Jak uprawiać gożdziki w doniczkach. 2 proste kroki

Jak uprawiać gożdziki w doniczkach. 2 proste kroki

Nauczenie się, jak uprawiać dianthus w doniczkach w dwóch prostych krokach, pozwoli Ci mieć te wspaniałe goździki nawet bez dużej otwartej przestrzeni. Co więcej, możesz rozpocząć je w szklarni i zorganizować kolekcję kwiatów doniczkowych z doniczkami z tkaniny. Później możesz użyć roślin dianthus, które wyhodowałeś w innym zestawie, jako ściółkę.

Zanim przejdziesz dalej, warto zauważyć, że dianthus obejmuje wiele roślin i możesz wybierać spośród jednorocznych, dwuletnich i bylin. Najlepiej byłoby również wybrać odpowiednią odmianę lub odmianę dla swojej strefy uprawy. W przeciwnym razie użyj szklarni i dostosuj środowisko do idealnego stanu swoich roślin.

Jak skutecznie wyhodować Dianthus w doniczkach

Krok # 1. Przygotowanie nośnika i strony

Kluczową kwestią dla zagwarantowania zdrowego wzrostu diantusa jest wybrane podłoże. Chcesz żyznej, kredowej i nieco wilgotnej gleby o neutralnym pH. Jednak te cechy mogą się zmieniać w zależności od tego, jaki masz dianthus, ponieważ niektóre gatunki preferują kwaśną glebę, podczas gdy inne mają inne wymagania.

Co więcej, możesz potrzebować specjalnego podłoża, które dostarczy składników odżywczych potrzebnych roślinom dianthus. Aby dać ci ogólny pomysł, ogrodnicy wybierają coś z ściółką z kory lub naturalną glinką. Posiadanie perlitu i torfu powinno również poprawiać jakość podłoża.

Gdzie powinieneś umieścić swoje garnki? Korzystanie ze szklarni dla diantusa doniczkowego daje przewagę, ponieważ konstrukcja chroni je przed trudnymi warunkami klimatycznymi, takimi jak wiatr i deszcz. Teren powinien być jednak nasłoneczniony, aby powstały kolorowe i pachnące kwiaty dianthus.

Krok # 2. Sadzenie i konserwacja

Idealny czas na sadzenie diantusa to wiosna lub jesień, upewniając się, że niebezpieczeństwo mrozu minęło lub jeszcze nie nadeszło. Zawsze sprawdzaj spodziewane daty mrozu, aby w razie potrzeby móc umieścić ochronę lub rozpocząć w szklarni. Aby wysiać, delikatnie wciśnij nasiona do doniczki i utrzymuj wilgoć przez cały okres kiełkowania.

Kwiaty Dianthus ostatecznie rozwiną nasiona, które można zebrać z roślin doniczkowych. Z drugiej strony możesz pozwolić nasionom spaść na ziemię, jeśli znajdują się w ogrodzie, i będą dobrze rosnąć bez większej pomocy.

Podlewanie i karmienie diantusa w doniczkach

Każda odmiana dianthus różni się wymaganiami podlewania i nawożenia, dlatego najlepiej jest je najpierw sprawdzić. Jednak rośliny dianthus ogólnie tolerują pewną suchość. Podlewanie byłoby idealne tylko wtedy, gdy podłoże wyschnie, aby uniknąć nadmiernego podlewania, które może powodować problemy.

Z drugiej strony możesz nawozić w okresie wegetacji, aby pobudzić wzrost. Rób to raz w miesiącu, a także możesz nawozić, zanim zakwitną wiosną. Rośliny Dianthus nie są ciężkimi karmnikami, więc wystarczy im lekkie nawożenie.

Cięcie diantusa w doniczkach

Konieczne jest cięcie martwych kwiatów, liści i łodyg w doniczkowych roślinach dianthus. W ten sposób Twoja roślina będzie miała łatwiejszy czas tworzenia nowych kwiatów, ponieważ uschnięte części nie konkurują ze składnikami odżywczymi. Możesz przyciąć po okresie kwitnienia około jednej trzeciej rośliny, aby pomóc w lepszym wzroście na następny sezon.

Typowe problemy w uprawie Dianthus

Niezależnie od tego, gdzie uprawiasz dianthus, najlepiej przygotować się na typowe problemy, które możesz napotkać. Dobra wiadomość jest taka, że ​​rośliny te nie mają poważnych chorób, które mogłyby powstrzymać początkujących ogrodników. Proste praktyki zarządzania, takie jak warunki sanitarne, właściwe podlewanie i utrzymanie idealnych warunków, powinny pomóc w zapobieganiu chorobom grzybiczym i innym problemom.

Czy rośliny Dianthus są podatne na szkodniki? Być może wszyscy doświadczeni hodowcy dianthus wiedzą, jak denerwujące są mszelki. Oprócz praktyk zapobiegania szkodnikom zawsze możesz szukać organicznych środków owadobójczych, które powinny być równie skuteczne jak chemikalia.

Propagowanie Dianthus

Rośliny dianthus można sadzić w szklarni, aby zapewnić wzrost. W zależności od odmiany możesz rozmnażać się z sadzonek lub podziału. Proces każdej metody jest podobny do tego, jak będziesz uprawiać inne rośliny kwitnące.

Na przykład zbierz sadzonki dianthus z co najmniej trzema węzłami liści, a następnie ukorzeniaj je późnym latem lub jesienią do rozwoju po ośmiu tygodniach. Z drugiej strony podział jest doskonałą metodą, jeśli zauważysz ubytek dorosłej rośliny. Podzielić roślinę przed nowym pączkiem i upewnić się, że każda sekcja ma pąki.

Wniosek

Nie musisz rezygnować z posiadania cudownych różowych roślin, jeśli nie masz dużej przestrzeni. Będziesz zaskoczony, że nauka uprawy diantusa w doniczkach zajmuje tylko dwa kroki. Najpierw wybierz odpowiednie podłoże i lokalizację doniczek, które mogą być specyficzne dla wybranej odmiany dianthus.

Następnie można sadzić nasiona, dociskając je bezpośrednio do gleby i zapewniając wilgotność gleby, aby zachęcić do kiełkowania. Aby utrzymać pelargonie w doniczkach, podlewaj je tylko wtedy, gdy gleba jest sucha, a karmienie będzie idealne raz w miesiącu w okresie wegetacji i przed wiosennym kwitnieniem. Możesz także tworzyć lepsze kwiaty, odcinając martwe liście, łodygi i kwiaty.

Wreszcie, nie powinieneś mieć żadnego problemu ze szkodnikami i chorobami roślin dianthus. Nie są podatni na ciężkie choroby, o ile jesteś sumienny w praktykach zarządzania. Ale gdybyś zobaczył ich pospolite szkodniki, mszyce, organiczne pestycydy na rynku byłyby bezpiecznym rozwiązaniem.

Jak uprawiać gożdziki w doniczkach. 2 proste kroki

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Osłony ogrodowe i magazynowe – folia oraz plandeka - Bez kategorii
Bez kategorii

Osłony ogrodowe i magazynowe – folia oraz plandeka

Osłony ogrodowe i magazynowe - folia oraz plandeka - to materiały, które występują stale w ...
Czytaj więcej
Główne cele hodowli drobiu - Hodowla zwierząt
Hodowla zwierząt

Główne cele hodowli drobiu

W fermie drobiu hodowane są ptaki udomowione. Drób obejmuje kury, indyka, kaczki i gęsi. Kurczaki ...
Czytaj więcej
Uprawa fenkułu (koper włoski) w tunelu foliowym - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Uprawa fenkułu (koper włoski) w tunelu foliowym

Fenkuł to kolejna roślina, która zyskała popularność dzięki ogrodniczym cieplarniom. Do niedawna warzywo było traktowane ...
Czytaj więcej