Jak wyhodować chmiel z nasion. Przewodnik w 2 krokach

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyhodować chmiel z nasion, będziesz zadowolony, że zajmie Ci to tylko dwa kroki. Coraz więcej osób interesuje się produkcją chmielu ze względu na jego opłacalny potencjał. Dlatego musisz znaleźć idealną technikę startową, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Nie każdy lubi zaczynać chmiel z nasion, podobnie jak w przypadku innych roślin. Zrozumiałe jest, że możesz założyć, że proces będzie drobiazgowy, ale możesz zagwarantować kiełkowanie w stabilnym środowisku, takim jak szklarnia. Co więcej, łatwo jest znaleźć różne publikacje, od rozszerzeń do dalszego wsparcia w produkcji chmielu.

Przewodnik dla początkujących dotyczący uprawy chmielu z nasion

Krok # 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia chmielu z nasion jest przygotowanie go do kiełkowania. Pamiętaj, że nasiona chmielu przed kiełkowaniem wymagają zimnej obróbki. Jest to jeden z powodów, dla których niektórzy hodowcy ponownie rozważają uprawę chmielu z nasion, ale i tak sam proces jest stosunkowo prosty.

Najprostszą metodą zaprawiania nasion chmielu jest zmieszanie ich z mokrym piaskiem i umieszczenie w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie. Wstaw torebkę do lodówki na pięć do sześciu tygodni, a następnie umieść ją w temperaturze pokojowej. Nie zapomnij jednak wybrać miejsca poza bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, aby uniknąć uszkodzenia nasion i spłaszczyć torbę, aby pomóc w kiełkowaniu.

Następnie możesz sadzić nasiona w temperaturze około 68 ° F przez dwa miesiące, aż wykiełkują. Te sadzonki powinny być gotowe do przesadzenia, ale cierpliwość jest koniecznością. W przypadku, gdy nasiona nadal nie wykiełkowały, można powtórzyć cykl i włożyć je z powrotem do lodówki.

Krok # 2. Sadzenie

Obróbka na zimno aktywuje nasiona, aby zacząć kiełkować i rosnąć. Poddając je działaniu niskich temperatur, naśladujesz ich zachowanie w naturze i kiełkowanie zgodnie z Twoim harmonogramem. Jeśli klimat w Twojej okolicy jest zmienny, możesz rozważyć sadzenie sadzonek chmielu w szklarni lub przygotować idealne miejsce.

Najlepiej byłoby, gdybyś chciał mieć miejsce, które może zapewnić co najmniej 12 godzin bezpośredniego światła słonecznego dla twoich sadzonek. Nie zapomnij o pracy i poprawie gleby kompostem i mchem torfowym, aby je podeprzeć. Możesz wtedy sadzić chmiel w połowie kwietnia na obszarze z powolnym uwalnianiem nawozu.

Nie zapomnij sprawdzić odstępów i rozstawić chmiel na 4 stopy, aby zapewnić optymalną cyrkulację powietrza. Z biegiem czasu będziesz musiał trenować winorośl, więc przygotuj patyki, aby wspierać swoją roślinę. Na tym etapie nie powinieneś stawiać czoła wielu wyzwaniom związanym z uprawą chmielu i możesz założyć, że praca będzie potrzebna tylko do zbioru.

Jak wyhodować chmiel z kłączy

Możesz także wyhodować chmiel z kłączy w dwóch prostych krokach. Jeśli właśnie zebrałeś kłącza, możesz je umieścić w plastikowej torbie i przechowywać w lodówce, aż będziesz mógł je sadzić. Jednak nie zapomnij ich regularnie spryskiwać, aby nie wysychały.

Krok # 1. Przygotowanie strony

Przygotowanie miejsca jest niezbędne, aby kłącza dobrze się rozwijały. Najlepiej najpierw przetestować glebę, aby poznać niezbędne poprawki. Na przykład pamiętaj, że chmiel powinien rosnąć na glebie, która jest obojętna i żyzna.

Dlatego przed sadzeniem może być konieczna zmiana pH gleby i wprowadzenie do niej pewnej ilości materii organicznej. Co więcej, sam kompost poprawia strukturę gleby, czyniąc teren bardziej idealnym do sadzenia. Nie zapomnij uprawiać ziemi i dobrze ją poluzować, zanim zaczniesz sadzić kłącza późną wiosną.

Krok # 2. Sadzenie i konserwacja

Po przygotowaniu miejsca możesz rozpocząć sadzenie kłączy z pąkami skierowanymi do góry. Zakop je cal pod ziemią, w odległości 3 stóp między każdym kłączem. Chcesz także przygotować kratkę, która pomoże później wspinać się chmielowi.

Jeśli chodzi o konserwację, zawsze musisz sprawdzić glebę. Pierwszy rok jest krytyczny dla chmielu, ponieważ wciąż rozwija swoje systemy korzeniowe. Utrzymuj wilgotną ziemię bez tworzenia wilgotnego środowiska.

Czy możesz wyhodować chmiel z sadzonek?

Oprócz nasion i kłącza chmiel można również rozpocząć od sadzonek. Wybierz zdrową roślinę późną wiosną lub latem i przygotuj doniczki do ukorzenienia. Podobnie jak w przypadku poprzednich wskazówek, chcesz zmienić glebę, aby była żyzna i neutralna.

Umieść nacięcie w garnku tak, aby dwa jego węzły znajdowały się pod medium. Przykryj pojemnik plastikiem, aby utrzymać wilgoć i umieść go w szklarni, aby zachęcić do ukorzeniania. W porównaniu do rozpoczynania od nasion jest to szybsza metoda i można przesadzać już po dwóch tygodniach.

Wniosek

Chmiel to rośliny wymagające niewielkiej konserwacji, które mogą być opłacalnym przedsięwzięciem dla wszystkich hodowców. Jednak nie każdy jest zainteresowany nauką uprawy chmielu z nasion, ponieważ nie kiełkuje on łatwo. Chociaż będziesz potrzebować ich zimnej kuracji, aby wykiełkować, jest to dość nieskomplikowana technika, która i tak nie wymaga dużego wysiłku.

Będziesz potrzebował tylko trochę cierpliwości, gdy będziesz przechowywać je w lodówce i uprawiać sadzonki do przesadzenia. Potem owocem twojej pracy są rośliny, które nie mają wielu problemów i wymagań konserwacyjnych. Po prostu upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca i naucz się efektywnie trenować winorośl.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe od A do Z

Jak uprawiać kurkumę w domu i pod osłonami? | Poradnik dla początkujących

Kurkuma to egzotyczna roślina pochodząca z Indochin należy do rodziny imbirowatych, a jej kłącza są niezwykle podobne do imbiru. Znana…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić stokrotki typu shasta daisy? 3 szybkie kroki!

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak podzielić stokrotki odmiany Shasta daisy? Kwiaty takie jak stokrotki są cudownymi roślinami, które nadają uroku…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać szpinak w tunelu foliowym?

Szpinak to atrakcyjnie wyglądająca roślina o zielonej rozecie liści i smacznym smaku. Jako element sałatek, cześć dekoracji dań oraz pożywny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać gwiazdy betlejemskie? Uprawa i pielęgnacja poinsecji

Poinsecja (Euphorbia pulcherima), najczęściej nazywana gwiazdą betlejemską to niezwykle efektowna roślina z rodziny wilczomleczowatych. Pochodzi ona z terenów Meksyku i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo bezodpadowe w szklarni i tunelu

Filozofia Zero waste oznacz idee, według której człowiek powinien prowadzić taki styl życia, by generować jak najmniej odpadów, a tym…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami gwarantują świeże chrupiące liście późną jesienią, a przy dobrej barierze nawet w zimie. Roślina…

Więcej