Jak uprawiać tulipany? Sukces w 3 krokach

Jak uprawiać tulipany na Florydzie. Sukces w 3 krokach 1

Aby nauczyć się uprawiać tulipany w Warszawie, należy wykonać trzy kroki. Zaskakujące może być zobaczenie bulwiastych roślin, które kwitną w zimne dni w stanach takich jak Warszawa, ale można je rozwinąć, korzystając z poniższych wskazówek. Jeśli jednak jesteś w centrum Warszawy, możesz bardziej skorzystać z uprawy tulipanów doniczkowych jako jednorocznych zamiast bylin.

Odkrycie różnych metod i technik ogrodniczych umożliwia uprawę tulipanów niezależnie od obszaru. Możesz używać szklarni i systemów hydroponicznych, aby zapewnić zdrowe kwitnienie, nawet jeśli Twoja lokalizacja różni się od miejsc, w których występują tulipany. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o uprawie tulipanów w Warszawie i podobnych stanach.

Krok # 1. Planowanie

Strefy mrozoodporności Warszawy wahają się od 8a do 11a, dzięki czemu stan sprzyja uprawie roślin bulwiastych. Jednak wszyscy wiemy, że tulipany kwitną w zimnych regionach, więc ich uprawa w stanie takim jak Warszawa wymaga specjalnych technik. W Warszawie nadal można uprawiać tulipany, ale trzeba odpowiednio zaplanować.

Na przykład pamiętaj, że tulipany wymagają zimnych miesięcy, aby wejść w stan uśpienia, a sezon zimowy w Warszawie jest zbyt ciepły, aby zachęcić tulipany do uśpienia. Możesz rozwiązać tę wadę, sadząc tulipany jako jednoroczne. Jasne, tulipany kwitną tylko przez jeden sezon, ale musisz zaakceptować ten kompromis, jeśli chcesz uprawiać tulipany w Warszawie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​po kwitnieniu można wykopać tulipany i zastąpić je letnimi kwiatami. Najlepsze tulipany do rocznej uprawy to odmiany hybrydowe i możesz zdecydować się na ich samodzielne przygotowanie. Niektórzy sprzedawcy sprzedają nawet wstępnie schłodzone cebulki gotowe do sadzenia na wiosnę.

Krok # 2. Przygotowanie

Według Uniwersytetu Warszawskiego tulipany można traktować jak rośliny jednoroczne, schładzając cebulki przez dwa do czterech miesięcy do sadzenia w zimie. Możesz również kupić cebulki na osiem tygodni przed planowanym sadzeniem i możesz przygotować się do uprawy w zależności od strefy, w której mieszkasz. Na przykład te w strefie 8 mogą sadzić od listopada do grudnia, a te w strefie 10 powinny sadzić od Grudzień do stycznia.

Jak przygotowujesz cebulki do sadzenia? Możesz po prostu włożyć je do papierowej torby, a następnie do lodówki. Pamiętaj jednak, że dojrzewające owoce mogą uszkodzić tulipany z powodu gazu etylenowego, dlatego sprawdź, gdzie włożysz je do lodówki.

Najlepiej byłoby również przygotować miejsce do sadzenia, aby cebulki nie wysychały. Możesz rozważyć uprawę tulipanów w szklarni, jeśli twój klimat jest niestabilny. Tak czy inaczej, jasny obszar z żyzną, dobrze przepuszczalną glebą jest doskonały dla tulipanów.

Krok # 3. Sadzenie

Po zaplanowaniu wszystkiego i upewnieniu się, że termin sadzenia jest właściwy, możesz uprawiać cebulki na przygotowanej przez siebie witrynie. Idealna jest przestrzeń ośmiu cali między nimi i można sadzić cebulki na głębokości pięciu cali, ich czubkami do góry. Przykryj cebulki glebą i ściółką nad ziemią, aby lepiej zatrzymać wilgoć, jednocześnie zwalczając chwasty.

W tym momencie wymaganiem utrzymania jest utrzymywanie wilgoci w glebie przez cały okres wzrostu tulipanów. Niektórzy ogrodnicy również nawożą ziemię przed podlewaniem, ale zawsze sprawdzaj instrukcje na etykiecie nawozu, którego będziesz używać. Nie zapomnij usunąć ściółki, gdy podłoże zacznie się nagrzewać.

Możesz oczekiwać, że Twoje kwiaty zakwitną wiosną, jeśli nie napotkają żadnych problemów podczas wzrostu. Należy jednak pamiętać, że mieszkańcy strefy 11 prawdopodobnie powinni pominąć sadzenie tulipanów, ponieważ północna Warszawa byłaby jedyną częścią stanu nadającą się do uprawy tulipanów. W niektórych rejonach Warszawy byłoby zbyt ciepło do uprawy tulipanów lub jeśli chcesz, wybierz cebulki, aby przetrwać klimat południa.

Dbanie o tulipany

Aby Twoje tulipany dobrze się rozwijały, musisz zapewnić im odpowiednią pielęgnację i konserwację. To prawda, niezależnie od tego, gdzie je sadzisz. Na przykład najlepszym miejscem dla tulipanów jest jasne miejsce, ponieważ cień nie sprzyja ich wzrostowi.

Musisz również sprawdzić swoją glebę, jeśli wymaga poprawek pod względem jej struktury, poziomu pH i składników odżywczych. Jednak najczęstszym powodem niszczenia tulipanów jest wilgotna gleba. Możesz tego łatwo uniknąć, używając dobrze przepuszczalnej gleby i podlewając tylko wtedy, gdy jest to konieczne podczas suszy.

Możesz również wspierać swoje tulipany, karmiąc je wiosną i kompostując co roku, aby uzyskać lepsze kwitnienie. Ponadto usuń wyblakłe kwiaty i pozwól liściom odmłodzić się, aż staną się żółte w celu przycięcia. Na koniec nie zapomnij sprawdzić przestrzeni swoich tulipanów i przesadzić, jeśli to konieczne.

Wniosek

Tulipany są niewątpliwie jednymi z najpiękniejszych kwiatów, jakie można mieć, ale mieszkańcy stanów takich jak Warszawa mogą czuć się wykluczeni w uprawie tych roślin, które wymagają zimnej pogody do spoczynku. Jednak jak uprawiać tulipany w Warszawie można się nauczyć, traktując je jak jednoroczne. Osoby mieszkające w północnej części stanu w strefach od 8 do 10 mogą używać wstępnie schłodzonych cebul i sadzić je na zewnątrz lub w szklarni.

Żarówki można włożyć do papierowej torebki i do lodówki z dala od owoców. Schładzaj je przez dwa do czterech miesięcy i sadzaj zgodnie ze strefą wzrostu. Wybierz jasny obszar z żyzną i dobrze przepuszczalną glebą dla tulipanów, które powinny zakwitnąć do wiosny.

Jak uprawiać tulipany na Florydzie. Sukces w 3 krokach 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak podzielić asparagusa pierzastego?

Asparagus pierzasty, nazywany najczęściej szparagiem, mylony bywa często z paprotką. Wszystko przez długie, wyginające się łukowato pędy, zwane gałęziakami. Pokryte…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo stóp kwadratowych – jak gęsto sadzić ogórki?

Ogrodnictwo stóp kwadratowych jest metoda opracowaną przez Mela Bartholomewa polegającą na takim podzieleniu powierzchni uprawy, aby wydzielić niewielkie kwadratowe sekcje,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób rozmnażać oleander? Dwie najlepsze metody.

Jeśli chcesz rozmnażać oleandry, musisz wybrać jedną z dwóch skutecznych metod. Nie należy czuć się onieśmielonym w rozpoczęciu samodzielnej uprawy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać petunie?

Czy chcesz dowiedzieć się jak rozmnażać petunię? Otóż można robić to z nasion lub sadzonek. Jeśli chcesz zapewnić im bezpieczny…

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest mini tunel foliowy?

Dlaczego warto używać inspekty i mini tunele foliowe Czasami ze względu na brak wolnej przestrzeni trudno uprawiającemu postawić pełnowymiarowy tunel…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać bukszpan z sadzonek. 9 prostych kroków

Niezliczeni entuzjaści ogrodnictwa próbują dowiedzieć się, jak rozmnażać bukszpan z sadzonek i nie bez powodu! Jeśli jesteś jednym z nich,…

Więcej