Jak uprawiać kwiaty | Porady dla początkujących | KrosAgro

Chcesz wiedzieć, jak uprawiać kwiaty? Nie jesteś sam! Wielu ogrodników uwielbia kwiaty standardowe ze względu na ich charakterystyczny zapach i piękne kwiaty. Te kwiaty są jednoroczne, które najlepiej rozwijają się w niższych temperaturach i przestają kwitnąć, gdy temperatura wzrośnie. Najlepiej sadzić je na kilka tygodni przed datą ostatniego przymrozku na danym obszarze.

Kwiaty podstawowe są w wielu różnych kolorach, dzięki czemu są wspaniałymi kwiatami ciętymi i bukietami. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu lub w półcieniu i sadzi na dobrze przepuszczalnej i wilgotnej glebie.

Idealne warunki wzrostu dla kwiatów podstawowych

Jak wspomniano, kwiaty podstawowe uwielbiają pełne światło słoneczne, ale mogą również rosnąć w półcieniu w odpowiednim klimacie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy sadzić je na żyznej, luźnej glebie. Jeśli chodzi o nawóz, możesz karmić kwiaty raz po ich posadzeniu, a następnie raz na miesiąc. Do kwiatów użyj nawozu ogólnego przeznaczenia.

Jak uprawiać kwiaty standardowe

Możesz sadzić kwiaty z nasion lub sadzonek, ale będziesz mieć wyższy wskaźnik sukcesu, jeśli posadzisz je jako sadzonki.

Sadzenie kwiatów z sadzonek

Jeśli zdecydujesz się sadzić sadzonki, wykop dołki w dobrze przepuszczalnej glebie wystarczająco duże, aby sadzonki się zmieściły i około dwóch cali pod ziemią. Korona rośliny powinna znajdować się pod ziemią. Jeśli sadzisz je na łóżkach ogrodowych, umieść je co najmniej 15 cm od siebie ze wszystkich stron.

Sadzenie kwiatów z nasion

Sadząc z nasion, wysiewać w pomieszczeniu wcześnie w sezonie sadzenia. Lekko przykryj nasiona mniej niż pół cala mieszanką ogrodniczą. Podlewaj rośliny regularnie, aż rośliny zaczną kiełkować, a następnie podlewaj dwa razy w tygodniu.

Rozmieść rośliny w odległości 12 cali od siebie i sadzić je w pełnym słońcu, chyba że mieszkasz w cieplejszych regionach. Jeśli chcesz poprawić jakość swojej gleby, możesz nałożyć na nią warstwę ściółki.

Jak dbać o kwiaty w magazynie

Kwiaty podstawowe to wspaniałe rośliny, ponieważ nie wymagają wiele opieki i uwagi, gdy już się rozwiną. Wystarczy je regularnie podlewać i raz w miesiącu nawozić. Dodatkowo, należy zabijać kwiaty w okresie kwitnienia, aby promować nowe zakwity i wzrost liści.

Powody, dla których warto uprawiać kwiaty i inne rośliny w szklarni

Szklarnie zapewniają korzystne rozwiązania ogrodnicze zarówno dla profesjonalistów, jak i hobbystów. Chroni rośliny przed szkodnikami, kontroluje temperaturę w pomieszczeniach, zapewnia dodatkową przestrzeń ogrodową, ochronę przed złą pogodą i nie tylko.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy szklarnia to świetna opcja, oto kilka jej zalet, które mogą zmienić Twoje zdanie:

Chroń swoje rośliny przed szkodnikami, które mogą je uszkodzić

Mszyce, gąsienice, wełnowce, przędziorki i inne stworzenia z chęcią zjadłyby twoje produkty, a przez większość czasu te szkodniki są małe i trudne do wykrycia. Umieszczając je w szklarni i dodając pułapki, ekrany i repelenty, będziesz w stanie skutecznie chronić swoje rośliny przed tymi szkodnikami. Na szczęście szkodniki i choroby nie są powszechne w przypadku kwiatów podstawowych, ale bezpieczeństwo nigdy nie boli.

Idealny dla ogrodników o ograniczonej powierzchni uprawy

Mini szklarnie są świetne dla osób z ograniczoną przestrzenią ogrodniczą. Będziesz mógł umieścić swoje mini szklarnie na balkonach, tarasach i patio, co pozwoli Ci sadzić kwiaty, uprawy i inne rośliny nawet na ograniczonej przestrzeni.

Kontroluj temperaturę wewnątrz szklarni

Kiedy wahają się temperatury na zewnątrz, Twoje rośliny będą narażone na duży stres, który może zahamować ich wzrost. Rośliny uprawiane w szklarniach mają dostęp do sprzętu zmieniającego temperaturę. Dzięki grzejnikom, chłodnicom i wentylacji powietrza będziesz w stanie kontrolować temperaturę wewnątrz szklarni w zależności od potrzeb Twoich roślin.

Ochrona przed złą pogodą

Szklarnie zapewniają poziom ochrony przed złymi warunkami pogodowymi. Te wewnętrzne przestrzenie są zbudowane, aby chronić rośliny i wspomagać wzrost, chroniąc rośliny przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Silne wiatry, ulewne deszcze i nadmierne ciepło mogą negatywnie wpływać na delikatne rośliny. Ściany szklarni rozpraszają promienie słoneczne, zapewniając jednocześnie wystarczającą wentylację.

Dostarczanie dwutlenku węgla

Kiedy kontrolujesz ruch powietrza w szklarni, twoje rośliny będą otrzymywać stały dopływ dwutlenku węgla, aby poprawić produkcję cukru. Podczas gdy rośliny w ogrodach zewnętrznych otrzymują zapas dwutlenku węgla, strategiczne rozmieszczenie wentylatorów w mini szklarni kieruje powietrze tak, aby dociskały się bliżej liści i pobudzały fotosyntezę. Skutkuje to większymi liśćmi, mocniejszymi łodygami i szansą na wczesne kwitnienie i owocowanie.

Pamiętaj jednak, że kontrolując ruch powietrza, musisz zapewnić odpowiednią wentylację. W przeciwnym razie obniży to poziom dwutlenku węgla, ponieważ rośliny zamiast tego będą używać gazu do przenoszenia tlenu do powietrza.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak uprawiać kwiaty podstawowe

Teraz, kiedy już wiesz, jak uprawiać kwiaty, przekonasz się, że są one stosunkowo łatwe w uprawie. Większość ogrodników sadzi je, ponieważ tworzą piękne kwiaty cięte. Te kwiaty są nie tylko pachnące, ale występują również w różnych kolorach, w tym szkarłatnym, różowym, czerwonym, fioletowym, lawendowym i żółtym. Rośliny te świetnie wyglądają również na rabatach kwiatowych lub na krawędziach, ale również ładnie wyglądają w pojemnikach. Kwiaty podstawowe mogą osiągać do dwóch i pół stopy wysokości, podczas gdy odmiany karłów osiągają wysokość od 8 cali do 12 cali.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Zimowe uprawy w tunelu foliowym

Zimowe zbiory warzyw przeprowadza się wtedy, gdy spiżarnia jest już pełna po brzegi. Kiedy brakuje miejsca na półkach, jedynym sposobem…

Więcej
Tunele foliowe

Szklarnia foliowa do upraw

Ogrodnictwo pod osłonami daje szansę na szybsze zbiory, przy odpowiednich zabiegach pierwsze można mieć już na wiosnę. Wystarczy posadzić rośliny…

Więcej

Namioty rolnicze jako zastępstwo dla stodoły

Namioty rolnicze jako zastępstwo dla stodoły to coraz bardziej widoczna zmiana przy wyborze konstrukcji. Coraz częściej zamiast ociężałych i drogich…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory w celach komercyjnych, aby odnieść sukces?

Istnieją trzy ważne elementy do opanowania, jeśli chcesz wiedzieć, jak uprawiać pomidory na skalę przemysłową. Będzie to pewnością wyzwanie, dla…

Więcej
Hodowla zwierząt

Mała farma z tunelem foliowym i kurami

Uprawy pod osłonami to integralna część wielu przydomowych ogrodów. Nieraz na kawałku zieleni, w samym środku ogrodu, stoi skąpana w…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Prefabrykowane hale namiotowe

Prefabrykowane hale namiotowe cieszą się dużą popularnością w przemyśle, rolnictwie oraz produkcji. To tania alternatywa dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie…

Więcej