Jak wyhodować nasiona bratka | Poradnik od KrosAgro

Jak wyhodować nasiona bratka | Poradnik od KrosAgro

Nie martw się o kroki, jak kiełkować nasiona bratek; jest to bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić nasiono bratek na powierzchni wilgotnej gleby i upewnić się, że żadne światło nie przedostanie się, ponieważ kiełkowanie będzie najlepsze w ciemności.

Być może będziesz musiał najpierw wyhodować nasiona bratek w pomieszczeniu, ponieważ kiełkowanie wymaga czasu i wymaga intensywnej pielęgnacji podczas stanu kiełkowania. Dodatkowo bratki są idealne dla początkujących, ponieważ wymagają minimalnej konserwacji.

Ten konkretny kwiat często rośnie w chłodniejszych porach roku i obumiera latem, aby ogrodnicy sadzili bratki zimą lub wiosną. Aby dowiedzieć się więcej o bratek, o tym, jak je uprawiać i jak o nie dbać, a konkretnie o kiełkowaniu nasion bratek, po prostu czytaj dalej!

Kroki w kiełkowaniu nasion bratek

Czy wiesz, że słowo „bratek” pochodzi od francuskiego słowa pensée, oznaczającego „myśl”? Kwiat, który symbolizuje myślenie lub myśli, sprawi, że zaczniesz się zastanawiać, jak rośnie. W tej sekcji poznamy sposoby kiełkowania nasion bratek.

# 1 Wybierz idealne środowisko dla bratków

Rodzaj rośliny preferującej chłodniejszą pogodę, bratki sadzi się zwykle wiosną lub jesienią. Wzbogacona, dobrze przepuszczalna gleba sprawi, że te kwiaty będą kwitnąć wdzięcznie, gdy umieścisz je na słonecznych lub zacienionych obszarach.

W cieplejszych regionach, umieszczaj bratki w zacienionych miejscach, zwłaszcza jeśli są to nadal sadzonki, ze względu na ich wrażliwość na ciepło. Nie wystawiaj ich przed upał późnym popołudniem.

# 2 Kiełkujące bratki

Kiełkowanie odnosi się do wzrostu rośliny zawartej w nasionach, przejścia do sadzonki. Hodowcy roślin muszą wziąć pod uwagę jakość gleby, ilość światła słonecznego i wody, aby każda roślina rosła zdrowo i silnie.

Radzimy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby kiełkować nasiona bratek:

 • Zakop nasiona ziemią, aż zostaną przykryte, ponieważ kiełkowanie wymaga ciemności
 • Przykrywanie garnka czarnym plastikiem to świetny pomysł, aby utrzymać wilgoć
 • Upewnij się, że gleba jest wilgotna i wilgotna; trzymaj tak, aż kiełki zaczną kiełkować.
 • Przenieś sadzonki do szklarni na tydzień przed przeniesieniem do ogrodu.

# 3 Czas oczekiwania

Bratki potrzebują czasu, aby dojrzeć. Ukończenie etapu kiełkowania zajmie Ci od 10 do 12 tygodni. Dlatego najlepiej byłoby wyhodować swoje sadzonki bratek w pomieszczeniu, aby móc kontrolować wszystkie elementy wpływające na jego wzrost przed umieszczeniem rośliny na zewnątrz.

Wykonaj następujące kroki, zanim zasadzisz bratki na zewnątrz. Pamiętaj, aby sadzić je w odległości od 6 do 8 cali i regularnie je podlewać.

# 4 Uprawa i pielęgnacja bratków

Oto kilka wskazówek, których warto przestrzegać podczas pielęgnacji bratków:

 • usuń zużyte główki kwiatowe, aby bratki kwitły bardziej i dłużej
 • przyciąć rośliny z powrotem i przykryć glebę ściółką, aby zachować wilgoć w cieplejszym sezonie
 • Zimą, gdy temperatura spada poniżej zera, dodaj ściółkę ze słomy, aby jak najlepiej chronić bratki.
 • Regularnie podlewaj rośliny, aby utrzymać ich kolorowy rozkwit
 • Nie bój się nakładać uniwersalnego nawozu wokół bratków, aby pomóc im rosnąć (pamiętaj, aby nie używać nawozów bogatych w azot).
 • usuń martwe / wyblakłe kwiaty, aby bratki kwitły bardziej

Bratki przestaną kwitnąć latem, ale gdy wróci jesień, zaczną kwitnąć. Potrafią przetrwać ekstremalne i zimne warunki pogodowe. Jednak lepiej jest umieścić bratki przed mrozem, najlepiej wiosną.

# 5 Siew bratków na zewnątrz

Mimo, że sadzonki bratek są lepsze, można je nadal umieszczać na zewnątrz. Jeśli chcesz to zrobić, pamiętaj, aby poczekać po ostatnim mrozie lub zrób to w połowie lata przed wysiewem na zewnątrz. Gdy temperatura wynosi 65 F. (18 ° C), zaleca się wzrost nasion bratek.

Jednak ogrodnicy w cieplejszych regionach mogą potrzebować wysiać nasiona późnym latem lub jesienią. Podczas gdy w ostrzejszym klimacie najlepiej uprawiać nasiona bratek wiosną, ponieważ idealna temperatura dla wzrostu roślin bratek wynosi około 65-75 F. (18-24 ° C).

# 6 Szkodniki lub choroby, na które należy uważać

Oczywiście chciałbyś być tak zdrowy, jak to tylko możliwe. Dlatego wiedza o tym, jakie szkodniki lub choroby mogą zniszczyć twoją roślinę, pomoże ci podjąć środki zapobiegawcze.

Oto lista szkodników / chorób, na które należy zwrócić uwagę w swoim ogrodzie:

 • ślimaki nagie, ślimaki i mszyce
 • rdza
 • szare pleśnie
 • wirus mozaiki
 • zgnilizna koron i korzeni
 • mączniak rzekomy lub prawdziwy
 • plamkowa antraknoza

Ślimaki ślimakowe są najczęstszym wrogiem roślin bratek. Możesz ustawić pułapkę na ślimaki lub posypać wokół roślin trochę ziemi okrzemkowej, aby zapobiec zbliżeniu się do kwiatów.

Wniosek

Chcesz przekonać się, jak przyjemne jest ogrodnictwo? Wtedy możesz zacząć uprawiać bratki z nasion. Opieka nad takimi kwiatami pomoże Ci poprawić umiejętności ogrodnicze. Będziesz jednak potrzebować cierpliwości, zwłaszcza podczas wykonywania czynności związanych z kiełkowaniem nasion bratek.

Zawsze pamiętaj o tych czynnikach, aby kiełkować nasiona bratek: wilgotna gleba, temperatura i ciemność. Pamiętaj, aby dostarczyć wszystkie wymienione czynniki do momentu kiełkowania sadzonki, a następnie możesz przenieść je na zewnątrz, aby zakwitły.

Ogrodnictwo to hobby, które łagodzi stres i upiększa Twój dom; może również przynosić dochód, jeśli sprzedajesz swoje uprawy. Niemniej jednak widok kwitnienia lub owocowania Twoich roślin jest naprawdę satysfakcjonujący. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, jak kiełkować nasiona bratek, aby rozpocząć swój ogród. Dziękuję za przeczytanie!

Jak wyhodować nasiona bratka | Poradnik od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak farbować storczyki na niebiesko?

Ostatnio w kwiaciarniach i marketach pojawiły się intensywnie niebieskie storczyki, robiąc furorę i równocześnie wprowadzając klientów w prawdziwe zadziwienie. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak stosować Talstar? | Mieszanie środków ochrony roślin

Talstar to jeden z najpopularniejszych środków owadobójczych i przędziorkobójczych. Służy do zwalczania wciornastków, mszyc, mączlików, gąsienic bielinka kapustnika oraz wielu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przezimować pelargonię? | Uprawa i pielęgnacja pelargonii angielskich

W ostatnim czasie do szeregu często spotykanych na balkonach i tarasach pelargonii bluszczolistnych i rabatowych przyłączyły pelargonie angielskie (Pelagronium x…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Zimowe uprawy w tunelu foliowym

Zimowe zbiory warzyw przeprowadza się wtedy, gdy spiżarnia jest już pełna po brzegi. Kiedy brakuje miejsca na półkach, jedynym sposobem…

Więcej
Bez kategorii

Temperatura gleby do upraw pod osłonami

Temperatura gleby do upraw pod osłonami staje się korzystna do siewu znacznie szybciej niż w uprawach plenerowych. Aby zacząć odpowiednio…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego się wywodzi, jest Japonia, dopiero…

Więcej