Jak zakotwiczyć tunel foliowy na swoim podwórku?

Jak zakotwiczyć tunel foliowy na swoim podwórku?

Czy zastanawiasz się, jak zakotwiczyć namiot szklarniowy na swoim podwórku? Jest to jeden z wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę, planując przenieść swoje wysiłki ogrodnicze na wyższy poziom dzięki ogrodnictwu szklarniowemu. W końcu ustawienie ich szklarni to inwestycja.

Na początek spójrz na najczęstsze pytania, które ludzie zadają, a które dotyczą rozstawiania namiotu szklarniowego na podwórku:

Jak zakotwiczyć szklarnię do podłoża?

Jeśli próbujesz zakotwiczyć szklarnię do ziemi, musisz upewnić się, że jej podstawa jest bezpiecznie przymocowana do ziemi za pomocą śrub kotwiących, a także kołków mocujących. Najlepiej jest używać kołków mocujących o średnicy co najmniej 8 mm. Jeśli podłoże jest twarde, a Twoja szklarnia nie ma punktów kotwiczenia, użyj ocynkowanych wsporników do przykręcania słupków, które są dostarczane z płytą mocującą.

Czy możesz postawić szklarnię na trawie?

Tak, możesz. Musisz jednak upewnić się, że kotwy gruntowe są zabetonowane, aby bezpiecznie utrzymać szklarnię na miejscu. Kupując odpowiedni rodzaj namiotu szklarniowego, możesz być pewien, że jego integralna podstawa jest specjalnie zaprojektowana tak, aby pasowała do gleby. Po prostu upewnij się, że zdejmiesz najwyższy poziom murawy, jeśli zdecydujesz się ustawić go na trawniku.

Jaka jest najlepsza podstawa dla szklarni?

Najlepszą podstawą szklarni jest solidna podstawa betonowa. Oprócz tego, że jest to najtrwalsza opcja, jest to również praktyczny wybór. Jeśli planujesz zbudować dużą szklarnię, łatwiej byłoby ustawić ją nad poziomem gruntu.

Gdzie umieścić szklarnię na podwórku?

Dobrą praktyczną zasadą jest południowa lub południowo-wschodnia strona domu. Upewnij się, że znajdziesz miejsce, które dostaje najwięcej światła słonecznego jesienią i zimą. Jeśli ta lokalizacja nie jest dla Ciebie możliwa, spróbuj ustawić szklarnię po wschodniej stronie domu.

Jak uchronić moją szklarnię przed zdmuchnięciem?

Możesz łatwo zapobiec zdmuchnięciu namiotu szklarniowego, jeśli umieścisz go w osłoniętym miejscu. Może to być obszar za garażem lub w rogu ogrodu. Możesz także spróbować zainstalować drewniany płot wokół szklarni lub użyć siatki przeciwwiatrowej.

Czy powinienem spróbować swoich sił w ogrodnictwie szklarniowym?

Próba ogrodnictwa szklarniowego to jedna z najmądrzejszych decyzji ogrodniczych, jakie kiedykolwiek podejmiesz. Chociaż wymaga to początkowego kosztu wstępnego, korzyści płynące z ogrodnictwa szklarniowego znacznie przewyższają koszt jego założenia. Aby dać ci lepszy pomysł, przyjrzyj się bliżej najlepszym powodom, dla których powinieneś rozważyć ogrodnictwo szklarniowe:

Możesz stworzyć optymalne środowisko wzrostu dla swoich roślin

Jedną z najlepszych zalet posiadania szklarni jest to, że pozwala ona przejąć pełną kontrolę nad środowiskiem wzrostu roślin. Oznacza to, że będziesz w stanie utrzymać temperaturę i wilgotność wewnątrz obudowy na rozsądnie stałym poziomie. Przy użyciu określonych narzędzi, technologii i sprzętu. Aby jeszcze bardziej wzmocnić ich wzrost. Można również trzymać w środku pożyteczne owady. Takie jak pasożyty mszyc, trzmiele, pożyteczne nicienie, drapieżniki mszyc, chrząszcze, szubienice zielone, robaki żołnierskie, pasożyty jaj ćmy, pasożyty mączlików, modliszki, pluskwiaki piratów i wiele więcej.

Szklarnia chroni rośliny przed niesprzyjającą pogodą, szkodnikami i robactwem

Ogrody zewnętrzne są zawsze zdane na łaskę nastrojów Matki Natury. Ogrodnicy musieliby podjąć awaryjne przygotowania, aby stawić czoła trudnym warunkom pogodowym, takim jak silne wiatry, nadmierne deszcze, zamiecie śnieżne, śnieg i grad. Co więcej, muszą także radzić sobie z ciągłym zagrożeniem ze strony sezonowych szkodników i niszczycielskich zwierząt, które mogą zmarnować cały ich wysiłek ogrodniczy.

Dzięki ogrodnictwu szklarniowemu możesz być pewien, że konstrukcja będzie w stanie zapewnić skuteczną warstwę ochrony przed żywiołami, owadami i zwierzętami, które mogłyby uszkodzić Twoje delikatne rośliny.

Pozwala wyhodować więcej roślin i przedłużyć okresy wegetacji

Możesz łatwo przedłużyć sezon wegetacyjny swoich roślin, ustawiając szklarnię. Ponieważ będziesz w stanie kontrolować temperaturę wewnątrz pomieszczenia, Twoje owoce, warzywa, zioła i kwiaty będą mogły cieszyć się cieplejszym otoczeniem, które pozwoli im zmaksymalizować ich potencjał wzrostu. Co więcej, będziesz mieć również możliwość uprawy egzotycznych roślin, które nie pochodzą z Twojego regionu.

Będziesz mógł uprawiać swoją żywność

Ponieważ posiadanie szklarni pozwala na uprawę żywności, pomoże Ci to znacznie zmniejszyć wydatki na artykuły spożywcze. Możesz być pewien, że Ty i Twoja rodzina będziecie cieszyć się świeżymi produktami przez cały rok, nie martwiąc się o wahania cen. Dodatkowo, twoja zdolność do stworzenia optymalnego środowiska wzrostu dla twoich roślin ułatwi ci zbieranie potraw poza sezonem lub wyższy plon.

Ostatnie przemyślenia na temat zakotwiczenia namiotu szklarniowego na swoim podwórku

Teraz, kiedy w końcu zorientowałeś się, jak zakotwiczyć namiot szklarniowy na swoim podwórku, na co czekasz? Ustaw swoją szklarnię i ciesz się pięknymi zaletami ogrodnictwa szklarniowego!

Jak zakotwiczyć tunel foliowy na swoim podwórku?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Calibrachoa z nasion?

Czy nie zachwyca Cię widok całej kaskady drobnych dzwonków wylewających się kolorową falą z doniczek umieszczonych na balkonach, tarasach i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa cykorii w tunelu foliowym

Cykoria sałatowa jest warzywem liściastym bardzo podobnym do sałaty, jednakże posiada o wiele więcej substancji odżywczych. Jedną z zalet cykorii…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami gwarantują świeże chrupiące liście późną jesienią, a przy dobrej barierze nawet w zimie. Roślina…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać rabarbar pod osłonami?

Rabarbar to roślina wieloletnia, która przy odpowiedniej pielęgnacji jest w stanie rozwijać się nawet przez 15 lat! Najsmaczniejszą częścią tej…

Więcej
Tunele foliowe

6 sposobów na nowoczesny ogród warzywny

Ogrody warzywne stają się popularnym elementem designu działki. W przydomowych uprawach obok rabat kwiatowych rozciągają się grządki smacznych warzyw, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wykorzystać starą ziemię doniczkową?

Jeśli ciekawi Cię, co zrobić ze zużytą ziemią doniczkową, jedyną  dobrą odpowiedzią na to pytanie jest recykling. Wbrew temu, co…

Więcej