Jak uprawiać przypołudnik z sadzonek. 2 proste kroki

Jak uprawiać przypołudnik z sadzonek. 2 proste kroki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyhodować roślinę lodową z sadzonek, będziesz zadowolony, że zajmie Ci to tylko dwa kroki. Możesz również rozważyć uprawę sadzonek w szklarni, aby zagwarantować ukorzenienie w kontrolowanych i stabilnych warunkach wewnętrznych. Pamiętaj, że rozmnażanie może być trudne dla każdej rośliny, jeśli warunki są ekstremalne i zmienne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​rośliny lodowe są ogólnie odporne, więc ich uprawa nie powinna być stresująca i wymagająca. Tolerują ekstremalne upały i będą w stanie zapewnić Ci kwitnienie przez całe lato. Chociaż możesz zacząć rośliny lodowe od nasion, ukorzenienie ich z sadzonek jest wygodniejsze i gwarantuje uzyskanie dokładnych cech rośliny rodzicielskiej.

Najlepszy sposób na wyhodowanie roślin lodowych z sadzonek

Krok # 1. Zbieranie sadzonek

Pierwszym krokiem w rozmnażaniu roślin lodowych z sadzonek jest zebranie skrawków. Niesamowitą rzeczą w przypadku roślin lodowych jest to, że można sadzić sadzonki wiosną, latem i jesienią. Jednak chcesz mieć pewność, że roślina macierzysta jest zdrowa, a pobrane sekcje nie mają oznak uszkodzeń i chorób.

Możesz przygotować roślinę podlewając ją dzień przed planowanym zebraniem sadzonek. Uprawa dojrzałych roślin lodowych w szklarni w stabilnych warunkach powinna również wyhodować rośliny wolne od stresu dla tej metody rozmnażania. Po upewnieniu się, że roślina rodzicielska jest gotowa, użyj ostrego i wysterylizowanego noża i weź 3-calowy odcinek bez kwiatów, przeciągając go z powrotem do podstawy i przecinając prosto.

Podobnie jak w przypadku innych sadzonek, chcesz usunąć wszystkie liście z wyjątkiem tych na górze. Warto również zauważyć, że przed ukorzenieniem należy je pozostawić do wyschnięcia na noc.

Krok # 2. Ukorzenianie sadzonek

To tutaj ukorzeniające się rośliny lodowe stają się wyjątkowe w porównaniu z innymi roślinami. Zamiast garnka użyj papierowego kubka i wywierć otwory w dolnej i dolnej części za pomocą ołówka. Dwa otwory na dole powinny wystarczyć, a trzy otwory na 1/4 cala nad podstawą są idealne.

Użyj uniwersalnej mieszanki ogrodniczej i napełnij kubek do połowy. Wbij cięcie w medium tak, aby pół cala końca było w środku. Możesz posadzić dwa sadzonki na filiżankę, ale większość ogrodników umieszcza również po jednym na filiżankę.

Dokładnie podlej filiżankę i pozwól jej spłynąć na tacę. Umieść sadzonki w szklarni, aby otrzymywały jasne, ale pośrednie światło. W tym momencie możesz raz w tygodniu podlewać i czekać, aż lodowa roślina zapuści korzenie. Możesz sprawdzić odporność, aby wskazać ukorzenienie i rozważyć przesadzenie roślin lodowych następnej wiosny.

Jak dbać o roślinę lodową

Można założyć, że roślina lodowa będąc soczystą, sprawia, że ​​jest stosunkowo łatwa w pielęgnacji. Możesz także użyć szklarni, aby utrzymać idealne warunki wzrostu i zapobiec wahaniom, jeśli klimat Twojej lokalizacji jest wyjątkowo trudny. Ogólnie jednak należy pamiętać, że sukulenty, takie jak rośliny lodowe, dobrze rozwijają się w suchych regionach, więc ich hodowanie powinno naśladować te środowiska.

Po pierwsze, pełne słońce pomoże utrzymać zdrowie twojej lodowej rośliny. Umieść rośliny w jasnym miejscu i użyj świateł do uprawy, jeśli to konieczne. Powinieneś także utrzymywać temperaturę około 25 do 30 ° F, ponieważ lodowe rośliny nie radzą sobie dobrze w ujemnych temperaturach.

Jeśli w Twoim regionie panuje ostra zima, umieść rośliny w pomieszczeniu do czasu ustąpienia pogody. Jeśli chodzi o podlewanie, chcesz mieć pewność, że nie przesycisz podłoża roślin lodowych. Dlatego korzystne może być użycie dobrze przepuszczalnej soczystej mieszanki, aby uniknąć niebezpieczeństwa zgnilizny.

Ogrodnicy często zalecają sprawdzenie górnych dwóch cali powierzchni i podlewanie tylko wtedy, gdy jest sucha. Pamiętaj, że sukulenty są bardziej podatne na gnicie korzeni niż inne rośliny. Zamiast tego, bardziej idealne jest namaczanie i pozwalanie roślinom lodu na osuszenie i nigdy nie podlewaj do suchej powierzchni.

Typowe problemy w uprawie roślin lodowych

Jak wspomniano wcześniej, ujemne temperatury, zmienne warunki w środowisku i nadmierne podlewanie będą głównymi problemami podczas uprawy i rozmnażania roślin lodowych. Te tropikalne rośliny, podobnie jak inne sukulenty, powinny przebywać w jasnym i ciepłym otoczeniu, a nigdy w stojącej wodzie i niskich temperaturach. Co więcej, wilgotne warunki mogą sprzyjać chorobom grzybiczym, które mogą uszkadzać rośliny lodowe.

Rośliny lodowe są również podatne na szkodniki, takie jak łuski i mączniaki. Konieczne jest natychmiastowe odizolowanie porażonych roślin z obszaru, dlatego ciągłe sprawdzanie roślin powinno szybko wyeliminować pojawiające się problemy. Co więcej, te problemy są sporadyczne i można ich łatwo uniknąć w odpowiednich warunkach uprawy i praktykach konserwacyjnych.

Wniosek

Sukulenty są prawdopodobnie jednymi z najłatwiejszych w uprawie roślin. Jeśli masz rośliny lodowe, możesz nauczyć się hodować rośliny lodowe z sadzonek i zdobyć więcej kopii tych wyjątkowo wyglądających sukulentów. Zacznij zbierać sadzonki wiosną, latem lub jesienią i usuń wszystkie liście z sekcji oprócz tych na górze.

Pozwól sadzonkom wyschnąć przez noc, zanim ukończysz je w papierowym kubku. Uniwersalna mieszanka ogrodnicza lub soczysta mieszanka dobrze sprawdzi się jako podłoże, a sadzonki powinny dobrze się rozwijać w słonecznym miejscu i przy odpowiednim utrzymaniu wilgoci w mieszance. Możesz użyć szklarni, aby naśladować tropikalne miejsca, z których pochodzą rośliny lodowe, ale nie przepełniaj ich, ponieważ są podatne na gnicie korzeni.

Jak uprawiać przypołudnik z sadzonek. 2 proste kroki

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać tawułkę? Uprawa i pielęgnacja tawułki

Jeśli jak wielu ogrodników szukasz rośliny, która ozdobiłaby półcieniste lub zacienione zakątki Twojego ogrodu, koniecznie zdecyduj się na zasadzenie tawułki….

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Oferta hal namiotowych

Zwykle w połowie roku, kiedy produkcja w wielu firmach nabiera tempa, a liczba zleceń rośnie, pojawia się kłopot z magazynowaniem….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pierwsze uprawy w tunelu foliowym

W marcu wielu ogrodników wypatruje pierwszych oznaków wiosny. Kiedy tylko śnieg się roztopi, a ziemia lekko przeschnie, wiele osób rusza…

Więcej
Hodowla zwierząt

Hala namiotowa jako ujeżdżalnia dla koni

Jeździectwo jako hobby cieszy się coraz większą popularnością. Na obrzeżach miast oraz w małych miejscowościach można spotkać zasłużone już stajnie,…

Więcej
Tunele foliowe

Wiosna pod osłonami w tunelu foliowym

Wiosna w tunelu foliowym to dla ogrodników i roślin pora przebudzenia. Warzywa, owoce i zioła będą rozwijać się prawidłowo tylko…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Popiół drzewny jako nawóz w uprawach pod osłonami

Popiół drzewny jako nawóz w uprawach pod osłonami jest bardzo wartościowym materiałem ogrodniczym. Jest łatwy w pozyskaniu, można go wykorzystywać…

Więcej