Jak usunąć trawy ozdobne? Najlepszy przewodnik | KrosAgro

Jak usunąć trawy ozdobne. Najlepszy przewodnik | KrosAgro

Możesz szybko zrozumieć, jak usunąć trawę ozdobną w dwóch krokach. Najpierw określ rodzaj posiadanej trawy, a następnie zdecyduj, czy ją wykopać, czy użyć herbicydu. Podczas gdy ogrodnicy często sadzą ozdobne trawy ze względów estetycznych, mają one tendencję do rozwijania się i rozprzestrzeniania tak szybko, że trzeba będzie usunąć niektóre z nich.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz zatrudniać innych do tej pracy. Zrozumienie i planowanie tych traw pomoże Ci również w przyszłości. Na przykład, następnym razem możesz wybrać trawy tworzące kępy, ponieważ nie są one tak inwazyjne jak trawy tworzące kłącza.

Jak łatwo usunąć ozdobne trawy

Krok # 1. Zidentyfikuj trawę

Przed samym usunięciem musisz znać rodzaj posiadanej trawy ozdobnej. To da ci informacje na temat ich nawyku wzrostu, aby stworzyć lepszy plan usuwania. Na przykład gatunki inwazyjne mogą wymagać szczególnej ostrożności przy usuwaniu i wymagają konsultacji z rozszerzeniem na twoim obszarze przed ich wytępieniem.

Kępy a kłącza

Jak wspomniano wcześniej, trawy można podzielić na kępy i kłącza. Lepiej jest mieć kępy, ponieważ nie mają inwazyjnego nawyku. Zamiast tego, jak sama nazwa wskazuje, rosną równo w kępach.

Z drugiej strony trawy tworzące kłącza nie tworzą kęp, ale rozprzestrzeniają się poprzez podziemne łodygi. Nadal istnieje kilka popularnych traw ozdobnych tworzących kłącza, ale konieczne jest staranne planowanie ich lokalizacji, aby nie przejmowały one innych roślin.

Sezon ciepły vs zimny

Innym sposobem klasyfikacji traw jest sezon wegetacyjny. Trawy ozdobne w sezonie ciepłym rosną wiosną i latem, a zimą przechodzą w stan spoczynku. Wręcz przeciwnie, trawy w okresie chłodnym będą się rozwijać jesienią lub zimą.

Wiedza o tym, kiedy trawy zaczynają nowy wzrost, kwitną lub przechodzą w stan uśpienia, byłaby przydatna do ich usuwania. Dodatkowo pomaga to również w planowaniu następnego sadzenia traw. W szklarni możesz wykorzystać konstrukcję na swoją korzyść i dostosować warunki do wzrostu traw.

Opcja nr 1. Kopanie

Teraz, gdy już zidentyfikowałeś rodzaj i nawyki swojej trawy, masz dwie możliwości ich usunięcia. Pierwszym z nich jest wykopywanie trawy ozdobnej, a większość ogrodników preferuje tę metodę, ponieważ nie wymaga chemii. Musisz tylko zrozumieć, jak działa system korzeniowy tych roślin.

W przeciwieństwie do innych roślin, wykopywanie traw ozdobnych jest lepsze, jeśli robisz to w grupach lub najpierw zaczynasz w małych miejscach. Skomplikowane i głębokie systemy korzeniowe traw ozdobnych powodują, że są one podatne na błędy ze strony ogrodników, ponieważ można pozostawić część korzeni, która wyrośnie później. Wykopywanie traw na raz zapewni wyeliminowanie systemu korzeniowego.

Proces wykopywania traw jest prosty. W tym celu użyj łopaty, upewniając się, że nie opuszczasz żadnej części systemu korzeniowego. Dla Twojej wygody i czystszego ustawienia, umieść wszystkie usunięte trawy na taczce i nie zapomnij sprawdzić swoich przepisów pod kątem właściwej utylizacji.

Łatwiej będzie też je wykopać, jeśli pokroisz trawę do 2 cali nad ziemią i podzielisz ją na przegrody za pomocą ostrej łopaty. Co więcej, zawsze warto podlewać korzenie i glebę, aby ułatwić wykopywanie.

Wykopywanie środka traw ozdobnych

W celu konserwacji środek trawy może zacząć się przerzedzać i obumierać. Nie musisz koniecznie wykopywać całej kępy, ale będziesz musiał usunąć środek i podzielić kępę na sekcje. Pamiętaj, że trawy w sezonie ciepłym i chłodnym będą się różnić w tym okresie pielęgnacji, więc podziel tę pierwszą późną zimą, a drugą wczesną jesienią.

Zacznij od podlania gleby dzień przed podzieleniem ozdobnych traw i przygotuj nowe miejsce lub pojemnik na kępy, które otrzymasz. Następnie odetnij trawę z powrotem na wysokości 8 cali od poziomu gruntu i odetnij korzenie ostrym łopatą. Przydatną wskazówką jest wycięcie koła bardziej rozległego niż kępa, ponieważ ułatwia to wyciągnięcie kępy, a pozostałe korzenie można wyciąć nożem.

Opcja nr 2. Herbicydy

Jeśli wykopywanie okaże się nieskuteczne i zbyt kłopotliwe, możesz rozważyć użycie herbicydów do usunięcia traw ozdobnych. Jednak, podobnie jak w przypadku innych chemikaliów, należy zachować ostrożność przy stosowaniu herbicydów, jeśli trawy znajdują się blisko innych roślin. Jeśli chcesz, możesz również użyć herbicydów przedwschodowych, aby zapobiec wzrostowi traw, zamiast bezpośrednio rozpylać glifosat.

Jak używać herbicydów do traw ozdobnych?

Jakiego rodzaju herbicydu należy użyć? Zarówno płynne, jak i granulowane herbicydy będą przydatne i bezpieczne, o ile przeczytasz instrukcje i będziesz nosić odpowiedni sprzęt ochronny. Pamiętaj, aby uważać na wietrzne i ciepłe dni, a jeśli przebywasz w pomieszczeniu, używaj produktów bezpiecznych dla cieplarnianych.

Ścinaj trawę, aby miała tylko około czterech cali wysokości, aby uzyskać prostsze zastosowania. Sprawdź swój spray, ponieważ grubsze krople są lepsze, aby zapobiec uszkodzeniu innych pobliskich roślin i pamiętaj, że w przypadku niektórych produktów może być konieczne rozcieńczenie. Na koniec upewnij się, że dzień po aplikacji będzie chłodny, aby uniknąć odparowania herbicydów.

Wniosek

Jeśli uprawiasz trawy ozdobne, dobrze jest znać techniki pielęgnacji. Co więcej, nauka usuwania traw ozdobnych sprawi, że będą wyglądać schludnie i nie będą przeszkadzać pobliskim roślinom. Zacznij od określenia rodzaju i pokroju swojej trawy, a następnie oceń, czy musisz ją wykopać, czy użyć herbicydu.

Jak usunąć trawy ozdobne. Najlepszy przewodnik | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać szarłatu (amarantusa) w tunelu foliowym?

Amarant to atrakcyjnie kwitnące zboże, które służy jako przyciągający oko element designu ogrodu. Opadające kaskadami kwiaty szarłatu bardziej przypominają roślinę…

Więcej
Tunele foliowe

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym to znacznie skuteczniejsze rozwiązanie niż plantacja warzyw, owoców lub ziół na otwartej przestrzeni. Konstrukcja…

Więcej
Tunele foliowe

Jak zainstalować tunel foliowy? krok po kroku

W tym filmie dowiecie się Państwo jak krok po kroku zainstalować tunel foliowy aby móc cieszyć się hobbystycznym tunelem wielowegetacyjnym….

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy rozpocząć uprawę pomidorów w tunelu foliowym?

Jeśli masz wątpliwości, kiedy rozpocząć uprawę pomidorów w tunelu foliowym, podpowiemy Ci, że możesz to zrobić jesienią lub wczesną wiosną….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przechowywać cebulki frezji? 3 proste kroki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zajmować się bulwami frezji, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, jest to bowiem bardzo…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać bakłażany w tunelu foliowym?

Bakłażan jest  rośliną ciepłolubną, z rodziny psiankowatych jak większość roślin z tego typu (papryka, pomidor) najlepiej rośnie pod osłonami. Owoce oberżyny o…

Więcej