Jak zbudować małą szklarnię zimową | Porady od KrosAgro

Jak zbudować małą szklarnię zimową | Porady od KrosAgro

To, co wydarzy się podczas wielkiego sezonu zimowego, pozwoli Ci wiedzieć, jak ulepszyć małą szklarnię zimową. W porządku, planując szklarnię, upewnij się, że umieścisz ją od strony wschodniej do zachodniej. Dzięki temu jest najdalej nasłoneczniony w ciągu każdego dnia.

Upewnij się, że w tym sezonie szklarnia ma co najmniej sześć godzin nasłonecznienia. Zwróć uwagę, że jeśli planujesz mieć energię elektryczną w szklarni, musi ona znajdować się blisko źródła. Umieść to z dala od miejsca, w którym bawią się dzieci.

Ponadto, trzymaj szklarnię do samodzielnego wykonania za pomocą termometru roboczego. Wymaga to zwracania uwagi na temperaturę, z wyjątkiem sytuacji, gdy system ma automatyczne odpowietrzniki. Zimą temperatura musi być odpowiednia, aby rośliny nie nagrzewały się zbytnio.

Jak zbudować szklarnię zimą

Jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na zbudowanie szklarni zimą, kiedy musi być ciepło, jest wykonanie radiatora lub masy termicznej. Są to przedmioty, które mogą pochłaniać ciepło w ciągu dnia i uwalniać je w chłodne godziny. To również ma tendencję do wzrostu temperatury o około jeden stopień lub teraz, jeszcze bardziej zachęcając do różnicy.

Aby zapewnić sobie i szklarni masę termiczną, możesz postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami. Masa termiczna zapewni wystarczające nawadnianie szklarni. W przypadku mniejszych konstrukcji napełnij pojemniki wodą wystarczającą do rozprowadzenia po szklarni i plantacji.

Możesz również pomalować szklarnię na czarno, aby poprawić wchłanianie ciepła. Te i wiele innych, gdy jesteś zaangażowany w prowadzenie badań na ten temat. Przeczytaj magazyny ogrodnicze, aby znaleźć nowe informacje.

Czy możesz rosnąć w szklarni zimą?

Odpowiedź brzmi: głośno tak, w szklarni można uprawiać nawet zimą. Mówi się, że wzrost w szklarni następuje tylko wtedy, gdy jest wystarczająca ilość światła słonecznego, czyli latem, ale możesz wykorzystać to, co może zaoferować zima, do uprawy swoich roślin.

Właściwy sposób na zimowanie szklarni

Proces zimowania szklarni jest dość prosty. Każdy zarządca szklarni może mieć możliwość planowania zimowego wzrostu. Innymi słowy, jest to okazja do uporządkowania się z poprzedniego lata i okresu zbiorów jesienią i przygotowania szklarni w najlepszej kondycji przed pierwszym spadkiem śniegu. Oznacza to, że możesz usuwać materię organiczną w szklarni, szorować ściany i zarządzać każdym wyposażeniem szklarni.

Następnie musisz wybrać uprawy

Planowanie wzrostu upraw w okresie zimowym zawsze miało kluczowe znaczenie, aby chronić je przed surowym klimatem pogodowym. Podczas gdy szklarnia zawsze może zapobiec uszkodzeniom w tym sezonie, ogrodnicy znajdujący się na północnych obszarach i zaśnieżonych częściach planety muszą być w stanie szukać odpornych roślin okopowych i liściastych zieleni, w tym kapusty, marchwi, szpinaku i inne, zapewniające największy sukces zimą.

Zarządzanie wilgotnością

Jak zrobić małą szklarnię zimową, musisz znać każdy krok, który powinieneś zrobić. Im chłodniej jest za szklarnią, tym większe będzie zapotrzebowanie na ciepło w konstrukcji. Bez względu na to, czy w południowych krajobrazach zbliżają się łagodne zimy, czy też w obliczu ostrych burz na obszarach północnych, ciepło słoneczne może nie być wystarczająco silne, aby utrzymać plony aż do wiosny.

To powody, dla których warto zaopatrzyć się w wydajne i odpowiednio dobrane nawiewniki grzewcze, które zapewnią idealny zakres wilgotności.

Pozostałe kroki to:

  • Zapewnienie lepszego oświetlenia
  • Wydajne zbiory

Co początkujący mogą uprawiać w szklarni?

Sezon zimowy to świetna okazja, aby zobaczyć, jak Twoje plony rozwijają się od nasion do pełnowartościowych upraw, które są fantastyczne do różnych przepisów.

Sałata zimowa

Przeznaczona dla zapalonych miłośników sałatek, istnieje odmiana sałat, która idealnie sprawdzi się w chłodniejszych krajobrazach. Na przykład masz rukolę, roszponkę i mały klejnot. Rosną szybko, więc możesz potrzebować zbiorów, gdy masz ogromne liście do wykorzystania.

Brukselki

Uwielbiasz to lub nienawidzisz, brukselka to Twoje najbardziej idealne rośliny uprawne w szklarni zimowej. Potrzebują około trzech miesięcy, aby rosnąć, więc ogrodnik musi być w stanie zebrać je w marcu, kiedy osiągną najwyżej dwa cale średnicy.

Jeśli chcesz wykorzystać je do gotowania, zebrane kiełki powinny mieć ten sam rozmiar, co zapewni im więcej czasu na gotowanie.

Jaka temperatura musi być w szklarni zimą?

Temperatura jest niezbędnym elementem wykonania małej szklarni zimowej. W ten sposób zakończy to proces.

Minimalna temperatura ogrzewanej szklarni wolnej od szronu musi mieć trzy stopnie Celsjusza. Należy jednak pamiętać, że rośliny takie jak drzewa cytrusowe, pelargonie i fuksje są bardziej zachwycające przy minimalnej temperaturze wynoszącej siedem stopni Celsjusza, z najbezpieczniejszym poziomem wynoszącym 10 stopni Celsjusza.

Podsumowanie

Szczegółowe informacje o tym, jak zrobić małą szklarnię zimową, obejmują izolację upraw folią bąbelkową, inwestycję w systemy grzewcze, wykorzystanie i wdrożenie termostatu, przygotowanie termometru, dokładne ustawienie grzejników, wykorzystanie ogrodniczego runa i wiele więcej. Utrzymanie zgodności z sukcesem jest bardzo proste.

Jak zbudować małą szklarnię zimową | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja storczyków: jak uratować obumierające storczyki

Storczyki to kwiaty o wyjątkowej urodzie, które szturmem podbiły serca Polaków. Efektowne, łatwe w pielęgnacji i niedrogie, zdobią parapety wielu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać niecierpka? Uprawa i pielęgnacja niecierpków

Niecierpek to niezwykle efektowna roślina kwitnąca pochodząca z terenów Indii oraz Afryki, która swą nazwę zawdzięcza pewnej rzadko spotykanej właściwości….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Sadzenie roślin w szklarni i tunelu foliowym

Przesadzanie sadzonek do tunelu jest procesem niezbędnym do optymalnego wzrostu roślin. Odpowiednie warunki pozwalają roślinom w pełni uformować się, zapewniając…

Więcej
Bez kategorii

Temperatura gleby do upraw pod osłonami

Temperatura gleby do upraw pod osłonami staje się korzystna do siewu znacznie szybciej niż w uprawach plenerowych. Aby zacząć odpowiednio…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Serwis hal namiotowych

Serwis hal namiotowych warto co jakiś czas powtarzać. Jak każda budowla, konstrukcja modułowa wymaga cyklicznej konserwacji aby zachować jej dobry…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa na plac budowy

Hala namiotowa na plac budowy to jedno z zastosowań struktur z rur i profili stalowych. Spore obszary terenu, na których…

Więcej