Jak uprawiać przypołudnik z sadzonek. 2 proste kroki

Jak uprawiać przypołudnik z sadzonek. 2 proste kroki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyhodować roślinę lodową z sadzonek, będziesz zadowolony, że zajmie Ci to tylko dwa kroki. Możesz również rozważyć uprawę sadzonek w szklarni, aby zagwarantować ukorzenienie w kontrolowanych i stabilnych warunkach wewnętrznych. Pamiętaj, że rozmnażanie może być trudne dla każdej rośliny, jeśli warunki są ekstremalne i zmienne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​rośliny lodowe są ogólnie odporne, więc ich uprawa nie powinna być stresująca i wymagająca. Tolerują ekstremalne upały i będą w stanie zapewnić Ci kwitnienie przez całe lato. Chociaż możesz zacząć rośliny lodowe od nasion, ukorzenienie ich z sadzonek jest wygodniejsze i gwarantuje uzyskanie dokładnych cech rośliny rodzicielskiej.

Najlepszy sposób na wyhodowanie roślin lodowych z sadzonek

Krok # 1. Zbieranie sadzonek

Pierwszym krokiem w rozmnażaniu roślin lodowych z sadzonek jest zebranie skrawków. Niesamowitą rzeczą w przypadku roślin lodowych jest to, że można sadzić sadzonki wiosną, latem i jesienią. Jednak chcesz mieć pewność, że roślina macierzysta jest zdrowa, a pobrane sekcje nie mają oznak uszkodzeń i chorób.

Możesz przygotować roślinę podlewając ją dzień przed planowanym zebraniem sadzonek. Uprawa dojrzałych roślin lodowych w szklarni w stabilnych warunkach powinna również wyhodować rośliny wolne od stresu dla tej metody rozmnażania. Po upewnieniu się, że roślina rodzicielska jest gotowa, użyj ostrego i wysterylizowanego noża i weź 3-calowy odcinek bez kwiatów, przeciągając go z powrotem do podstawy i przecinając prosto.

Podobnie jak w przypadku innych sadzonek, chcesz usunąć wszystkie liście z wyjątkiem tych na górze. Warto również zauważyć, że przed ukorzenieniem należy je pozostawić do wyschnięcia na noc.

Krok # 2. Ukorzenianie sadzonek

To tutaj ukorzeniające się rośliny lodowe stają się wyjątkowe w porównaniu z innymi roślinami. Zamiast garnka użyj papierowego kubka i wywierć otwory w dolnej i dolnej części za pomocą ołówka. Dwa otwory na dole powinny wystarczyć, a trzy otwory na 1/4 cala nad podstawą są idealne.

Użyj uniwersalnej mieszanki ogrodniczej i napełnij kubek do połowy. Wbij cięcie w medium tak, aby pół cala końca było w środku. Możesz posadzić dwa sadzonki na filiżankę, ale większość ogrodników umieszcza również po jednym na filiżankę.

Dokładnie podlej filiżankę i pozwól jej spłynąć na tacę. Umieść sadzonki w szklarni, aby otrzymywały jasne, ale pośrednie światło. W tym momencie możesz raz w tygodniu podlewać i czekać, aż lodowa roślina zapuści korzenie. Możesz sprawdzić odporność, aby wskazać ukorzenienie i rozważyć przesadzenie roślin lodowych następnej wiosny.

Jak dbać o roślinę lodową

Można założyć, że roślina lodowa będąc soczystą, sprawia, że ​​jest stosunkowo łatwa w pielęgnacji. Możesz także użyć szklarni, aby utrzymać idealne warunki wzrostu i zapobiec wahaniom, jeśli klimat Twojej lokalizacji jest wyjątkowo trudny. Ogólnie jednak należy pamiętać, że sukulenty, takie jak rośliny lodowe, dobrze rozwijają się w suchych regionach, więc ich hodowanie powinno naśladować te środowiska.

Po pierwsze, pełne słońce pomoże utrzymać zdrowie twojej lodowej rośliny. Umieść rośliny w jasnym miejscu i użyj świateł do uprawy, jeśli to konieczne. Powinieneś także utrzymywać temperaturę około 25 do 30 ° F, ponieważ lodowe rośliny nie radzą sobie dobrze w ujemnych temperaturach.

Jeśli w Twoim regionie panuje ostra zima, umieść rośliny w pomieszczeniu do czasu ustąpienia pogody. Jeśli chodzi o podlewanie, chcesz mieć pewność, że nie przesycisz podłoża roślin lodowych. Dlatego korzystne może być użycie dobrze przepuszczalnej soczystej mieszanki, aby uniknąć niebezpieczeństwa zgnilizny.

Ogrodnicy często zalecają sprawdzenie górnych dwóch cali powierzchni i podlewanie tylko wtedy, gdy jest sucha. Pamiętaj, że sukulenty są bardziej podatne na gnicie korzeni niż inne rośliny. Zamiast tego, bardziej idealne jest namaczanie i pozwalanie roślinom lodu na osuszenie i nigdy nie podlewaj do suchej powierzchni.

Typowe problemy w uprawie roślin lodowych

Jak wspomniano wcześniej, ujemne temperatury, zmienne warunki w środowisku i nadmierne podlewanie będą głównymi problemami podczas uprawy i rozmnażania roślin lodowych. Te tropikalne rośliny, podobnie jak inne sukulenty, powinny przebywać w jasnym i ciepłym otoczeniu, a nigdy w stojącej wodzie i niskich temperaturach. Co więcej, wilgotne warunki mogą sprzyjać chorobom grzybiczym, które mogą uszkadzać rośliny lodowe.

Rośliny lodowe są również podatne na szkodniki, takie jak łuski i mączniaki. Konieczne jest natychmiastowe odizolowanie porażonych roślin z obszaru, dlatego ciągłe sprawdzanie roślin powinno szybko wyeliminować pojawiające się problemy. Co więcej, te problemy są sporadyczne i można ich łatwo uniknąć w odpowiednich warunkach uprawy i praktykach konserwacyjnych.

Wniosek

Sukulenty są prawdopodobnie jednymi z najłatwiejszych w uprawie roślin. Jeśli masz rośliny lodowe, możesz nauczyć się hodować rośliny lodowe z sadzonek i zdobyć więcej kopii tych wyjątkowo wyglądających sukulentów. Zacznij zbierać sadzonki wiosną, latem lub jesienią i usuń wszystkie liście z sekcji oprócz tych na górze.

Pozwól sadzonkom wyschnąć przez noc, zanim ukończysz je w papierowym kubku. Uniwersalna mieszanka ogrodnicza lub soczysta mieszanka dobrze sprawdzi się jako podłoże, a sadzonki powinny dobrze się rozwijać w słonecznym miejscu i przy odpowiednim utrzymaniu wilgoci w mieszance. Możesz użyć szklarni, aby naśladować tropikalne miejsca, z których pochodzą rośliny lodowe, ale nie przepełniaj ich, ponieważ są podatne na gnicie korzeni.

Jak uprawiać przypołudnik z sadzonek. 2 proste kroki
Czy artykuł był pomocny?
0 / 5 0

Your page rank:

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Najnowsze artykuły

Tunele KrosAgro

Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

Tunel foliowy hobbystyczny 2 x 5 m

wys: 2m | szer: 2m | dł: 5m

1 562,10 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 6,25 m

wys: 2,15m | szer: 3m | dł: 6,25m

1 598,02 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 8,75 m

Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 8,75 m

wys: 2,15m | szer: 3m | dł: 8,75m

3 117,34 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie

Przeczytaj również

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. ...
Czytaj więcej
Dlaczego uprawiać mini kiwi w tunelu foliowym? - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać mini kiwi w tunelu foliowym?

Tunel foliowy to konstrukcja pozwalająca na uprawę roślin, które normalnie byłyby niedostępne. Choć zawsze istnieje ...
Czytaj więcej
Uprawa arbuza pod osłonami - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami jest powodem dla którego wiele z domowych ogrodów zaopatruje się w ...
Czytaj więcej