Jak wpłynie na tempo fotosyntezy uprawa w tunelu foliowym?

Jak wpłynie na tempo fotosyntezy uprawa w tunelu foliowym?

Jeśli zastanawiasz się, jak wpłynie to na tempo fotosyntezy podczas uprawy w szklarni, nie ma znaczącej wady. Dzieje się tak, ponieważ ogrodnicy mogą zmieniać warunki panujące w szklarni, w tym czynniki ograniczające. Szklarnia utrudni tempo fotosyntezy tylko wtedy, gdy nie sprawdzisz dwutlenku węgla, wody i intensywności światła.

Fotosynteza jest ważnym procesem dla roślin do wytwarzania pożywienia. Niezastosowanie się do tego w szklarni wpłynie na ich produktywność i zdrowie. Dlatego musisz zrozumieć czynniki ograniczające i sposób, w jaki możesz zapewnić odpowiednią szybkość fotosyntezy wewnątrz szklarni.

Jak wpłynie to na tempo fotosyntezy podczas uprawy w szklarni i jak przezwyciężyć czynniki ograniczające

Jaki jest współczynnik fotosyntezy?

Szybkość fotosyntezy można określić jako zdolność roślin do przeprowadzenia tego procesu. Według Royal Society of Chemistry czynniki ograniczające będą miały wpływ na ten wskaźnik. Pamiętanie o tych informacjach, nawet mając jeden czynnik ograniczający, spowoduje problemy w fotosyntezie.

Jakie są czynniki ograniczające i jak je pokonać w szklarni

Czynniki ograniczające odnoszą się do stężenia dwutlenku węgla, dostępności wody i natężenia światła. Później przeczytasz również, że nawet temperatura ma wpływ na szybkość fotosyntezy ze względu na enzymy w tym procesie. Dlatego warto zauważyć, że tempo będzie wolniejsze, jeśli temperatura w szklarni również będzie niska.

Należy pamiętać o następujących czynnikach, ponieważ nawet jeśli tylko jeden z nich jest krótki w szklarni, skutki pozostałych czynników będą nieskuteczne.

Dwutlenek węgla

W szklarni chcesz utrzymać stężenie dwutlenku węgla na poziomie 0,1%. Przekroczenie tej wartości procentowej powoduje, że pH komórki jest kwaśne, co może być toksyczne, dlatego należy tego unikać. Hodowcy szklarni mają wiele możliwości zwiększenia stężenia dwutlenku węgla albo poprzez zastosowanie grzejników parafinowych w mniejszych szklarniach, jak i poprzez wykorzystanie jego odpadów w większych szklarniach.

Niektórzy hodowcy używają również grzybów w workach wokół szklarni, a jeśli masz budżet, możesz użyć ciekłego dwutlenku węgla płynącego w rurach. Należy jednak pamiętać, że suplementacja dwutlenkiem węgla jest nieskuteczna, jeśli temperatura w szklarni jest wysoka, powodując spadek fotosyntezy. Możesz również zdawać sobie sprawę, że emisje gazów cieplarnianych zwiększają poziom dwutlenku węgla w atmosferze, ale nadal jest to czynnik ograniczający, ponieważ to stężenie jest niskie dla fotosyntezy.

Woda

Wszyscy wiemy, że woda jest ogólnie niezbędna dla życia Twojej rośliny. Brak optymalnego zapotrzebowania na wodę wpłynie na fotosyntezę i spowoduje spadek plonów. Zwróć jednak uwagę, jak woda wpływa na wilgotność, która, jeśli stanie się zbyt wysoka, grozi rozwojem grzybów.

Lekkie

Jedną z rzeczy, które hodowcy uzupełniają w szklarni, jest system oświetlenia. Jest niezbędny dla wzrostu i produktywności roślin, przede wszystkim ze względu na jego rolę w fotosyntezie. Czasami hodowcy używają lamp parafinowych, ponieważ oprócz oświetlenia pomagają one również wytwarzać dwutlenek węgla i ciepło.

Zwiększenie intensywności światła w szklarni pomoże również we wzroście Twoich roślin. Dodatkowe oświetlenie pomoże również w kontynuacji fotosyntezy nawet bez światła dziennego. Wybierając odpowiedni kolor, możesz nawet upewnić się, że zapewniasz optymalną długość fali do fotosyntezy lub wydłużasz sezon wegetacyjny.

Ogólnie rzecz biorąc, zawsze pamiętaj, że natężenie światła jest wprost proporcjonalne do szybkości fotosyntezy.

Temperatura

Jak wspomniano wcześniej, temperatura również odgrywa rolę w szybkości fotosyntezy. Szklarnia nie będzie wspierać procesu, jeśli nie zapewni optymalnych temperatur dla upraw. Dlatego hodowcy stosują systemy ogrzewania lub chłodzenia, aby odpowiednio dostosować warunki wewnętrzne.

Podczas gdy dwutlenek węgla i woda są czynnikami ograniczającymi tempo fotosyntezy, enzymy kontrolują reakcje chemiczne w produkcji glukozy. Dlatego jeśli temperatura jest zbyt wysoka lub zbyt niska, tempo fotosyntezy staje się ograniczone. Za dużo i enzymy ulegną denaturacji, podczas gdy za mało, zderzenia molekularne również będą małe.

Czy wpływa na tempo fotosyntezy podczas wzrostu w szklarni?

Uprawa roślin w szklarni nie wpływa negatywnie na tempo fotosyntezy. Zamiast tego jedną z najbardziej użytecznych zalet, jakie ogrodnicy czerpią z używania szklarni jest możliwość kontrolowania i utrzymywania warunków w pomieszczeniu. Dlatego opisane wcześniej czynniki ograniczające będą ograniczone tylko wtedy, gdy nie będziesz monitorować szklarni.

Jeśli którykolwiek z tych czynników okaże się niewystarczający, wpłynie to na wzrost roślin i zatrzyma fotosyntezę.

Wniosek

Uprawiając rośliny i rośliny, musimy sprawdzić, jakie warunki będą im potrzebne do przeprowadzenia fotosyntezy. Rodzi to pytanie, “jak wpłynie to na tempo fotosyntezy podczas uprawy w szklarni?” Doskonałą wiadomością jest to, że uprawa roślin w pomieszczeniach nie wpłynie negatywnie na tempo fotosyntezy.

Jedyny haczyk to konsekwentne monitorowanie i utrzymywanie czynników ograniczających, takich jak dwutlenek węgla, woda, światło, a nawet temperatura. Pamiętaj, że natężenie światła jest bezpośrednio skorelowane z szybkością fotosyntezy. Ale to nie znaczy, że możesz zaniedbać inne czynniki, ponieważ to neguje obecność innych czynników.

Jak wpłynie na tempo fotosyntezy uprawa w tunelu foliowym?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Tunele hodowlane dla owiec

Metod na hodowlę owiec jest tylko samo co ich odmian. Hodowców można podzielić na takich, którzy trzymają zwierzęta na zewnątrz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym

Czy chcesz wiedzieć, jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym? Jarmuż to roślina, najlepiej rozwijająca się w chłodne dni,…

Więcej
Bez kategorii

Solidne namioty garażowe

Solidne namioty garażowe to jeden ze sztandarowych produktów Krosagro. Od samego początku istnienia marki staramy się, aby każda konstrukcja sygnowana…

Więcej

Ocynkowane hale namiotowe

Ocynkowane hale namiotowe, a w zasadzie stalowe elementy, z których powstają, poddaje się procesowi cynkowania w celu zabezpieczenia przed korozją….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa kiwano pod osłonami

Uprawa kiwano pod osłonami to ciekawe wyzwanie dla doświadczonych ogrodników. Określany jest również jako kolczasty lub rogaty ogórek, pod tą…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Konstrukcje stalowe z kratownicą

Konstrukcje stalowe z wyposaża się w kratownicę, aby ustabilizować i wzmocnić strukturę, aby jeszcze lepiej znosiła warunki atmosferyczne na nią…

Więcej