Jak uzyskać wiele łodyg orchidei? | Porady od KrosAgro

Jak uzyskać wiele łodyg orchidei | Porady od KrosAgro

Zastanawiasz się, jak uzyskać wiele łodyg na orchidei? Nie stanowi to już problemu, ponieważ możesz to zrobić, wybierając kilka kolców do uprawy orchidei. Tak, masz rację; Najlepszym wyborem są storczyki kłosowe.

Orchidee należą do rodziny roślin Orchidaceae, liczącej 28 000 osobników. Są w pewnym sensie najlepszym przyjacielem ogrodników. W każdej szklarni musi zawsze wisieć orchidea. Cudownie je zobaczyć, zwłaszcza gdy kwitną wiele kwiatów.

W tym artykule dowiemy się więcej o tym, jak uzyskać wiele łodyg w orchidei.

Kroki w uzyskaniu wielu łodyg na orchidei

W miarę trwania sezonu kwitnienia wielu z was może się zastanawiać nad rodzajem rośliny, którą można dodać do szklarni. Tylko przyjazna sugestia; orchidee mogą dodać kolory do Twojego idealnego ogrodu. Ale oczywiście musisz je pomnożyć, aby szybko się rozwijały.

W tej sekcji przyjrzyjmy się, jak uzyskać wiele łodyg w orchidei .

 

# 1 Wybierz orchideę rosnącą na szpilkach

Niektóre storczyki nie wytwarzają więcej kłosów. Jedną z nich jest orchidea Phalaenopsis, która rzadko rośnie w szpic, natura w swojej genetyce. Musisz więc kupić wiele storczyków z kłosami, aby mieć wiele elementów na swoich storczykach.

Z drugiej strony, typ equistres orchidei jest imponująco wielokrotnym kwitnieniem. Jeśli orchidea ma wiele kwiatów, jest to również jeden z czynników, który może pomóc w wyborze wielu kolców uprawiających orchideę.

# 2 Zapewnij odpowiednie składniki odżywcze

Oczywiście ludzie łakną jedzenia, gdy są głodni, to samo dotyczy storczyków. Storczyki potrzebują również odpowiednich składników odżywczych do wzrostu. Oto tylko kilka rzeczy, o których należy pamiętać, aby zapewnić swoim storczykom składniki odżywcze; Poniższe informacje mogą Ci jednocześnie pomóc, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać wiele łodyg na orchidei.

Potrzebne składniki odżywcze

Podobnie jak wszystkie rośliny, storczyki również potrzebują makroelementów, takich jak fosfor, potas i azot; staną się masywnym nawozem.

Fosfor wspomaga kwitnienie i wzrost korzeni. Z drugiej strony potas wpływa na zdrowie rośliny. Wreszcie azot sprawia, że ​​wzrost roślin staje się zielony i liściasty.

Wybór nawozu

Wybierając jeden, należy upewnić się, że zawiera zbilansowane nawozy. Podawanie storczyków nawozem powinno być rutynowe, zapewniając obfite kwitnienie i optymalne zdrowie.

Nawóz do storczyków musi zawierać równomiernie rozmieszczony potas, fosfor i azot. Zwróć uwagę na 20-20-20 na etykiecie jako podstawę wyboru.

Stawka nawozu

Czasami zbyt duża ilość nawozów może spalić korzenie orchidei; ich struktura jest wrażliwa, biorąc pod uwagę ich gładkość.

Najlepsze nawozy powinny mieć jedną czwartą tygodniowo. W przypadku karmienia miesięcznego zaleca się stosowanie pełnej mocy. Ten sposób karmienia obowiązuje już przez cały rok.

Do podlewania storczyków należy najpierw użyć czystej lub niezapłodnionej wody. Dokładnie zwilż korzenie orchidei. Kolejnym krokiem jest podlewanie go roztworem rozcieńczonego proszku.

# 3 Uzyskaj odpowiednią ilość światła słonecznego

Jednym z czynników, który może wpływać na wzrost pędów Twojej orchidei, jest odpowiednia ilość światła dziennego. Jeśli brakuje odpowiedniego oświetlenia, roślinom zagraża dobry wzrost. Jeśli zauważyłeś, że kwiaty kwitną słabiej, dzieje się tak z powodu niewystarczającego światła.

Tak, te orchidee nie mogą rosnąć zdrowo bez znacznej ilości światła, ale pośredniego światła słonecznego. Storczyki będą dobrze się rozwijać przy jasnym oświetleniu, ale nie przy bezpośrednim nasłonecznieniu. Jeśli więc masz orchideę w szklarni, pamiętaj o oświetleniu.

# 4 Dbanie o kolce orchidei

Oto kilka sposobów, aby dobrze dbać o roślinę, zapewniając jednocześnie wiele łodyg na orchidei:

1. Sprawdź kolec swojej orchidei

Codziennie zwracaj uwagę na pędy orchidei, tak samo jak dbaj o najważniejsze rzeczy. Ustal priorytety stanu skoków, wykonując badania kontrolne. Obserwuj strukturę kolców.

Zielone, jędrne i mocne w dotyku, są zdrowe. Brązowawe lub żółtawe kolce nie mogą już wytwarzać pąków. Natychmiast izoluj chore orchidee od tych zdrowych, aby uniknąć rozprzestrzeniania się bakterii przenoszących choroby.

2. Zachowaj staranność kolców

Kolce orchidei mogą czasami przypominać ludzkie włosy. Jeśli zostanie zignorowany przez kilka tygodni lub miesięcy, będzie rosnąć zbyt długo. W związku z tym roślina będzie wyglądać niechlujnie i nie będzie o nią dbać.

Odetnij brązowe i wysuszone plamy, ponieważ nie mogą zakwitnąć dla nowej partii kwiatów. Przycinaj zielone kolce zaledwie cal nad węzłem. Dzięki temu niepotrzebne skoki zostaną usunięte. Składniki odżywcze zostaną szybko rozprowadzone dla ich prawidłowego wzrostu.

3. Wysterylizuj swoje narzędzia

Aby uzyskać wiele kolców na łodydze orchidei, bardzo ważne jest przycinanie. Podczas przycinania orchidei z pewnością będziesz używać narzędzi tnących. Mówiąc o narzędziach, przed użyciem muszą one znajdować się w sterylnych warunkach. Aby je odkazić, oto kilka kroków:

  • Opłucz narzędzia ciepłą / gorącą wodą. Nałożyć mydłem i powtórzyć płukanie.
  • Czystym papierem lub miękkim ręcznikiem osusz mokre części narzędzi.
  • Podgrzej krawędź ostrzy narzędzia, aby uzyskać lepsze cięcie.
  • Umieść narzędzia na ręczniku papierowym. Pozostaw je do ostygnięcia i wyschnięcia.
  • Po ostygnięciu narzędzi użyj go do przycięcia kolców.
  • Wyczyść je ponownie po użyciu przed ich przechowywaniem.

4. Stymuluj zimnym powietrzem

Tak więc, aby pomnożyć kolce orchidei, pozwól im wchłonąć chłodne powietrze. Możesz je umieścić w pomieszczeniu o niższej temperaturze. Pozwól im pozostać tam przez tydzień bez zimnej bryzy klimatyzatorów lub wentylatorów.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że pod koniec tego artykułu pomogło ci to zrozumieć kroki, jak uzyskać wiele łodyg na orchidei. Pomysły wymienione powyżej dotyczą wzrostu twoich orchidei w domu, ogrodach, a nawet szklarniach.

Dziękuję za poświęcony czas i wysiłek!

Jak uzyskać wiele łodyg orchidei | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego się wywodzi, jest Japonia, dopiero…

Więcej
Tunele foliowe

Nowoczesne tunele foliowe – ogrodowe i profesjonalne

Wyobrażenie o uprawach pod osłonami systematycznie się zmienia. Jeszcze kilka lat temu ujrzenie tunelu foliowego było zjawiskiem rzadkim, teraz wystarczy…

Więcej
Tunele foliowe

Jak zainstalować tunel foliowy? krok po kroku

W tym filmie dowiecie się Państwo jak krok po kroku zainstalować tunel foliowy aby móc cieszyć się hobbystycznym tunelem wielowegetacyjnym….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać cyklameny na dwa proste sposoby.

Czy jesteś zainteresowany, tym jak rozmnażać cyklameny? Cyklameny zwane popularnie fiołkami alpejskimi to rośliny, które wytwarzają intensywnie kolorowe kwiaty. Wielu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże rabatowe? Pielęgnacja i wymagania róż rabatowych

Dla każdego konesera pięknych kwiatów róża to prawdziwy symbol piękna i nie można jej zastąpić żadną inną rośliną. Do wyboru…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Folia na tunel foliowy

Większość osób zdecydowanych na zakup tunelu foliowego zastanawia się głównie nad materiałem, z którego wykonana jest jego konstrukcja. Najczęściej jest…

Więcej