Jak zainstalować dozowniki Dosatron w systemie irygacyjnym

Jak zainstalować dozowniki Dosatron w systemie irygacyjnym

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zainstalować systemy Dosatron w systemie nawadniającym? Wtryskiwacz chemiczny Dosatron to przydatne narzędzie, które może precyzyjnie wstrzykiwać chemikalia do systemu irygacyjnego. Są zasilane wodą, więc nie musisz martwić się o koszty energii. Systemy Dosatron wykorzystują dozowanie wolumetryczne; Oznacza to, że pomiary chemiczne pozostają takie same, nawet gdy zmienia się ciśnienie i przepływ wody.

Oto jak to działa: kiedy woda wpływa do Dosatronu, zmienia on silnik hydrauliczny, który następnie porusza się w górę iw dół wewnątrz wtryskiwacza. Kiedy silnik porusza się w górę, zasysa płyn ze zbiornika, a kiedy opada, wypuszcza ciecz do obszaru mieszania, gdzie chemikalia są mieszane z wodą przepływającą przez system Dosatron. Ta mieszanina wody i chemikaliów zostanie następnie odprowadzona do systemu irygacyjnego.

Co trafia do dozownika chemicznego Dosatron?

Jeśli hodujesz rośliny w szklarni, będą potrzebować dodatkowych suplementów, aby rosnąć i dobrze się rozwijać. Będziesz mógł aplikować różne chemikalia za pomocą wtryskiwacza Dosatron. Możesz dodawać nawozy, środki owadobójcze, fungicydy przez system wodny. Dodatkowo możesz go również używać do dodawania detergentów i środków dezynfekujących.

Jak zainstalować systemy Dosatron w systemie irygacyjnym

Aby zainstalować system Dosatron w swoim systemie nawadniającym, należy wykonać kilka czynności. Będziesz musiał opróżnić Dosatron i ustawić odpowiednią dawkę.

Opróżnij Dosatron

Zanim będziesz mógł użyć Dosatron, musisz go opróżnić. Oto jak:

 • Częściowo otwórz dopływ wody.
 • Przytrzymaj przycisk opróżniania znajdujący się nad pompą.
 • Puść go, gdy woda wypłynie poza przycisk spuszczania powietrza.
 • Pompa jest samozasysająca i na tym etapie można całkowicie otworzyć dopływ wody.
 • Pozwól pompie pracować, aż mieszanina zostanie wciągnięta do rurki dozującej.
 • Pompa jest gotowa do pracy, gdy usłyszysz kliknięcie.
 • Ustawianie dawki

  Następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest ustawienie dawki pompy. Musisz upewnić się, że nie ma ciśnienia na pompie. Oto jak możesz wybrać dawkę:

 • Zamknij zawór po stronie wlotowej, aby usunąć ciśnienie z pompy.
 • Odkręć pierścień blokujący lub nakrętkę stożkową.
 • Przekręć nakrętkę w lewo lub w prawo, aż osiągniesz odpowiednią dawkę.
 • Dokręć pierścień / nakrętkę.
 • W przypadku pomp Dosatron dozowanie wynosi około 1/100 lub jedna część koncentratu to 100 części wody.
 • Jak utrzymać Dosatron?

  Ważne jest, aby regularnie konserwować Dosatron, aby przedłużyć jego żywotność. Jeśli brud i skrystalizowany koncentrat nagromadzą się w środku, może to spowodować uszkodzenie pompy dozującej. Upewnij się, że co najmniej raz w roku sprawdzasz to profesjonalistom.

  Jak wymienić i konserwować części Dosatron?

  Aby zapewnić maksymalną wydajność pompy Dosatron, wymieniaj części, takie jak uszczelki, wąż ssący (jeśli to konieczne), zawór zwrotny itp. Przynajmniej raz w roku. Jeśli sam wymieniasz części, pamiętaj o założeniu wyposażenia ochronnego – okularów, rękawic i nie tylko. Ponadto nie używaj żadnych narzędzi, aby uniknąć uszkodzenia pompy.

  Dlaczego warto używać mini szklarni dla swoich roślin?

  Istnieje kilka powodów, dla których mini szklarnia jest świetna dla twoich roślin, zwłaszcza jeśli planujesz używać systemu Dosatron.

  Chroń swoje rośliny przed szkodliwymi szkodnikami

  Używając pompy Dosatron, możesz wstrzyknąć do ogrodu środki owadobójcze, odstraszając szkodniki. Trzymanie roślin w szklarni może również chronić je przed brzydkimi owadami, które chciałyby zjadać liście i wytwarzać produkty.

  Szklarnie mają różne kształty i rozmiary

  Wiele osób uważa, że ​​szklarnie są ogromne i mają szklane ściany od podłogi do sufitu. Ale występują we wszystkich kształtach i rozmiarach – od szklarni stołowych po szklarnie wielkości stodoły. Dobra szklarnia nie zawsze musi być duża i przestronna, chyba że jesteś hodowcą komercyjnym. Dla przeciętnego hobbysty lub ogrodnika domowego mała szklarnia jest więcej niż wystarczająca dla potrzeb roślin.

  Idealne dla ogrodników bez dużej przestrzeni do sadzenia

  Ogrodnicy, którzy uwielbiają uprawiać rośliny, ale nie mają wystarczająco dużo miejsca, mogą skorzystać z małej szklarni. Przy standardowym rozmiarze sześciu stóp możesz umieścić je na balkonie, tarasie lub patio. Ale jeśli szklarnia o długości sześciu stóp jest dla Ciebie nadal za duża, istnieją mniejsze, które można nawet umieścić na stołach. Mimo że są małe, oferują te same korzyści, co duża szklarnia.

  Rozpocznij sadzenie przed rozpoczęciem zimnej pory roku

  Dzięki mini szklarni nie musisz czekać na zmianę pory roku, zanim zaczniesz sadzić. Możesz sadzić rośliny wcześnie, a gdy pogoda się ociepli, możesz przenieść je do ogrodu, jeśli chcesz. Wczesne sadzenie oznacza, że ​​możesz również zbierać plony wcześniej, niż zamierzano.

  Chroń swoje rośliny przed mrozem i lodem

  Szron i lód utworzony na korzeniach mogą być śmiertelne dla twoich roślin. Umieszczenie ich w szklarni gwarantuje, że są one bezpieczne i chronione przed mrozem, lodem i ciągle zmieniającym się klimatem.

  Ostatnie myśli

  Nauczenie się, jak zainstalować systemy Dosatron w systemie nawadniającym, jest korzystne dla Ciebie i Twoich upraw. Nie musisz mierzyć liczby chemikaliów za każdym razem, gdy wstrzykujesz do systemu irygacyjnego, ponieważ proces ten można zautomatyzować.

  Jak zainstalować dozowniki Dosatron w systemie irygacyjnym

  Jak bardzo przydatny był ten post?

  Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

  Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

  Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

  We are sorry that this post was not useful for you!

  Let us improve this post!

  Tell us how we can improve this post?

  Odwiedź nasz sklep internetowy

  W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

  Przeczytaj również

  Uprawa pod osłonami

  Jak uprawiać chmiel w celach komercyjnych w 6 łatwych krokach

  Wielu nowych entuzjastów ogrodnictwa i rolników chciałoby dowiedzieć się  jak uprawiać chmiel w celach komercyjnych. Chmiel jest jedną z najbardziej…

  Więcej
  Uprawa pod osłonami

  Jak uprawiać agrest w tunelu foliowym?

  Wielu osobom drobne kwaśne owoce agrestu kojarzą się z dzieciństwem. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jeszcze kilka lat…

  Więcej
  Namioty garażowe i magazynowe

  Rodzaje namiotów magazynowych

  Mobilny namiot magazynowy z całą pewnością przyda się każdemu posiadaczowi auta, kampera, motocykla i quada. Funkcję garażu będzie pełnił również…

  Więcej
  Tunele foliowe

  Kiedy montować tunel foliowy?

  Zbliżający się sezon uprawowy sprawia, że coraz częściej przeglądamy ofertę sklepów internetowych z foliowymi cieplarniami. Choć do wiosny pozostało jeszcze…

  Więcej
  Uprawa pod osłonami

  Uprawa winorośli pod osłonami

  Uprawa winorośli w tunelu foliowym pozwala na otrzymania owoców słodszych oraz bardziej dorodnych, a osłona chroni uprawy przed przymrozkami i szkodliwymi czynnikami…

  Więcej
  Bez kategorii

  Co uprawiać a co nie w tunelu foliowym?

  Co uprawiać, a czego nie uprawiać w tunelu foliowym? Wydawałoby się że ze względu na optymalne warunki, jakie tworzy cieplarnia,…

  Więcej