Jak zbudować małą szklarnię dla sadzonek? | KrosAgro

Jak zbudować małą szklarnię dla sadzonek | KrosAgro

Chcesz wiedzieć, jak zrobić małą szklarnię dla sadzonek? Budowa małej szklarni dla sadzonek jest bardzo łatwa. Możesz zrobić szklarnię dla jednej rośliny lub taką, która zawiera kilka roślin. Pokażemy Ci, jak to zrobić, używając opłacalnych materiałów.

Jak zrobić małą szklarnię dla swoich sadzonek?

Oto dwa proste sposoby na stworzenie mini szklarni dla sadzonek:

Używanie słoika z masonem dla jednej rośliny

Jeśli planujesz uprawiać tylko jedną roślinę lub bardzo małe rośliny, możesz użyć słoika z pokrywką, aby stworzyć mini terrarium. Słoiki Mason są dostępne w różnych rozmiarach, więc wybierz jeden w zależności od rodzaju roślin, które chcesz uprawiać. Napełnij słoik ziemią, kompostem i materiałami uprawnymi. Możesz nawet umieścić kamyki lub inny element dekoracyjny, aby zaprojektować swoje terrarium, ale upewnij się, że sadzonki mają wystarczająco dużo miejsca do wzrostu.

Używanie akwarium dla większych roślin

Jeśli słoik z masonem jest dla Ciebie za mały, rozważ użycie akwarium do stworzenia zestawu do szklarni. Niezależnie od tego, czy wolisz kwadratowy czy prostokątny zbiornik (lub nawet akwarium!), To zależy od Ciebie. Jak wspomniano, upewnij się, że rozmiar zbiornika jest proporcjonalny do wielkości roślin, które chcesz uprawiać.

Możesz użyć małego akwarium do mniejszych szklarni. Można ją przykryć plastikiem lub zostawić otwartą, w zależności od potrzeb roślin znajdujących się w środku.

W przypadku większych zbiorników można go odwrócić do góry nogami, aby odtworzyć komercyjną mini szklarnię. Jeśli zostawisz go właściwą stroną do góry, przykryj go folią lub drewnianą ramą.

5 łatwych kroków, jak rozpocząć sadzenie w szklarni

Nasiona kiełkują szybciej w wysokich temperaturach, a umieszczenie ich w szklarni ułatwia utrzymanie temperatury gleby i powietrza. Oto jak rozpocząć sadzenie nasion w szklarni:

Krok # 1. Umieść tacę lub doniczkę na sadzonki w szklarni

Wypełnij tackę lub doniczki mieszanką ziemi doniczkowej. Następnie napełnij tacę na wodę 2,5 cm wody i umieść tacę ze wstępnie zmieszaną ziemią lub doniczkami w środku. Pozwól glebie wchłonąć wodę przez około pół godziny lub do momentu, gdy wierzch będzie wilgotny, ale nie mokry. Następnie możesz spuścić pozostałą wodę z tacy na wodę.

Krok # 2. Siej nasiona

Siej nasiona w mieszance gleby i dostosuj głębokość zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Zasiej dwa nasiona na każdą doniczkę lub miejsce. Po posadzeniu spryskaj powierzchnię niewielką ilością wody, aby w razie potrzeby zwilżyć.

Krok # 3. Zakryj swoją szklarnię

Gdy wszystkie nasiona są już ustawione, przykryj szklarnię i umieść ją w miejscu, w którym otrzyma pośrednie światło słoneczne. Temperatura powinna wynosić od 65 do 75 stopni F. Gleba zatrzyma wilgoć, jeśli przykryjesz szklarnię, więc nie musisz podlewać nasion, dopóki nie wykiełkuje.

Krok # 4. Otwórz szklarnię, gdy kiełkują nasiona

Zdejmij osłonę szklarni, gdy nasiona zaczną kiełkować i wpuść świeże powietrze.

Krok # 5. Podlewaj swoje sadzonki

Nie zapomnij podlewać roślin, gdy gleba jest sucha. Podlewaj sadzonki, wlewając wodę do tacki ociekowej. Pozwala to glebie wchłaniać wodę od ziemi do góry, aby uniknąć zwilżenia liści i uczynienia roślin podatnymi na niektóre choroby roślin. Pamiętaj też, aby zdjąć pokrywę swojej mini szklarni, zanim rośliny urosną.

Dlaczego małe szklarnie są lepszym rozwiązaniem?

Jeśli szukasz niedrogiej, wygodnej i kompaktowej szklarni, mini szklarnie są idealnym rozwiązaniem. Mimo że są małe, działają jak zwykła szklarnia. Jeśli nadal jesteś na płocie, oto kilka powodów, dla których małe szklarnie są doskonałym wyborem do ogrodnictwa:

Idealny dla właścicieli domów

Tak naprawdę nie potrzebujesz dużej szklarni o szklanych ścianach, aby sadzić swoje ulubione owoce i warzywa. Szklarnie nie muszą być ogromne i drogie. Dla przeciętnego właściciela domu posiadanie mini szklarni jest już więcej niż wystarczające.

Chroń swoje rośliny przed niechcianymi szkodnikami

Króliki, gryzonie, ślimaki, gąsienice oraz inne zwierzęta i owady uwielbiają smak twoich produktów. Te nieznośne zwierzaki mogą pochłonąć miesiąc ciężkiej pracy. Możesz chronić swoje rośliny przed zwierzętami i owadami, które uwielbiają zjadać Twoje rośliny, umieszczając je w szklarni.

Chroń swoje rośliny przed złą pogodą

Burze, zamiecie i ulewny deszcz mogą wykorzenić Twoje rośliny, zwłaszcza te delikatniejsze. Uprawa ich w szklarni ułatwia wyhodowanie zdrowych roślin w nieprzewidywalnym klimacie. Niezależnie od tego, czy na dworze panuje burza, czy mocno pada, Twoje rośliny pozostaną bezpieczne i ciepłe.

Dowiedz się więcej o ogrodnictwie szklarniowym

Ogrodnictwo szklarniowe to jeden z najlepszych sposobów uprawy roślin przez cały rok. Jednak szklarnie mogą być kosztowną inwestycją. Zanim zainwestujesz w szklarnię o zwykłej wielkości, możesz dowiedzieć się, jak to działa z mini szklarnią. Jest bardziej opłacalna, ale działa jak zwykła szklarnia. W ten sposób będziesz w stanie określić, czy ogrodnictwo szklarniowe jest dla Ciebie.

Ostatnie przemyślenia na temat tworzenia małej szklarni dla sadzonek

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić małą szklarnię dla sadzonek z słoików i akwariów, nie ma powodu, abyś jej nie robił. Ale jeśli to za dużo pracy, zawsze możesz kupić gotowe mini szklarnie. Są ekonomiczne i trwałe, dzięki czemu możesz cieszyć się swoją szklarnią przez wiele lat.

Jak zbudować małą szklarnię dla sadzonek | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Temperatura gleby do upraw pod osłonami

Temperatura gleby do upraw pod osłonami staje się korzystna do siewu znacznie szybciej niż w uprawach plenerowych. Aby zacząć odpowiednio…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja ziemi w tunelu foliowym cz. 3 – nawożenie

Naturalne nawozy, których skład opiera się na odchodach zwierzęcych, to podstawa ekologicznych upraw warzyw i owoców. Obfitość plonu zależy od…

Więcej
Tunele foliowe

3 powody, dla których pomidory lepiej rosną w szklarni

Przedłużenie sezonu wegetacyjnego, ochrona przed zmianami temperatury i gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi oraz bezpieczne środowisko uprawy to odpowiedzi na pytanie, dlaczego…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa na plac budowy

Hala namiotowa na plac budowy to jedno z zastosowań struktur z rur i profili stalowych. Spore obszary terenu, na których…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak ścinać i dbać o słoneczniki? 10 łatwych kroków

Zastanawiasz się, jak dbać o cięte słoneczniki? Jeśli planujesz stworzyć długotrwały bukiet słonecznika, dziś jest Twój szczęśliwy dzień. Słonecznik to…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zbierać nasiona begonii? Poradnik w dwóch krokach

Wystarczy wykonać tylko dwa kroki, aby dowiedzieć się, jak uzyskać nasiona begonii. Będzie to przydatna umiejętność, którą należy posiadać podczas…

Więcej