Jak utrzymać temperaturę w tunelu foliowym na podwórku?

Jak utrzymać temperaturę w tunelu foliowym na podwórku?

Jeśli dopiero zaczynasz zajmować się ogrodnictwem w szklarniach, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak utrzymać ogrzewanie szklarni przydomowej w okresie zimowym. To tylko jedno z wielu pytań, które zadają początkujący ogrodnicy szklarniowi. W końcu kto nie chce się upewnić, że jego rośliny są umieszczone w środowisku zapewniającym idealną temperaturę do ich wzrostu?

Sprawdź niektóre z często zadawanych pytań dotyczących ogrodnictwa szklarniowego.

Czy szklarnia wymaga ogrzewania?

Jeśli mieszkasz w rejonie o zimnym klimacie, musisz zaizolować szklarnię.

Czy nieogrzewana szklarnia jest wolna od mrozu?

Chociaż nieogrzewana szklarnia może utrzymać w nocy temperaturę wyższą niż temperatura na zewnątrz, nie gwarantuje to, że rośliny w niej będą chronione przed mrozem podczas najzimniejszych zim.

Jak utrzymywać ciepło w szklarni?

Możesz ogrzać delikatne rośliny w te mroźne zimowe noce, jeśli zaizolujesz je folią bąbelkową, użyjesz termostatu, użyjesz grzejników, przewietrz szklarnię, rozprowadzisz powietrze lub trzymasz rośliny z dala od zimnej ziemi. Folie bąbelkowe z większymi bąbelkami zapewniają lepszą izolację. Upewnij się, że wszystkie okna i drzwi są zakryte, aby zatrzymać ciepło wewnątrz szklarni.

Jeśli planujesz korzystać z grzejników, KlimaHeat będzie świetnym wyborem, ponieważ nagrzewa się zaraz po włączeniu. Najlepiej monitorować temperaturę w szklarni za pomocą termostatu. Upewnij się, że poziomy temperatury są utrzymywane w przedziale od 24 75C (75,2˚F) do 28˚C (82,4˚F).

Najlepszym sposobem na uniknięcie zimnych i gorących plam w szklarni. A także niedokładnych odczytów temperatury, jest upewnienie się, że powietrze w niej jest równomiernie ogrzane za pomocą cyrkulatorów powietrza. W tym czasie pamiętaj, aby regularnie otwierać otwory wentylacyjne w szklarni. Aby odświeżyć powietrze i zapobiec rozwojowi pleśni, pleśni i grzybów. Zamknij otwory wentylacyjne przed wieczorem, aby rośliny były ciepłe przez całą noc.

Czy warto zainwestować w ogrodnictwo szklarniowe?

Tak, na pewno jest. Nie ma nic bardziej sensownego niż uprawianie roślin w bezpiecznym i chronionym obszarze, który zapewnia najlepsze środowisko do uprawy owoców, warzyw, ziół i kwiatów. Inwestowanie w szklarnię może wiązać się z kosztami początkowymi, ale szybko odzyskasz wartość swojej inwestycji, a potem trochę.

Oto niektóre z najlepszych powodów, dla których warto zainwestować w ogrodnictwo szklarniowe:

Chroni rośliny przed niepogodą

Dzięki szklarni chroniącej rośliny przed ulewnymi deszczami, silnymi wiatrami, zamieciami, gradem i innymi trudnymi warunkami pogodowymi, możesz spać spokojnie, wiedząc, że nie wpłynie to na twoje delikatne rośliny. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodników ogrodowych nie musisz wymyślać awaryjnych przygotowań, aby zapewnić roślinom bezpieczeństwo przed niepogodą.

Zrezygnujesz z szopy ogrodowej

Oprócz przechowywania cennych roślin szklarnia może również służyć jako miejsce do przechowywania wszystkich potrzeb ogrodniczych, w tym nasion, narzędzi, sprzętu i akcesoriów. Nie będziesz musiał budować szopy ogrodowej!

Utrzymuje korzystne błędy wewnątrz, a destrukcyjne na zewnątrz

Ponieważ szklarnia pozwala ci przejąć pełną kontrolę nad tym, co wchodzi i co wychodzi, możesz mieć możliwość zwiększenia potencjału wzrostu roślin, wpuszczając niektóre z owadów, które są dla nich korzystne. Należą do nich trzmiele, biedronki, pasożyty mszyc, drapieżniki mszyc, pożyteczne nicienie, drapieżniki much, pasożyty liściaste, niszczyciele wełnowców, pasożyty mączlików, wciornastki, drapieżniki przędziorków, pluskwy żołnierskie, modliszka, robaki pirackie, pasożyty ćmy jaja i wiele innych .

I odwrotnie, szklarnia może również pozwolić ci powstrzymać niszczycielskie owady i zwierzęta. Mogą to być larwy kapuściane, gąsienice, robaczki świętojańskie, stonki ziemniaczane, chrząszcze meksykańskie, chrząszcze pchły, zarośla roślin, chrząszcze japońskie, łuski, króliki, jelenie, szopy, wiewiórki, norniki i świstaki itp.

Oszczędzaj na zakupach spożywczych

Ponieważ posiadanie szklarni pozwala na uprawę żywności, możesz mieć pewność, że będziesz cieszyć się stałymi dostawami ulubionych owoców, warzyw i ziół przez cały rok. Co więcej, nie będziesz musiał martwić się o wahania cen świeżych produktów, na które zwykle mają wpływ koszty transportu, a także pogoda. A co najważniejsze, zaoszczędzisz więcej pieniędzy na zakupach spożywczych.

Możesz przedłużyć okres wegetacyjny

Jedną z najlepszych rzeczy w posiadaniu szklarni jest to, że możesz łatwo przedłużyć okres wegetacji swoich upraw. Pamiętaj, że poziom temperatury i wilgotności w szklarni jest całkowicie pod Twoją kontrolą. Oznacza to, że możesz utrzymać stale ciepłe i wilgotne środowisko wzrostu swoich roślin – idealne do przyspieszenia wzrostu roślin niezależnie od pogody i pory roku.

Będziesz mógł wyhodować więcej roślin

Ogrodnictwo szklarniowe ułatwi Ci uprawę roślin poza sezonem lub roślin, które nie są rodzime dla twojego obszaru. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym regionie, Twoja szklarnia pozwoli Ci uprawiać tropikalne owoce i warzywa, których inaczej byś nie mógł.

Ostatnie przemyślenia na temat utrzymania ciepła w szklarni na podwórku

Wiedza o tym, jak utrzymać ogrzewanie przydomowej szklarni, powinna wystarczyć, aby przekonać Cię, jak wygodne i praktyczne jest ogrodnictwo szklarniowe. Kup swoją szklarnię już dziś i odkryj wspaniałe korzyści płynące z uprawy roślin w szklarni!

Jak utrzymać temperaturę w tunelu foliowym na podwórku?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. Zbiory z lasu nie zawsze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić celozję: krótki przewodnik

Samodzielne wyhodowanie sadzonek i uprawa celozji, jest doskonałym pomysłem dla tych, którzy ciekawi są nowych wyzwań ogrodniczych oraz wprowadzenia na…

Więcej
Hodowla zwierząt

Główne cele hodowli drobiu

W fermie drobiu hodowane są ptaki udomowione. Drób obejmuje kury, indyka, kaczki i gęsi. Kurczaki są najczęstszym ptakiem hodowanym zarówno…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć hibiskus bylinowy z nasion?

Ketmia bagienna, zwana potocznie hibiskusem bagiennym lub błotnym to niezwykle efektowna roślina, która zyskuje w ostatnim czasie sporą popularność. Największe…

Więcej
Tunele foliowe

Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy jest charakterystycznym produktem, ze względu na kształt jaki przyjmuje. Półokrągłe spady po obu stornach namiotu, zawężający się…

Więcej
Bez kategorii

Mikroelementy w uprawie pod osłonami

Mikroelementy w uprawie pod osłonami są konieczne, aby każdy etap wegetacji przebiegał optymalnie. Obok niezbędnych do prawidłowych procesów wzrostu makroelementów…

Więcej