Jak uprawiać kuklik? 4 czynniki sukcesu | Porady od KrosAgro

Jak uprawiać Kuklik. 4 czynniki sukcesu | Porady od KrosAgro

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uprawiać geum, weź pod uwagę cztery czynniki. Avens lub geum mogą nie być najczęstszymi bylinami, ale są doskonałym wyborem, jeśli chcesz mieć kwiaty od późnej wiosny do lata. Oferują również różne kolory i są stosunkowo odporne, więc można założyć, że są łatwe w uprawie bez żadnych problemów.

Jednak najlepiej znać swoją strefę wzrostu i przewidywany klimat, aby przygotować się na potencjalne problemy przez cały rok. Możesz wybrać gatunek geum, który będzie pasował do warunków twojego obszaru lub użyć szklarni, aby naśladować ich idealne warunki wzrostu. Pamiętaj, że nawet jeśli roślina jest nazywana łatwą w uprawie, zawsze musisz umieścić ją w stabilnym miejscu, spełniającym ich potrzeby.

Jak wyhodować Geum dla początkujących

Czynnik nr 1. Idealna lokalizacja

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas uprawy geum, jest lokalizacja. Pamiętaj, że bardzo ważne jest, aby każda roślina zaczęła działać w środowisku, które zapewni im idealne warunki. Geum dobrze rozwijają się w strefach odporności od 4 do 9, co daje wyobrażenie, że nie radzą sobie dobrze w obszarach suchych i gorących.

Dlatego możesz je uprawiać w szklarni, w której kontrolujesz temperatury i inne warunki. Co więcej, sprawdź glebę, której używasz, ponieważ chcesz wyhodować geum w wilgotnej, ale dobrze przepuszczalnej glebie. W przeciwnym razie bez problemu poradzą sobie w kwaśnych lub zasadowych glebach.

W zależności od posiadanej rośliny geum, możesz wybrać miejsce, które będzie zacienione lub jasne. Na przykład niektóre typy geum dobrze sobie radzą z cieniem, ale inne wymagają światła słonecznego. Niezależnie od tego, ekstremalne ciepło i bezpośrednie światło uszkodzą liście roślin, więc zawsze bądź ostrożny.

Czynnik nr 2. Konserwacja

Geumy są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, ale skorzystają na regularnym zabijaniu. Usunięcie martwych i wyblakłych kwiatów po zakwitnięciu geum pomoże im wyhodować więcej kwiatów i wydłużyć czas kwitnienia. Jednocześnie co trzy lata należy dzielić dojrzałe geum, aby je odmłodzić i zachować porządek.

Jak wspomniano wcześniej, niektóre geum wymagają światła, co jest korzystne, zwłaszcza w przypadku kwitnienia. Jednak chcesz zachować wilgotność gleby, zwłaszcza gdy jest lato lub gdy klimat jest gorący i wilgotny. Możesz uzupełnić glebę materią organiczną, aby poprawić jej retencję, ale pamiętaj, aby sprawdzić ją, gdy zrobi się mokra w zimie.

Jak nawozić geum? Możesz nawozić na początku i w okresie wegetacji, aby zachęcić do kwitnienia. Następnie traktuj je jak byliny i wczesną wiosną lekko nawozić zrównoważonym granulowanym nawozem.

Czynnik # 3. Typowe problemy z rosnącym geum

Geum nie są tak problematyczne, o ile utrzymujesz stabilne środowisko wzrostu i regularne praktyki zarządzania. Na przykład należy położyć nacisk na regularne dzielenie dojrzałych roślin, aby zapobiec szkodnikom i zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w obszarze. Usunięcie martwych i wysuszonych części roślin będzie korzystne nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale także dla zdrowia roślin.

Zimą należy również uważać na mokrą glebę, ponieważ może to spowodować gnicie korzeni. Z drugiej strony wilgoć i wilgotne liście mogą sprzyjać chorobom grzybiczym, takim jak mączniak prawdziwy. Jeśli zauważyłeś zainfekowane rośliny, najlepiej je natychmiast usunąć i sprawdzić warunki wzrostu.

Jeśli chodzi o szkodniki, ryjkowce winorośli są notorycznym problemem dla hodowców geum. Wyrazistym znakiem, że mogą być obecne, jest zauważenie, że koniec łodygi umiera. Jeśli tak, przesadz zainfekowane geum w inne miejsce.

Czynnik # 4. Propagacja

Ostatnim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy uprawie geum, jest właściwe dla nich techniki rozmnażania. Jak wspomniano wcześniej, podział to praktyka konserwacyjna, którą należy wykonywać co trzy lata. Dlatego też staje się to najpowszechniejszą techniką propagacji geum.

Dojrzałe geum można kopać i dzielić każdej wiosny lub wczesną jesienią i przesadzać w szklarni lub ogrodzie. Upewnij się, że po podzieleniu geum natychmiast zasadzisz, aby zapobiec ich wysychaniu. Co więcej, nie używaj podziałów ze zgniłymi lub chorymi częściami.

Niektórzy ogrodnicy używają również nasion do rozpoczęcia geum. Oczywiście zajmie to więcej czasu i będzie wymagało więcej wymagań niż podział. Można je jednak wysiewać w szklarni późną zimą lub wczesną wiosną, ale niektóre można też sadzić bezpośrednio w ogrodzie letnim lub wiosennym.

Jaką odmianę Geum powinieneś dostać?

Ogrodnicy często wybierają odmiany geum w zależności od kwiatów. Na przykład możesz sprawdzić odmiany Mrs. Bradshaw i Lady Stratheden, jeśli chcesz mieć duże kwiaty. Ta pierwsza ma szkarłatno-czerwone kwiaty, a pierwsza daje żółte.

Możesz również uprawiać odmianę Georgenberg, znaną z wydłużonego okresu kwitnienia w sezonie wegetacyjnym.

Wniosek

Geumy oferują różne odmiany kolorowych kwiatów i wydłużone okresy kwitnienia. Ale czy można nauczyć się hodować geum bez problemów? Ta roślina jest stosunkowo łatwa w uprawie, jeśli weźmie się pod uwagę cztery czynniki.

Po pierwsze, użyj szklarni, jeśli twój obszar jest suchy i wilgotny, ponieważ geum nie będzie dobrze się rozwijać w takich warunkach. Korzystanie ze szklarni zapewnia kontrolę nad klimatem w pomieszczeniu. Drugi to konserwacja, w ramach której chcesz sprawdzić, czy odmiana dobrze się rozwija w cieniu lub świetle.

Powinieneś również zapewnić wilgotność gleby i nawozić geum, aby pomóc im zdrowo rosnąć i kwitnąć. Trzecim czynnikiem jest przewidywanie potencjalnych problemów, których można łatwo uniknąć w stabilnych warunkach i praktykach wzrostu. Na koniec naucz się właściwej metody rozmnażania geum.

Jak uprawiać Kuklik. 4 czynniki sukcesu | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Problemy w uprawie pod osłonami

Wraz z końcem sierpnia kiedy wielu ogrodników  kończy sezon wegetacyjny, zaczyna rozmyślać nad następnym tunelem foliowym. Zbliża się również moment…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Przedplon w tunelu foliowym cz. 1

Cieplarnie umożliwiają uprawę warzyw już wczesną wiosną. Rzodkiewka, cebula, pomidory, szczypiorek oraz ogórki to tylko kilka z przedplonów możliwych do zasadzenia…

Więcej
Tunele foliowe

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym wynosi od 21°C do 27°C w ciągu dnia. Możemy zadać pytanie o…

Więcej
Bez kategorii

Zagospodarowanie upraw pod osłonami

Zagospodarowanie upraw pod osłonami powinno być zaplanowane tak, aby każdy fragment dostępnej przestrzeni przynosił plon. Tunele foliowe, pomimo tego iż…

Więcej
Tunele foliowe

3 powody, dla których pomidory lepiej rosną w szklarni

Przedłużenie sezonu wegetacyjnego, ochrona przed zmianami temperatury i gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi oraz bezpieczne środowisko uprawy to odpowiedzi na pytanie, dlaczego…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak nawozić bazylię? Trzy najlepsze rozwiązania.

Możesz dowiedzieć się, jak nawozić bazylię, aby odnieść prawdziwy sukces w jej uprawie. Weź pod uwagę trzy czynniki, ten artykuł…

Więcej