ponieważ możesz uprawiać truskawki w tych ocynkowanych obudowach, w których temperatura jest kontrolowana przez cały rok. Owoce można uprawiać także poza sezonem. Do uprawy truskawek wymagany jest średni zakres temperatur; temperaturę można dobrze kontrolować w szklarni. Idealna temperatura wymagana do uprawy truskawek to 60 ° F. Gleby suche i piaszczyste doskonale nadają się do uprawy truskawek. Miej też na oku, jak rośnie. Upewnij się, że gleba nie jest podmokła, ponieważ podlewanie stwarza niekorzystną sytuację dla rośliny.

Jak to się robi

Kupuj sadzonki ze znanych i renomowanych szkółek; odpowiednio sprawdź, czy owoce są wolne od chorób. Kup odpowiedni pojemnik, w którym można posadzić krzewy truskawek; weź obfite ilości piaszczystej gleby i napełnij pojemnik. Musisz regularnie podlewać rośliny; nie zalewaj roślin wodą, ponieważ nadmierne podlewanie może je uszkodzić. Upewnij się, że jest kilka otworów drenażowych, aby dodatkowa woda mogła łatwo przejść. Możesz kontrolować temperaturę gleby, mulczując ją słomą.

Rodzaje truskawek najbardziej odpowiednie do uprawy

Istnieją różne rodzaje truskawek, które można uprawiać nawet w szklarniach. Są to głównie:

 • Honeoye
 • Earliglow
 • Allstar
 • Ozark Beauty
 • Chandler
 • Klejnot
 • Pejzaż morski
 • Tristar
 • Sparkle
 • Surecrop
 • Fort Laramie

Aby upewnić się, że możesz uprawiać truskawki najlepszej jakości w swojej szklarni, przestrzegaj poniższych wskazówek:

 • Upewnij się, że rośliny pochodzą z certyfikowanego, wolnego od wirusów materiału.
 • Odpowiednio podlewaj, utrzymując liście w stanie suchym
 • Zezwalaj na większą ekspozycję na światło słoneczne. Najkorzystniejsze są słoneczne lokalizacje
 • Upewnij się, że ziemia jest żyzna i dobrze przepuszczalna
 • Zapewnij roślinom wystarczająco dużo miejsca, aby dobrze rosły
 • Mulczowanie to podstawa

Truskawki najlepiej rosną w chłodniejszym klimacie. Najlepiej kwitną w miesiącach takich jak marzec i kwiecień.

Aromaty truskawek

Jeśli zastanawiasz się, co jest najlepsze, aby wyhodować najbardziej aromatyczne truskawki, oto co powinieneś wiedzieć; macerować je. Najsłodsze z truskawek powstają, gdy można je posypać małymi porcjami cukru. Soczyste owoce nie tylko nabierają smaku, ale także są słodzone.

Czy mielona kawa jest dobra dla wzrostu truskawek?

Kawa mielona to gratka dla truskawek. Ponieważ fusy z kawy są z natury kwaśne, mają tendencję do poprawiania zdrowia truskawek. Rośliny truskawek uwielbiają kwaskowatość, więc gdy dodasz fusy z kawy do ziemi, natychmiast wchłaniają składniki odżywcze i zaczynają rosnąć zdrowiej.

Jak możesz zwiększyć plon truskawek?

Powszechnym sposobem na zwiększenie plonów jest dodanie do gleby kompostu lub obornika. Podczas próby sadzenia krzewy te używają wielu nawozów organicznych. Upewnij się, że podlewasz rośliny tak często, jak to możliwe, aby dobrze się rozwijały. Zdaniem ekspertów stwierdzono, że na plantacje truskawek najlepiej sprawdzają się nawozy zawierające maksymalną zawartość potasu i mniejsze ilości azotu. Ściśnij kwiaty pojawiające się na świeżo posadzonych truskawkach. Prawdopodobnie będziesz świadkiem stałego wzrostu truskawek, jeśli dodasz trochę więcej naturalnego potasu w postaci skorupek jaj.

Jaka jest wielkość porcji truskawek?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Gdzie kupić tunel foliowy?

Z dnia na dzień coraz bliżej sezonu ogrodowego, zima powoli ustępuje nadchodzącej wiośnie. Szczęśliwi posiadacze tuneli foliowych zaczynają pierwsze prace,…

Więcej
Tunele foliowe

Zastosowanie tuneli foliowych

Tunel foliowy to nic innego jak konstrukcja łukowa, która oprócz funkcji ogrodniczej może pełnić inną rolę. Uniwersalna modułowa struktura pozwala…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać szparagi w tunelu foliowym?

Uprawiać szparagów w tunelu, w porównaniu z innymi warzywami, pozwala na zbiór rok po roku nawet do 15 lat! Tę…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Kroton? Rozmnażanie przez sadzonki i odkłady powietrzne

Codiaeum variegatum to grecka nazwa niezwykłej tropikalnej rośliny, niemającej sobie równych, jeśli chodzi o niezwykłe kształty i wybarwienie liści. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać kaladium? Uprawa i pielęgnacja kaladium

Kaladium to niezwykle efektowna, egzotyczna roślina należąca do rodziny obrazkowatych. Pochodzi z wilgotnych lasów tropikalnych, naturalnie występując na obszarze Argentyny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

7 błędów popełnianych w tunelu foliowym

Jak mówi stare porzekadło “Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi”. Otóż przed wieloma błędami można się wystrzec za…

Więcej