Jak ogławiać szałwię? | Porady od KrosAgro

Jak usuwać przekwitłe główki szałwi | Porady od KrosAgro 1

Istnieją trzy kwestie, które należy wziąć pod uwagę, aby wiedzieć, jak zabijać szałwię. Bardziej niż prawidłową techniką rozmnażania, chcesz nauczyć się praktyk pielęgnacji, aby te krzewy były zdrowe i wyglądały jak najlepiej. Możesz również hodować je w szklarni, aby kontrolować środowisko i dostosowywać się do posiadanej odmiany szałwii.

Pamiętaj, że istnieje wiele odmian szałwii, które różnią się również wymaganiami i praktykami zarządzania. Mimo to przedłużony okres kwitnienia szałwii sprawia, że ​​jest to godna uwagi roślina do badań i wzrostu. Wiedza o tym, jak prawidłowo zabijać salwę, zagwarantuje piękne kwiaty i więcej zapylaczy w Twoim ogrodzie.

Jak łatwo łowić Deadhead Salvia

Przygotowanie

Podobnie jak w przypadku zabijania innych roślin, musisz wcześniej sprawdzić swoje narzędzia pod kątem martwej szałwii. Czyszczenie i dezynfekcja narzędzi ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania infekcjom i rozprzestrzenianiu się szkodników i chorób wśród roślin. Deadheading stanowi okazję do przedostania się patogenów do twoich roślin, a to może potencjalnie zabić twoje salwie.

Czego można używać do czyszczenia i odkażania narzędzi? Wybielacz chlorowy i alkohol izopropylowy to jedne z najłatwiejszych środków dezynfekujących do narzędzi. Co więcej, nie zapomnij naostrzyć nożyc i noży, ponieważ czyste cięcie zapewni również, że nie uszkodzisz swoich roślin, a jednocześnie sprawią, że będą dobrze wyglądać.

Czas

Szałwia martwa to nie tylko pielęgnacja i odmładzanie, ale także doskonały sposób na zapewnienie, że rośliny te osiągną ciągły okres kwitnienia. Pamiętaj, że piękne rośliny szałwii są uwielbiane za kwitnienie przez długi czas, a moment obumarcia jest kluczowy, aby zachęcić do tego okresu. Ogólnie rzecz biorąc, idealny czas na salwie śmiertelne to środek lata.

Ten czas jest optymalny, ponieważ szałwia zaczyna kwitnąć latem. Zauważysz, że kwiaty blakną w połowie sezonu, więc martwe łodygi w tym czasie mogą przedłużyć kwitnienie. Pomoże to również roślinom skupić się na wytwarzaniu większej liczby kwiatów, ponieważ usunąłeś martwe kwiaty.

Co więcej, deadheading w środku sezonu zapobiegnie produkcji nasion. Jeśli przestaniesz wysiewać, salwie mogą kwitnąć nieprzerwanie aż do zimy. Możesz również rozważyć wycinanie roślin po okresie kwitnienia, jeśli masz wieloletnie salwie, aby pomóc im przetrwać zimę.

Metoda

Sama metoda zabijania szałwii nie różni się od tej w przypadku innych roślin. Po upewnieniu się, że masz ostre i zdezynfekowane śliwki lub nożyczki, możesz przystąpić do usuwania martwych i wyblakłych kwiatów. Przydatną wskazówką dotyczącą tej metody jest znalezienie najwyższej pary liści na łodydze.

Chcesz uniknąć pąków w tych liściach, ponieważ później zamieniają się one w nowe kwiaty. Użyj tego jako wskazówki, gdzie przyciąć łodygę, ponieważ możesz wyciąć nad pąkami. Możesz również zastosować tę technikę do łodyg bez pąków, ale rodzi martwe kwiaty.

Ogólnie rzecz biorąc, zauważysz, że kwiaty najbardziej oddalone od korzeni szałwii obumierają szybciej. Dlatego zawsze możesz sprawdzić szczyt swojej szałwii w środku sezonu wegetacyjnego. Zastosuj omówioną technikę i zachęcaj rośliny do tworzenia większej liczby kwiatów i przedłużania kwitnienia.

Dbanie o szałwię

Salvie to nie tylko piękny dodatek do ogrodu. Przynoszą też więcej zapylaczy do ogrodu, więc ich utrzymanie pomoże innym roślinom. Możesz rozważyć uprawę ich w pomieszczeniu, aby mieć pewność, że nie zmniejszysz ich kwitnienia.

Lokalizacja

Stabilne warunki w szklarni powinny sprzyjać zdrowiu i kwitnieniu Twojej rośliny. Ogólnie rzecz biorąc, idealne miejsce na salwę będzie zależeć od rodzaju i odmiany, jaką posiadasz. Obszar, który jest w pełni nasłoneczniony, byłby najlepszy do kwitnienia.

Woda i karmienie

Dobrze przepuszczalna gleba zapewni zdrowie salwiom, ale zapewni również, że zatrzyma wilgoć. Pamiętaj, aby latem utrzymać nawodnienie roślin, ale nigdy nie przesadzaj z salwami. Z drugiej strony dobrą wiadomością jest to, że salwie nie wymagają nawozu, aby dobrze kwitnąć, ale każdej wiosny można kompostować i mulczować.

Przycinanie

Oprócz martwego grotu przez cały sezon, można również przycinać salwę po zakończeniu kwitnienia. Możesz sprawdzić zdrewniałe łodygi w dolnej części rośliny i je usunąć. Po pierwszych zabójczych mrozach wskazane jest również przycięcie salw z powrotem na cal nad glebą w celu konserwacji.

Wniosek

Nie jest typowe, aby znaleźć odporną roślinę, która ma również piękne kwiaty i przyciąga zapylacze. Wiedza o tym, jak zabijać szałwię, wydłuży okres kwitnienia i w pełni zachęci do kwitnienia, aby wykorzystać tę wspaniałą roślinę. Sama metoda jest prosta, wystarczy pamiętać o narzędziach, czasie i samym procesie.

Użyj odkażonych i ostrych narzędzi i zacznij usuwać martwe lub wyblakłe kwiaty w środku lata. Możesz wyciąć nad nowymi pąkami i sprawdzić górną część rośliny, ponieważ jest to miejsce, w którym kwiaty umierają najszybciej. W ramach pielęgnacji można również przycinać zdrewniałe łodygi.

Ogólnie rzecz biorąc, pałeczki są stosunkowo beztroskimi roślinami, ale martwe głowy sprawią, że kwiaty będą rosły. Możesz je również uprawiać w szklarni obok innych roślin, aby zachęcić zapylacze. Nie musisz nawozić salvii, aby wpłynąć na kwitnienie, ale zapewnienie wilgoci dzięki ścinaniu i przycinaniu zapewni im zdrowie przez nadchodzące sezony.

Jak usuwać przekwitłe główki szałwi | Porady od KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Zimowe uprawy w tunelu foliowym

Zimowe zbiory warzyw przeprowadza się wtedy, gdy spiżarnia jest już pełna po brzegi. Kiedy brakuje miejsca na półkach, jedynym sposobem…

Więcej
Bez kategorii

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom to zwykle konstrukcje z wietrzeniem bocznym. Umieszczone na obu stronach kurtyny z foli, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co i jak uprawiać w tunelu foliowym?

Wielu ogrodnikom wydaje się, że ze względu na ograniczone miejsce w tunelu foliowym liczba roślin zawsze będzie tak sama. Otóż niekoniecznie. Metoda…

Więcej

Czyszczenie i ostrzenie narzędzi ogrodniczych

Czyszczenie i ostrzenie narzędzi ogrodniczych po kilku miesiącach sezonu wegetacyjnego w tunelu foliowym jest koniecznością. Wydając pieniądze na dobrej jakości…

Więcej
Tunele foliowe

Czy warto kupić tunel z poliwęglanu?

Tunel z poliwęglanu to konstrukcja, która niegdyś była wyłącznie ciekawostką dla hobbystycznych ogrodników. Takie pokrycie było stosowane w specjalistycznych szklarniach,…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie kupić akcesoria do tunelu foliowego?

Posiadanie tunelu foliowego umożliwia wydłużenie wegetacji roślin i prowadzenie ekologicznych upraw pod osłonami. Po wyborze stelażu oraz osłony nadchodzi moment…

Więcej