Jak zbiera się soczewicę? Krok po kroku | KrosAgro

Jak zbiera się soczewicę. Krok po kroku | KrosAgro

W jaki sposób zbiera się soczewicę to świetny temat, który warto wiedzieć, zwłaszcza jeśli masz zamiar rozpocząć własną szklarnię. Według ogrodników i rolników soczewica to jadalne rośliny strączkowe zawierające wapń, żelazo, witaminę B6 i magnez, gdy jest uprawiana w ogrodzie, a następnie uprawiana w kuchni.

W tym wydaniu na naszym blogu dowiesz się więcej o soczewicy i sposobie jej uprawy, skutkach ubocznych dla twojego zdrowia i więcej pytań, które są najczęściej zadawane online, zanim zdecydujesz, jak możesz mieć soczewicę w domu.

Jak je zbiera się indywidualnie i komercyjnie?

Soczewica: indywidualne zbiory

Tę soczewicę otacza się i kroi w okna około tygodnia przed zebraniem, aby wysuszyć chwasty, ponieważ soczewica zapewnia nierównomierną dojrzałość upraw i silną inwazję chwastów. Technika pokosu poprawia równomierność nawilżenia nasion soczewicy, zmniejszając w ten sposób ilość przebarwień nasion.

Komercyjne zbiory

Aby uzyskać komercyjne zbiory soczewicy, łączy się ją prosto, gdy jej nasiona i strąki są w pełni dojrzałe. Ogrodnicy często używają swojego sprzętu młócącego z elastyczną głowicą, podbieraczem lub bębnami pneumatycznymi, automatyczną kontrolą wysokości i podnośnikami winorośli, aby było to jeszcze bardziej możliwe.

Zwróć uwagę, że nadmiernie wysuszone nasiona mogą pękać i łuszczyć się podczas młócenia.

Jak wybiera się soczewicę?

Zbieranie lub zbieranie soczewicy obejmuje różne etapy, które początkujący mogą wykonać kropką, ale zaawansowani rolnicy są już z tym zaznajomieni, więc jest to dla nich przegląd. Spójrzmy.

  • Zetrzyj środek osuszający na około tydzień przed zbiorem, aby przyspieszyć suszenie.
  • Możesz także iść i wyciągnąć te soczewicę z ziemi, gdy będą gotowe do zbioru.
  • Przygotuj zebrane rośliny do wyschnięcia na słońcu, aby uzyskać takie organiczne podejście.
  • Rozpocznij suszenie soczewicy w pomieszczeniu, jeśli pogoda jest zbyt mokra lub pochmurna, co nie jest idealne dla soczewicy.
  • Możesz także młócić plony, aby strząsnąć je z roślin.
  • Następnie musisz mieć możliwość ręcznego usuwania strąków soczewicy, jeśli coś pozostanie po młóceniu.
  • Aby usunąć plewy i inne składniki, należy przeprowadzić proces zwany przesiewaniem soczewicy.
  • Następnie przechowuj soczewicę w chłodnym, suchym miejscu.

Efekty uboczne

W domu soczewica to świetny składnik kuchni. Ta soczewica jest świetnym źródłem białka, więc jeśli potrzebujesz uzupełnić swój trening, aby uzyskać lepszą budowę mięśni, być może będziesz potrzebować ich w swojej diecie.

Jednak nie za każdym razem soczewica może oferować takie korzyści zdrowotne. Mówi się, że przyjmowanie większej ilości błonnika z soczewicy może powodować wzdęcia i zaparcia. Posiadają również FODMAP lub fermentowalne węglowodany, które mogą powodować problemy trawienne u osób z IBS lub zespołem jelita drażliwego.

Należy również zwrócić uwagę na soczewicę, którą kupujesz w sklepach spożywczych, ponieważ jest ona przetwarzana i konserwowana. Najlepiej jest mieć je z pola na stół lub świeże produkty ze szklarni.

Czy możesz jeść surową soczewicę?

Nie, możesz nie być w stanie zjeść tej soczewicy na surowo i istnieje potrzeba przetworzenia jej podczas gotowania.

W przeciwieństwie do innych upraw, które mogą być spożywane na surowo, soczewicy nie należy spożywać w tej postaci. Soczewicę zalicza się do roślin strączkowych, takich jak fasola, ale nie spożywa się jej również na surowo, chyba że, oczywiście, wykiełkowała w pierwszej kolejności.

Wartość odżywcza soczewicy jest niesamowita, a gotowanie tej soczewicy i podawanie jej z potrawami zwiększy wartość zup, sałatek i frytek warzywnych.

Aby rozpocząć gotowanie soczewicy, może być konieczne jej spłukanie przed przygotowaniem do usunięcia brudu i innych zanieczyszczeń. Następnie możesz również moczyć je w wodzie na około siedem godzin, zanim pozwolisz im wykiełkować.

Interesujący jest również proces kiełkowania soczewicy. Mówi się, że mogą trwać od dwóch do trzech dni, ale z drugiej strony nigdy nie będziesz musiał moczyć tej soczewicy przed ugotowaniem. Wybierając tę ​​metodę, zalecamy gotowanie ich przez około 30 minut, aż do osiągnięcia idealnej kruchości.

Czy soczewica powoduje przyrost masy ciała?

Oprócz wiedzy o tym, jak zbiera się soczewicę, są osoby, które szczególnie zwracają uwagę na korzyści zdrowotne wynikające z jej zbierania. Entuzjaści fitnessu i osoby zainteresowane odchudzaniem od zawsze poszukiwały produktów i pożywienia, które mogą dodać do swojej diety.

Tym razem jest odwrotnie. Ci, którzy chcą przybrać na wadze, mogą przyjrzeć się soczewicy i zastosować ją bezpośrednio w swojej diecie.

Mówi się, że możesz mieć soczewicę w swoim programie odchudzania bez poczucia winy. Te uprawy są popularne ze względu na zawartość błonnika i białka. Pokarmy bogate w błonnik mogą potrzebować więcej czasu na przeżuwanie, co daje organizmowi i anatomii dużo czasu na przygotowanie się do strawienia soczewicy. W takich przypadkach prawdopodobieństwo przejadania się jest mniejsze.

Krostrade.com i soczewica

Krostrade.com oferuje różne opcje, gdy chcesz rozpocząć pracę z własną szklarnią. Te szklarnie są niezbędne, aby zapewnić idealne siedlisko i środowisko dla Twojej plantacji. Wybierz z oferty szklarni komercyjnych, szklarni hobbystycznych, mini szklarni i nie tylko.

„Mini szklarnie pozwalają przedłużyć sezon wegetacyjny poza normalne ramy czasowe. Chroni sadzonkę, gdy temperatura otoczenia waha się i może spaść poniżej zera (nie poniżej -2 st. C) w nocy. Szklarnia zachowuje ciepło, pozwala glebie pozostać nawilżoną i chroni Twój ogród ”- podaje oficjalna strona internetowa Krostrade.

Sposób zbierania soczewicy to jedna z najłatwiejszych technik i procesów ogrodniczych, w których można się znaleźć. Są ludzie, którzy przyjeżdżają na wieś, aby to zrobić, ale możesz mieć to prawo we własnych domach. Dzięki szklarniom Krostrade możesz mieć wiele możliwości wyboru soczewicy dla swojej diety, dobrego samopoczucia i zdrowia.

Jak zbiera się soczewicę. Krok po kroku | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć ciemiernik z nasion? Uprawa i pielęgnacja ciemierników

Ciemiernik to mrozoodporna roślina z rodziny astrowatych, która ma pewną cechę, wyróżniającą ją na tle innych kwiatów. Tą niezwykłą właściwością…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego mini tunel foliowy do ochrony roślin?

Zaprojektowany przez markę Krosagro mini tunel foliowe to konstrukcja, która pozwala na wytworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków rozwoju roślin na…

Więcej
Tunele foliowe

Najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową

Odpowiedz na pytanie, jaki jest najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową, nie będzie wcale taka prosta. Dyskusje…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czy warto uprawiać okry (ketmii piżmowej) w tunelu foliowym?

Tunel foliowy pozwala na uprawianie roślin, które normalnie nie wyrosłyby w ogródku. To dzięki osłonom niespotykane i mało znane orientalne…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm to przestronne konstrukcje o jednej lub kilku nawach. Coraz częściej modułowe namioty wypierają konwencjonalne budownictwo,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak często nawozić sukulenty? | Uprawa sukulentów w tunelu hobbystycznym

Jeśli uprawa sukulentów w tunelu foliowym, jest dla Ciebie czymś nowym, prawdopodobnie zastanawiasz się nad ich pielęgnacją, a jednym z…

Więcej