Jak zmienić kolor poinsecji na czerwony? | KrosAgro

Jak zmienić kolor poinsecji na czerwony | KrosAgro

Teraz, gdy zbliżają się święta, prawdopodobnie nie możesz się doczekać, aby dowiedzieć się, jak zmienić kolor poinsecji na czerwony. Nic tak nie wykrzykuje „wesołych świąt” niż widok różowych, białych, kremowych, morelowych, pstrokatych i czerwonych poinsecji (Euphorbia pulcherrima) na półkach. Jeśli jednak chcesz pozostać przy klasycznym wystroju bożonarodzeniowym, wybierz czerwony.

Czego możesz nie wiedzieć o poinsecji

Jeśli myślisz, że gwiazdy betlejemskie to zwykłe rośliny doniczkowe lub jednoroczne, pomyśl jeszcze raz. Te liściaste krzewy mogą osiągać do 12 stóp wysokości i mogą dobrze rosnąć na zewnątrz na obszarach, które są identyfikowane jako strefy odporności roślin USDA od 9 do 11. Jedynym minusem tego typu roślin jest fakt, że tracą one kwitnienie po około 4 do 6. tygodni.

Jeśli nie jesteś świadomy, kolory, które widzisz w poinsecji, nie są w kwiatach. Kwiaty rośliny to te maleńkie żółte struktury widoczne pośrodku, ale te, które zmieniają kolor na czerwony, to zmodyfikowane liście, zwane również przylistkami. Kolory przylistków zmieniają się, gdy reagują na tworzenie kwiatów przez roślinę.

Kiedy przylistki zmieniają kolor na czerwony, przyciągają owady zapylające do maleńkich żółtych kwiatów rośliny, które znajdują się w środku. Te zapylacze obejmują muchy, ćmy, chrząszcze, mrówki, pszczoły miodne, trzmiele, pszczoły samotne, osy i motyle. Krótko po zniknięciu kwiatów czerwone przylistki i zielone liście w końcu również odpadają.

5 wskazówek, jak utrzymać żywe i zdrowe gwiazdy betlejemskie z roku na rok

Być może chcesz, aby Twoje poinsecje były żywe i zdrowe rok po roku, aby móc je przygotować na przyszłoroczne święta. Oto, jak możesz to osiągnąć:

Wskazówka 1: trzymaj go w jasnym świetle

Upewnij się, że roślina codziennie otrzymuje wystarczająco dużo jasnego światła, a nie bezpośredniego światła słonecznego. Rób to przez co najmniej 8 godzin dziennie.

Wskazówka nr 2: trzymaj je w miejscach, w których temperatura nie spada poniżej 50˚F

Następnie musisz umieścić roślinę w ciepłym pomieszczeniu lub mini szklarni, w której temperatura pozostaje stała między 60˚F a 70˚F i nigdy nie spada poniżej 50˚F.

Porada 3: Glebę należy wysuszyć między podlewaniami

Pomiędzy podlewaniami upewnij się, że gleba wyschnie. Jednak unikaj czekania tak długo, jeśli nie chcesz, aby liście zaczęły więdnąć.

Porada 4: podawaj mu pokarm roślinny rozpuszczalny w wodzie we właściwym czasie

Twoje gwiazdy betlejemskie należy karmić raz w miesiącu rozpuszczalnym w wodzie pokarmem roślinnym. Jednak unikaj tego w miesiącach, w których rośliny są w pełnym rozkwicie.

Wskazówka nr 5: nie zapomnij ich przyciąć

Jak wspomniano wcześniej, kwiaty i liście rośliny w końcu opadną po kilku miesiącach. Gdy to się stanie, niezwykle ważne jest, aby przyciąć roślinę.

Podczas przycinania wszystko, co musisz zrobić, to przyciąć łodygi rośliny do około 6 cali, zachowując rutynową pielęgnację roślin. Poczekaj, aż pojawią się nowe liście następnej zimy.

4 wskazówki, jak zmienić kolor poinsecji na czerwony

Entuzjaści ogrodnictwa muszą nauczyć się, jak zmusić swoje cenne gwiazdy betlejemskie do ponownego zakwitnięcia, a przylistki liściowe do powrotu do czerwonego koloru rok po roku. Jeśli chcesz, aby Twój ponownie zmienił kolor na czerwony, jednocześnie utrzymując go w zdrowiu przez długi czas, zapoznaj się z tymi niezbędnymi wskazówkami:

Porada 1: umieść go w całkowitej ciemności na 14 godzin każdego dnia

Zmuszanie przylistków liści poinsecji do zmiany koloru na czerwony zaczyna się od umieszczania rośliny w całkowitej ciemności na około 14 godzin dziennie, począwszy od ośmiu tygodni, zanim zamierzasz użyć ich jako części ozdób choinkowych.

Należy pamiętać, że umieszczenie małej lampki nocnej w tym samym pomieszczeniu, w którym znajdują się gwiazdy betlejemskie, gdy mają być umieszczone w całkowitej ciemności, spowoduje zakłócenia w procesie ponownego zmieniania przylistków na czerwono. To samo dzieje się, gdy masz otwarte okno i twoje gwiazdy betlejemskie są wystawione na światło uliczne, które przez nie wpada.

Z tego powodu najlepiej każdego wieczoru umieszczać rośliny w szafie. Tylko upewnij się, że nikt nie otwiera szafy w żadnym momencie w nocy.

Wskazówka nr 2: zwiększ poziom wilgotności

Jeśli jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć o poinsecji, to fakt, że wymagają one dodatkowej wilgotności na etapie, gdy próbujesz ponownie zmienić kolor na czerwony. Aby zwiększyć poziom wilgotności, na którą są narażone, możesz umieścić miskę z wodą w ciemnej szafie, w której co noc umieszczasz rośliny.

Wskazówka nr 3: wystaw go na działanie jasnego światła w ciągu dnia

Po umieszczeniu swoich gwiazd betlejemskich każdego wieczoru w całkowitej ciemności, upewnij się, że w ciągu dnia wystawiasz je na jasne światło. Jeśli masz dziennik grzybów, możesz trzymać swoje gwiazdy betlejemskie w tym samym miejscu.

Wskazówka nr 4: zachowaj tę samą rutynę do czasu uzyskania czerwonego koloru

Niezwykle ważne jest, aby pozostać konsekwentnym podczas nocnej rutyny ciemności przez ponad 4 tygodnie lub do momentu, gdy roślina osiągnie intensywny czerwony kolor, który zawsze chciałeś osiągnąć.

Uprawiaj rośliny w szklarni hobbystycznej!

Jeśli chcesz przenieść swoje doświadczenie ogrodnicze na wyższy poziom, rozważ uprawę swoich roślin w szklarni hobbystycznej. Oprócz zapewnienia im optymalnego środowiska do rozwoju, szklarnia hobbystyczna zapewnia również warstwę ochrony przed trudnymi warunkami pogodowymi oraz niszczycielskimi szkodnikami i zwierzętami. Co więcej, szklarnia hobbystyczna pozwala również przedłużyć okresy wegetacji roślin.

Teraz, gdy wiesz, jak zmienić kolor poinsecji na czerwono na tegoroczne dekoracje świąteczne, możesz utrzymać je przy życiu i zdrowiu w swojej własnej szklarni hobbystycznej! Skonfiguruj już dziś!

 

Jak zmienić kolor poinsecji na czerwony | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa, pielęgnacja i przycinanie floksa

Floks wiechowaty to wysoka, sięgająca około 120 cm bylina ogrodowa, ma sztywne łodygi, a jej główną ozdobą są urocze drobne…

Więcej
Bez kategorii

Mobilny namiot warsztatowy

Mobilny namiot warsztatowy to uniwersalna struktura, która umożliwia niewielkim kosztem pozyskanie dodatkowej przestrzeni do pracy i magazynowania. To niekonwencjonalne rozwiązanie…

Więcej
Tunele foliowe

Siew nasion w tunelu foliowym

Siew nasion w tunelu foliowym to podstawowy proces całej uprawy pod osłonami. Dla doświadczonych ogrodników temat nie będzie niczym odkrywczym,…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie kupić akcesoria do tunelu foliowego?

Posiadanie tunelu foliowego umożliwia wydłużenie wegetacji roślin i prowadzenie ekologicznych upraw pod osłonami. Po wyborze stelażu oraz osłony nadchodzi moment…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym?

Początkujący ogrodnicy stale szukają odpowiedzi na pytanie, jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym? Wiedza tak jak i doświadczenie przychodzi…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać bukszpan z sadzonek. 9 prostych kroków

Niezliczeni entuzjaści ogrodnictwa próbują dowiedzieć się, jak rozmnażać bukszpan z sadzonek i nie bez powodu! Jeśli jesteś jednym z nich,…

Więcej