Jak używać 4-poziomowego mini tunelu foliowego?

Jak używać 4-poziomowego mini tunelu foliowego?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak korzystać z czteropiętrowej mini szklarni? Mini szklarnie działają tak samo jak zwykłe szklarnie, z wyjątkiem tego, że są bardziej ekonomiczne, przenośne i łatwiejsze w montażu i demontażu.

Jak korzystać z 4-poziomowej mini szklarni?

Oto kilka sposobów wykorzystania czteropiętrowej mini szklarni:

Początek nasion

Jednym z najczęstszych zastosowań mini szklarni jest to, że świetnie nadaje się do rozpoczynania nasion. Nawet jeśli na zewnątrz pada śnieg, czteropiętrowa szklarnia pozwala rozpocząć sadzenie nasion w kontrolowanym klimacie. Jednak upewnij się, że Twoje sadzonki mają wystarczającą ilość światła słonecznego, gdy próbują rosnąć.

Uprawiaj więcej roślin, które są już na Twoim podwórku

Innym zastosowaniem czteropoziomowych mini szklarni jest klonowanie roślin, które są już w ogrodzie. Należy pamiętać, że plastikowa osłona zatrzymuje wilgoć. Oznacza to, że mniejsze szklarnie, takie jak czteropiętrowe mini, wymagają więcej opieki niż zwykłe szklarnie.

Ciepło i wilgoć mogą się szybko narastać. Pamiętaj, aby regularnie monitorować temperaturę w szklarni, zwłaszcza jeśli umieściłeś ją na zewnątrz. Wilgotność jest znacząca dla większości roślin, ale jeśli jest zbyt wilgotna, rośliny mogą rozwinąć choroby grzybowe, a korzenie mogą gnić.

Uprawiaj różne rodzaje roślin

Możesz zrobić o wiele więcej niż sadzenie roślin jednorocznych w pełnym słońcu lub łatwych w uprawie warzyw. Dzięki odpowiedniemu mikroklimatowi wewnątrz czteropiętrowej szklarni możesz uprawiać prawie każdy rodzaj rośliny. Rośliny jednoroczne, owoce i warzywa to tylko wierzchołki góry lodowej.

Gdy już będziesz lepiej kontrolować klimat w szklarni, możesz spróbować wyhodować egzotyczne rośliny, takie jak kaktusy lub rośliny mięsożerne.

Sadź zioła w swojej kuchni

Jeśli uważasz, że nie da się założyć wewnętrznego ogrodu w ciasnej przestrzeni, pomyśl jeszcze raz. Mini szklarnia to doskonałe rozwiązanie tego dylematu.

Twój parapet kuchenny to jedno z najlepszych miejsc do uprawy ziół. Niektóre z tych ziół mają nawet właściwości, które mogą odstraszać owady powszechnie występujące w Twojej kuchni. Niezależnie od tego, czy chcesz posadzić szczypiorek, miętę, bazylię, kolendrę czy koperek, mini szklarnia to dobry wybór.

Czy mini szklarnie to świetna opcja dla Ciebie?

Mini szklarnie są idealne dla tych, którzy chcą uprawiać rośliny, kwiaty i / lub produkować produkty, ale nie mają na to miejsca. Być może mieszkasz w mieście i nie masz podwórka lub mieszkasz w dzielnicy ze wspólną przestrzenią na świeżym powietrzu.

Niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, dobrą wiadomością jest to, że nie potrzebujesz dużo miejsca, aby cieszyć się ogrodnictwem. Mini szklarnie pozwalają uprawiać i zbierać plony w domu, nawet jeśli nie masz miejsca.

Jak konserwować mini szklarnię?

Mini szklarnie są łatwiejsze w utrzymaniu w porównaniu do zwykłych szklarni. Jednak nadal musisz odpowiednio utrzymywać szklarnię, abyś mógł cieszyć się jej korzyściami przez wiele lat.

Po każdym sezonie wegetacyjnym wyczyść wnętrze szklarni mydłem i wodą. Zapobiega to rozwojowi zarodników grzybów, jednocześnie pozbywając się szkodników i bakterii. Nie zapomnij uprawiać gleby i uzupełniać ją nowym kompostem.

Inwestowanie w mini szklarnię – czy warto?

Inwestycja w mini szklarnię to jedna z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podejmiesz. Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy zasiewasz nasiona, czy zajmujesz się ogrodnictwem od lat, oto kilka powodów, dla których warto rozważyć zainwestowanie w mini szklarnię:

Chroń delikatne rośliny

Delikatne byliny są bardziej podatne na uszkodzenia. Możesz chronić je przed mrozem i śniegiem w okresie zimowym, umieszczając je w szklarni. Mogą rosnąć i dobrze się rozwijać w szklarni, nawet jeśli na zewnątrz pada śnieg. Gdy pogoda się ociepli, możesz ponownie przesadzić je do swojego ogrodu.

Idealny dla początkujących

Szklarnie o regularnych rozmiarach to ogromna inwestycja. Zakup i dostosowanie standardowej szklarni kosztuje dużo pieniędzy. Jeśli nadal jesteś na płocie, możesz zacząć od zakupu czteropiętrowej szklarni. W ten sposób nauczysz się zasad i zdecydujesz, czy szklarnia jest dla Ciebie odpowiednia, czy nie.

Zacznij sadzić wcześnie

Dzięki mini szklarni możesz rozpocząć sadzenie nasion wcześniej niż zwykle (przed zimą). Gdy minie niebezpieczeństwo mrozu i zrobi się cieplej, możesz przenieść rośliny do ogrodu. Umieszczając rośliny w szklarni, możesz zbierać więcej i sadzić więcej.

Odstrasz szkodniki i stworzenia

Cała twoja ciężka praca pójdzie na marne, jeśli nie ochronisz swoich roślin przed szkodnikami i stworzeniami. Krety, króliki, jelenie i szkodliwe owady, takie jak mszyce, robaki kapustne i chrząszcze, mogą zniszczyć twoje rośliny. Dzięki mini szklarni możesz chronić swoje rośliny przed niechcianym towarzystwem. Ponadto nie musisz używać szkodliwych chemikaliów i pestycydów, aby pozbyć się szkodników i stworzeń.

Podsumowanie korzystania z 4-poziomowej mini szklarni

Istnieją różne rodzaje szklarni, ale czteropiętrowa mini szklarnia to doskonała opcja, jeśli zależy Ci na przystępnej cenie i wydajności. Jeśli zastanawiasz się, jak korzystać z czteropiętrowej mini szklarni, pamiętaj tylko, że działa ona jak zwykła szklarnia, ale jest lepsza. Jest to tania opcja, która pozwala zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie maksymalizuje przestrzeń dla roślin.

Jak używać 4-poziomowego mini tunelu foliowego?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać bakłażany w tunelu foliowym?

Bakłażan jest  rośliną ciepłolubną, z rodziny psiankowatych jak większość roślin z tego typu (papryka, pomidor) najlepiej rośnie pod osłonami. Owoce oberżyny o…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Chwasty w tunelu foliowym

Chwasty to prawdziwe utrapienie dla ogrodników. Potrafią zagłuszyć główny plon, przysłaniając mu dostęp do światła oraz pobierając składniki odżywcze z…

Więcej
Bez kategorii

Temperatura gleby do upraw pod osłonami

Temperatura gleby do upraw pod osłonami staje się korzystna do siewu znacznie szybciej niż w uprawach plenerowych. Aby zacząć odpowiednio…

Więcej
Tunele foliowe

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego?

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego? Przyciągnięcie tych zapylaczy ma kluczowe znaczenie dla udanej plantacji. Dlatego warto postarać się, aby…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć amarylis z nasion? Uprawa i pielęgnacja amarylisu

Amarylis to zjawiskowo piękna roślina cebulkowata, pochodząca z terenów Afryki Południowej. Nazwa rośliny pochodzi z poezji Wergiliusza, który pisał o…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby kaktusy zakwitły? Uprawa i pielęgnacja kaktusów

Kaktusy to mało wymagające rośliny doniczkowe pochodzące z terenów Ameryki południowej, Afryki, Australii i Azji. Dla wszystkich zabieganych i zapominalskich…

Więcej