Jak utrzymać kwitnienie lobelii przez całe lato | KrosAgro

Jak utrzymać kwitnienie Lobelii przez całe lato | KrosAgro

Ogólnie rzecz biorąc, możesz wiedzieć, jak utrzymać kwitnienie lobeli przez całe lato, stosując jedną praktykę konserwacyjną, którą jest przycinanie. Podobnie jak anturium, proste praktyki pielęgnacyjne i korzystanie ze stabilnego środowiska, takiego jak szklarnia, mogą utrzymać kwitnienie roślin, zachęcić je, a nawet przedłużyć kwitnienie. Musisz jednak sprawdzić wiele różnych gatunków lobeli, aby określić specyficzne potrzeby swoich roślin.

Co więcej, pamiętaj, że rośliny lobeli są trujące po spożyciu. Jeśli je przycinasz, pamiętaj o pobliskich zwierzętach domowych i dzieciach. W przeciwnym razie praktyka ta powinna sprzyjać wydłużeniu okresu kwitnienia, jednocześnie zapobiegając przerastaniu roślin.

Jak sprawić, by lobelia kwitła przez całe lato: przewodnik dla początkujących

Przycinanie lobeli

Jak wspomniano wcześniej, jest tylko jedna praktyka, którą należy rozważyć, jeśli chcesz, aby rośliny lobeli kwitły przez całe lato. Przycinanie lobeli nie tylko poprawia wygląd Twoich roślin i wpływa korzystnie na ich zdrowie. Ta praktyka również zachęci do kwitnienia i wydłuży czas trwania tego okresu.

Wiele praktyk obejmuje termin przycinanie lobeli. Obejmują szczypanie, przycinanie i przycinanie. Metody te różnią się w zależności od idealnego czasu na zrobienie tego, a Ty również będziesz je stosować z myślą o konkretnym wyniku. Aby przedłużyć okres kwitnienia lobelii latem lub zachęcić do ponownego kwitnienia, możesz przycinać rośliny o każdej porze roku.

To zachęca do kolejnego uderzenia kwiatów, zachowuje ich ogólny wygląd, a niektórzy ogrodnicy przycinają nawet roślinę na pół cala, gdy kończy się okres kwitnienia. W zależności od posiadanej rośliny lobelii, możesz ją zabić, aby roślina produkowała więcej kwiatów. Zwróć uwagę, że niektóre lobelias i tak oczyszczają się samoczynnie i nie będą wymagały usuwania wyblakłych kwiatów.

Dbanie o lobelię, aby pomóc w kwitnieniu

Podczas gdy prostą odpowiedzią na to, jak utrzymać kwitnienie lobeli przez całe lato, jest przycinanie roślin, ogólna pielęgnacja rośliny z pewnością przedłuży okres kwitnienia. Pamiętaj, że niezależnie od posiadanej rośliny pielęgnacja i pielęgnacja ma znaczący wpływ na jej kwitnienie. Na przykład możesz uprawiać rośliny w szklarni, jeśli klimat w Twoim regionie jest zmienny.

Idealne środowisko

Pamiętaj, że idealna lokalizacja lobeli będzie się różnić w zależności od tego, czy są one jednoroczne czy wieloletnie. Roczne lobelie najlepiej rozwijają się w strefach od 1 do 10, natomiast lobelie wieloletnie mogą rosnąć w strefach od 2 do 10. Niektóre lobelie są również uważane za półotrwałe rośliny jednoroczne i byliny, gdzie niektóre lubią pełne słońce lub półcienisty.

Ogólnie idealna temperatura dla lobeli wynosi około 70 ° F. Możesz dostosować środowisko do swoich roślin, używając szklarni, aby wspomóc kwitnienie. Co więcej, nie zapominaj, że praktyki pielęgnacyjne wpłyną również na zdrowie i kwitnienie lobeli.

Podlewanie i nawożenie

Na przykład latem suche i gorące warunki będą wymagały częstszego podlewania lobeli. Zawsze sprawdzaj ich podłoże, szczególnie te w pojemnikach, ponieważ szybko wysychają. Roczne lobelie będą również wymagały karmienia, aby zapewnić kwitnienie przez cały sezon.

Ogrodnicy zalecają płynny nawóz 12-4-8 co dwa do trzech tygodni przez cały sezon. Dzięki temu Twoje rośliny będą miały wystarczająco dużo energii, aby bezproblemowo wytwarzać kwiaty. Niektórzy nawet karmią się co cztery tygodnie lub raz w miesiącu nawozem ogólnego przeznaczenia w ramach konserwacji.

Problemy, na które należy zwrócić uwagę

Niewątpliwie przygotowanie się na powszechne problemy i stosowanie praktyk profilaktycznych zapewni, że będą kwitnąć przez cały sezon bez wad. Jednym z najczęstszych problemów, które mogą powstrzymać kwitnienie lobeli w lecie, jest susza. Aby to przewidzieć, należy je głęboko podlewać i mulczować, aby zachować wilgotność gleby.

Chcesz również regularnie sprawdzać rośliny pod kątem szkodników, takich jak przędziorków, szczególnie w letniej wilgotności. Przydatną techniką zapobiegania inwazji roztoczy jest zraszanie zimną wodą z olejem Neem. A jeśli zauważyłeś oznaki infekcji, natychmiast odizoluj zainfekowane rośliny.

Sadzenie lobelias

Wiedza o tym, kiedy sadzić rośliny lobeli, zapewni również, że latem zakwitną na czas. W szklarni można uprawiać lobelie ściółkowe po przymrozkach pod koniec maja lub na początku czerwca. Gdy już się ustabilizują, można przeszczepić je wczesnym latem.

Z drugiej strony wieloletnie lobelie można sadzić wczesną wiosną lub jesienią, o ile ziemia nie jest zamarznięta. Możesz je również sadzić o każdej porze roku, szczególnie te ze szklarnią.

Wniosek

Wiosna to nie jedyna pora roku na kolorowy ogród. Wiedza, jak utrzymać kwitnienie lobeli przez całe lato, zapewni ci żywy ogród, nawet gdy inne rośliny przestaną kwitnąć. Podstawową praktyką przedłużania okresu kwitnienia lobeli jest przycinanie.

Niektóre rośliny również czerpią korzyści z martwicy, aby zachęcić je do produkowania większej liczby kwiatów. Co więcej, pielęgnacja i pielęgnacja lobeli zagwarantuje kwitnienie przez cały sezon letni. Na przykład użyj szklarni, aby utrzymać idealną lokalizację dla lobeli.

Dbanie o odpowiednie nawilżenie i odżywienie roślin sprzyja również kwitnieniu i kwitnieniu latem. Podlewaj rośliny głęboko i co dwa tygodnie karm je płynnym nawozem. Co więcej, spryskaj zimną wodą i olejem Neem, aby zapobiec letnim szkodnikom, takim jak przędziorków.

Jak utrzymać kwitnienie Lobelii przez całe lato | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Co ile sadzić ogórki w gruncie, tunelu i szklarni? | Rozstaw ogórków pod osłonami

Ważne jest, aby wiedzieć, ile roślin ogórka przypada na stopę kwadratową, czyli dwa. Właściwe rozmieszczenie, niezależnie od uprawy, ma kluczowe…

Więcej

Mobilne namioty w branży eventowej

Mobilne namioty w branży eventowej to najlepszy sposób na osłonięcie uczestników wydarzenia przed pogodą. Bez względu na rodzaj imprezy konstrukcja…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego mini tunel foliowy do ochrony roślin?

Zaprojektowany przez markę Krosagro mini tunel foliowe to konstrukcja, która pozwala na wytworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków rozwoju roślin na…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jaki wybrać stelaż na tunel foliowy?

Konstrukcja tunelu foliowego w głównej mierze składa się ze stelażu, od którego zależy wytrzymałość namiotu oraz jego izolacja. Poszczególne elementy…

Więcej
Tunele foliowe

Szklarnia foliowa do upraw

Ogrodnictwo pod osłonami daje szansę na szybsze zbiory, przy odpowiednich zabiegach pierwsze można mieć już na wiosnę. Wystarczy posadzić rośliny…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym?

Początkujący ogrodnicy stale szukają odpowiedzi na pytanie, jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym? Wiedza tak jak i doświadczenie przychodzi…

Więcej