Jak uprawiać winorośl ziemniaczaną. 2 najlepsze metody

Jak uprawiać winorośl ziemniaczaną. 2 najlepsze metody

Istnieją dwie metody do wyboru, jeśli jesteś zainteresowany w nauce, jak rozmnażać winorośl ziemniaczaną. W tym artykule omówimy, jak zacząć od sadzonek i warstwowania, aby stworzyć więcej Solanum laxum. Jednak należy pamiętać, że można również korzystać z następujących technik do słodkiego ziemniaka winorośli, która jest również atrakcyjnym rocznika, które można dodać do ogrodu.

Można rozpocząć sadzonki winorośli ziemniaczanej w szklarni, aby pomóc im szybko się ukorzenić. Pamiętaj, że zakładanie będzie łatwiejsze, jeśli warunki są kontrolowane i nie wahają się. Dzięki temu rośliny będą miały silny wzrost i będą mogły być później przesadzone.

Jak z powodzeniem rozmnażać winorośl ziemniaczaną

Metoda #1. Sadzonki

Jak wspomniano wcześniej, można rozmnażać rośliny winorośli ziemniaczanej z sadzonek. Możesz również zastosować tę technikę, jeśli chcesz rozmnażać słodkie ziemniaki. Sam proces nie różni się od pobierania sadzonek z innych roślin, więc osoby mające doświadczenie w rozmnażaniu z sadzonek nie powinny mieć problemów z produkcją roślin z winorośli ziemniaczanej.

Przygotowanie stanowiska
Po pierwsze, należy przygotować miejsce lub pojemnik przed pobraniem sadzonek. Pamiętaj, że nie chcesz czekać zbyt długo po pobraniu sadzonek, w przeciwnym razie mogą one wyschnąć i ulec uszkodzeniu. Należy uzupełnić glebę w ogrodzie, aby stworzyć żyzne i dobrze przepuszczalne środowisko, lub wypełnić dobrze przepuszczalny pojemnik mchem torfowym i piaskiem jako podłoże do uprawy.

Przygotowanie sadzonek
Do przygotowania sadzonek należy wybrać zdrową roślinę macierzystą, aby nie była narażona na stres. Uprawa winorośli ziemniaczanej w stabilnym środowisku, takim jak szklarnia, powinna dać zdrowe rośliny macierzyste nadające się do produkcji sadzonek. Bardziej tak, sprawdzić sekcje wziąłeś, czy są one wolne od wszelkich oznak chorób.

Użyj ostrego i sterylizowanego narzędzia i wytnij 4-calową sekcję nad liściem winorośli ziemniaczanej. Przygotuj je do ukorzeniania, usuwając liście w dolnych dwóch trzecich lub dolnej połowie każdego cięcia. Podobnie jak w przypadku ukorzeniania innych roślin, przed posadzeniem zanurz końcówki sekcji w hormonie ukorzeniającym.

Ukorzenianie
Do sadzenia, można sadzić po jednej sadzonce w pojemniku lub rozstawić je w ogrodzie tak, aby żadna sadzonka nie stykała się ze sobą. Należy utwardzić podłoże wokół każdej sadzonki, aby je ustabilizować i upewnić się, że żadne liście nie dotykają ziemi. Następnie zamgławiaj sadzonki winorośli ziemniaczanej i utrzymuj wilgotność gleby, aby zachęcić je do rozwoju.

Przesadzanie
Gdy zauważysz nowy wzrost, możesz zmniejszyć podlewanie, aby zapobiec gniciu korzeni. Pozwól ziemi wyschnąć przed podlewaniem i poczekaj, aż rośliny rozwiną około 1 cala korzeni. Może to potrwać kilka tygodni, a po tym czasie można przesadzić pnącza ziemniaczane.

Sposób nr 2. Układanie warstw

Owijanie
Inną metodą, którą można zrobić dla tych ozdobnych winorośli jest rozmnażanie warstwowe. Ta technika jest bardziej proste, a większość ogrodników znaleźć to bardziej wygodne. Wypełnij pojemnik z ziemią doniczkową i owinąć końcówkę pnącza wzdłuż wnętrza pojemnika.

Zakopywanie
Upewnij się, że zakopujesz winorośl z ziemią, a następnie zabezpiecz ją na miejscu. Kluczowym czynnikiem jest tu utrzymanie winorośli pod ziemią, aby pobudzić rozwój korzeni. Ciemność jest niezbędna do formowania korzeni, jak również stała wilgotność gleby.

Rozdzielanie
Podobnie jak w przypadku sadzonek ziemniaków, po kilku tygodniach można spodziewać się ukorzenienia. Następnie można poczekać na kilka nowych przyrostów przed oddzieleniem winorośli od rośliny macierzystej. Należy jednak uważać przy odcinaniu, aby nie uszkodzić rośliny macierzystej i samego rozmnożenia.

Pielęgnacja winorośli ziemniaczanej

Aby zapewnić, że będzie produkować zdrowe winorośli, chcesz wiedzieć, rośliny idealne praktyki konserwacji. Ziemniaki nie radzą sobie dobrze w ekstremalnych temperaturach, dlatego należy umieścić je w szklarni przed pierwszym mrozem. Co więcej, jasny obszar, który zapewnia ochronę przed słońcem powinien utrzymać te rośliny szczęśliwe w dłuższej perspektywie.

Można również zmniejszyć ilość podlewania w zimie, ale utrzymać glebę wilgotną, zwłaszcza w suchym klimacie. Należy pamiętać, że pnącza ziemniaczane w pojemnikach będą wymagały częstszego podlewania. Można użyć nawozu o wysokiej zawartości potasu i przestać podawać go na początku jesieni, aby zachęcić rośliny do kwitnienia.

Ogólnie rzecz biorąc, konserwacja i pielęgnacja winorośli ziemniaczanej jest łatwa, o ile nie naraża się ich na ekstremalne i wymagające warunki. Z biegiem czasu, będą one wymagać przycinania i przesadzania, aby zapobiec przepełnieniu i pomóc odmłodzić je.

Podsumowanie

Ozdobne rośliny pnące, takie jak pnącza ziemniaczane i słodkie pnącza ziemniaczane z pewnością przyniosą wyjątkowy wygląd do Twojego krajobrazu. A dobrą wiadomością jest to, że nauka rozmnażania ziemniaków jest stosunkowo łatwa i niezawodna pod warunkiem zachowania staranności przy stosowaniu wszystkich metod. Można rozpocząć winorośli ziemniaczanej z sadzonek zdrowej rośliny macierzystej i sadzić je tak, jak w przypadku innych roślin.

Z drugiej strony, można owinąć końcówkę winorośli wokół garnka, a następnie oddzielić tę zakorzenioną część od rośliny macierzystej później. Najważniejsze jest, aby sadzonki były uprawiane w miejscach żyznych i dobrze zdrenowanych, co sprzyja tworzeniu się korzeni. Można również skorzystać z uprawy w szklarni w celu uzyskania silnych sadzonek.

Ogólnie rzecz biorąc, konserwacja i pielęgnacja winorośli ziemniaczanej jest łatwa, o ile nie wystawia się jej na działanie ekstremalnych i trudnych warunków. Z czasem roślina będzie wymagała przycinania i przesadzania, aby zapobiec przeludnieniu i odmłodzić ją.

Jak uprawiać winorośl ziemniaczaną. 2 najlepsze metody

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory? 5 przydatnych wskazówek

Chociaż uczenie się, jak hodować pomidory wymaga czasu, to każdy ogrodnik z ogródkiem przydomowym lub szklarnią powie Ci, że jest…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi to zbiór wątpliwości jakie pojawiają się najczęściej u klientów Krosagro. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Aglonemę? Uprawa i pielęgnacja aglonemy

Aglonema (Aglaonema commutatum) to efektowna roślina, należąca do rodziny obrazkowatych. Jest ona jedną z tych egzotycznych piękności, które cenione są…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Oferta hal namiotowych

Zwykle w połowie roku, kiedy produkcja w wielu firmach nabiera tempa, a liczba zleceń rośnie, pojawia się kłopot z magazynowaniem….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zbierać nasiona begonii? Poradnik w dwóch krokach

Wystarczy wykonać tylko dwa kroki, aby dowiedzieć się, jak uzyskać nasiona begonii. Będzie to przydatna umiejętność, którą należy posiadać podczas…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podtrzymać kwitnienie begonii. Poradnik dla początkujących

  Czy jest coś równie pięknego, jak roślina obsypana morzem kwiatów w cudownych kolorach? Zwłaszcza zimą widok ten dodaje energii…

Więcej