Jak uprawiać rośliny w mini tunelu foliowym? | KrosAgro

Jak uprawiać rośliny w mini tunelu foliowym? | KrosAgro

Ci, którzy chcą odejść od tradycyjnego ogrodnictwa na świeżym powietrzu, próbują wymyślić, jak uprawiać rośliny w mini szklarni. Uprawa pod osłoną tej zamkniętej przestrzeni różni się nieco od tego, do czego przywykła większość ogrodników.

Chociaż słońce może zapewnić Twoim owocom, warzywom, ziołom i kwiatom światło i ciepło potrzebne do rozwoju, to od Ciebie zależy, czy zapewnisz im wszystko, czego mogą potrzebować, w tym środki do zwalczania szkodników i nawozów.

Jaki jest cel mini szklarni?

Oprócz ochrony roślin przed żywiołami i niszczycielskimi szkodnikami, mini szklarnia umożliwia również całoroczną uprawę różnych rodzajów owoców, warzyw, ziół i kwiatów.

Co możesz uprawiać w mini szklarni?

W mini szklarni można uprawiać różnego rodzaju owoce, warzywa, a także rośliny takie jak papryka, pomidory, szparagi, bakłażany, sałata, sałatki, ogórki, chilli, fasolka szparagowa, kukurydza cukrowa, dynia, kapusta wiosenna i cukinia.

Jak uprawiasz rośliny w mini szklarni?

Po pierwsze, upewnij się, że używasz najwyższej jakości podłoża ogrodniczego, które jest całkowicie sterylne i dobrze przepuszcza. Jeśli używasz podłoża, które ma tendencję do zatrzymywania nadmiaru wody, może spowodować uduszenie korzeni roślin.

Co więcej, zwiększa to również prawdopodobieństwo zwilżenia roślin i sadzonek. Kiedy tak się stanie, zgniją na koronie lub na linii gleby. Powinieneś użyć lekkiej gleby doniczkowej, ponieważ zapewnia ona korzeniom roślin większy dostęp do powietrza.

Ponadto twoje rośliny będą również musiały być regularnie karmione zbilansowanym nawozem, gdy hodujesz je w mini szklarni. Chociaż mikroorganizmy, które znajdują się na wierzchniej warstwie gleby, mogą wytwarzać składniki odżywcze dla rosnących roślin, te składniki odżywcze mogą zostać wypłukane w ciągu kilku tygodni. Z tego powodu najlepiej jest używać rozcieńczonej mieszanki podczas pierwszych kilku tygodni wzrostu roślin.

Jak sadzisz nasiona w mini szklarni?

Najpierw weź kilka doniczek, doniczek na torf lub tacek na nasiona i napełnij je wilgotną mieszanką początkową. Upewnij się, że podczas sadzenia postępujesz zgodnie ze wskazówkami zawartymi w opakowaniu nasion.

W większości przypadków wystarczy posadzić od dwóch do trzech nasion w jednej doniczce. Najlepiej, jeśli zostaną posadzone na głębokości od 1/8 do 1/2 cala.

Gdy skończysz sadzić nasiona, możesz je przykryć ziemią, a następnie spryskać wodą i przykryć folią.

Jak często należy podlewać nasiona w mini szklarni?

Jeśli hodujesz w mini szklarni, wystarczy podlewać nasiona raz dziennie. Powinno to wystarczyć, aby gleba była wilgotna, jednocześnie zapobiegając jej całkowitemu wyschnięciu.

Jeśli jednak mieszkasz na obszarze, w którym panuje szczególnie ciepła pogoda, może być konieczne podlewanie roślin częściej niż raz dziennie. Aby upewnić się, że nasiona mają wystarczającą ilość wody, najlepiej sprawdzać je często.

Czy plastikowe mini szklarnie są dobre?

Tak, oni są. Wiele osób decyduje się na użycie plastikowych mini szklarni, ponieważ są łatwe w montażu i czyszczeniu. Są również dostępne w wielu różnych kształtach i są tańsze niż inne alternatywy.

Jakie są zalety mini szklarni ogrodniczych?

Ogrodnictwo w mini szklarni oferuje mnóstwo korzyści dla Twoich roślin, ponieważ zapewnia im bezpieczne środowisko, które maksymalizuje ich wzrost. Jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej pięknym zaletom ustawienia swojej mini szklarni, sprawdź to:

Możesz stworzyć najlepsze środowisko dla swoich roślin

Uprawa roślin w mini szklarni pozwala kontrolować temperaturę i wilgotność wewnątrz pomieszczenia i utrzymywać je na poziomach, które zwiększają potencjał wzrostu roślin. Oprócz tego możesz również trzymać pożyteczne owady w mini szklarni. Mogą to być osy kolczaste, chrząszcze, chrząszcze ziemne, szubienice, chrząszcze, trzmiele, drobne robale pirackie, chrząszcze żołnierskie, kolczaste robaki żołnierskie i muchy tachinid.

Będziesz cieszyć się dłuższymi sezonami wegetacyjnymi

Posiadanie mini szklarni na zewnątrz domu lub w mieszkaniu pozwala sadzić rośliny poza sezonem. Zamknięta przestrzeń zapewnia im ochronę, której potrzebują przed wahaniami temperatury, jednocześnie utrzymując idealny poziom ciepła i wilgoci wewnątrz mini szklarni.

Umożliwi to uprawę roślin przez cały sezon zimowy. Możesz cieszyć się świeżo ściętymi kwiatami, które są poza sezonem lub uprawiać ulubione odmiany kwiatów do użytku.

Twoje rośliny będą chronione przed niepogodą

Mając rośliny w mini szklarni, nie musisz się martwić o ulewne deszcze, silne wiatry, śnieg, grad i inne trudne warunki pogodowe, które mogą spowodować ich uszkodzenie.

Możesz powstrzymać szkodniki i inne zwierzęta

Jedną z najlepszych rzeczy w uprawie delikatnych roślin w mini szklarni jest fakt, że nie będą one musiały być narażone na szkodniki i inne stworzenia, które nie zawahają się zniszczyć wszystkich Twoich wysiłków ogrodniczych. Te szkodniki mogą obejmować larwy kapuściane, robaki, gąsienice, meksykańskie chrząszcze fasoli, chrząszcze japońskie, stonki ziemniaczane, zarośnięte robaki roślin i łuski. Zwierzęta, które mogą potencjalnie zaszkodzić twoim roślinom, to króliki, jelenie, świstaki, norniki, wiewiórki i szopy.

Podsumowanie dotyczące uprawy roślin w mini szklarni

Po tym, jak dowiedziałeś się, jak uprawiać rośliny w mini szklarni, następnym krokiem byłoby znalezienie idealnej, która odpowiadałaby Twoim wyjątkowym potrzebom. Szczęśliwy mini ogrodnictwo w szklarni!

Jak uprawiać rośliny w mini tunelu foliowym? | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Tunele hodowlane dla owiec

Metod na hodowlę owiec jest tylko samo co ich odmian. Hodowców można podzielić na takich, którzy trzymają zwierzęta na zewnątrz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie korzyści przynosi dobrze dobrana mikoryza?

Określone gatunki niepatogenicznych grzybów, mogą poprzez symbiozę z roślinami pomagać w ich wzroście, wzmacniać ich kwitnienie i owocowanie, a także…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać skorzonery w tunelu foliowym?

Skorzonera na nowo odzyskuje swoją popularność. Niegdyś często pojawiała się na domowych talerzach, niestety przez to, że czasy się zmieniły,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Chwasty w tunelu foliowym

Chwasty to prawdziwe utrapienie dla ogrodników. Potrafią zagłuszyć główny plon, przysłaniając mu dostęp do światła oraz pobierając składniki odżywcze z…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Folia na tunel foliowy

Większość osób zdecydowanych na zakup tunelu foliowego zastanawia się głównie nad materiałem, z którego wykonana jest jego konstrukcja. Najczęściej jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak mierzyć wzrost roślin na 3 proste sposoby

  Czy jesteś jednym z niezliczonych osób, które pragną dowiedzieć się, jak dokonać pomiaru wzrostu roślin? Jeśli tak, to z…

Więcej