Jak utrzymywać zwierzęta z dala od roślin: 3 ważne wskazówki

Jak utrzymywać zwierzęta z dala od roślin: 3 ważne wskazówki

Musisz wiedzieć, jak trzymać zwierzęta z dala od roślin, aby mogły razem współistnieć. Oznacza to, że nie ma potrzeby unikania roślin tylko dlatego, że masz jednego lub dwa zwierzaki. Zwierzęta postrzegają rośliny jako pyszne i pachnące zabawki, którymi mogą się bawić w dowolnym momencie, dlatego należy chronić zwierzęta przed traktowaniem ich jak osobistych zabawek do żucia.

3 wskazówki, jak trzymać zwierzęta z dala od roślin

Oto kilka wskazówek, jak trzymać zwierzęta z dala od roślin w domu lub ogrodzie.

Porada 1: Przenieś rośliny

Kiedy jesteś w domu lub nie jesteś w domu, powinieneś umieścić rośliny na półkach, wiszących donicach lub wysokich meblach. Innymi słowy, upewnij się, że twoje rośliny są poza zasięgiem twoich zwierząt.

Jeśli nie ma takiej opcji, możesz umieścić swojego zwierzaka w strefie wolnej od roślin. Na przykład możesz umieścić psa w jego klatce. Stojaki na rośliny są również dobrym środkiem odstraszającym dla małych zwierząt, takich jak koty lub małe psy.

Jeśli twój czworonożny towarzysz jest trochę awanturniczy, powinieneś użyć wiszącej donicy. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa roślinom i zwierzętom, gdy jesteś zbyt zajęty, aby je nadzorować.

Wskazówka nr 2: spraw, aby rośliny były nieatrakcyjne dla zwierząt domowych

Opryskiwanie roślin środkami odstraszającymi zwierzęta, aby zniechęcić zwierzęta do przewracania się lub zjadania zieleni w domu, może być dobrym rozwiązaniem. Te produkty mają ostry zapach, którego nie lubią zwierzęta.

Możesz także zrobić spray odstraszający DIY, używając przedmiotów, które znajdziesz w swojej kuchni. Niektóre z tych produktów o ostrym zapachu to kruszona czerwona papryka, mielona musztarda, fusy z kawy, amoniak, pieprz cayenne i ocet.

Jeśli masz rośliny doniczkowe, możesz przykryć glebę dużymi kamieniami, aby zniechęcić zwierzaka do kopania w ziemi. Możesz również przykryć glebę kolczastymi szyszkami lub innymi przedmiotami o nieprzyjemnym uczuciu dla zwierząt domowych.

Spróbuj uprawiać rośliny o silnym zapachu. Te rośliny nie skrzywdzą twojego zwierzaka, więc możesz je trzymać w domu. Niektóre z tych roślin to Coleus canina i rozmaryn.

Wskazówka nr 3: Trenuj zwierzęta, aby trzymały się z dala od roślin

Powinieneś wyszkolić swojego zwierzaka, aby trzymał się z dala od roślin doniczkowych. Jeśli zobaczysz, jak żują twoje rośliny, powinieneś okazać swoją dezaprobatę, wykonując lub pokazując gest dezaprobaty.

Możesz również spryskać swojego zwierzaka wodą za każdym razem, gdy spróbuje zepsuć cenną roślinę. W końcu dowiedzą się, że to, co robią, jest złe. Nie należy jednak bić zwierzaka, gdy okazujesz dezaprobatę, ponieważ może to spowodować u niego traumę.

Zamiast tego należy wzmacniać dobre zachowanie. Kiedy odchodzą od twoich roślin po okazaniu twojej dezaprobaty, powinieneś pochwalić je smakołykiem. Pozytywne wzmocnienie, powtórzenie i konsekwencja zapewnią najlepsze rezultaty.

Korzyści z trzymania roślin w szklarni

Trzymanie roślin w szklarni jest jednym z najskuteczniejszych sposobów trzymania zwierząt z dala od roślin. Jednak wiele osób waha się przed próbą, ponieważ automatycznie zakłada, że ​​szklarnie są zbyt duże lub zbyt drogie.

Mini szklarnie to świetna opcja dla ogrodników, którzy chcą uprawiać różne rodzaje kwiatów, owoców, warzyw i innych roślin. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć użycie szklarni:

Odstrasza szkodniki i zwierzęta

Szklarnie nie tylko trzymają zwierzęta z daleka, ale także skutecznie odstraszają uciążliwe szkodniki, które chciałyby chrupać Twoje rośliny, takie jak wciornastki, mszyce, a także jelenie, krety, króliki i nie tylko. Trzymanie roślin w szklarni utrzymuje zwierzęta domowe i szkodniki z dala od roślin.

Świetnie nadaje się do rozpoczynania nasion

Kiedy twoje nasiona rosną i stają się sadzonkami, są bardzo delikatne i potrzebują ochrony przed żywiołami. Czy jest lepsze miejsce na rozpoczęcie siewu niż w mini szklarni? Zamknięta przestrzeń zapewnia całoroczne ciepło i ochronę przed żywiołami. Dodatkowo nie musiałbyś umieszczać swoich roślin w piwnicy lub garażach.

Uprawiaj więcej roślin i wydłużaj sezon wegetacyjny

Wielu ogrodników woli sadzić w szklarniach, ponieważ może to wydłużyć okres wegetacji roślin. Dodając sprzęt szklarniowy, taki jak wentylatory, oświetlenie do uprawy lub systemy ogrzewania i chłodzenia, będziesz w stanie dostosować warunki wzrostu w szklarni do potrzeb roślin.

Ostatnie myśli o tym, jak trzymać zwierzęta z dala od roślin

Nie trzymaj toksycznych roślin w domu. Najlepszym sposobem na to jest przeprowadzenie pewnych badań, zanim cokolwiek kupisz, abyś mógł określić, które rośliny są toksyczne dla zwierząt.

Jeśli naprawdę chcesz zatrzymać rośliny w swoim domu, wybierz te przyjazne zwierzętom, takie jak storczyki phalaenopsis, róże lub stokrotki gerbera.

Niektóre z najczęstszych roślin doniczkowych, które są toksyczne dla zwierząt, to kaktus ołówkowy, rośliny wstążkowe, paprocie szparagi, pelargonie, lilie calla i sagowce. Aloes może być również szkodliwy dla zwierząt. Może powodować depresję, wymioty i biegunkę.

Udekorowanie domu pięknymi bukietami i żywą zielenią nie jest niemożliwe, nawet jeśli mieszkasz z futrzanym towarzyszem. Przy odrobinie planowania, cierpliwości, kreatywności i wiedzy, jak trzymać zwierzęta z dala od roślin, możesz mieszkać w domu z pięknymi kompozycjami kwiatowymi i dobrze wyszkolonymi zwierzętami.

Jak utrzymywać zwierzęta z dala od roślin: 3 ważne wskazówki

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami to rzecz niezbędna dla każdego wielbiciela ogrodnictwa. Coraz więcej działek blisko domów zaopatrzonych jest…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

7 powodów, by kupić tunel foliowy

Istnieje wiele powodów, aby kupić tunel foliowy. W poniższym artykule wymienimy wyłącznie 7 kluczowych argumentów, dlaczego warto mieć własny namiot…

Więcej
Tunele foliowe

Co to jest sezonowy tunel foliowy?

Sezonowy tunel foliowy  to konstrukcja używana do okrycia upraw polowych, w których istotna jest zarówno osłona przed deszczem, jaki i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać pigwy w tunelu foliowym?

Cydonia, inaczej pigwa, to krzew należący do rodziny różowatych. Jej wzrost z reguły kończy się po osiągnięciu 3 metrów, jednak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać serduszkę okazałą? Uprawa i pielęgnacja serduszki

Jeśli w Twoim ogrodzie nie brakuje półcienistych, osłoniętych przed wiatrem zakątków, oraz zależy ci na efektownej i dekoracyjnej ozdobie rabat…

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest mini tunel foliowy?

Dlaczego warto używać inspekty i mini tunele foliowe Czasami ze względu na brak wolnej przestrzeni trudno uprawiającemu postawić pełnowymiarowy tunel…

Więcej