Jak używać środków zwalczających przędziorki? | KrosAgro

Jak używać środków zwalczających przędziorki | KrosAgro

Dowiedz się, jak używać zielonego środka czyszczącego do przędziorków przez odpowiednie wymieszanie i aplikację. Skuteczne zwalczanie tych irytujących szkodników nie jest wyczerpującym procesem. Prawda jest taka, że ​​chociaż możesz pomyśleć, że nigdy nie zapomniałeś o zapobieganiu robakom w szklarni, pewnego dnia możesz zobaczyć sieci i inne charakterystyczne oznaki przędziorków.

Kiedy tak się dzieje, potrzebujesz rozwiązania, a jest to zielony środek czyszczący dla przędziorków. Zaletą tego produktu jest to, że można go również używać w pomieszczeniach, więc hodowcy szklarni nie powinni martwić się o wady Green Cleaner. A jeśli uprawiasz rośliny w kontrolowanym środowisku, takim jak szklarnia, łatwiej będzie Ci pozbyć się przędziorków.

Jak używać Green Cleaner do przędziorków: wskazówki zapewniające sukces

Przy stosowaniu pestycydów w szklarni, University of Massachusetts, Amherst kładzie nacisk na sprawdzanie zalecanych dawek produktu. Rozmiar Twojej szklarni i uprawy, które uprawiasz, również wpłyną na to, który pestycyd jest dla Ciebie najlepszy i najbezpieczniejszy. Jeśli chodzi o Green Cleaner, producent zaleca stosowanie go tylko do roślin ogrodniczych, więc jeśli masz rośliny spożywcze, powinieneś pominąć ten produkt.

Miksowanie

Przed użyciem potrząśnij butelką Green Cleaner, zanim ją odmierzysz i dodasz do wody. Pomogłoby, gdybyś nawet potrząsnął nim od czasu do czasu podczas opryskiwania, a doświadczeni ogrodnicy zalecają nawet używanie spryskiwacza ciśnieniowego lub atomizerów i zamgławiaczy. Następnie wymieszaj 1 do 2 uncji na galon Green Cleaner i pamiętaj, aby mieszać mieszankę podczas nakładania jej na rośliny.

Aplikacja

Możesz uniknąć niepożądanych reakcji, najpierw testując Green Cleaner na jednej ze swoich roślin z niewielką dawką około 0,5 uncji na galon. Następnie możesz zwiększyć tę dawkę do 2 uncji przy pierwszym zastosowaniu, 1 uncję co jeden do dwóch dni w przypadku drugich aplikacji i 0,5 uncji na cotygodniowe utrzymanie. Jednak należy stosować Green Cleaner tylko wtedy, gdy światła są wyłączone, a następnie poczekać, aż rośliny całkowicie wyschną, zanim ponownie włączymy światła.

Dodatkowo najlepiej byłoby zastosować lekką mieszankę, jeśli opryskujesz rośliny późno kwitnące. Marka zaleca częste spryskiwanie lekkim roztworem zamiast używania ciężkiej mieszanki. Na koniec upewnij się, że masz równomierne pokrycie roślin.

Green Cleaner powinien zabić wszystkie przędziorki, z którymi się styka, ale nie używaj go na wewnętrznym kwiatku. Łatwiej byłoby również wykorzenić szkodniki, zanim rośliny przejdą kwitnienie lub wczesne kwitnienie. Następnie możesz użyć środka Green Cleaner do konserwacji w przypadku problemów.

Dodatkowe wskazówki, jak pozbyć się przędziorków

Zanim zaczniesz stosować Green Cleaner, usuń niezdrowe liście z roślin i wyrzuć je ze szklarni. Możesz także obniżyć temperaturę w szklarni, aby spowolnić wzrost przędziorków, jeśli masz do czynienia z ciężką infestacją, którą trudno jest kontrolować. Na koniec upewnij się, że spryskałeś każdą powierzchnię zainfekowanych roślin i dokładnie je nasyciłeś.

Co to jest Green Cleaner?

Green Cleaner to koncentrat, który należy wymieszać w celu uzyskania roztworu o 0-godzinnej przerwie na ponowne wejście i 0-dniowej przerwie przed zbiorami przeciwko szkodnikom i grzybom. Chociaż nie jest przeznaczony do upraw spożywczych, jest wystarczająco bezpieczny, aby używać go na każdym etapie rozwoju rośliny i bez sprzętu ochronnego podczas opryskiwania. Dla osób dbających o środowisko ten produkt jest również zwolniony z pestycydów minimalnego ryzyka, ale jeśli jesteś w Kalifornii, ten produkt nie jest zarejestrowany do sprzedaży.

To, co sprawia, że ​​Green Cleaner jest wyborem ogrodników przeciwko przędziorkom, to fakt, że szkodniki nie uodparniają się na nie i mogą zabić zarówno dorosłe osobniki, jak i jaja. Jako bonus, Green Cleaner może również działać przeciwko mączniakowi prawdziwemu i innym typowym owadom, takim jak mączliki, rdzawe roztocze, szerokie roztocze i mszyce. Green Cleaner zawiera olej sojowy, laurylosiarczan sodu, kwas cytrynowy i alkohol izopropylowy jako składniki, które działają jako środek roztoczobójczy, owadobójczy i grzybobójczy.

Jak kontrolować infekcję przędziorków

Możesz kontrolować przędziorków za pomocą pestycydów i środków roztoczobójczych, takich jak Green Cleaner. Jednak Ohio State University omawia również inne praktyki mające na celu rozwiązanie problemu inwazji przędziorków. Pierwszym i najłatwiejszym sposobem jest użycie silnego strumienia wody do zrzucenia przędziorków z roślin.

Inną metodą jest kontrola biologiczna lub wprowadzenie drapieżników przędziorków do szklarni. Te pożyteczne owady, takie jak chrząszcze, bieliki, a nawet drapieżne roztocze, mogą kontrolować twoją populację przędziorków. Warto jednak zauważyć, że musisz wiedzieć, jaka pogoda jest dla nich najlepsza i unikać stosowania pestycydów, które mogą ich zabić.

Wniosek

Zawsze możesz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby zapobiec inwazji roztoczy, ale co powinieneś zrobić, jeśli niektórym udało się dostać do twoich roślin? Jeśli infestacja jest trudna do opanowania, naucz się używać zielonego środka czyszczącego do przędziorków. Starannie wymieszaj roztwór i zacznij od niskiego poziomu 0,5 uncji na galon, aby pomóc Ci zacząć rozwiązywać infestację przędziorków.

Możesz także użyć szklarni, aby utrzymać wewnętrzne warunki, w których szkodniki nie będą chciały dalej zmniejszać swojej populacji. Ogólnie rzecz biorąc, mogą wystąpić problemy, ale szybkie działanie może uratować twoje rośliny. Przeczytaj uważnie swoje pestycydy i przeprowadź badania z pierwszej ręki.

Jak używać środków zwalczających przędziorki | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Jak ochronić rośliny przed ptakami?

Choć miło zobaczyć dzikie ptaki i zwierzęta w ogrodzie, to jednak często bywają utrapieniem dla ogrodników. Zaciekawione, a zarazem głodne,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać bakłażany w tunelu foliowym?

Bakłażan jest  rośliną ciepłolubną, z rodziny psiankowatych jak większość roślin z tego typu (papryka, pomidor) najlepiej rośnie pod osłonami. Owoce oberżyny o…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać goździki: przewodnik w 4 krokach

Czy zastanawiałeś się, jak prawidłowo przycinać goździki ? Ten artykuł nie tylko pokaże Ci krok po kroku jak przycinać goździki,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać jeżyny w tunelu foliowym?

Jeżyny jeszcze do niedawna kojarzyły się wielu osobom wyłącznie z lasem, ponieważ właśnie tam można było zebrać te smaczne owoce….

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym?

Początkujący ogrodnicy stale szukają odpowiedzi na pytanie, jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym? Wiedza tak jak i doświadczenie przychodzi…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy czy szklarnia?

Na rynku istnieje pełna gama tuneli foliowych i szklarni o różnym poziomie trwałości. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić…

Więcej