Jak przycinać ostróżkę z gatunku Delphinium | Porady o uprawie i pielęgnacji od KrosAgro

Jak wyciąć ostróżkę gatunku Delphinium | Porady od KrosAgro

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak ograniczać delphinium, to jesteś we właściwym miejscu; musisz tylko wykonać kilka prostych kroków, a także kilka wskazówek, aby wszystko naprawić.

Najprawdopodobniej, jeśli jesteś ogrodnikiem, wiosną przycinałbyś lub odcinał łodygi delphiniums. W tych dniach wiele osób ma ochotę udekorować swoje ogrody kolorowymi i bogatymi kwiatami.

Niektórzy badają nawet różne procesy uprawy, aby poprawić wygląd swoich roślin i uczynić je bardziej ozdobnymi. Jeśli jesteś jednym z nich, czytaj dalej, aby lepiej zrozumieć, jak ograniczać delphinium.

Dlaczego Delphiniums?

Być może zastanawiasz się, dlaczego delphiniums? Przede wszystkim są to piękne i eleganckie kwiaty; odgrywają ważną rolę w krajach półkuli północnej i Afryki.

Oprócz wyglądu, delphiniums są podziwiane przez wielu, ponieważ reprezentuje dobrą wolę i radość. Może być również dobrym pokazem upamiętniającym bliskich.

Mimo że jest popularna i piękna, hodowcy stają przed wyzwaniem, aby uzyskać bogatsze i przyjemniejsze delphinium. Jest to rodzaj rośliny, która jest bardzo wrażliwa, dlatego należy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Jeśli masz problem z ograniczeniem delphinium, oto kroki:

Kroki w wycinaniu Delphiniums

Aby uzyskać większe plony i większe kwitnienie, hodowcy zwykle odcinają główną łodygę ostróżki. Robią to, ponieważ spodziewają się, że ponownie urośnie z większą liczbą liści i większymi pokazami. Ten proces nazywa się cięciem lub przycinaniem.

Przycinanie polega na usunięciu określonej części rośliny; jest to zrobione, jeśli chcesz, aby roślina ponownie rosła i miała lepszy wygląd. Będziesz zachwycony, jak możesz przekształcić roślinę z pojedynczą łodygą w trójpalczastą.

Jeśli masz problem z ograniczeniem delphinium, oto kroki:

# 1 Rozpocznij proces, gdy opadają liście

Wiedziałbyś, że nadszedł czas, aby wyciąć delphinium, jeśli spadło już dużo liści. To znak, że z powodu zmian roślina nie może przystosować się do środowiska.

Wykonaj pierwszy krok natychmiast, jeśli dwie trzecie liści już zwiędło. Zwykle dzieje się to w okresie letnim. Możesz również wykonać ten proces z wyprzedzeniem wiosną, aby zobaczyć, jak rozkwita w następnym sezonie.

# 2 Przygotuj swoje narzędzia

Sugerujemy użycie nożyc i obejść sekatorów. Narzędzia te są również proponowane przez wielu hodowców. Pamiętaj, że powinien być czysty i wystarczająco ostry, aby przeciąć grube łodygi ostróżki.

# 3 Czas podciąć łodygę

Wystarczy odciąć łodygę. Odetnij podstawę. Pamiętaj, że przed wykonaniem tego kroku należy wziąć pod uwagę wiele wyżej wymienionych kwestii. Proces się nie kończy, ponieważ po cięciu należy wykonać wiele czynności konserwacyjnych.

# 4 Wyeliminuj każdą łodygę kwiatową (opcjonalnie)

Jeśli zrobiłeś to wiosną i chcesz mieć pewność, że łodyga wróciła już latem, to ten krok jest czymś, o czym musisz pamiętać.

Po zakończeniu kwitnienia musisz wyeliminować wszystkie łodygi kwiatowe. Pozwala to zmniejszyć szanse, że utworzy nasiona. Pamiętaj, ten proces jest uznaniowy.

# 5 Wykonaj przycinanie od podstawy

Delphinium to odmiana wieloletnia. Jak zaobserwowano, drugi rzut kwitnienia występuje w przypadku tego typu rośliny, jeśli jest zwykle i poważnie przycinany. W tym momencie sugerujemy przycięcie 1/4 cala od podstawy rośliny.

# 6 Przycinanie liści

Gdy przestanie kwitnąć i zacznie ponownie opadać, przytnij wszystkie podstawowe liście.

Wskazówki przed wycięciem Delphiniums

Delphiniums preferują chłodne i wilgotne środowisko. Dlatego rzadko można zobaczyć ten rozkwit i kwitnienie latem lub w krajach o wyjątkowo gorącym klimacie. Podam tylko kilka wskazówek, jak osiągnąć ulepszone delphinium.

# 1 Wiedz, gdzie ją posadzisz

Zacznijmy od podstawowego kroku. Oczywiście musisz upewnić się, że Twoja gleba jest żyzna i zdrowa. Musisz ją również sadzić w miejscu o odpowiedniej ilości światła słonecznego i przy silnym wietrze.

Jak wspomniano powyżej, roślina ta jest zbyt wrażliwa; może to nie potrwać długo, jeśli jest zbyt fajne. Z pewnością nie znosi ekstremalnie wysokiej temperatury.

# 2 Określ, kiedy ją posadzisz

Sugerujemy sadzenie go wiosną. Wiosna to okres wzrostu i płodności; oczekuje się, że w tym czasie zakwitnie wiele roślin. Wiedząc, jak delphiniums radzą sobie z temperaturą, wiosna to po prostu idealny czas na jej rozwój.

# 3 Zrozum, czego potrzebuje roślina

Woda jest niezbędna dla wszystkich roślin. Delphiniums potrzebują więcej wody, dlatego sugerujemy częste podlewanie. Musisz ponownie sprawdzić, czy gleba jest nadal wilgotna i mokra. Nie spodoba ci się wynik, jeśli przegapisz podlewanie, ponieważ wysycha łatwo i szybko.

# 4 Sadź w dogodnym miejscu

Zwróć uwagę, że jeśli zdecydujesz się posadzić go na doniczce, szybko wysycha. Sugeruje się sadzenie ostróżek na ziemi, ponieważ może przechowywać więcej wody. Ale jeśli sadzenie na doniczce jest jedynym wyborem, jaki masz, nie musisz się martwić, po prostu poświęć trochę czasu na sprawdzenie go od czasu do czasu.

Mimo to te kroki mogą nie wystarczyć. Tak, masz gwarancję wzrostu roślin. Ale zawsze możesz poprawić ich wygląd i kondycję, dzięki czemu nie tylko zakwitnie wiosną, ale pozostanie piękna nawet latem i zimą.

Wniosek

Opieka nad ostróżkami jest rzeczywiście skomplikowaną i niełatwą pracą. Ale oczywiście, jeśli na to zapracujesz, będziesz zdumiony wynikami. Wycinanie to sprawdzony sposób na ulepszenie roślin. Jego wyniki w delphiniums to coś, co powinniśmy przedstawić.

Po prostu zrób właściwy proces, jak wyciąć delphinium, a wszystko pójdzie dobrze. Mam nadzieję, że wskazówki zawarte w artykule pomogą Ci uzyskać ładniejsze kwiaty i większe plony.

Jak wyciąć ostróżkę gatunku Delphinium | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Rozmnażanie storczyków, najlepsze sposoby

Storczyki to niezwykłe rośliny o zjawiskowym uroku i egzotycznej urodzie, w ostatnich latach szturmem podbiły serca wielu Polaków, stając się…

Więcej
Tunele foliowe

Skrzynie ogrodnicze w tunelu foliowym

Skrzynie ogrodnicze to wysokie grządki, dzięki którym o wiele łatwiej możemy pielęgnować rośliny pod osłoną. Dzięki takim konstrukcjom możemy urozmaicić…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać katarantus różowy? Uprawa i pielęgnacja barwinka madagaskarskiego

W ostatnim czasie w naszych domach i ogrodach coraz częściej goszczą piękne, egzotyczne rośliny. Jedną z nich, jest pochodzący z…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać dziurawiec? Uprawa i pielęgnacja dziurawca

Gdy mowa o dziurawcu, od razu większości ludzi nasuwa się skojarzenie z jego walorami prozdrowotnymi, stosowanymi od dawien dawna w…

Więcej
Tunele foliowe

Październik pod osłonami

Październik pod osłonami nie musi oznaczać koniec ogrodniczego hobby. Dzięki solidnej stalowej konstrukcji i wytrzymałej foli, zyskuje się więcej czasu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić rudbekię, przewodnik w trzech krokach

Rudbekia jest astrowcem pochodzącym z Ameryki Północnej stąd jej nazwa czarnooką Susan. Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak można…

Więcej