Jak zakotwiczyć małą szklarnię w ziemi? | Porady od KrosAgro

Jak zakotwiczyć małą szklarnię w ziemi | Porady od KrosAgro

Jedno z pytań, jakie może zadać ogrodnik, brzmi: „Jak zakotwić małą szklarnię do ziemi”. Konieczne jest zakotwiczenie mini szklarni, ponieważ od tego zależy wynik upraw, które uprawiałeś. Oto najważniejsze ciekawostki, które warto wiedzieć.

Twój ostateczny przewodnik po kotwiczeniu szklarni

Zakotwiczenie małej szklarni do ziemi następuje po wykonaniu fundamentów konstrukcji. Specjaliści od ogrodnictwa zwykle zalecają wykorzystanie mechanizmu kotwicy Ziemi, ponieważ jest to również niedrogie, łatwe do posiadania i zdrowe.

Każdy system kotwiczący z Ziemią składa się z czterech kotwic, umieszczonych w każdym rogu podstawy farmera, napędzanej stali i osprzętu w materiale ocynkowanej jednostki, mocujących twoje kotwice bezpośrednio u podstawy.

Krok 1: jak umieścić kotwicę

Musisz mieć kotwicę na ziemi w odległości około sześciu cali od narożnika podstawy. Umieść stalowy napęd w kotwicy i użyj młotka, aby wbić go w ziemię.

Młot o wadze czterech funtów jest zwykle cięższy, aby wbić kotwicę przy dość dużej ilości gleby. Większy młotek będzie musiał przejść przez twardą glebę, a ogrodnik musi mieć możliwość wbijania go do końca kabla, tak aby lekko dotykał krawędzi podstawy.

Krok 2: ciągnięcie napędu w kierunku ziemi

Po zakończeniu wbijania kotwicy możesz odciągnąć metal napędowy od ziemi i umieścić go w pętli bezpośrednio na końcu linki. Odciągnij linę od ziemi na trzy cale. Spowoduje to obrócenie kotwicy do pozycji poziomej, dzięki czemu będzie można zamontować kotwicę do podstawy szklarni.

Krok 3: końcowe procedury

Na koniec konieczne jest, aby dostać koniec kabla i złapać pętlę, układając śrubę opóźnienia, tak aby kabel w szklarni znajdował się między podstawą a podkładką. Przymocuj tę śrubę do podstawy i gotowe. Po prostu powtórz ten proces dla każdego z rogów szklarni.

W jaki sposób ogrodnik mocuje szklarnię do ziemi?

Wszystko, co musisz zrobić, aby zakotwiczyć małą szklarnię do ziemi, obejmuje proste kroki, które możesz łatwo wykonać. Początkowo przymocuj podstawę szklarni do podłoża za pomocą śrub kotwiących lub używając kołków o średnicy co najmniej 0,30 cala. Jeśli Twoja szklarnia nie ma punktów kotwiczenia na twardym podłożu, znajdź podpory, które idealnie pasują do płyty.

Następnie możesz rozłożyć na szerokość i długość szklarni i naprawić ramę szklarni. Aby zabezpieczyć ramę, użyj pręta gwintowanego i przykręć je po obu stronach wspornika, który masz.

Jak ogrodnik może zabezpieczyć małą szklarnię?

Możesz użyć kołków, aby zabezpieczyć swoje mini szklarnie, ponieważ kołki będą odpowiedzialne za utrzymywanie mniejszej przestrzeni szklarni lub niskich konstrukcji w stylu tunelu foliowego. Jeśli czujesz, że jest to potrzebne, nigdy nie wahaj się użyć mocniejszego podłoża z kołkiem na kotwicy.

Dla Twoich potrzeb ogrodniczych może być dostępnych kilka opcji. W tej chwili istnieją różne możliwości, które znasz, ale te podejścia nigdy nie są idealne i nieefektywne, jeśli chcesz stworzyć bardziej masywną szklarnię na obszarach o mniejszym pokryciu wiatrem.

W takich przypadkach właściwą opcją jest wykorzystanie kotwienia konstrukcji do podłoża za pomocą płyt. Płyty będą mocować krawędzie szklarni i zapewniać jej wytrzymałość oraz dobry zakres oporu, którego potrzebuje, tym bardziej, że powietrze wokół wieje.

Co może być najlepszą podstawą dla szklarni?

W przypadku szklarni najlepszą podstawą, czyli najbardziej trwałą i praktyczną podstawą konstrukcyjną szklarni, musi być solidna betonowa podstawa. Już samo to jest idealną opcją w przypadku dużych szklarni, które można łatwiej ustawić nad poziomem gruntu.

Możesz również zlecić konserwację i czyszczenie miotłą, a w razie potrzeby umyć detergentem, aby uniknąć niepożądanych problemów lub chorób. Dzięki temu możesz być w stanie zapobiec przedostawaniu się gryzoni do wnętrza konstrukcji.

Jednak być może trzeba będzie przyjrzeć się kwestii stojącej wody, ponieważ może ona spływać z obszarów w pobliżu krawędzi podstawy szklarni. Alternatywnie możesz wykonać wiercenie drenażu, aby złagodzić wszelkie problemy.

Możesz być zmuszony do zainwestowania środków finansowych za pomocą tej opcji, ale gdy wszystko zostanie ustawione na miejscu, aby wylać beton, będą gotowe do budowy. Użyj mocniejszych mocowań, w tym śrub, aby rozszerzyć i dokładnie przytrzymać podstawę szklarni na miejscu.

Podsumowanie

Zwróć uwagę; jeśli są takie rzeczy, które są bardzo ważne przy budowie szklarni, to jest podstawa. Konstrukcja musi być wyważona i zabezpieczona. Wiele szklarni ma metalowe ramy u podstawy, które różnią się od samej konstrukcji. Jak zakotwiczyć małą szklarnię do ziemi może wyglądać trochę technicznie, ale dla każdego z Was, kto chce zobaczyć tę pracę, może to być łatwe z odpowiednim sprzętem i zasobami.

Jak zakotwiczyć małą szklarnię w ziemi | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak sprawić, by anturium dobrze się rozwijało i obficie kwitło?

Anturium to egzotyczna roślina, pochodząca z terenów Ameryki Południowej i Środkowej, spotkać ją można w Kolumbii, Kostaryce, Meksyku, Brazylii, Argentynie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak ścinać i dbać o słoneczniki? 10 łatwych kroków

Zastanawiasz się, jak dbać o cięte słoneczniki? Jeśli planujesz stworzyć długotrwały bukiet słonecznika, dziś jest Twój szczęśliwy dzień. Słonecznik to…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić aby papryka zdrowo rosła?

Co zrobić kiedy, nie wiesz dlaczego, Twoja papryka, nie rośnie tak, jak powinna? Jakie kroki należy wykonać, aby poprawić jej…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać jaskra? Uprawa i pielęgnacja jaskra azjatyckiego

Jaskry to popularne rośliny porastające tereny łąk, lasów i gór, istnieje aż 400 gatunków, które rosną dziko, ubarwiając krajobraz swoimi…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać gwiazdy betlejemskie? Uprawa i pielęgnacja poinsecji

Poinsecja (Euphorbia pulcherima), najczęściej nazywana gwiazdą betlejemską to niezwykle efektowna roślina z rodziny wilczomleczowatych. Pochodzi ona z terenów Meksyku i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże w donicach? 8 prostych wskazówek

Róże mają wiele odmian, a ten artykuł skupia się na tym, jak sadzić w donicach powalająco piękne róże odmiany knock-out….

Więcej