Jak uprawiać przypołudnik z sadzonek. 2 proste kroki

Jak uprawiać przypołudnik z sadzonek. 2 proste kroki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyhodować roślinę lodową z sadzonek, będziesz zadowolony, że zajmie Ci to tylko dwa kroki. Możesz również rozważyć uprawę sadzonek w szklarni, aby zagwarantować ukorzenienie w kontrolowanych i stabilnych warunkach wewnętrznych. Pamiętaj, że rozmnażanie może być trudne dla każdej rośliny, jeśli warunki są ekstremalne i zmienne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​rośliny lodowe są ogólnie odporne, więc ich uprawa nie powinna być stresująca i wymagająca. Tolerują ekstremalne upały i będą w stanie zapewnić Ci kwitnienie przez całe lato. Chociaż możesz zacząć rośliny lodowe od nasion, ukorzenienie ich z sadzonek jest wygodniejsze i gwarantuje uzyskanie dokładnych cech rośliny rodzicielskiej.

Najlepszy sposób na wyhodowanie roślin lodowych z sadzonek

Krok # 1. Zbieranie sadzonek

Pierwszym krokiem w rozmnażaniu roślin lodowych z sadzonek jest zebranie skrawków. Niesamowitą rzeczą w przypadku roślin lodowych jest to, że można sadzić sadzonki wiosną, latem i jesienią. Jednak chcesz mieć pewność, że roślina macierzysta jest zdrowa, a pobrane sekcje nie mają oznak uszkodzeń i chorób.

Możesz przygotować roślinę podlewając ją dzień przed planowanym zebraniem sadzonek. Uprawa dojrzałych roślin lodowych w szklarni w stabilnych warunkach powinna również wyhodować rośliny wolne od stresu dla tej metody rozmnażania. Po upewnieniu się, że roślina rodzicielska jest gotowa, użyj ostrego i wysterylizowanego noża i weź 3-calowy odcinek bez kwiatów, przeciągając go z powrotem do podstawy i przecinając prosto.

Podobnie jak w przypadku innych sadzonek, chcesz usunąć wszystkie liście z wyjątkiem tych na górze. Warto również zauważyć, że przed ukorzenieniem należy je pozostawić do wyschnięcia na noc.

Krok # 2. Ukorzenianie sadzonek

To tutaj ukorzeniające się rośliny lodowe stają się wyjątkowe w porównaniu z innymi roślinami. Zamiast garnka użyj papierowego kubka i wywierć otwory w dolnej i dolnej części za pomocą ołówka. Dwa otwory na dole powinny wystarczyć, a trzy otwory na 1/4 cala nad podstawą są idealne.

Użyj uniwersalnej mieszanki ogrodniczej i napełnij kubek do połowy. Wbij cięcie w medium tak, aby pół cala końca było w środku. Możesz posadzić dwa sadzonki na filiżankę, ale większość ogrodników umieszcza również po jednym na filiżankę.

Dokładnie podlej filiżankę i pozwól jej spłynąć na tacę. Umieść sadzonki w szklarni, aby otrzymywały jasne, ale pośrednie światło. W tym momencie możesz raz w tygodniu podlewać i czekać, aż lodowa roślina zapuści korzenie. Możesz sprawdzić odporność, aby wskazać ukorzenienie i rozważyć przesadzenie roślin lodowych następnej wiosny.

Jak dbać o roślinę lodową

Można założyć, że roślina lodowa będąc soczystą, sprawia, że ​​jest stosunkowo łatwa w pielęgnacji. Możesz także użyć szklarni, aby utrzymać idealne warunki wzrostu i zapobiec wahaniom, jeśli klimat Twojej lokalizacji jest wyjątkowo trudny. Ogólnie jednak należy pamiętać, że sukulenty, takie jak rośliny lodowe, dobrze rozwijają się w suchych regionach, więc ich hodowanie powinno naśladować te środowiska.

Po pierwsze, pełne słońce pomoże utrzymać zdrowie twojej lodowej rośliny. Umieść rośliny w jasnym miejscu i użyj świateł do uprawy, jeśli to konieczne. Powinieneś także utrzymywać temperaturę około 25 do 30 ° F, ponieważ lodowe rośliny nie radzą sobie dobrze w ujemnych temperaturach.

Jeśli w Twoim regionie panuje ostra zima, umieść rośliny w pomieszczeniu do czasu ustąpienia pogody. Jeśli chodzi o podlewanie, chcesz mieć pewność, że nie przesycisz podłoża roślin lodowych. Dlatego korzystne może być użycie dobrze przepuszczalnej soczystej mieszanki, aby uniknąć niebezpieczeństwa zgnilizny.

Ogrodnicy często zalecają sprawdzenie górnych dwóch cali powierzchni i podlewanie tylko wtedy, gdy jest sucha. Pamiętaj, że sukulenty są bardziej podatne na gnicie korzeni niż inne rośliny. Zamiast tego, bardziej idealne jest namaczanie i pozwalanie roślinom lodu na osuszenie i nigdy nie podlewaj do suchej powierzchni.

Typowe problemy w uprawie roślin lodowych

Jak wspomniano wcześniej, ujemne temperatury, zmienne warunki w środowisku i nadmierne podlewanie będą głównymi problemami podczas uprawy i rozmnażania roślin lodowych. Te tropikalne rośliny, podobnie jak inne sukulenty, powinny przebywać w jasnym i ciepłym otoczeniu, a nigdy w stojącej wodzie i niskich temperaturach. Co więcej, wilgotne warunki mogą sprzyjać chorobom grzybiczym, które mogą uszkadzać rośliny lodowe.

Rośliny lodowe są również podatne na szkodniki, takie jak łuski i mączniaki. Konieczne jest natychmiastowe odizolowanie porażonych roślin z obszaru, dlatego ciągłe sprawdzanie roślin powinno szybko wyeliminować pojawiające się problemy. Co więcej, te problemy są sporadyczne i można ich łatwo uniknąć w odpowiednich warunkach uprawy i praktykach konserwacyjnych.

Wniosek

Sukulenty są prawdopodobnie jednymi z najłatwiejszych w uprawie roślin. Jeśli masz rośliny lodowe, możesz nauczyć się hodować rośliny lodowe z sadzonek i zdobyć więcej kopii tych wyjątkowo wyglądających sukulentów. Zacznij zbierać sadzonki wiosną, latem lub jesienią i usuń wszystkie liście z sekcji oprócz tych na górze.

Pozwól sadzonkom wyschnąć przez noc, zanim ukończysz je w papierowym kubku. Uniwersalna mieszanka ogrodnicza lub soczysta mieszanka dobrze sprawdzi się jako podłoże, a sadzonki powinny dobrze się rozwijać w słonecznym miejscu i przy odpowiednim utrzymaniu wilgoci w mieszance. Możesz użyć szklarni, aby naśladować tropikalne miejsca, z których pochodzą rośliny lodowe, ale nie przepełniaj ich, ponieważ są podatne na gnicie korzeni.

Jak uprawiać przypołudnik z sadzonek. 2 proste kroki

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Hale łukowe – projekt na zamówienie

Modułowe konstrukcje stalowe coraz śmielej podbijają rynek, będąc skutecznym zamiennikiem dla stałych budynków. Hale łukowe to nie tylko optymalne rozwiązanie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać szparagi w tunelu foliowym?

Uprawiać szparagów w tunelu, w porównaniu z innymi warzywami, pozwala na zbiór rok po roku nawet do 15 lat! Tę…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak prawidłowo zimować koleus? Uprawa i pielęgnacja pokrzywy ozdobnej

Koleus to tropikalna roślina, uprawiana ze względu na swoje bajecznie piękne, wielobarwne liście. Ich kolory zadziwiają egzotyką  i niesamowitymi zestawieniami…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Sadzenie roślin w szklarni i tunelu foliowym

Przesadzanie sadzonek do tunelu jest procesem niezbędnym do optymalnego wzrostu roślin. Odpowiednie warunki pozwalają roślinom w pełni uformować się, zapewniając…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | Uprawa i pielęgnacja fuksji

Fuksja to uznawana za jedną z najpiękniejszych z istniejących, roślin kwiatowych. W zdumienie i zachwyt wprawiają jej podobne do spódniczki…

Więcej
Tunele foliowe

Wietrzenia w tunelu foliowym

Odpowiednia stężenie wilgotności jest korzystne dla plonu, jednak samo zjawisko ma też swoje negatywne działanie. Jako że tunel to otoczona…

Więcej