Jak zrobić mini szklarnię dla roślin mięsożernych? | KrosAgro

Jak zrobić mini szklarnię dla roślin mięsożernych | KrosAgro

Zastanawiasz się, jak zrobić mini szklarnię dla roślin mięsożernych? Dobra wiadomość jest taka, że ​​rośliny mięsożerne dobrze rosną w większości części Stanów Zjednoczonych, szczególnie w strefach USDA od 5 do 10.

Aby stworzyć idealną mini szklarnię dla tych roślinożernych roślin, najlepiej odtworzyć torfowisko – naturalne siedlisko roślin mięsożernych. Gleba nie ma wielu składników odżywczych, dlatego te rośliny wyewoluowały, by zjadać owady.

Gdy już masz mini sadzarkę do torfowisk, możesz uprawiać różne rodzaje roślin mięsożernych, takie jak muchołówka, rośliny dzbanowe, rosiczki, lilie kobry i inne. Nie musisz karmić ręcznie tych roślin, ponieważ owady, takie jak muchy domowe i osy, w naturalny sposób padną ofiarą twoich roślinożernych roślin.

Niektóre z roślin mięsożernych, które powinieneś zasadzić w szklarni, to muchołówka, purpurowa roślina dzbanka, pospolita roślina miotacza kalifornijskiego, roślina koła wodnego, rosiczka okrągłolistna, zroszona sosna, kielich małpy i kobra lilia.

Jak stworzyć mini szklarnię dla roślin mięsożernych

Jeśli planujesz stworzyć mini szklarnię dla roślin mięsożernych, oto kilka czynników, o których należy pamiętać:

Gleba

Jak już ustaliliśmy, mięsożerne rośliny naturalnie rosną w ubogim w składniki odżywcze środowisku bagiennym. Jeśli mieszasz własną glebę, sprawdź etykiety. Twoje rośliny mogą nie rosnąć dobrze, jeśli w piasku jest sól lub nawóz w mchu torfowym. Lepiej jest kupić gotową glebę dla roślin mięsożernych. Więcej informacji można znaleźć w lokalnym sklepie ogrodniczym.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zmieszaj jednoczęściowy piasek, jednoczęściowy perlit i trzy części mchu torfowego. Wymieszaj je w osobnej misce. Umieść węgiel ogrodniczy u podstawy pojemnika przed umieszczeniem mieszanki gleby. Dzięki temu woda nie śmierdzi i wchłania zanieczyszczenia.

Dodaj swoje rośliny mięsożerne

Zdecyduj się na ułożenie swoich roślin przed wyjęciem ich z doniczek. Niektóre rośliny mięsożerne mają wrażliwe korzenie, więc pamiętaj, aby obchodzić się z nimi ostrożnie. Podstawa twoich roślin powinna lekko wystawać poza krawędź doniczki. W ten sposób rośliny nie gniją, jeśli poziom wody jest wysoki.

Upewnij się, że wiesz, jakie są Twoje rośliny. Na przykład pułapki na muchy rosiczki i wenus uwielbiają słońce, więc przez większość dnia trzymaj je w bezpośrednim świetle słonecznym. Możesz również dodać rośliny wodne, takie jak alpejska paproć wodna i trawa światłowodowa, aby nadać teksturę swojej mini szklarni.

Podlewanie

Podlewanie roślin mięsożernych różni się od zwykłych roślin. Woda z kranu zawiera chlor i inne minerały, które po pewnym czasie mogą zabić rośliny. Woda deszczowa działa najlepiej, ale woda destylowana też działa, jeśli masz problemy. Napełnij cały pojemnik wodą. Twoje rośliny najlepiej rozwijają się w wilgotnej glebie, podobnie jak w środowisku torfowiskowym.

Światło słoneczne

Łatwo założyć, że te zjadające owady rośliny uwielbiają ciemne, mroczne miejsca. Jednak rośliny mięsożerne najlepiej rozwijają się w pełnym słońcu. Trzymaj swoją mini szklarnię na pokładzie, patio lub poza ogrodem. Tylko upewnij się, że robi się dużo słońca. W mgnieniu oka będziesz cieszyć się ogrodem wolnym od owadów.

Karmienie roślin

Jeśli umieścisz mini szklarnię na zewnątrz, rośliny mięsożerne powinny naturalnie przyciągać owady. Ale jeśli trzymasz je w domu zimą, możesz utrzymać je przy życiu, karmiąc je ręcznie.

Pielęgnacja roślin mięsożernych zimą

Podobnie jak inne rośliny, te kochające owady rośliny przechodzą w stan uśpienia w okresie zimowym. Mogą rozwijać się w niskich temperaturach, co najmniej 20 stopni F w nocy, ale nie powinny przekraczać temperatury zamarzania w ciągu dnia. Woda w glebie nie powinna pozostawać zamarznięta dłużej niż tydzień. Jeśli tak, najlepiej zabrać swoją mini szklarnię do środka.

Dlaczego mini szklarnie są świetną opcją dla ogrodników?

Szklarnie są przydatne, praktyczne i ekonomiczne – wszyscy ogrodnicy marzą o posiadaniu szklarni. Jednak jednym z czynników, które powstrzymują ich przed zakupem, są ograniczenia finansowe. Większość ludzi zakłada, że ​​szklarnie są drogie. Chociaż niektóre są, inne opcje pasowałyby do każdego budżetu.

Mini szklarnie to idealna opcja dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń w ogrodzie lub preferują bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Poza tym, oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w mini szklarnię:

Idealne do małych przestrzeni

Z łatwością możesz ustawić mini szklarnie na balkonach, tarasach, tarasach, a nawet na stołach. To świetna opcja dla ogrodników, którzy lubią sadzić i uprawiać rośliny, ale nie mają na to wystarczająco dużo miejsca.

Chroń swoje rośliny przed szkodnikami i stworzeniami

Króliki, jelenie, myszy i szkodliwe owady uwielbiają zjadać liście i plony Twoich roślin. Trzymanie ich w szklarni zapobiega tym nieznośnym stworzeniom.

Chroń swoje rośliny przed niepogodą

Ulewny deszcz, grad, nadmierne ciepło i silne wiatry mogą uszkodzić twoje rośliny. Mini szklarnia chroni Twoje rośliny przed złą pogodą. Nawet jeśli na zewnątrz będzie burza, Twoje rośliny będą rosły zdrowo.

Podsumowanie, jak zrobić mini szklarnię dla roślin mięsożernych

Uprawa roślin mięsożernych jest ekscytująca, ale musisz wiedzieć, jak właściwie o nie dbać. Umieszczając je w mini szklarni, pozostają bezpieczne i chronione niezależnie od pogody na zewnątrz.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić szklarnię dla roślin mięsożernych i masz własną mini szklarnię, wszystko, co musisz zrobić, to chwastów i podlewanie. Jeśli zrobisz to dobrze, będziesz cieszyć się swoją mini szklarnią przez lata.

Jak zrobić mini szklarnię dla roślin mięsożernych | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak przycinać niecierpka? Uprawa i pielęgnacja niecierpków

Niecierpek to niezwykle efektowna roślina kwitnąca pochodząca z terenów Indii oraz Afryki, która swą nazwę zawdzięcza pewnej rzadko spotykanej właściwości….

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Rodzaje namiotów magazynowych

Mobilny namiot magazynowy z całą pewnością przyda się każdemu posiadaczowi auta, kampera, motocykla i quada. Funkcję garażu będzie pełnił również…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja gleby w tunelu foliowym cz. 2

Zakażenie podłoża dotyczy również roślin rosnących w tunelach ogrodniczych. Jest to zagrożenie powodujące poważne straty w uprawach pod osłonami. Patogeny roślin zasiedlające…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa cykorii w tunelu foliowym

Cykoria sałatowa jest warzywem liściastym bardzo podobnym do sałaty, jednakże posiada o wiele więcej substancji odżywczych. Jedną z zalet cykorii…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sprawić, by anturium dobrze się rozwijało i obficie kwitło?

Anturium to egzotyczna roślina, pochodząca z terenów Ameryki Południowej i Środkowej, spotkać ją można w Kolumbii, Kostaryce, Meksyku, Brazylii, Argentynie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić paprocie w 3 prostych krokach

Aby nauczyć się dzielić paprocie, wystarczy poznać trzy łatwe kroki. Ponieważ są to rośliny długowieczne, musisz znać tę podstawową praktykę…

Więcej