Jak utrzymać przy życiu tulipany w doniczkach | KrosAgro

Chcesz wiedzieć, jak utrzymać przy życiu tulipany w doniczkach? Na szczęście sadzenie i uprawianie tulipanów jest łatwe. Te piękne kwiaty rosną i kwitną pod koniec zimy i wczesną wiosną, dodając kolorytu ogrodom zimowym.

Najważniejsze wskazówki dotyczące sadzenia i uprawy tulipanów w doniczkach

Tulipany z powodzeniem można sadzić w doniczkach i rabatach ogrodowych. Tulipany doniczkowe wymagają takiej samej pielęgnacji, umieszczenia i czasu sadzenia, jak te sadzone na rabatach ogrodowych, jeśli chcesz, aby kwitły wiosną.

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas sadzenia i uprawy tulipanów w doniczkach:

Sadzenie

Wybierz małą doniczkę (około 6 cali średnicy) i wypełnij ją do połowy zwilżoną ziemią. Umieść cebulki na ziemi tak, aby ostre końce znajdowały się cal poniżej krawędzi doniczki. Umieść żarówki w odległości cala od siebie, a następnie uzupełnij je ziemią doniczkową.

Woda

Podlewaj glebę tulipanów, aż będzie wilgotna, ale nie rozmoczona. Umieść garnek w plastikowej torbie, zamknij go i przechowuj w chłodnym, suchym miejscu o idealnej temperaturze 35 do 48 stopni F. Możesz nawet umieścić je w lodówce, jeśli temperatura na zewnątrz jest zbyt wysoka. Podlewaj tulipany tylko wtedy, gdy gleba jest sucha w dotyku.

Przygotowanie do zakwitu

Wyjmij doniczki z magazynu i wyjmij torbę, gdy zobaczysz, że rosną pędy. Umieść doniczki w słonecznym miejscu o temperaturze od 50 do 70 stopni F. Podlewaj rośliny, gdy powierzchnia wyschnie i podlewaj, aż zobaczysz, jak spływa na dnie doniczki.

Pozwól mu spłynąć przez 30 minut przed włożeniem tacy ociekowej pod garnek. Rośliny domowe należy podlewać raz lub dwa razy w tygodniu, podczas gdy doniczki zewnętrzne mogą wymagać codziennego podlewania.

Po zniknięciu zakwitów

Usuń każdy kwiat tulipana, gdy zakwitnie, i pozbądź się innych cebulek, które nie. Ponieważ tulipany zwykle nie przeżywają drugiego roku, gdy rosną w doniczkach, można je przesadzić do łóżka ogrodowego.

Inne wskazówki, o których należy pamiętać

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas pielęgnacji tulipanów w doniczkach:

Wybierz odpowiednią doniczkę do swoich kwiatów

Jedną rzeczą, którą musisz upewnić się, jest to, że wybierasz odpowiednie doniczki dla swoich roślin. Te doniczki powinny mieć odpowiedni drenaż, ponieważ jeśli twoje kwiaty będą pozostawać w wodzie przez długi czas, najprawdopodobniej zgniją. Możesz również użyć kory do dodatkowego drenażu. Umieść korę na dnie doniczki, aby umożliwić przepływ powietrza i zapobiec gniciu.

Daj im odpowiednią TLC

Grupa tulipanów bardziej przyciąga wzrok niż pojedynczy kwiat. Aby uzyskać najlepsze wyniki, możesz sadzić je w odległości centymetra od siebie lub między nimi dodać inny rodzaj kwiatów, na przykład żonkile. Pamiętaj, aby nie przepełniać tulipanów, nie dodawać nawozu i upewnić się, że mają wystarczającą ilość światła słonecznego. Gdy kwiaty zakwitną, te same zasady obowiązują podczas czyszczenia cebul i liści.

Nigdy nie przelatuj

W przypadku tulipanów doniczkowych do wnętrz należy pamiętać o dwóch rzeczach: nie należy ich nadmiernie podlewać i umieszczać w pobliżu nasłonecznionego okna, aby zapewnić prawidłowy wzrost.

Dlaczego warto uprawiać rośliny w szklarniach dla hobby?

Szklarnie zapewniają Twoim roślinom wiele korzyści, a oto niektóre z nich:

Chroń swoje rośliny przed owadami i większymi zwierzętami

Mszyce, gąsienice, wciornastki, przędziorków, a także gryzonie, krety, wiewiórki i jelenie z chęcią będą chrupać Twoje liście, kwiaty i inne produkty. Aby chronić swoje rośliny przed tymi stworzeniami, możesz umieścić je w szklarni hobbystycznej. Pomocne będzie również dodanie ekranów i pułapek, aby jeszcze bardziej zapobiec przedostawaniu się ich do szklarni.

Stały dopływ dwutlenku węgla

Szklarnia pozwala kontrolować ruch powietrza w środku, dzięki czemu będziesz w stanie stale dostarczać dwutlenek węgla do swoich roślin. Podczas gdy rośliny zewnętrzne pobierają dużo dwutlenku węgla, ostrożne umieszczenie wentylatorów w szklarni dociska powietrze bliżej liści, aby poprawić fotosyntezę. Jeśli twoje rośliny otrzymają wystarczającą ilość dwutlenku węgla, będą produkować większe liście, mocniejsze łodygi, a nawet mogą wcześnie kwitnąć i owocować.

Należy jednak pamiętać, że podczas próby zwiększenia poziomu dwutlenku węgla powinna być wystarczająca wentylacja. W przeciwnym razie twoje rośliny wykorzystają CO2 do przenoszenia tlenu do powietrza.

Kontroluj temperaturę

Temperatury na zewnątrz łatwo się zmieniają, narażając rośliny na stres, który może zahamować ich wzrost. Możesz dostosować swoją szklarnię, dodając systemy ogrzewania i chłodzenia, wentylację powietrzną i inne urządzenia, które mogą pomóc zmienić rosnące środowisko wewnątrz szklarni.

Chroń swoje rośliny przed złą pogodą

Szklarnia chroni rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi, takimi jak burze, ulewne deszcze, silne wiatry i nadmierne upały. Zła pogoda może łatwo uszkodzić twoje rośliny, jeśli nie są chronione, zwłaszcza te najbardziej delikatne. Ściany Twojej szklarni mogą wygodnie chronić Twoje rośliny przed skutkami ekstremalnych zmian pogody.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak utrzymać przy życiu tulipany w doniczkach

Ważne jest, aby wiedzieć, jak utrzymać przy życiu tulipany w doniczkach, ponieważ te piękne kwiaty mogą z łatwością ożywić każdą przestrzeń. Te kwiaty dobrze reagują na wymuszenie – proces, który zachęca kwiaty do kwitnienia wcześniej niż zwykle lub do kwitnienia w cieplejszym klimacie, gdzie zimowe chłody nie mogą przerwać spoczynku. Gdy tulipany zakwitną, zapewnij im odpowiednią TLC, podlewając je, karmiąc i upewniając się, że mają wystarczającą ilość światła słonecznego.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe od A do Z

Jak tanio ogrzewać tunele foliowe lub szklarnie?

Jeśli korzystasz ze szklarni lub tunelu hobbystycznego i mieszkasz w chłodnym rejonie, z pewnością będziesz zainteresowany różnymi sposobami zwiększenia  ciepła …

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uniknąć osłabienia gleby w tunelu foliowym?

Wielosezonowa uprawa jednego gatunku roślin lub tej samej rodziny, na tym samym stanowisku, wywołuje zmęczenie ziemi. To zaś prowadzi do…

Więcej
Tunele foliowe

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami jest niezbędnym wyposażeniem każdego hobbystycznego i profesjonalnego tunelu foliowego. Jego szerokie zastosowania sprawia że…

Więcej
Bez kategorii

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym to coraz częstszy widok w gospodarstwach rolnych. Przedsiębiorcy decydują się na tego…

Więcej

Mobilne namioty w branży eventowej

Mobilne namioty w branży eventowej to najlepszy sposób na osłonięcie uczestników wydarzenia przed pogodą. Bez względu na rodzaj imprezy konstrukcja…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać orchidee rosnące w mchu torfowca?

Od dłuższego czasu moda, na uprawianie storczyków nie mija. W kwiaciarniach i marketach pojawiają się coraz to inne olśniewająco piękne…

Więcej