Jak usuwać przekwitłe główki gożdzików? | Porady od KrosAgro

Jak usuwać przekwitłe główki gożdzików | Porady od KrosAgro

Wiedza o tym, jak zabić Dianthus, jest pierwszym krokiem do upewnienia się, że roślina pozostaje produktywna przez cały okres kwitnienia. Dianthus wytwarza piękne, jasnoróżowe, czerwone lub lawendowe kwiaty w okresie kwitnienia, co czyni go jedną z ulubionych roślin ogrodników do uprawy w ogrodach. Gdy kwiaty wyrosną, niektóre z nich staną się brązowe i ważne jest, aby usunąć te zużyte kwiaty.

Deadheading to proces usuwania zużytych kwiatów z rosnącej rośliny. Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego kwitnienia roślin kwitnących, zanim będą miały szansę wydać nasiona. Innym powodem jest to, że martwe łodygi utrzymuje się, poprawia wygląd rośliny, ponieważ Dianthus, który nie jest przycięty, ma tendencję do wydawania się niechlujny i zarośnięty.

Pomyślnie zabijanie Dianthus

Niektóre rośliny Dianthus, w zależności od odmiany, mogą kwitnąć przez cały rok, podczas gdy inne mogą wytwarzać niewielki. Jednym z najlepszych sposobów na maksymalne wykorzystanie kwitnienia rośliny jest regularne wykonywanie zabiegów martwych. Ponieważ Dianthus może ponownie zakwitnąć na każdej łodydze, martwica może wymagać od ogrodników, aby robili to z ostrożnością.

Deadheading jest zwykle wykonywany w środku sezonu. Lepiej jest wykonywać usuwanie zużytych kwiatów, gdy jest już duża liczba zużytych kwiatów, niż ścinać zużyte kwiaty jeden po drugim.

Oto, jak możesz zabić swoją roślinę Dianthus:

Krok 1. Sprawdź zakwity

W przypadku martwego łodygi, przed cięciem sprawdź łodygi. Sprawdź, czy nie ma pąków na łodydze, ponieważ jest możliwe, że na jednej łodydze może wyrosnąć wiele kwiatów. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz, jest odcięcie pąków i utrudnienie procesu kwitnienia.

Krok 2. Upewnij się, że Twoje narzędzia są czyste

Podczas martwego łodygi musisz użyć nożyc lub nożyczek, aby wykonać czyste cięcie na łodydze. Ale zanim użyjesz narzędzi, upewnij się, że są czyste, aby uniknąć przenoszenia chorób z jednej rośliny na drugą i uniknąć infekowania łodyg rośliny przez bakterie, wirusy i grzyby. Aby wyczyścić narzędzia, sterylizuj je alkoholem lub wytrzyj chusteczkami nasączonymi alkoholem.

Krok 3. Wytnij kwiaty

Sprawdź łodygi pod kątem pąków. Jeśli pąki są obecne, przyciąć kwiaty około pół cala powyżej pąka w łodydze. Jeśli nie ma pąków, wyciąć tuż poniżej pierwszego zestawu liści martwego kwiatu Dianthus. Powtórz ten sam proces na innych łodygach roślin.

Krok 4. Zbierz zużyte kwiaty do kompostowania

Po usunięciu wszystkich zużytych kwiatów dla Dianthus, zbierz je do torby. Przenieś je na stos kompostu. Ważne jest, aby nie pozostawiać ich w obszarze, w którym znajduje się Dianthus, ponieważ mogą przyciągać szkodniki i inne owady.

Krok 5. Wyczyść swoje narzędzia

Kiedy już skończysz z martwymi głowami, ważne jest, aby wyczyścić narzędzia alkoholem lub wacikami nasączonymi alkoholem, zanim włożysz je z powrotem do szopy. W ten sposób możesz mieć pewność, że następnym razem będziesz używać czystych narzędzi.

Inne wskazówki dotyczące kwiatów Dianthus

Pielęgnacja kwiatów Dianthus jest niezwykle łatwa, a instrukcje są proste. Oto, jak możesz łatwo dbać o kwiaty Dianthus i upewnić się, że przetrwają:

Wskazówka 1. Podlewaj je regularnie

Podlewaj rośliny regularnie, zwłaszcza gdy gleba jest sucha. Najlepiej byłoby, gdyby roślina kwitła co najmniej jeden cal co tydzień.

Wskazówka 2. Nakarm je nawozem

Zastosuj wolno działający nawóz do gleby, w której posadziłeś Dianthus. Możesz także dodać łopatę pełną kompostu. To wystarczy, aby karmić rośliny Dianthus przez cały rok.

Wskazówka 3. Nie zapomnij zabić swoich roślin

Regularnie zabijaj rośliny, aby promować kwitnienie.

Wskazówka 4. Nie sadzić ich w miejscach o dużej wilgotności

Rośliny Dianthus nie lubią środowisk o dużej wilgotności. Upewnij się, że uprawiasz swoją roślinę na obszarze o przeciętnych warunkach powietrza.

Wskazówka 5. Pamiętaj, że muszą mieć pełne słońce

Te rośliny uwielbiają pełne słońce. Umieść je w miejscu, w którym każdego dnia będą miały co najmniej 6 godzin słońca.

Wskazówka 6. Wybierz odpowiedni rodzaj gleby

Rośliny Dianthus potrzebują dobrze przepuszczalnej gleby, w przeciwnym razie ich łodyga zgnije. Gleba również powinna być zasadowa, a nie kwaśna.

Uprawa Dianthus w szklarni hobbystycznej

Dianthus najlepiej rośnie w temperaturach od 60 ° F do 70 ° F w ciągu dnia i od 50 ° F do 60 ° F w nocy. Chociaż tolerują trochę mrozu, lepiej trzymać je w domu w środku zimy, ponieważ nie będą w stanie przetrwać głębokiego mrozu. Dlatego wiele osób używa szklarni hobbystycznych do uprawy roślin Dianthus.

Oto niektóre zalety uprawy Dianthus w szklarni hobbystycznej:

Przedłużenie okresu wegetacji dianthus

Jednym z wielu powodów, dla których szklarnia hobbystyczna jest realnym miejscem do sadzenia, jest to, że można w niej uprawiać rośliny Dianthus przez cały rok. Możesz przechowywać swoje rośliny Dianthus w środku podczas zimy i upewnić się, że nadal będą wytwarzać kwiaty.

Ochrona przed destrukcyjnymi błędami

Podczas gdy niektóre uprawiane odmiany Dianthus zostały zmodyfikowane, aby były odporne na inwazje szkodników, niektóre typy są nadal podatne na szkodniki. Po pierwsze, goździki są powszechnym szkodnikiem Dianthus i mogą składać jaja na liściach rośliny, co może powodować uszkodzenia. Szklarnia hobbystyczna może również służyć jako bariera ochronna przed owadami, które mogą zmarnować cały wysiłek ogrodniczy.

Ochrona przed trudnymi warunkami pogodowymi

Zła pogoda może łatwo wykorzenić delikatne rośliny lub zniszczyć ich strukturę i integralność. Dzięki szklarni hobbystycznej zapewniającej Twoim roślinom warstwę ochronną przed silnymi wiatrami, ulewnymi deszczami, śniegiem, deszczem ze śniegiem, gradem i innymi trudnymi warunkami atmosferycznymi, możesz być pewien, że zapewnione jest ich bezpieczeństwo.

Dowiedz się, jak we właściwy sposób zabić Dianthus

Nie ma znaczenia, czy planujesz sprzedać swoje rośliny dianthus, czy po prostu uprawiasz je w ramach hobby – musisz nauczyć się, jak martwić Dianthus, aby mogli dać ci taki rodzaj kwitnienia, jaki zawsze poszukiwany.

Jak usuwać przekwitłe główki gożdzików | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak długo kiełkują nasiona ogórka?

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa kiełkowanie nasion ogórka, brzmi: od 3 do 10 dni. Dlatego właśnie rośliny te są…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wykorzystać starą ziemię doniczkową?

Jeśli ciekawi Cię, co zrobić ze zużytą ziemią doniczkową, jedyną  dobrą odpowiedzią na to pytanie jest recykling. Wbrew temu, co…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa i pielęgnacja gerbery w doniczce: 6 przydatnych wskazówek

Gerbera to pełna wdzięku i uroku roślina z rodziny astrowatych. Pochodzi z terenów Azji i Afryki Południowej, a do Europy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Aglonemę? Uprawa i pielęgnacja aglonemy

Aglonema (Aglaonema commutatum) to efektowna roślina, należąca do rodziny obrazkowatych. Jest ona jedną z tych egzotycznych piękności, które cenione są…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przechowywać cebulki frezji? 3 proste kroki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zajmować się bulwami frezji, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, jest to bowiem bardzo…

Więcej
Tunele foliowe

Deszczówka w uprawach pod osłonami

Deszczówka w uprawach pod osłonami to jeden z najcenniejszych surowców w tunelu foliowym. Woda pozyskiwana w ten sposób pozwala na…

Więcej