Jak wyczyścić filtr węglowy do wody? 4 praktyczne kroki

Jak wyczyścić węglowy filtr wody. 4 praktyczne kroki 1

Musisz nauczyć się czyścić węglowy filtr wody, jeśli chcesz, aby Twoje rośliny wytwarzały piękne kwiaty i dużo owoców. Jako ogrodnik chcesz tylko tego, co najlepsze dla swoich ukochanych roślin. Oznacza to, że bez względu na to, czego potrzebujesz, musisz upewnić się, że otrzymuje odpowiednią ilość składników odżywczych z gleby, nawozów, kompostu i innych źródeł.

Jeśli nie wiesz, woda, której używasz do picia, może nie być najlepszą wodą dla twoich roślin. Aby woda w Twoim mieście była zdatna do picia, miejskie zbiorniki są traktowane chemikaliami, takimi jak chlor i inne. Ma to na celu zabicie bakterii i wirusów, które się w nim rozwijają, oraz zapewnienie, że ludzie nie chorują podczas picia wody.

Poza tym woda z tego samego źródła jest pełna wapnia, żelaza i siarki, które zmieniają zasadowość gleby, osłabiając zdolność rośliny do pobierania składników odżywczych z gleby. Chociaż możesz zdecydować się na zakup wody destylowanej, aby temu zaradzić, istnieje znacznie tańsza alternatywa: węglowy filtr do wody.

Wiadomo, że węgiel jest dobrym materiałem, który skutecznie odfiltrowuje szkodliwe chemikalia, takie jak chlor i siarka, z wody wodociągowej. Ale tak jak zwykły filtr gromadzi brud, bakterie i inne cząsteczki i wymaga od czasu do czasu czyszczenia, filtry węglowe również wymagają takiej samej pielęgnacji.

Jak czyścić filtry węglowe

Oprócz gromadzenia się brudu i drobnoustrojów, brak czyszczenia filtra węglowego spowoduje nieprzyjemny zapach w ogrodzie lub w szklarni. Aby temu zapobiec, musisz wyczyścić filtry węglowe i upewnić się, że powietrze w środku przez cały czas pachnie świeżością. Oto, jak możesz wyczyścić filtry węglowe w ogrodzie wewnętrznym lub szklarni:

Krok 1. Wyjmij filtr węglowy

Pierwszym krokiem do czyszczenia filtra węglowego jest wyjęcie go z rur wodnych i wyprowadzenie z uprawy na otwartą przestrzeń. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli Twój wewnętrzny ogród zaczyna brzydko pachnieć. Najpierw postukaj węgiel, aby usunąć worki z kurzem i odpadkami, które zostały uwięzione w filtrze.

Krok 2. Odkurz filtr

Ten krok jest opcjonalny, ale zalecany, jeśli masz odkurzacz, którego możesz użyć do filtra węglowego. Czyszczenie filtrów przez odkurzanie zapewni, że żadne zanieczyszczenia nie pozostaną na filtrze. Najlepiej odkurzać co drugi tydzień, aby uniknąć bałaganu związanego z wyjątkowo brudnym i śmierdzącym filtrem.

Jeśli konsekwentnie odkurzasz, istnieje duża szansa, że ​​unikniesz brzydkiego zapachu w ogrodzie. Jeśli jednak zaczniesz zauważać dziwny zapach, być może będziesz musiał umyć filtry (krok 3).

Krok 3. Namocz filtr węglowy w wodzie i mieszaninie mydła

Następnie utwórz mieszaninę wody i łagodnego mydła, aby namoczyć filtr. Przed umieszczeniem filtrów węglowych w mieszance wody spryskaj łóżka wodą. Pozostaw filtry w wodzie przez co najmniej 15 minut przed ich wyjęciem.

Krok 4. Osusz filtry

Na koniec wyjmij filtry węglowe i pozwól wodzie kapać z pokładów węgla. Susz filtry węglowe na słońcu lub w innych źródłach ciepła.

Uprawa roślin w szklarni hobbystycznej: jakie są korzyści?

Jeśli jesteś wielkim fanem ogrodnictwa, jedną z najważniejszych rzeczy, w które powinieneś rozważyć inwestycję, jest szklarnia hobby. Nie tylko zapewni Twoim roślinom optymalne środowisko, ale także zapewni im wystarczającą ochronę przed czynnikami środowiskowymi (upał, zimno). Oto zalety korzystania ze szklarni hobbystycznej podczas uprawy roślin:

Możesz cieszyć się dłuższym okresem wzrostu określonych roślin

Jedną z największych zalet posiadania szklarni hobbystycznej jest to, że możesz przedłużyć okres wegetacji swoich roślin. Dzięki zamkniętej przestrzeni nie będziesz musiał polegać na sezonie, aby wyhodować dowolną roślinę. Będziesz w stanie uprawiać prawie każdą roślinę, która inaczej nie byłaby w stanie przetrwać w normalnych warunkach, gdy zostanie posadzona bezpośrednio w ogrodzie.

Uprawiaj rośliny, które zwykle nie rosną w Twojej lokalizacji

Jeśli mieszkasz w okolicy, w której jakaś roślina, którą lubisz, normalnie się nie rozwija, możesz użyć szklarni hobbystycznej do uprawy tej rośliny. Korzystając z wentylatorów i innych materiałów, możesz zapewnić swoim uprawom praktycznie każdy rodzaj warunków środowiskowych, jakich potrzebują. W optymalnych warunkach wzrostu rośliny miałyby również większe szanse na przeżycie.

Zapobiegaj zagrożeniom dla roślin

Wiele gatunków roślin jest podatnych na ataki drapieżników i szkodników. Jednak dzięki szklarni będziesz mieć pewność, że twoje rośliny będą miały wystarczającą ochronę przed tymi atakami. Za pomocą plastikowych folii lub osłon w szklarni hobbystycznej możesz kontrolować wchodzenie i wychodzenie oraz upewnić się, że Twoje rośliny będą bezpieczne przed chorobami i gryzoniami, które mogą próbować je zjeść.

Jak wyczyścić węglowy filtr wody: ostatnie słowa

Filtry węglowe to świetny sposób na redukcję chemikaliów z wody, które mogą utrudniać wzrost Twoich roślin. Jako oddany hodowca musisz nauczyć się, jak prawidłowo czyścić węglowy filtr wody, aby zagwarantować, że będzie on skuteczny w odfiltrowywaniu wszelkich zanieczyszczeń. Wykonując czynności opisane powyżej, możesz rozpocząć czyszczenie filtra i upewnić się, że rośliny otrzymują czystą wodę, której potrzebują.

Jak wyczyścić węglowy filtr wody. 4 praktyczne kroki 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak wykorzystać starą ziemię doniczkową?

Jeśli ciekawi Cię, co zrobić ze zużytą ziemią doniczkową, jedyną  dobrą odpowiedzią na to pytanie jest recykling. Wbrew temu, co…

Więcej
Bez kategorii

Namioty garażowe i magazynowe

Namioty garażowe i magazynowe to coraz chętniej wybierane konstrukcje do przechowywania maszyn, pojazdów i sprzętu. Modułowe, a zarazem mobilne struktury,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa cykorii w tunelu foliowym

Cykoria sałatowa jest warzywem liściastym bardzo podobnym do sałaty, jednakże posiada o wiele więcej substancji odżywczych. Jedną z zalet cykorii…

Więcej
Tunele foliowe

Konstrukcja na tunel foliowy

Tunel foliowy, a konkretnie jego stelaż, wykonany jest ze stali. Kiedy elementy metalowej szklarni zostaną ukształtowane, trafiają do ocynkowni, gdzie…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Która hala dla rolnictwa – cena, projekt, sprzedaż?

Marka Krosagro od wielu lat tworzy struktury do upraw pod osłonami, dlatego w pełni rozumiemy, jak ważna jest przestrzeń. Nie zawsze chodzi…

Więcej
Tunele foliowe

Komercyjne uprawy w profesjonalnym tunelu foliowym

Profesjonalny tunel foliowy, jak każde narzędzie, można używać jeszcze wydajniej. Oprócz inwestycji w systemy wspomagające, istnieje jeszcze wiele konwencjonalnych metod…

Więcej