Jak wyhodować werbenę z nasion? 3 proste kroki | KrosAgro

Jak wyhodować werbenę z nasion. 3 proste kroki | KrosAgro

Możesz zapoznać się z hodowlą werbeny z nasion w trzech krokach. Ogólnie werbena lub werbena jest łatwa do rozmnażania, ale niektórzy ogrodnicy wolą siać je z nasion zamiast sadzonek. Możesz skorzystać ze szklarni przy rozpoczynaniu werbeny z nasion, ponieważ kontrolowane środowisko zapewni kiełkowanie i rozwój.

Co więcej, wiedza o tym, jak wyhodować werbenę z nasion, powinna pomóc ci poczuć się pewniej, że możesz ją sam wykiełkować. Gdy rośliny werbeny urosną i ustabilizują się, możesz skorzystać z ich tolerancji na ciepło i długiego okresu kwitnienia. Rzeczywiście, werbena jest jedną z tych roślin, które możesz mieć w swoim ogrodzie, godną wyjścia z nasion.

Kompleksowy przewodnik po tym, jak wyhodować werbenę z nasion

Krok # 1. Planowanie

Podobnie jak w przypadku innych roślin, które zaczynasz od nasion, planowanie i przygotowanie są kluczowe, ponieważ nasiona wymagają dodatkowych metod, w przeciwieństwie do sadzenia i podziału. Na przykład, kiedy jest najlepszy czas na zasianie nasion werbeny w Twoim regionie? Jeśli w Twojej okolicy występuje ekstremalnie wysoka temperatura i zimno, powinieneś zdecydować się na sadzenie nasion w pomieszczeniu, aby chronić sadzonki.

Co więcej, musisz zaplanować kalendarz sadzenia, jeśli chcesz uzyskać kwiaty przed końcem sezonu wegetacyjnego. Pamiętaj, że werbena zaczyna kwitnąć późną wiosną do wczesnego lata. Najlepiej byłoby również uprawiać werbenę jako jednoroczne, ponieważ letnie upały mogą sprzyjać przędziorkom.

Myślenie z wyprzedzeniem zapobiegnie problemom z pogodą i szkodnikami, aby zapewnić kiełkowanie w Twojej strefie wzrostu.

Krok # 2. Sadzenie

Jak wspomniano wcześniej, wysiew werbeny jest lepszy w pomieszczeniach, aby uniknąć problematycznej pogody. Sprawdź swoją strefę odporności, ponieważ chcesz rozpocząć nasiona werbeny w szklarni 12 tygodni przed planowanym sadzeniem ich na zewnątrz. W ten sposób możesz uniknąć niebezpieczeństwa mrozu, używając kalendarza dyktowanego przez strefy USDA.

W idealnym środowisku nasiona werbeny powinny kiełkować już po 20 dniach; może to jednak zająć nawet cały miesiąc. Niektóre nasiona mogą również wymagać zimnej stratyfikacji, w której umieszczasz je w torbie i w lodówce, aby wyrwać je z uśpienia. Koniecznie przestudiuj szczegółowo metody stratyfikacji.

Do samego siewu dobrze przepuszczalna mieszanka ogrodnicza powinna dobrze działać w przypadku nasion werbeny. Podłoże powinno być wilgotne, a nasiona można wysiewać w każdej komorze mieszkania, aby później łatwiej było przerzedzać. Musisz również przykryć pojemnik czarnym plastikiem, ponieważ nasiona werbeny wymagają ciemności, aby wykiełkować.

Krok # 3. Konserwacja

Nasiona będą kiełkować dobrze w temperaturze poniżej 65 do 70 ° F i regularnie spryskiwać je raz dziennie, aby zapewnić ich stałą wilgotność. Cały okres kiełkowania może zająć miesiąc lub trzy tygodnie, więc musisz przestrzegać tych praktyk. Nie zapomnij sprawdzić nasion i czy nie przeszkadzają im inne warunki.

Gdy nasiona wykiełkują, zdejmij pokrywę z pojemników. Możesz rozcieńczyć młode rośliny do 12 cali, gdy rozwiną pierwszy zestaw prawdziwych liści. W tym momencie możesz mieć również jedną roślinę werbeny na przedział.

Przesadzanie werbeny

Rośliny, które zaczynasz w pomieszczeniu, będą wymagały stwardnienia, zanim będzie można je trwale przesadzić na zewnątrz. Najlepiej byłoby, gdybyś przez co najmniej tydzień delikatnie zaaklimatyzował ich do wyzwań, które obejmują światło słoneczne i wiatr. Po stwardnieniu roślin można je przesadzić, gdy gleba jest uprawna, a sama temperatura jest ciepła.

Dbaj o werbenę

Wybierz obszar, który jest w pełni nasłoneczniony i przydziel 12 cali przestrzeni między nimi. Utrzymuj wilgotność gleby i karm je rozpuszczalnym w wodzie nawozem. Niektórzy ogrodnicy zauważają różnicę w zakwitach, gdy regularnie karmisz werbenę i możesz je karmić do czterech razy w sezonie.

Aby przyspieszyć wzrost i kwitnienie, przyciśnij rośliny werbeny z powrotem po miesiącu i dodaj martwicę do zadań pielęgnacyjnych, aby pomóc im bardziej kwitnąć. Szczypanie zapewnia pełniejszy i bardziej krzaczasty wygląd, a usunięcie wyblakłych kwiatów pomoże roślinom wytworzyć więcej kwiatów. Wreszcie, nie powinieneś martwić się chorobami i problemami, ponieważ można ich łatwo uniknąć dzięki dokładnemu monitorowaniu i zapobieganiu.

Na przykład niektóre typowe problemy to mączniak prawdziwy i zgnilizna. Warunkom tym łatwo jest zapobiec, jeśli monitorujesz środowisko za pomocą szklarni i pilnie przestrzegasz praktyk. Werbena może również napotkać roztocza i mszyce, ale wcześniejsze zauważenie tych szkodników ułatwia ich wytępienie bez przekształcania się w problematyczną inwazję.

Wniosek

Werbena to jeden z najpiękniejszych kwiatów, jakie można uprawiać w ogrodzie. Jeśli nie masz jeszcze źródła sadzonek, możesz szybko nauczyć się hodować werbenę z nasion. Zaplanuj najlepszy czas na wysiew nasion, aby mieć kwiaty na czas, ale jednocześnie być wystarczająco bezpiecznym przed mrozem.

Po zaznaczeniu kalendarza możesz użyć szklarni, aby zagwarantować szybkie kiełkowanie, zapewniając idealne warunki, takie jak temperatura i ochrona przed zmianami klimatu. Być może będziesz musiał najpierw przeprowadzić rozwarstwienie na zimno, ale kiedy już to zrobisz, umieszczenie nasion w wilgotnym podłożu i przykrywanie ich powinno sprawić, że wykiełkują w mgnieniu oka. Nie zapomnij zakryć pojemnika i zadbać o wilgotność roślin.

Po stwardnieniu roślin można przesadzić je na zewnątrz, gdy temperatura wzrośnie, a gleba stanie się użyteczna. W tym momencie możesz zastosować zwykłą rutynę karmienia i pojenia bez przesady. Możesz także uszczypnąć rośliny werbeny, aby promować krzaczasty wzrost i zabić je, aby zachęcić do większej liczby kwiatów.

Jak wyhodować werbenę z nasion. 3 proste kroki | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Namioty garażowe i magazynowe

Namioty garażowe i magazynowe to coraz chętniej wybierane konstrukcje do przechowywania maszyn, pojazdów i sprzętu. Modułowe, a zarazem mobilne struktury,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Tunele hodowlane dla owiec

Metod na hodowlę owiec jest tylko samo co ich odmian. Hodowców można podzielić na takich, którzy trzymają zwierzęta na zewnątrz…

Więcej
Tunele foliowe

Najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową

Odpowiedz na pytanie, jaki jest najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową, nie będzie wcale taka prosta. Dyskusje…

Więcej

Czyszczenie i ostrzenie narzędzi ogrodniczych

Czyszczenie i ostrzenie narzędzi ogrodniczych po kilku miesiącach sezonu wegetacyjnego w tunelu foliowym jest koniecznością. Wydając pieniądze na dobrej jakości…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać bób pod osłonami?

Bób to jedna z najstarszych rośliny uprawnych. Prapoczątki bobu sięgają już dawnych cywilizacji, czyli czasów, kiedy rolnictwo dopiero się rozwijało….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać borówki w tunelu foliowym?

Uprawa borówki w tunelu foliowych jest dla wielu plantatorów dochodowym interesem. Cena oraz optymistyczne prognozy rynkowe korzystnie wpływają na powstawanie…

Więcej