Jak zapewnić wentylację w małej szklarni? | KrosAgro

Jak zapewnić wentylację w małej szklarni | KrosAgro

Istnieje wiele sposobów generowania wentylacji w małej szklarni, na przykład przy użyciu naturalnej wentylacji i wentylacji wentylatorem. Obecnie wielu hodowców rozpoznało już cel i zalety założenia szklarni.

Chroni rośliny przed niepożądanym upałem, zimnem i uciążliwymi szkodnikami. W rezultacie Twoje rośliny, kwiaty, owoce i warzywa są zdrowsze i możesz mieć pewność, że zbierzesz większe plony.

Ponieważ na wielu obszarach panują stałe upały, dopływ zimnego powietrza nie jest wystarczający. Pamiętaj, chłodne powietrze jest jednym z najważniejszych czynników zrównoważonego wzrostu rośliny. W takim przypadku hodowcy muszą nauczyć się, jak zapewnić wentylację i ułatwić dystrybucję powietrza, aby upewnić się, że wszystkie rośliny są zdrowe.

Jeśli nadal masz wiele pytań, zakończ czytanie tego artykułu, ponieważ ma on na celu przekazanie wiedzy na temat prawidłowego sposobu generowania wentylacji w małej szklarni.

Rodzaje wentylacji w małej szklarni

Po pierwsze, musisz znać rodzaje wentylacji. Wiedza na ten temat pozwala zrozumieć, jak generować wentylację w małej szklarni w oparciu o zasoby, a zwłaszcza lokalizację.

Zagłębmy się dalej w naturalną wentylację i wentylację wentylatorową.

Naturalna wentylacja

Pierwszym rodzajem wentylacji jest wentylacja naturalna. Zależy to głównie od pojęć naukowych dotyczących ruchu powietrza – czynników, które wpływają na wzrost i ruch powietrza oraz temperaturę.

Odbywa się to zwykle przez podnoszone okno i ruchome żaluzje w pobliżu dachu na końcu szklarni. Głównym celem tego rodzaju wentylacji jest kontrolowanie ciepłego powietrza, które pozostaje w pobliżu okien, podczas gdy powietrze na zewnątrz wpycha zimne powietrze do środka.

Jednak wielu hodowców twierdzi, że ten typ jest znacznie bardziej skomplikowany. Wymaga od czasu do czasu sprawdzania okien i żaluzji – czy trzeba je szerzej otworzyć, czy zamknąć.

Dlatego wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych, ponieważ od czasu do czasu zmienia się pogoda. Rzeczywiście, po założeniu żaluzji jedyne co powinieneś zrobić, aby to sprawdzić, ale zajmuje to zbyt dużo czasu i wysiłku. Rzeczywiście musisz to robić bardzo często.

Wskazówki dotyczące wentylacji przy użyciu naturalnej wentylacji

Oto wskazówki, które pomogą Ci upewnić się, że Twoja naturalna wentylacja jest wystarczająca. Powód, dla którego ten proces jest powszechnie akceptowany, ponieważ jest przyjazny dla budżetu – idealny dla początkujących, którzy nie chcą jeszcze wydawać zbyt dużo.

# 1 Wybierz odpowiedni rozmiar otworów wentylacyjnych

Robiąc to, powinieneś wziąć pod uwagę obszar dachu. Powinien być równy zakresowi otworów wentylacyjnych w ścianie bocznej. Ponadto rozmiar otworów wentylacyjnych musi wynosić 15% do 20% powierzchni podłogi.

Dzięki temu możesz mieć pewność, że ilość napływającego chłodnego powietrza jest wystarczająca, a ogromna ilość gorącego powietrza zostanie wyeliminowana. Jeśli rozmiar otworu wentylacyjnego jest odpowiedni, dystrybucja zimnego powietrza będzie przydatna dla wszystkich roślin w szklarni.

Jeśli rozmiar jest inny, może nie być w stanie dostarczyć wszystkim chłodnego powietrza; może być zbyt wolny, aby skupić się i wielokrotnie wyświetlać w tym samym obszarze.

# 2 Wybierz odpowiednią lokalizację otworów wentylacyjnych

Sugerowane położenie otworów wentylacyjnych znajduje się powyżej wysokości ławki. Pozwala Twojej szklarni mieszać zimne i gorące powietrze przed przejściem do roślin. Możesz więc spodziewać się większych plonów i zdrowego wzrostu nawet w przypadku roślin umieszczonych na podłodze.

Ponownie, naturalna wentylacja ma na celu oddziaływanie na wszystkie rośliny w szklarni. Jeśli jednak korzystasz z projektu szklarni połączonego z rynną, sugerujemy zintegrowanie otworów wentylacyjnych z dachem.

# 3 Sprawdź wysokość swojej szklarni

Wraz ze wzrostem wysokości temperatura spada. Dobre rezultaty przyniesie wyrównanie powietrza z roślinami. Ale jeśli już jesteś przekonany o wysokości swojej szklarni, nie sugerujemy, abyś poświęcał pieniądze, czas i wysiłek na poprawę jej wysokości.

Możesz po prostu zwiększyć wysokość swoich ławek lub po prostu ustawić otwory wentylacyjne o odpowiednim rozmiarze i w odpowiednim miejscu.

# 4 Popraw swoją orientację w szklarni

Powinieneś upewnić się, że masz ściany boczne, które podążają za naturalnym przepływem powietrza. Może to zagwarantować dopływ chłodnego powietrza i nie ominie pojedynczej rośliny w szklarni.

W końcu będziesz zachwycony wynikami. Jeśli jeszcze nie założyłeś szklarni, sugerujemy umieszczenie jej w mniejszej liczbie drzew i mniejszej liczby infrastruktur.

Przeszkody mogą zniszczyć ruch powietrza. Z drugiej strony, również wiele osób podziwia wentylację. Jest to bardzo widoczne latem, kiedy naturalne powietrze jest nieuchronnie gorące.

Wentylacja wentylatorem

Z drugiej strony możesz również wykorzystać wentylację wentylatora do wytworzenia powietrza dla swoich roślin. Od wentylatorów elektrycznych zależy wytwarzanie zimnego powietrza i wypychanie gorącego powietrza na zewnątrz. Jest również praktyczny, ponieważ można go zainstalować w dowolnym miejscu, w którym uważasz, że jest najbardziej skuteczny.

Musisz tylko upewnić się, że ma ruchome panele i przestrzenie, aby istniały ścieżki, przez które może przepływać zimne powietrze. Wiele osób preferuje ten typ, ponieważ nie będziesz musiał tracić czasu na konserwację.

Musisz go ustawić, a następnie wykona całą pracę polegającą na ocenie temperatury, której rośliny potrzebują, aby przyjemnie rosły. Musisz jednak być przygotowany pod względem finansowym, ponieważ z pewnością będziesz musiał zapłacić znaczną kwotę za miesięczne dostawy energii elektrycznej, jeśli chcesz, aby wentylatory działały często.

Rzeczy do rozważenia dla lepszej wentylacji

Jest wiele aspektów operacyjnych, o których powinieneś pamiętać, aby były przydatne, wymieniliśmy je dla Ciebie.

# 1 Wybierz respirator z bardzo wydajnym silnikiem

Dzięki temu możesz mieć ciągłą pracę, a twoje rośliny z pewnością będą zdrowe, ponieważ istnieje nieprzerwany dopływ bardzo potrzebnego powietrza. Ponadto zapobiega przegrzaniu i oszczędza energię, dzięki czemu możesz mieć niższy rachunek za prąd. Cóż, cyrkulacja powietrza jest niezbędna dla wzrostu twojej rośliny.

# 2 Zlokalizuj termostaty na środku obszaru wzrostu szklarni

Dzięki temu będziesz mieć doskonałą kontrolę nad powietrzem. Z pewnością powietrze przepływa przez środek, dlatego zaleca się zainstalowanie tam termometru, aby uzyskać dokładne odczyty.

# 3 Sprawdź możliwości swojego wentylatora

Twój wentylator powinien być w stanie dostarczyć odpowiednią ilość powietrza przy odpowiedniej częstotliwości. Również dostarczone powietrze powinno wystarczyć na całą powierzchnię szklarni. Jest zbyt wolny, na pewno nie dotrze do innych obszarów i najprawdopodobniej skupi się tylko na tym, gdzie się znajduje.

# 4 Nie umieszczaj wentylatora w pobliżu obszaru z przeważającym gorącym powietrzem

Po prostu wytrzyma wysoką temperaturę i wywietrzy ją w szklarni. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz miał nic ze swoich wysiłków w celu zainstalowania wentylatorów elektrycznych.

# 5 Użyj wymaganego poziomu wentylacji

Jeśli pozostawisz go na najwyższym poziomie, możesz napotkać przechłodzenie, które nie jest zdrowe dla roślin. Zdecydowanie zaleca się użycie termostatów do oceny temperatury potrzebnej roślinom.

# 6 Zamknij drzwi

O wiele lepiej jest zamknąć drzwi, aby umożliwić tylko wentylatorom ocenę i kontrolę przepływu powietrza. Sugerujemy również, aby Twoja szklarnia była pełna roślin, aby poprawić chłodzenie wyparne.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, generowanie wentylacji bardzo pomaga w życiu Twojej szklarni. Oczywiście powinieneś upewnić się, jaki typ wentylacji jest najbardziej odpowiedni w zależności od rozmiaru szklarni, lokalizacji itp.

Czy wiesz, jak wytworzyć wentylację w małej szklarni? Upewnij się, że postępujesz zgodnie z właściwą procedurą, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty – mając nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zadbać o zdrowie Twoich roślin.

Jak zapewnić wentylację w małej szklarni | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Dach i ściany hali namiotowej

Dach i ściany hali namiotowej to kluczowe elementy modułowej konstrukcji stalowej. Odpowiadają za bezpieczeństwo i funkcjonalność oraz stabilność obiektu. Dowolność…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie są korzyści zdrowotne czosnku

Czosnek w Twojej kuchni, będzie natychmiastowym ratunkiem, gdy będziesz potrzebować natychmiastowego leku na niektóre dolegliwości. Stanowi on rodzaj naturalnego antybiotyku,…

Więcej
Tunele foliowe

Ocynk ogniowy – zabezpiecz się przed korozją

Cynkowanie to sprawdzona i popularna metoda uszlachetniania i ochrony poddającej się korozji stali. Badania dowiodły, że element ocynkowany wykazuje nawet…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i pielęgnować fiołki afrykańskie?

Fiołek afrykański to wyjątkowo wdzięczna roślina, ciesząca przez cały rok swoimi fioletowymi, niebieskimi, różowymi, białymi lub wielokolorowymi kwiatami. Niewielkie rozmiary…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co ile sadzić ogórki w gruncie, tunelu i szklarni? | Rozstaw ogórków pod osłonami

Ważne jest, aby wiedzieć, ile roślin ogórka przypada na stopę kwadratową, czyli dwa. Właściwe rozmieszczenie, niezależnie od uprawy, ma kluczowe…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Przemysłowy namiot magazynowy

Przemysłowy namiot to funkcjonalny i ekonomiczny sposób na ochronę posiadanych maszyn, narzędzi i akcesoriów. Bez względu na to, czy jest…

Więcej