Jak zadbać o szklarnię zimą | Porady dla początkujących

Jak zadbać o szklarnię zimą | Porady dla początkujących

Czy zadałeś sobie pytanie, jak zimować małą szklarnię? Cóż, jest kilka kroków, których powinieneś się nauczyć, takich jak czyszczenie, inspekcja, testowanie i tak dalej.

Ekstremalne mrozy, niskie temperatury i zimowe wiatry to tylko niektóre z przykładów, których można się spodziewać podczas zimnej pogody. Z pewnością te przypadki mogą być szkodliwe dla twoich roślin, zwłaszcza jeśli nie jesteś ostrożny.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz je chronić, o ile będziesz postępować zgodnie z tym przewodnikiem. Ale zanim przejdziemy dalej, jest jedna rzecz, o której powinieneś wiedzieć, a która zmusi Cię do zimowania Twojej szklarni.

Rośliny – owoce i warzywa – rzeczywiście przetrwają bez względu na intensywną pogodę na zewnątrz. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

7 ważnych sposobów zimowania małej szklarni

Podobnie jak Ty, Twoje rośliny również muszą być przygotowane na ten sezon. Pamiętaj, jednym z czynników wpływających na ich wzrost jest temperatura. Więc jeśli wszystko jest ustawione, nie ma się czym martwić. Zawsze zadawaj sobie pytanie, jak zimować małą szklarnię?

Jeśli nie jesteś naprawdę pewien, jesteś we właściwym miejscu; nauczmy się kilku niezbędnych kroków, aby zimować małą szklarnię.

# 1 Oczyść szklarnię

Cóż, nawet jeśli nie jest zima, jest to podstawowa rzecz do zrobienia – wyczyść swoją małą szklarnię. Musisz zacząć od czystego otoczenia. Upewnij się, że szklarnia jest dokładna. Pozbądź się wszystkiego, co niepotrzebne i wyszoruj cały brud.

Dopilnuj, aby doniczki, które przeniosłeś do szklarni, były myte i czyszczone; ma to na celu zapobieganie szkodnikom. Nie chcesz, żeby przeszkadzały w twojej małej szklarni, prawda?

Jeśli więc chcesz zimować małą szklarnię, utrzymuj czystość.

# 2 Sprawdź i wykonaj naprawy lub wymiany

Głównym powodem, dla którego zimujesz małą szklarnię, jest zapobieganie zimnemu powietrzu. Musisz więc sprawdzić, czy nie ma podartych osłon i pękniętych okularów. Jeśli go znajdziesz, czas na naprawę lub wymianę.

W razie potrzeby można również uszczelnić lub uszczelnić wszelkie otwory. Pamiętaj, że nawet jeśli otwór jest mały lub cienki, nie musisz zostawiać otworów. W przeciwnym razie Twoja szklarnia byłaby bezużyteczna. Ochrona roślin przed zimnem nie byłaby skuteczna, gdyby nadal mogły przechodzić przez szklarnię.

Otóż ​​to! Zimowanie małej szklarni wymaga wykonania niezbędnych napraw i wymian.

# 3 Przetestuj grzejnik

Nie polegaj tylko na grzejniku, który właśnie kupiłeś lub używałeś wcześniej; nawet jeśli wcześniej był skuteczny, może się to zmienić z czasem. To jest powód, dla którego powinieneś wykonać uruchomienie testowe. W razie potrzeby należy go również poddać konserwacji i rutynowemu serwisowi.

Poza tym upewnij się, że masz dokładny termostat. Cóż, musisz się upewnić, że system działa poprawnie. Pamiętaj, że odpowiada za wykrywanie temperatur i znasz swój główny cel!

W przeciwnym razie, jeśli zostanie wyświetlona niewłaściwa temperatura, a temperatura jest w rzeczywistości niska, nie zostałbyś ostrzeżony i nie możesz zrobić tego, co należy. Abyś zimował małą szklarnię, przetestuj swoje urządzenia, na pewno będzie tego warte!

# 4 Poznaj temperaturę obszarów w szklarni

Jeśli rozumiesz temperaturę określonego obszaru w szklarni, możesz zrobić doskonały plan. Jeśli w takim miejscu jest naturalnie ciepło, to rośliny tam umieszczone nie wymagają dużej izolacji.

Z drugiej strony rośliny umieszczone w najzimniejszych miejscach mogą wymagać izolacji. Możesz też przykryć je kocami lub podnieść z ziemi, w zależności od tego, co jest wykonalne.

# 5 Zwiększ wydajność poprzez magazynowanie ciepła

Być może zastanawiasz się, ile będzie Cię kosztować kontrolowanie temperatury w szklarni. Nie martw się zbytnio; możesz faktycznie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, gdy wiesz, jak zmaksymalizować wydajność.

Jest to bardzo proste i można to zrobić w naturalny sposób. W rzeczywistości istnieją różne opcje; zależy to od twojego uznania. Możesz użyć donic do przechowywania ciepła. Albo napełnisz go ziemią lub wodą. Tak czy inaczej, z pewnością zapewni ciepłą temperaturę w Twojej małej szklarni.

# 6 Podłącz wentylatory obiegowe

Tak, możesz pomyśleć, że zgromadziłeś już wystarczająco dużo ciepła. Ale to nie wystarczy. Nadal istnieje potrzeba zainstalowania wentylatorów cyrkulacyjnych w szklarni wewnątrz, umożliwiających prawidłową cyrkulację ciepła w całej przestrzeni.

Oprócz przenoszenia ciepła, wentylatory te są również pomocne w ograniczaniu tworzenia się pleśni i pleśni. Dzięki temu masz pewność, że Twoje rośliny będą miały zdrowsze i lepsze środowisko. Z drugiej strony zadaj sobie pytanie, jak zimować małą szklarnię.

# 7 Przygotuj plan awaryjny

Wystąpienie sytuacji kryzysowych jest nieuniknione. Dlatego musisz mieć awaryjną listę kontrolną. Oznacza to również, że należy się również przygotować na niezbędne zapasy, dostępne w przypadku zamarznięcia.

Jak zimować małą szklarnię? Jest to również konieczność; powinieneś mieć przy sobie takie rzeczy jak alarm temperatury, taśma naprawcza, folia ochronna lub grzałka dodatkowa. Inwestowanie w te rzeczy pomoże, zwłaszcza jeśli sytuacja się pogorszy.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak zimować małą szklarnię, nadszedł czas, abyś ją zastosował. Kroki są bardzo proste; po prostu trzeba być cierpliwym i religijnie podążać za każdym z nich.

Nie przegap kroku; w przeciwnym razie nie możesz czerpać największych korzyści ze swojej szklarni. Jeśli chcesz uchronić swoje rośliny przed mrozem na zewnątrz, zawsze zadaj sobie pytanie: „Jak zimować małą szklarnię?”

Mamy nadzieję, że ten artykuł ci pomógł. Idź, działaj i ocal swój zielony kciuk tej zimy!

Jak zadbać o szklarnię zimą | Porady dla początkujących

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać chmiel w celach komercyjnych w 6 łatwych krokach

Wielu nowych entuzjastów ogrodnictwa i rolników chciałoby dowiedzieć się  jak uprawiać chmiel w celach komercyjnych. Chmiel jest jedną z najbardziej…

Więcej
Hodowla zwierząt

Główne cele hodowli drobiu

W fermie drobiu hodowane są ptaki udomowione. Drób obejmuje kury, indyka, kaczki i gęsi. Kurczaki są najczęstszym ptakiem hodowanym zarówno…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa czosnku | Poradnik jak uprawiać czosnek w tunelu foliowym

Jest to jedna z najpopularniejszych roślin przyprawowych stosowanych w kuchniach całego świata. Choć niektórzy unikają czosnku przez jego intensywny smak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać gorczycy sarepskiej w tunelu foliowym?

Musztardowiec to orientalna roślina o wykwintnym smaku. Jest ona głównym składnikiem musztardy, tak więc smakoszom z całą pewnością przypadną do…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób kupić rośliny przez internet?

Internet to miejsce, w którym w łatwy sposób można znaleźć wszystkie dobra potrzebne zarówno początkującemu jak i doświadczonemu ogrodnikowi. Szeroka…

Więcej
Bez kategorii

Profesjonalny tunel foliowy do upraw pod osłonami

Profesjonalny tunel foliowy do upraw pod osłonami to wybór rolników, którzy oczekują lepszych rezultatów z plantacji. Ich liczba z roku…

Więcej