Jak uprawiać Trojeść w doniczkach? | Porady od KrosAgro

Jak uprawiać Trojeść w doniczkach | Porady od KrosAgro

Chcesz wiedzieć, jak uprawiać trojeść w doniczkach? Uprawa tych pięknych kwiatów w doniczkach jest jeszcze łatwiejsza niż sadzenie bezpośrednio na ziemi.

Te kępy kwiatów przyciągają motyle i inne zapylacze do Twojego ogrodu. Ten artykuł ma na celu poinformowanie Cię o różnych rodzajach mleczu, a także o tym, jak hodować je w doniczkach.

Najczęstsze rodzaje mleczarni uprawianej w doniczkach

Czy wiesz, że istnieje ponad 100 rodzajów trojeściowatych? Oto niektóre z najczęstszych rodzajów mlecznych, które mogą rosnąć w doniczce:

Swamp Milkweed

Ta roślina jest jednym z gatunków mlecznych, które przyciągają Monarch. Jeśli chcesz narysować motyle w swoim ogrodzie, zechcesz uwzględnić ten rodzaj kwiatu na swojej liście. Ale co sprawia, że ​​dobrze się rozwija w doniczkach? Trojeść bagienna nie ma korzeni palowych, dzięki czemu idealnie nadaje się do uprawy w doniczkach.

Tropical Milkweed

Ten rodzaj trojeści rośnie naturalnie w cieplejszych stanach USA i przyciąga motyla Monarch. Tropikalne trojeści dostarczają nektar dla tych motyli i innych zapylaczy. Jeśli mieszkasz w chłodniejszych obszarach, tropikalna trojeść może być uważana za roślinę jednoroczną. W przypadku mleczarni w pojemnikach będziesz cieszyć się większą liczbą gałęzi w drugim roku, a także długim okresem kwitnienia w następnym sezonie letnim.

Efektowne Milkweed

Te kwiaty są równie oszałamiające, jak pachnące. Ten rodzaj mlecza jest inwazyjny, dlatego najlepiej trzymać go w garnku. Jednak te rośliny potrzebują w dużym pojemniku – około sześciu galonów lub większym.

Whorled Milkweed

Jest rośliną żywicielską dla larw i najlepiej rozwija się na glebach suchych lub piaszczystych. Jeśli mieszkasz w strefach USDA 4a do 10b, whorled milkweed jest tam odporny. Ta mleczna trojeść zapewnia pożywienie dla motyli Monarch i innych zapylaczy i łatwiej jest je hodować w pojemnikach.

Uprawa roślin Milkweed w pojemniku

Dla niektórych osób sadzenie mleczu w pojemnikach jest najlepszą opcją. Jest przenośny, dzięki czemu można je łatwo przezimować w domu, garażu lub mini szklarniach, a także umieścić je z powrotem na zewnątrz, gdy wiosna nadejdzie za rogiem.

W tej samej doniczce możesz sadzić troje mleczne innymi kwiatami bogatymi w nektar. W ten sposób Monarch i inne motyle powrócą do Twojego ogrodu. Pamiętaj, aby umieścić garnki w pobliżu domu. Oglądanie pięknie ubarwionych motyli w ogrodzie jest zawsze relaksujące. Wybierając pojemnik, możesz użyć dużego plastikowego garnka, dzięki czemu łatwiej będzie je przenosić i przechowywać w okresie zimowym.

Niektóre mlecze mają duże korzenie, więc upewnij się, że pojemnik jest wystarczająco duży, aby mogły rosnąć. Posadź swoje mlecze z nasion lub sadzonek na bogatej, dobrze przepuszczalnej glebie.

Powody, dla których warto uprawiać Milkweed w mini szklarniach

Dlaczego powinieneś uprawiać Milkweed w mini szklarni? Oto kilka powodów, dla których:

Powód 1: chroń je przed szkodnikami

Pomarańczowe mszyce, chrząszcze mleczne, górnicy mleczarni i inne robaki mleczne mogą potencjalnie uszkodzić twoje kwiaty. Chroni zapylacze przed mlekiem i może zahamować jego wzrost. Ale jeśli trzymasz je w szklarni, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że znajdą je szkodniki.

Powód 2: chroń swoje rośliny przed złą pogodą

Burze, ulewny deszcz, grad, śnieg i silne wiatry mogą potencjalnie uszkodzić twoje mlecze w ciągu nocy. Posiadanie szklarni ułatwia hodowlę mleczarni i innych roślin w nieprzewidywalnym klimacie.

Powód # 3: dostępne w różnych rozmiarach

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy ludzie myślą o szklarniach, są duże szklarnie o szklanych ścianach. Jednak wcale tak nie jest, ponieważ szklarnie mają różne kształty i rozmiary. Nie zawsze potrzebujesz dużej szklarni; w większości przypadków średniej wielkości i mini szklarnie są więcej niż wystarczające, aby zaspokoić potrzeby właścicieli domów.

Powód # 4: doskonały dla ogrodników z ograniczoną przestrzenią

Jeśli lubisz uprawiać kwiaty i inne rośliny, ale nie masz miejsca, mini szklarnia to świetna alternatywa. Standardowy rozmiar małych szklarni to 6 stóp, ale jeśli nadal jest dla Ciebie za duży, na rynku dostępne są bardziej kompaktowe rozmiary. Możesz umieścić swój mały zestaw do szklarni na balkonach, podwórkach, tarasach, w pomieszczeniach, a nawet na blacie. Mimo że są małe, mini szklarnie zapewniają te same korzyści, co większe szklarnie.

Powód # 5: Idealny dla początkujących w ogrodnictwie szklarniowym

Chcesz dowiedzieć się więcej o ogrodnictwie szklarniowym? Zakup mini szklarni to świetne miejsce, aby rozpocząć naukę o technologii szklarniowej. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie jesteś gotowy zainwestować tysięcy w większą, trwalszą szklarnię. Kiedy już wiesz, jak działa ogrodnictwo szklarniowe, możesz zdecydować, czy chcesz się rozszerzyć, czy nie.

Powód # 6: wczesne rozpoczęcie wzrostu roślin

Dzięki małej szklarni możesz rozpocząć sadzenie kwiatów jeszcze przed rozpoczęciem zimnej pory roku. Gdy pogoda będzie bardziej sprzyjająca, możesz przesadzić je do swojego ogrodu.

Powód # 7: świetne dla bardziej delikatnych roślin

Jeśli masz delikatne rośliny wieloletnie, możesz chronić je przed mrozem, lodem i śniegiem zimą, umieszczając je w mini szklarni. Mogą pozostać ciepłe i przyjemne w szklarni do wiosny. Gdy pogoda się poprawi, możesz przenieść je ponownie do swojego ogrodu.

Ostatnie przemyślenia na temat uprawy Milkweed w doniczkach

Teraz, gdy wiesz, jak uprawiać trojeść w doniczkach, następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest ich zasadzenie. Twoje mlecze z pewnością przyciągną motyle Monarch, pszczoły i inne pomocne zapylacze do Twojego ogrodu.

Jak uprawiać Trojeść w doniczkach | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Temperatura gleby do upraw pod osłonami

Temperatura gleby do upraw pod osłonami staje się korzystna do siewu znacznie szybciej niż w uprawach plenerowych. Aby zacząć odpowiednio…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób rozmnażać oleander? Dwie najlepsze metody.

Jeśli chcesz rozmnażać oleandry, musisz wybrać jedną z dwóch skutecznych metod. Nie należy czuć się onieśmielonym w rozpoczęciu samodzielnej uprawy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać poinsecję?

Niezliczeni entuzjaści ogrodnictwa zastanawiają się “Jak rozmnażać poinsecję?”. Kiedy święta bożego narodzenia dobiegają końca, możesz nadal chcieć zatrzymać swoje świąteczne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie korzyści przynosi dobrze dobrana mikoryza?

Określone gatunki niepatogenicznych grzybów, mogą poprzez symbiozę z roślinami pomagać w ich wzroście, wzmacniać ich kwitnienie i owocowanie, a także…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa ogórków w tunelu foliowym

Uprawa ogórka w tunelach foliowych jest banalnie prosta, o ile zapamiętamy kilka ważnych informacji. Roślina sadzona w cieplarniach przydomowych, jest atrakcyjna dla…

Więcej
Tunele foliowe

Jak wybrać producenta tuneli foliowych?

Tunel foliowy jest wielofunkcyjną oraz uniwersalną konstrukcją. Dla małych firm, gospodarstw, rolników, plantatorów, hobbystycznych ogrodników to struktura, w której można…

Więcej