Jak zbierać kwiaty i nasiona nagietka: Narzędzia i wskazówki

Jak zbierać kwiaty i nasiona nagietka: Narzędzia i wskazówki

Chcesz wiedzieć, jak zbierać kwiaty i nasiona nagietka? Kwiaty nagietka są podstawą w większości ogrodów. Kwitną one pięknymi kwiatami przez cały sezon i są łatwe w uprawie z nasion. Wiedza o tym, jak zachować nasiona nagietka jest niezbędna, jeśli chcesz kontynuować ich uprawę w następnym sezonie.

Na szczęście zbiory nasion nagietka są dość szybkie i łatwe. Wystarczy tylko wyjąć nasiona z kwiatów i pozostawić je do wyschnięcia na powietrzu, a następnie przechowywać je przez okres zimowy. Można je zapakować do pojemnika lub do paczki z nasionami, aby zachować ich jeszcze więcej na następny sezon wegetacyjny. Niektóre z kwiatów nagietka są jadalne i najlepiej mieszać je w sałatkach, aby dodać im wyrazistego smaku.

Narzędzia potrzebne do zbierania kwiatów nagietka

Narzędzia potrzebne do zbierania kwiatów nagietka to kosz lub inne dostępne pojemniki, które mogą być używane do zbierania kwiatów. Potrzebne będą także ręczniki papierowe, ostry nóż, nożyczki lub nożyce ogrodnicze.

Ponieważ musisz ocenić lub opisać proces, zaopatrz się w notatki. Opakowania nasion mogą być kopertami lub pojemnikami z zamkniętym powietrzem, z wyjątkiem plastikowych pojemników i torebek.

Jak zbierać kwiaty i nasiona nagietka?

Oto jak można zbierać rośliny nagietka do kompozycji kwiatowych i bukietów:

Pozostawienie kwiatów nagietka do wyschnięcia

Ważne jest, aby poczekać do właściwego momentu na zebranie nasion nagietka. Nasiona można zbierać, gdy płatki są już suche (gdy podstawa każdego kwiatu staje się brązowa). Upewnij się jednak, że w podstawie kwiatu pozostało jeszcze trochę zielonego koloru. Jeśli również czekać, aż jest całkowicie brązowy, może zacząć gnić lub pleśnieć. Ważne jest, aby poczekać na idealny czas na zbiory nagietka, ponieważ jest on kluczowy dla uzyskania odpowiedniej jakości nasion nagietka.

Wskazówki dotyczące zbiorów: Podczas zbiorów, po prostu odetnij każdy kwiat nagietka używając sprzętu do cięcia lub uszczypnij go palcem. Pamiętaj jednak, aby nie wyrywać kwiatów, gdyż może to uszkodzić korzenie nagietka.

Otwieranie nagietka

Weź papierowy ręcznik i połóż go na płaskiej powierzchni. Następnie chwyć za podstawę każdego kwiatu, oderwij i odrzuć płatki i liście. Wtedy łatwo zauważysz dołączone nasiona wewnątrz podstawy. W międzyczasie ustaw przygotowane kwiaty na ręcznikach papierowych, aby usunąć nasiona. Możesz również użyć większych ręczników, aby poradzić sobie z obfitymi kwiatami nagietka.

Usuwanie nasion nagietka

Nasiona nagietka mają prawdopodobnie długi, smukły i spiczasty wygląd. Podzielone końce mają czarny kolor i biały kolor na przeciwległym brzegu. Zbierz swoje kwiaty, oderwij wszystkie płatki i liście, a następnie zacznij wyciągać nasiona z podstawy. Po uzyskaniu wszystkich nasion nagietka, wyrzuć podstawę w jednym miejscu, np. do kosza lub worka na śmieci. Po przesortowaniu, połóż ręcznik papierowy na innej płaskiej powierzchni i rozłóż na nim wyciągnięte nasiona nagietka.

Suszenie nasion

Jak wspomniano powyżej, pozwól nasionom nagietka wyschnąć na powietrzu przez około tydzień w niezakrytym ręczniku papierowym. Pozwoli to zachować je nawet w okresie mrozów i zapobiegnie gniciu i pleśnieniu.

Przechowywanie nasion

Po wysuszeniu nasion, zbierz je i zacznij umieszczać w paczkach z nasionami, aby przedłużyć ich żywotność i aby nadal mogły być używane po nadejściu mrozów. Nie używaj plastikowych torebek do przechowywania nasion nagietka, ponieważ zatrzymują one wilgoć resztkową, która wpływa na nasiona nagietka, a nawet powoduje ich gnicie i pleśnienie. Aby nie zapomnieć o nasionach nagietka, należy umieścić na nich etykietę, aby zapobiec ich ewentualnej likwidacji, jeśli nie zostaną oznaczone.

Wykorzystanie przechowywanych nasion do przesadzania

Po zmagazynowaniu zebranych nasion nagietka, idealnie nadają się one do zasadzenia w sezonie wegetacyjnym. Możesz ponownie cieszyć się korzyściami płynącymi z jego uprawy, od upiększania domu po jadalny składnik sałatek.

Fakty o kwiatach nagietka

Nagietki są szczególnie dobre do odstraszania owadów i szkodników, co czyni je roślinami towarzyszącymi dla pomidorów, bakłażanów, pomidorów i papryki chili ze względu na ostry zapach jakiejś odmiany. To jest niesamowite, mając tego rodzaju przepływu w zakładzie, wyobraź sobie, że nie tylko masz piękny atrakcyjny ogród, ale mając również bardzo naturalny środek odstraszający owady i szkodniki, które będą chronić swoje rośliny od wszelkich abrogacji.

Nagietki afrykańskie mają większe główki kwiatowe na roślinach, które rosną od 10 do 36 cali wysokości. Natomiast nagietki francuskie są mniejsze i bardziej krzaczaste, mają tylko dwa cale kwiatostanu w poprzek na roślinach i mają tylko od sześciu do osiemnastu cali wysokości. Rozmiary i kolory różnią się na jego klasyfikacji, o mieszanej kombinacji jest całkiem dobry, będzie również dodać więcej przyjemne i obfite kolor do ogrodu.

Korzyści z uprawy nagietków w szklarni

Czy kiedykolwiek myślałeś o uprawie nagietków w szklarni? Jeśli nie, to najwyższy czas rozważyć zakup szklarni.

Szklarnia jest doskonałym rozwiązaniem, aby chronić nagietki przed szkodnikami i chorobami. Nagietki są podatne na insekty i zarazy, takie jak gąsienice, mszyce, plamy na liściach i mączniaki. Możesz zmniejszyć ryzyko uszkodzenia roślin uprawiając nagietki w szklarni.

Dodatkowo, szklarnie chronią rośliny przed złą pogodą, która może łatwo uszkodzić kwiaty.

Końcowe przemyślenia na temat zbioru kwiatów i nasion nagietka

Wiedza o tym, jak zbierać kwiaty i nasiona nagietka jest bardzo ważna, jeśli planujesz zasadzić je w swoim ogrodzie. Te piękne kwiaty, które zazwyczaj występują w kolorach żółtym i pomarańczowym, są wspaniałym dodatkiem do każdego ogrodu lub aranżacji kwiatowej.

Jak zbierać kwiaty i nasiona nagietka: Narzędzia i wskazówki

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać szpinak w tunelu foliowym?

Szpinak to atrakcyjnie wyglądająca roślina o zielonej rozecie liści i smacznym smaku. Jako element sałatek, cześć dekoracji dań oraz pożywny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać poziomki w tunelu foliowym?

Poziomki i truskawki to rośliny mocno ze sobą spokrewnione, mają wiele cech wspólnych, choć te drugie cieszą się znacznie większą…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Tunele foliowe bez tajemnic

Tunele foliowe wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej powszechnym elementem krajobrazu. W wyspecjalizowanych gospodarstw rolnych oraz przydomowych ogrodach…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa ogórków w tunelu foliowym

Uprawa ogórka w tunelach foliowych jest banalnie prosta, o ile zapamiętamy kilka ważnych informacji. Roślina sadzona w cieplarniach przydomowych, jest atrakcyjna dla…

Więcej
Tunele foliowe

8 pytań o tunele foliowe

Cechy dobrego tunelu foliowego? Tunele foliowe od wielu lat stosowane są do produkcji roślinnej.  Najpierw zaczęto stosować wyłącznie profesjonalne struktury…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób rozmnażać oleander? Dwie najlepsze metody.

Jeśli chcesz rozmnażać oleandry, musisz wybrać jedną z dwóch skutecznych metod. Nie należy czuć się onieśmielonym w rozpoczęciu samodzielnej uprawy…

Więcej