Jak zapobiec niekontrolowanemu rozrostowi dzwonków?

Jak zapobiec niekontrolowanemu rozrostowi dzwonków 1

Istnieją dwa rozwiązania do opanowania, jeśli chcesz wiedzieć, jak pozbyć się dzwonka. W niektórych przypadkach deadheading nie wystarcza do kontrolowania dzwonka. Niektórzy ogrodnicy mogą również znaleźć te rośliny w swoim ogrodzie i negatywnie wpłynąć na ich krajobraz.

Dzwoneczka jest prawdopodobnie rodzimą rośliną w twoim regionie i kontrolowanie jej może być bólem głowy, jeśli nie będzie się nią niepokoić zbyt długo. Jednak poniższe dwa rozwiązania powinny pomóc w zarządzaniu tymi zakładami. Możesz również rozważyć uprawę w szklarni, aby zapobieganie rodzimym roślinom było wygodniejsze.

Obszerny przewodnik dotyczący usuwania dzwonka

Metoda nr 1. Zapobieganie i kontrola

Pierwszą opcją, aby pozbyć się dzwonka, jest wykonanie praktyk zapobiegawczych i zarządzania dla tych roślin. Zrozumienie tych technik pomoże spowolnić ich wzrost, a nawet zapobiec ich rozwojowi, co na dłuższą metę ułatwi usuwanie. Pamiętaj, że nie wystarczy tylko usunąć dzwonkowce z herbicydami, ale musisz też je kontrolować i zarządzać nimi.

Usuwanie sadzonek

Aby rozpocząć, usuń ręcznie nowe sadzonki, gdy tylko zauważysz je na ziemi. Dzwoneczki mają wyraźne skupisko liści w kształcie serca jako ich sadzonki i można je usunąć ręcznie za pomocą kielni. Kampanule mogą wyprodukować do 15 000 sadzonek w ciągu roku, dlatego konieczne jest ich regularne usuwanie i sprawdzanie, aby je całkowicie wyeliminować.

Usuwanie roota

Oprócz nasion kampanule rozprzestrzeniają się również przez swoje korzenie. Występują w postaci mięsistych korzeni podziemnych z włóknistymi częściami blisko powierzchni ziemi. Aby upewnić się, że całkowicie usunąłeś korzenie, podczas usuwania dojrzałych dzwonków należy wykopać około 6 cali w ziemi.

Możesz pomyśleć, że wyrywanie roślin dzwonek nie ma żadnej wartości, ale idea tej techniki eliminacji polega na tym, że zapobiegasz ponownemu zasiewowi i dalszemu rozwojowi roślin. Pamiętaj, że usunięcie głębszych korzeni zapobiegnie ponownemu wzrostowi, a zajęcie się roślinami, które są jeszcze małe, sprawi, że będą łatwiejsze w zarządzaniu. Możesz również przykryć małe obszary gazetą, a następnie wylać na nie ziemię i ściółkę, aby zdusić rośliny dzwonek.

Metoda nr 2. Herbicydy

Usunięcie sadzonek i korzeni dzwonków pomoże ci znacznie wygodniej kontrolować ich populację i wzrost. Jednak stosowanie herbicydów może przynieść korzyści, jeśli roślin jest zbyt wiele i są one zbyt trudne do usunięcia ręcznie. Zrozumiałe jest, że nie wszyscy ogrodnicy czują się komfortowo w obchodzeniu się z chemikaliami, zwłaszcza w ogrodzie, ale do pozbycia się dzwonków można bezpiecznie używać glifosatu i dikamby.

Glifosat a dicamba

Poprzedni herbicyd jest przydatny, gdy zaczyna się jesień, aby spowolnić wzrost dzwonków. Należy jednak pamiętać, że sam glifosat zabije również inne rodzaje traw. Dlatego możesz go używać tylko do określonych obszarów za pomocą pędzla lub ostrożnie celując w rośliny.

Z drugiej strony dicamba nie stanowi zagrożenia dla innych rodzajów traw. Jednak niezależnie od tego, jakiego herbicydu używasz, musisz uważnie przestrzegać wskazówek na etykiecie, aby uniknąć problemów i wad. Byłoby pomocne, gdybyś zbadał również bezpieczny, ale skuteczny harmonogram interwałów odpowiedni do usuwania dzwonków.

Chcesz również sprawdzić chemikalia i uniknąć 2,4-D, ponieważ dzwonki są już odporne na tę substancję chemiczną. Po wybraniu herbicydu postaraj się zastosować go późną wiosną lub na początku jesieni, aby upewnić się, że warunki sprzyjają chemikaliom. Dzień nie powinien być wietrzny ani deszczowy, więc rośliny mają wystarczająco dużo czasu na kontakt z herbicydem.

Gdzie najlepiej rośnie kampanula?

Aby dodatkowo pomóc ci w zwalczaniu i kontrolowaniu dzwonków, musisz zrozumieć ich idealne warunki wzrostu. Być może możesz uprawiać rośliny w szklarni, aby ułatwić zarządzanie nimi niż uprawianie ich na zewnątrz. Jeśli obszar nie sprzyja wzrostowi i rozwojowi dzwonków, łatwiej będzie je wyeliminować.

Pamiętaj, że dzwonki są rodzime na niektórych obszarach i będzie bardziej prawdopodobne, że staną się gatunkami inwazyjnymi w Twoim ogrodzie. Ogólnie rzecz biorąc, te tak zwane gatunki inwazyjne, takie jak Campanula latifolia i Campanula takesimana, najlepiej będą się rozwijać w wilgotnych warunkach. Uważaj na nawadnianie i drenaż w swojej okolicy, mając jednocześnie na uwadze klimat.

Większość odmian dzwonków jest również samosiewna i jest to czynnik, o którym należy pamiętać. Warunki sprzyjające kiełkowaniu nasion dzwonka nie różnią się od innych nasion roślin. Być może kontrola, którą możesz tutaj zrobić, polega na zapobieganiu rozwojowi samych torebek nasiennych i usuwaniu wyblakłych kwiatów.

Wniosek

Ogrodnictwo może czasami przedstawiać niepożądane rośliny w okolicy, w tym dzwonki. Chociaż są to piękne kwiaty, warto wiedzieć, jak pozbyć się dzwonków, zwłaszcza gdy są one przepełnione i wpływają na inne rośliny. W końcu zaniedbany ogród to nie tylko bzdura, ale także otwiera szansę na szkodniki i choroby.

Zawsze możesz monitorować lokalizację i usuwać sadzonki i korzenie dzwonków, aby zmniejszyć ich liczbę. Pomoże ci to szybciej się ich pozbyć, zamiast zostać przytłoczonym przez liście. Następnie możesz wykonać kurację punktową glifosatem lub szeroką kurację dikambą.

Jak zapobiec niekontrolowanemu rozrostowi dzwonków 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać kaladium? Uprawa i pielęgnacja kaladium

Kaladium to niezwykle efektowna, egzotyczna roślina należąca do rodziny obrazkowatych. Pochodzi z wilgotnych lasów tropikalnych, naturalnie występując na obszarze Argentyny…

Więcej
Tunele foliowe

Zastosowanie tuneli foliowych

Tunel foliowy to nic innego jak konstrukcja łukowa, która oprócz funkcji ogrodniczej może pełnić inną rolę. Uniwersalna modułowa struktura pozwala…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby cięte słoneczniki jak najdłużej zachowały świeżość?

Słoneczniki, to bardzo popularna roślina z rodziny astrowatych. Wspaniały, pełen optymizmu wygląd słoneczników, sprawia, że są bardzo chętnie uprawiane w…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać agrest w tunelu foliowym?

Wielu osobom drobne kwaśne owoce agrestu kojarzą się z dzieciństwem. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jeszcze kilka lat…

Więcej
Uprawa pod osłonami

7 błędów popełnianych w tunelu foliowym

Jak mówi stare porzekadło “Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi”. Otóż przed wieloma błędami można się wystrzec za…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać goździki w doniczkach? | Sadzenie goździków pod osłonami

Goździki to niezwykle popularne i pełne uroku rośliny. Do ich licznej rodziny należy około 300 odmian, różniących się między sobą…

Więcej