Jak pielęgnować bazylię w uprawie hydroponicznej?

Jak pielęgnować bazylię w uprawie hydroponicznej?

Zioła są uważane za przydatne. Biorąc pod uwagę ich większą rolę w kuchni, warto poznać kilka wskazówek, na przykład, jak utrzymać przy życiu hydroponiczną bazylię.

Może się to wydawać trudne do osiągnięcia. Jednak większość ludzi nie wie, że istnieje sposób, aby te miętowe zioła pozostały świeże poza ogrodem. W idealnym przypadku należy spełnić określone warunki.

Basil: bliższe spojrzenie

Pochodząca z rodziny Lamiaceae (mięty) bazylia jest szeroko stosowana w świecie kulinarnym. Ta delikatna roślina ma wiele zastosowań, z których najpowszechniejszym jest aromat. W szczególności świeżą bazylię dodaje się do gotowanego naczynia tuż przed podaniem.

Co to jest bazylia hydroponiczna?

To jest tak, jak w przypadku typowej bazylii, bez jednego składnika: jest uprawiana bez potrzeby uprawy gleby. Najpierw musisz się zastanowić, jaki rodzaj bazylii nadaje się do kiełkowania. Zajmuje to około 3 do 10 dni i temperatura 75 stopni.

Jak utrzymać przy życiu hydroponiczną bazylię: co musisz wiedzieć

Współczesne praktyki ogrodnicze nakazują, aby te zioła były świeże, aby były bardziej praktyczne. Na szczęście każda odmiana bazylii będzie się dobrze rozwijać w środowisku hydroponicznym, jeśli zwrócimy odpowiednią uwagę na szczegóły.

Warunki świetlne

Najlepiej jest wystawiać hydroponiczną bazylię na około 14 do 16 godzin światła słonecznego dziennie, aby uzyskać najbardziej produktywne wyniki. Duże lampy LED do uprawy wystarczą dobrze lub możesz użyć oświetlenia fluorescencyjnego T5. Przynajmniej daj mu 10 godzin dziennie.

Poziomy składników odżywczych

Zrównoważony stosunek potasu i wapnia (stosunek 1: 1) musi być dobrze utrzymany, aby uwolnić olej i smak liści i gałęzi bazylii. Azot zwiększa również jego zdolność do tworzenia liści. Upewnij się, że jego poziomy są zawsze stałe.

Poza tym magnez musi być na poziomie co najmniej 50 ppm. Pamiętaj, że to jest odpowiedzialne za ogólny smak i aromat rośliny.

Zalecenie pH

Bazylia hydroponiczna może rosnąć przy pH tak niskim jak 5,5, ale najlepiej będzie produkować w zakresie pH od 6,5 do 6,8. Ważne jest również, aby używać czystej wody (idealnie zrównoważone pH) przez pierwsze kilka dni po wykiełkowaniu lub tylko do pojawienia się liści zarodkowych.

Zakres temperatur

Bazylia hydroponiczna najlepiej rośnie w dziennych temperaturach od 70-80 ° F. Ponadto bazylia potrzebuje ciepłego środowiska chronionego przed przeciągami, więc temperatura w nocy nie może spaść poniżej 65 ° F.

W przypadku uprawy w pomieszczeniu, zwłaszcza w małym pomieszczeniu, należy nadal utrzymywać przepływ powietrza, aby odeprzeć grzyby i ułatwić odparowanie nadmiaru wody z roślin w procesie znanym również jako transpiracja.

Przycinanie i regularne manicure

Usuń wszelkie złamane łodygi i stary wzrost (w tym umierające liście). Zachowaj przy tym ostrożność i używaj ścinków (nie tylko je wyciągaj), ponieważ możesz przypadkowo oderwać całą łodygę.

Wymagania dotyczące odstępów

Bazylia jest powszechnie uważana za roślinę łodygową, co oznacza, że ​​mogą rosnąć blisko siebie, niekoniecznie tłocząc się. Oznacza to, że możesz mieć średni odstęp około 6 cali między każdą rośliną, aby zapewnić prawidłowy przepływ powietrza.

Jeśli jednak masz większy obszar do sadzenia bazylii, możesz umieścić je w odległości od 9 do 12 cali, aby uzyskać bardziej rozłożony i boczny wzór wzrostu. Zapewni to również zwiększoną wydajność.

Współczynnik wilgotności

Liście bazylii mają skłonność do wchłaniania wilgoci, co pozwala utrzymać hydroponiczną bazylię przy życiu. Z tego powodu należy unikać długich okresów wysokiej wilgotności. W przeciwnym razie może to doprowadzić do niedoboru wapnia. W scenariuszu hydroponicznym utrzymuj poziom wilgotności w granicach 60-65%.

Kluczowe zalety ogrodnictwa szklarniowego

Czy wiesz, że decydując się na uprawę roślin w jakimkolwiek typie szklarni (hobby, mini lub półprofesjonalna), przygotowujesz się na najlepsze doświadczenia ogrodnicze? Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym miłośnikiem zieleni, warto przyjrzeć się bliżej głównym zaletom posiadania własnej szklarni:

Okres wegetacyjny jest przedłużony

Ponieważ szklarnia zapewnia roślinom zamknięte środowisko, klimat wewnątrz konstrukcji jest bardziej kontrolowany w porównaniu z klimatem na zewnątrz. Z tego powodu rośliny szklarniowe będą miały większą przewagę nad roślinami zewnętrznymi, ponieważ nie będą narażone na wahania temperatur.

Co więcej, możesz sadzić tygodnie lub miesiące dłużej niż jest to normalnie możliwe! Oznacza to, że przy ogrodnictwie szklarniowym możesz spodziewać się całorocznych zbiorów!

Możesz powstrzymać złe błędy, a dobre błędy w

Twoja szklarnia chroni twoje rośliny przed atakami niszczycielskich szkodników, takich jak robaki kapustne, gąsienice, wycinki, chrząszcze i inne drapieżniki. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodników na świeżym powietrzu, którzy nieustannie wypatrują wiewiórek, kretów, jeleni i szopów, możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoja szklarnia stanowi również skuteczną barierę dla tych niechcianych stworzeń.

Podczas gdy Twoja szklarnia utrzymuje populację uciążliwych owadów pod Twoją kontrolą, pozwala również na trzymanie pożytecznych owadów, takich jak biedronki i modliszki, które pomagają zwalczać niszczycielskie owady, które zdołały wkraść się do Twojej szklarni. Te pożyteczne owady pomagają również roślinom dobrze się rozwijać.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak utrzymać przy życiu hydroponiczną bazylię, może zechcesz spróbować swoich sił w ogrodnictwie szklarniowym. Nie będziesz rozczarowany wynikami!

Jak pielęgnować bazylię w uprawie hydroponicznej?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak podzielić rudbekię, przewodnik w trzech krokach

Rudbekia jest astrowcem pochodzącym z Ameryki Północnej stąd jej nazwa czarnooką Susan. Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak można…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

7 powodów, by kupić tunel foliowy

Istnieje wiele powodów, aby kupić tunel foliowy. W poniższym artykule wymienimy wyłącznie 7 kluczowych argumentów, dlaczego warto mieć własny namiot…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym to jedne z najczęściej pojawiających się w cieplarni gatunków. To rośliny ciepłolubne, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać zioła pod tunelu?

Ziołowe ogródki w tunelach ogrodniczych wracają do łask. Od wieków człowiek używała ziół nie tylko jako przypraw, lecz także jako leków na…

Więcej
Hodowla zwierząt

Hala namiotowa jako ujeżdżalnia dla koni

Jeździectwo jako hobby cieszy się coraz większą popularnością. Na obrzeżach miast oraz w małych miejscowościach można spotkać zasłużone już stajnie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy sadzić rośliny w tunelu foliowym?

To kiedy sadzić rośliny w tunelu foliowym będzie zależeć głownie o pór roku, temperatury, występowania przymrozków a także jakości gleby….

Więcej