Jak założyć sad jabłkowy?

Jak założyć firmę zajmującą się sadownictwem jabłkowym 1

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak założyć firmę zajmującą się sadownictwem jabłkowym, musisz wziąć pod uwagę trzy kwestie. Podobnie jak planowanie rentownej szkółki przydomowej, zarządzanie sadem jabłoniowym wymaga przemyślenia. Niektóre uniwersytety, takie jak Pennsylvania State University, oferują nawet kursy, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o tym przedsięwzięciu.

Oprócz wiedzy o tym, jak zacząć i co wziąć pod uwagę w przypadku sadu jabłkowego, samo zarządzanie sadem wymagałoby uwagi i wysiłku przez cały rok. Działania, które musisz wykonać, będą trwały od lutego do grudnia, więc spodziewaj się, że sad jabłoniowy nie jest czymś, co możesz zostawić samemu. Poniżej znajdują się trzy kwestie, na które należy się przygotować przy zakładaniu firmy zajmującej się sadownictwem jabłkowym i zaleca się zbadanie samego zarządzania.

Jak z powodzeniem rozpocząć działalność gospodarczą w Apple Orchard

Zdobądź doświadczenie

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu działalności w sadzie jabłkowym, jest zdobycie doświadczenia. Chcesz poznać tajniki zarządzania sadem, ponieważ doświadczenie odgrywa znaczącą rolę w późniejszym zarządzaniu sadem. Dlatego powinieneś najpierw pracować w innych sadach, najlepiej przez odnoszącego sukcesy sadownika.

Rok lub więcej doświadczenia pomoże Ci na dłuższą metę i zapozna Cię z obecnymi praktykami produkcyjnymi. Możesz również sprawdzić różne stowarzyszenia i organizacje w Twojej okolicy lub wziąć udział w wydarzeniach i spotkaniach dotyczących sadów jabłoniowych. Możesz dowiedzieć się więcej od doświadczonych hodowców i spotkać innych ekspertów, aby później nawiązać kontakty.

Kluczem do udanego biznesu w sadownictwie jest kontakt z praktykami, które możesz zagwarantować, aby pracować i przynosić zyski. Co więcej, musisz mieć problemy, aby wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, gdy wystąpią w twoim sadzie. Możesz również sprawdzić kursy z różnych uniwersytetów w parze z rzeczywistą praktyką.

Plan

Drugim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest samo przygotowanie i planowanie. Pamiętaj, że nie ma znaczenia, czy zamierzasz zarządzać małym sadem, czy nie; musisz stworzyć system gwarantujący sukces. Na przykład utwórz plan lub strukturę zarządzania samym sadem.

Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy przy sadzie, zwłaszcza gdy jest to pora żniw? Typowa wielkość firmy zajmującej się sadem jabłoniowym to około 10 akrów, a operacja ta może być wykonana przez jedną osobę. Jednak wybranie czegoś większego będzie wymagało pomocy i maszyn, aby utrzymać produktywny system komercyjnego wykorzystania.

Można się wiele nauczyć, gdy chce się wejść do firmy zajmującej się sadownictwem jabłkowym. Tutaj doświadczenie ma ogromny wpływ na późniejsze umiejętności kierownicze. Pamiętaj, że Twoim celem jest osiągnięcie zysku, co wymaga starannego planowania od sadzenia do marketingu. Chcesz poradzić sobie ze wszystkim, od uprawy drzew, stawiania czoła problemom, zbiorów, obsługi i szkoleń, aby nadążyć za trendami i rynkiem.

Inne uwagi

Koszty

Podobnie jak w przypadku każdej firmy, musisz przewidzieć koszty rozpoczęcia działalności i zaplanować budżet na sad jabłkowy. Od samego początku będziesz musiał przeznaczyć znaczną sumę pieniędzy, aby rozpocząć ten biznes. Pomyśl, jak to przedsięwzięcie wymaga dużej inwestycji, dopóki nie zwróci kosztów.

Chcesz być zabezpieczony swoimi finansami i mieć kapitał na rozpoczęcie działalności i prowadzenie działalności. W zależności od rosnących drzew wydajność po posadzeniu może zająć siedem lat lub dłużej. Dlatego planowanie określi twoją zdolność do zarządzania sadem jabłoniowym i jak poradzisz sobie z zobowiązaniami finansowymi, które się z tym wiążą.

Lokalizacja

Teraz, gdy masz już doświadczenie, plan i budżet, następnym czynnikiem do sprawdzenia jest to, czy masz lokalizację uprawy jabłek. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy region dla sadu jabłoniowego jest suchy i umiarkowany, ponieważ takie warunki pomagają w uprawie wysokiej jakości słodkich jabłek o długim okresie przydatności do spożycia. Jeśli twój region pozwala na krótki okres wegetacji, będziesz mieć problemy z dojrzewaniem lub będziesz musiał dostosować dojrzewanie jabłek latem.

Będziesz także potrzebował kontroli nad klimatem, szczególnie w okresie wegetacji, aby zapewnić wzrost i owocowanie bez wad. Nie chcesz nadmiaru ciepła lub chłodu, wilgoci i suchości. W przeciwnym razie ryzykujesz niską jakość owoców i choroby.

Wreszcie, jak dobra jest Twoja gleba do uprawy jabłek? Żyzna i gliniasta gleba byłaby najlepsza dla sadu jabłoniowego, aby zwiększyć produktywność i zmniejszyć ryzyko chorób. Co więcej, chcesz, aby gleba miała dobry drenaż i napowietrzenie, aby zapobiec gniciu korony lub niewielkiemu rozwojowi drzew. Lekko kwaśna lub obojętna gleba zapewni również dobrą produkcję owoców.

Odmiany jabłek

Ostatnią kwestią przy rozpoczynaniu działalności w sadzie jabłkowym jest wiedza, które odmiany jabłek będą najlepsze. Honeycrisp, Cortland i Golden Delicious to jedne z popularnych odmian uprawianych w Polsce. Możesz również rozważyć hybrydy Ambri i Golden Delicious lub Red delicious i Early Shanburry, żeby wymienić tylko kilka.

Wniosek

W dzisiejszych czasach zachęcanie do uprawiania roślin uprawnych jest dla zysku. Chcesz wiedzieć, jak rozpocząć działalność w sadzie jabłkowym? Jeśli tak, musisz zdobyć doświadczenie i wszystko wcześniej zaplanować.

Gdy masz już pewność co do swoich umiejętności i ram zarządzania sadem, musisz sprawdzić swój budżet, lokalizację i odmiany jabłek, które możesz uprawiać. Są to uproszczone czynniki, które pozwalają nauczyć się, jak rozpocząć działalność w sadzie jabłkowym, ale należy zwrócić uwagę na wiele aspektów tego przedsięwzięcia. Możesz zapisać się na kursy, oprócz posiadania praktycznego doświadczenia.

Jak założyć firmę zajmującą się sadownictwem jabłkowym 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i pielęgnować fiołki afrykańskie?

Fiołek afrykański to wyjątkowo wdzięczna roślina, ciesząca przez cały rok swoimi fioletowymi, niebieskimi, różowymi, białymi lub wielokolorowymi kwiatami. Niewielkie rozmiary…

Więcej
Tunele foliowe

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego?

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego? Przyciągnięcie tych zapylaczy ma kluczowe znaczenie dla udanej plantacji. Dlatego warto postarać się, aby…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja ziemi w tunelu foliowym cz. 3 – nawożenie

Naturalne nawozy, których skład opiera się na odchodach zwierzęcych, to podstawa ekologicznych upraw warzyw i owoców. Obfitość plonu zależy od…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo kiełkują nasiona ogórka?

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa kiełkowanie nasion ogórka, brzmi: od 3 do 10 dni. Dlatego właśnie rośliny te są…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wciornastków? | Naturalne sposoby pozbycia się szkodników roślin

Wciornastki to niewidoczne gołym okiem owady  kłująco- ssącym aparatem gębowym, który ułatwia im żyrowanie na tkankach roślinnych i odżywianie się…

Więcej
Tunele foliowe

Gdzie kupić tunel foliowy?

Z dnia na dzień coraz bliżej sezonu ogrodowego, zima powoli ustępuje nadchodzącej wiośnie. Szczęśliwi posiadacze tuneli foliowych zaczynają pierwsze prace,…

Więcej