Jak wyhodować chmiel z nasion. Przewodnik w 2 krokach

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyhodować chmiel z nasion, będziesz zadowolony, że zajmie Ci to tylko dwa kroki. Coraz więcej osób interesuje się produkcją chmielu ze względu na jego opłacalny potencjał. Dlatego musisz znaleźć idealną technikę startową, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Nie każdy lubi zaczynać chmiel z nasion, podobnie jak w przypadku innych roślin. Zrozumiałe jest, że możesz założyć, że proces będzie drobiazgowy, ale możesz zagwarantować kiełkowanie w stabilnym środowisku, takim jak szklarnia. Co więcej, łatwo jest znaleźć różne publikacje, od rozszerzeń do dalszego wsparcia w produkcji chmielu.

Przewodnik dla początkujących dotyczący uprawy chmielu z nasion

Krok # 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia chmielu z nasion jest przygotowanie go do kiełkowania. Pamiętaj, że nasiona chmielu przed kiełkowaniem wymagają zimnej obróbki. Jest to jeden z powodów, dla których niektórzy hodowcy ponownie rozważają uprawę chmielu z nasion, ale i tak sam proces jest stosunkowo prosty.

Najprostszą metodą zaprawiania nasion chmielu jest zmieszanie ich z mokrym piaskiem i umieszczenie w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie. Wstaw torebkę do lodówki na pięć do sześciu tygodni, a następnie umieść ją w temperaturze pokojowej. Nie zapomnij jednak wybrać miejsca poza bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, aby uniknąć uszkodzenia nasion i spłaszczyć torbę, aby pomóc w kiełkowaniu.

Następnie możesz sadzić nasiona w temperaturze około 68 ° F przez dwa miesiące, aż wykiełkują. Te sadzonki powinny być gotowe do przesadzenia, ale cierpliwość jest koniecznością. W przypadku, gdy nasiona nadal nie wykiełkowały, można powtórzyć cykl i włożyć je z powrotem do lodówki.

Krok # 2. Sadzenie

Obróbka na zimno aktywuje nasiona, aby zacząć kiełkować i rosnąć. Poddając je działaniu niskich temperatur, naśladujesz ich zachowanie w naturze i kiełkowanie zgodnie z Twoim harmonogramem. Jeśli klimat w Twojej okolicy jest zmienny, możesz rozważyć sadzenie sadzonek chmielu w szklarni lub przygotować idealne miejsce.

Najlepiej byłoby, gdybyś chciał mieć miejsce, które może zapewnić co najmniej 12 godzin bezpośredniego światła słonecznego dla twoich sadzonek. Nie zapomnij o pracy i poprawie gleby kompostem i mchem torfowym, aby je podeprzeć. Możesz wtedy sadzić chmiel w połowie kwietnia na obszarze z powolnym uwalnianiem nawozu.

Nie zapomnij sprawdzić odstępów i rozstawić chmiel na 4 stopy, aby zapewnić optymalną cyrkulację powietrza. Z biegiem czasu będziesz musiał trenować winorośl, więc przygotuj patyki, aby wspierać swoją roślinę. Na tym etapie nie powinieneś stawiać czoła wielu wyzwaniom związanym z uprawą chmielu i możesz założyć, że praca będzie potrzebna tylko do zbioru.

Jak wyhodować chmiel z kłączy

Możesz także wyhodować chmiel z kłączy w dwóch prostych krokach. Jeśli właśnie zebrałeś kłącza, możesz je umieścić w plastikowej torbie i przechowywać w lodówce, aż będziesz mógł je sadzić. Jednak nie zapomnij ich regularnie spryskiwać, aby nie wysychały.

Krok # 1. Przygotowanie strony

Przygotowanie miejsca jest niezbędne, aby kłącza dobrze się rozwijały. Najlepiej najpierw przetestować glebę, aby poznać niezbędne poprawki. Na przykład pamiętaj, że chmiel powinien rosnąć na glebie, która jest obojętna i żyzna.

Dlatego przed sadzeniem może być konieczna zmiana pH gleby i wprowadzenie do niej pewnej ilości materii organicznej. Co więcej, sam kompost poprawia strukturę gleby, czyniąc teren bardziej idealnym do sadzenia. Nie zapomnij uprawiać ziemi i dobrze ją poluzować, zanim zaczniesz sadzić kłącza późną wiosną.

Krok # 2. Sadzenie i konserwacja

Po przygotowaniu miejsca możesz rozpocząć sadzenie kłączy z pąkami skierowanymi do góry. Zakop je cal pod ziemią, w odległości 3 stóp między każdym kłączem. Chcesz także przygotować kratkę, która pomoże później wspinać się chmielowi.

Jeśli chodzi o konserwację, zawsze musisz sprawdzić glebę. Pierwszy rok jest krytyczny dla chmielu, ponieważ wciąż rozwija swoje systemy korzeniowe. Utrzymuj wilgotną ziemię bez tworzenia wilgotnego środowiska.

Czy możesz wyhodować chmiel z sadzonek?

Oprócz nasion i kłącza chmiel można również rozpocząć od sadzonek. Wybierz zdrową roślinę późną wiosną lub latem i przygotuj doniczki do ukorzenienia. Podobnie jak w przypadku poprzednich wskazówek, chcesz zmienić glebę, aby była żyzna i neutralna.

Umieść nacięcie w garnku tak, aby dwa jego węzły znajdowały się pod medium. Przykryj pojemnik plastikiem, aby utrzymać wilgoć i umieść go w szklarni, aby zachęcić do ukorzeniania. W porównaniu do rozpoczynania od nasion jest to szybsza metoda i można przesadzać już po dwóch tygodniach.

Wniosek

Chmiel to rośliny wymagające niewielkiej konserwacji, które mogą być opłacalnym przedsięwzięciem dla wszystkich hodowców. Jednak nie każdy jest zainteresowany nauką uprawy chmielu z nasion, ponieważ nie kiełkuje on łatwo. Chociaż będziesz potrzebować ich zimnej kuracji, aby wykiełkować, jest to dość nieskomplikowana technika, która i tak nie wymaga dużego wysiłku.

Będziesz potrzebował tylko trochę cierpliwości, gdy będziesz przechowywać je w lodówce i uprawiać sadzonki do przesadzenia. Potem owocem twojej pracy są rośliny, które nie mają wielu problemów i wymagań konserwacyjnych. Po prostu upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca i naucz się efektywnie trenować winorośl.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym to coraz częstszy widok w gospodarstwach rolnych. Przedsiębiorcy decydują się na tego…

Więcej
Tunele foliowe

Gdzie kupić tunel foliowy?

Z dnia na dzień coraz bliżej sezonu ogrodowego, zima powoli ustępuje nadchodzącej wiośnie. Szczęśliwi posiadacze tuneli foliowych zaczynają pierwsze prace,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać gwiazdy betlejemskie? Uprawa i pielęgnacja poinsecji

Poinsecja (Euphorbia pulcherima), najczęściej nazywana gwiazdą betlejemską to niezwykle efektowna roślina z rodziny wilczomleczowatych. Pochodzi ona z terenów Meksyku i…

Więcej
Tunele foliowe

Konstrukcja na tunel foliowy

Tunel foliowy, a konkretnie jego stelaż, wykonany jest ze stali. Kiedy elementy metalowej szklarni zostaną ukształtowane, trafiają do ocynkowni, gdzie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby kaktusy zakwitły? Uprawa i pielęgnacja kaktusów

Kaktusy to mało wymagające rośliny doniczkowe pochodzące z terenów Ameryki południowej, Afryki, Australii i Azji. Dla wszystkich zabieganych i zapominalskich…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy i magazynowy podczas zimy

Namiot garażowy i magazynowy podczas zimy będzie idealnym schronieniem dla sprzętu, narzędzi oraz maszyn. Wiele z nich zostanie na nowo…

Więcej