Jak usunąć sztuczne kwiaty z kaktusa bez uszkadzania rośliny

Jak usunąć sztuczne kwiaty z kaktusa bez uszkadzania rośliny 1

Musisz wiedzieć, jak usunąć fałszywe kwiaty z kaktusa, zwłaszcza jeśli kupisz taki, który ma sztuczne kwiaty. Jednym z najczęstszych dodatków do roślin domowych są kaktusy. Kiedy jesteś poza domem i szukasz najlepszej rośliny kaktusa do swojego domu, musisz upewnić się, że nie ma sztucznych kwiatów.

Wielu sprzedawców roślin często przyczepia fałszywe kwiaty do sprzedawanych przez siebie kaktusów, aby zachęcić niewinnych nabywców roślin do zakupu atrakcyjnych roślin. Niestety kupujący zdają sobie sprawę ze swojego błędu dopiero wtedy, gdy przynieśli go do domu i mieli dużo czasu, aby go zbadać. Nie musi to jednak oznaczać, że podjęli złą decyzję o zakupie kaktusa.

Umieszczanie sztucznych kwiatów na kaktusach jest obecnie powszechną praktyką, a jeśli kupiłeś jeden i zidentyfikowałeś fałszywe kwiaty, możesz je łatwo usunąć. Należy jednak zachować ostrożność, aby uniknąć uszkodzenia tkanki.

Usuwanie fałszywych kwiatów z kaktusa

Będziesz zaskoczony, ile kaktusów zobaczysz na rynku ze sztucznymi kwiatami. Najlepszym sposobem obchodzenia się z kaktusem ze sztucznymi kwiatami jest unikanie ich kupowania. Jeśli jednak opiekujesz się kaktusem ze sztucznymi kwiatami, oto jak możesz je usunąć:

Krok 1: Określ, czy kwiatek jest fałszywy, czy nie

Istnieje wiele wskazówek, na które można zwrócić uwagę, aby określić, czy kwiat jest rzeczywiście fałszywy, czy nie. Po pierwsze, możesz sprawdzić podstawę główki kwiatu w pobliżu podstawy. Prawdziwe kwiaty kaktusów mają pojemnik lub strukturę, która łączy główkę kwiatu z łodygą, podczas gdy w kaktusach ze sztucznymi kwiatami można zauważyć utwardzony gorący klej, który był używany do mocowania kwiatu do kaktusa lub szpilki wbijane w kaktusa ” główna struktura.

Nie bój się też dotykać kwiatów. Prawdziwe kwiaty kaktusa nie są odporne na nacisk, gdy je popychasz. Fałszywe mogą wydawać się sztywne lub unieruchomione, ponieważ znowu są bezpośrednio przymocowane do kaktusa za pomocą gorącego kleju.

Jeśli sztuczne kwiaty są przymocowane za pomocą kleju, przejdź do kroku 2. W przypadku sztucznych kwiatów przymocowanych za pomocą szpilek przejdź do kroku 4.

Krok 2: usuń kwiatki, delikatnie nimi poruszając

Podczas usuwania sztucznych kwiatów zawsze lepiej jest zachować ostrożność i unikać ich szarpania, ponieważ ta metoda doprowadzi do większego uszkodzenia tkanki kaktusa. Spróbuj delikatnie poruszać fałszywymi kwiatami, aby zminimalizować uszkodzenia rośliny.

Krok 3: usuń klej

Jeśli uda Ci się usunąć kwiatek, spróbuj usunąć klej. Nie używaj suszarki do włosów, aby spróbować stopić klej, ponieważ spowoduje to tylko uszkodzenie rośliny. Zamiast tego podgrzej nóż i przetnij utwardzony klej, aby go stopić i uniknąć uszkodzenia tkanki roślinnej.

Na kaktusie pojawi się mała blizna, ale jest to tylko tymczasowe, a kaktus będzie w stanie wyleczyć się w ciągu kilku lat. Jeśli na roślinie pozostało trochę kleju, zdrap go ostrym nożem, zaczynając od podstawy i kieruj się aż do czubka igieł kaktusów.

Krok 4: usuń fałszywe kwiaty przymocowane igłą

Fałszywe kwiaty przymocowane za pomocą szpilek również mogą być szkodliwe dla kaktusa. W niektórych przypadkach konieczne jest wyjęcie szpilki z rośliny, aby umożliwić jej wzrost. Aby usunąć sztuczny kwiatek, po prostu użyj pęsety, aby ostrożnie wyjąć go z rośliny.

Ostatnia wskazówka…

Po wyjęciu sztucznych kwiatów kaktusa trzymaj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego przez kilka dni. Ponieważ w Twojej roślinie znajduje się „otwarta rana”, wystawienie jej na działanie ciepła spowoduje tylko większe uszkodzenie tkanki.

Uprawa sukulentów w szklarni hobbystycznej

Kaktusy lub ogólnie sukulenty są bardzo specyficzne w swoich potrzebach. Po pierwsze, nie należy ich nadmiernie podlewać, bo inaczej ich korzenie zgniją. Po drugie, kaktusy nie lubią wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Dlatego jeśli planujesz propagować lub rozpocząć soczystą kolekcję, zakup szklarni hobbystycznej to świetny wybór. Oto niektóre z korzyści, które oferuje:

Korzyść nr 1. Chroni kaktusy przed ulewnymi deszczami

Sukulenty potrzebują mniej wody niż zwykle potrzebują rośliny – mechanizm obronny, który rozwinęły się w wyniku uprawy na obszarach, na których brakuje wody. To sprawia, że ​​ulewne deszcze stanowią zagrożenie dla ich przetrwania. Dzięki szklarni hobbystycznej możesz chronić swoje sukulenty i zapewnić im ograniczone zapotrzebowanie na wodę, których potrzebują.

Korzyść nr 2. Ochrona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych

Bezpośrednie światło słoneczne może również powodować uszkodzenie tkanek niektórych rodzajów kaktusów, takich jak te, które są różnorodne. W szklarni hobbystycznej światło słoneczne można filtrować, co zapewnia, że ​​liście kaktusa nie zostaną spalone przez bezpośrednie światło słoneczne.

Korzyść nr 3. Chroni sukulenty przed mrozem i ekstremalnym upałem

Trzymanie kaktusów zimą w szklarni hobbystycznej zapewni im ochronę przed mrozem. Możesz również chronić je przed ekstremalnymi temperaturami w szklarni hobbystycznej. Wysoka temperatura sprawi, że kaktusy będą bardziej podatne na problemy z korzeniami.

Jak usunąć fałszywe kwiaty z kaktusa: ostatnia wskazówka

Jeśli nie wiesz, jak usunąć sztuczne kwiaty z nowych kaktusów, możesz po prostu poczekać, aż wyrosną. W tym okresie struktura łodygi kaktusa może się zmieniać, co spowoduje poluzowanie przyczepności kleju do łodygi kaktusa. W końcu fałszywy kwiatek sam odpadnie.

Jeśli jednak sztuczne kwiaty utrudniają wzrost kaktusów, możesz dowiedzieć się, jak prawidłowo usuwać fałszywe kwiaty z kaktusa. Jeśli masz szklarnię, przechowuj w niej rośliny po usunięciu sztucznych kwiatów, aby chronić je przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i możliwymi inwazjami szkodników.

Jak usunąć sztuczne kwiaty z kaktusa bez uszkadzania rośliny 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Hale modułowe dla biznesu

Hale modułowe dla biznesu to popularna inwestycja w przedsiębiorstwach które magazynują i garażują towary a także półfabrykaty. Sprawdzają się również…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć amarylis z nasion? Uprawa i pielęgnacja amarylisu

Amarylis to zjawiskowo piękna roślina cebulkowata, pochodząca z terenów Afryki Południowej. Nazwa rośliny pochodzi z poezji Wergiliusza, który pisał o…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób kupić rośliny przez internet?

Internet to miejsce, w którym w łatwy sposób można znaleźć wszystkie dobra potrzebne zarówno początkującemu jak i doświadczonemu ogrodnikowi. Szeroka…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym to jedne z najczęściej pojawiających się w cieplarni gatunków. To rośliny ciepłolubne, które…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy podczas upałów

Mijający sierpień wskazuje na powolny koniec lata, choć na zewnątrz utrzymują się wysokie temperatury to czasu na uprawę jest coraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wciornastków? | Naturalne sposoby pozbycia się szkodników roślin

Wciornastki to niewidoczne gołym okiem owady  kłująco- ssącym aparatem gębowym, który ułatwia im żyrowanie na tkankach roślinnych i odżywianie się…

Więcej