Jak uprawiać chryzantemy ”Mums”na sprzedaż | KrosAgro

Chcesz wiedzieć, jak hodować mamy na sprzedaż? Każdy ogrodnik, który ma pasję do uprawy roślin, marzy o zrobieniu z tego dochodowego biznesu.

Jednak rynek kwiatów jest bardziej konkurencyjny niż myślisz. Aby osiągnąć zysk, musisz hodować i zbierać najlepsze kwiaty na rynku.

Rosnące mamy na sprzedaż? Oto jak:

Dorastanie mam jako praca na pełen etat jest jak zakładanie każdej innej firmy. Będziesz musiał poświęcić na to więcej czasu i wysiłku, tworząc biznesplan, promując swoje produkty i zarządzając swoimi finansami. Ale najpierw musisz zadbać o to, by Twoje mamy rosły zdrowo i pięknie.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak hodować mamy na sprzedaż, oto jak:

Krok 1:

Czy chcesz uprawiać kwiaty jako rośliny wieloletnie lub jednoroczne? Chociaż mamy uważane są za byliny, nie przetrwają przez cały sezon zimowy, jeśli posadzisz je jesienią. Jeśli zdecydujesz się uprawiać je jako jednoroczne, Twoi klienci będą wracać co roku, gdy umrą mamy.

Z drugiej strony byliny są idealne do przetrwania długoterminowego, ponieważ żyją dłużej niż rośliny jednoroczne. Możesz sprzedawać i pobierać wyższe opłaty za byliny, aby jak najlepiej wykorzystać swój zysk.

Krok 2:

Zanim otworzysz swoje drzwi dla publiczności, musisz poćwiczyć dorastanie pięknych, tętniących życiem, wysokiej jakości mam. Twoje kwiaty powinny być wystarczająco sprężyste, aby zachować ich piękno, gdy są wysyłane, pakowane lub przenoszone przez inne osoby. Jednak nie każdy ogrodnik może co roku produkować mamki tego samego rozmiaru i koloru. Możesz pozycjonować swoją firmę, sprzedając różne kombinacje.

Krok 3:

Następnym krokiem jest stworzenie biznesplanu zawierającego strategię marketingową, prognozy finansowe i nie tylko. Oblicz, jaki zysk musisz zarobić, aby zrównoważyć zwrot z inwestycji. Jednym z najczęstszych kosztów prowadzenia biznesu kwiatowego są nasiona, nawozy, doniczki, gleba, transport i szklarnia.

Krok 4:

Skontaktuj się ze sprzedawcami detalicznymi, które sprzedają kwiaty, takimi jak lokalne kwiaciarnie, sklepy spożywcze i sklepy z pamiątkami. Przedstaw swój pomysł na biznes i zapytaj, czy chcieliby odsprzedać Twoje kwiaty. Podaj im wszystkie potrzebne informacje – cenę, kolor, rozmiar, warunki uprawy itp. Oraz to, czym różnią się od innych. Zanim zdecydują się kupić Twoje kwiaty, mogą potrzebować zobaczyć, jak je uprawiasz.

Krok 5:

Innym sposobem sprzedaży kwiatów jest uczestnictwo w targach i festiwalach w Twojej okolicy oraz rozdawanie ulotek i wizytówek klientom i przechodniom – prezentuj piękne kompozycje w doniczkach, bukietach, wazonach i wiszących donicach. Stwórz atrakcyjną budkę, która przyciągnie uwagę ludzi. Pamiętaj, że udział w targach może wiązać się z koniecznością wniesienia opłaty.

Krok 6:

Gdy wszystko będzie gotowe, zareklamuj swoją firmę w Internecie za pomocą mediów społecznościowych i witryn kwiaciarni. Za niewielką opłatą możesz kupować reklamy na różnych platformach mediów społecznościowych. Twoi docelowi odbiorcy będą mogli zobaczyć Twoje posty, zwiększając świadomość marki.

Dlaczego sadzić swoje mamy w szklarni

Jeśli uprawiasz rośliny dla zysku, musisz upewnić się, że wszystko jest w porządku. Dzięki szklarni możesz kontrolować temperaturę i sadzić w dowolnym momencie, jednocześnie chroniąc rośliny przed owadami i żywiołami.

Poza tym, oto kilka powodów, dla których musisz hodować swoje mamy w szklarni:

Chroń swoje mamy przed szkodnikami, które mogą je uszkodzić

Spittlebugs, wciornastki, robaki czteroliniowe, owady z nalotami, świdry łodygowe, chrząszcze i inne owady, które żywią się mamami, mogą zniszczyć Twoje kwiaty i liście. Jeśli posadzisz je w szklarni, możesz zmniejszyć ryzyko przyciągania tych owadów. Ale jeśli zobaczysz kilka, pamiętaj, aby zabić je alkoholem i wacikiem.

Występują w różnych rozmiarach

Jeśli wciąż nie wiesz, czy rosnące mamy dla biznesu są dla Ciebie, możesz początkowo zainwestować w mały zestaw do szklarni. Szklarnie mają różne kształty i rozmiary, od dużego urządzenia po szklarnię stołową. Gdy już ustalisz, że szklarnie są dla Ciebie, możesz kupić bardziej trwałą szklarnię.

Ogrodnicy z ograniczoną przestrzenią

Jeśli planujesz sprzedaż mam, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby je sadzić, możesz kupić mini szklarnię. Możesz je umieścić na balkonach, tarasach i patio. Jego standardowy rozmiar sześciu stóp jest więcej niż wystarczający dla firm rozpoczynających działalność. Gdy Twoja firma się rozwinie, możesz kupić większą przestrzeń i szklarnię.

Uprawiaj rośliny o każdej porze roku

Szklarnia umożliwia kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu zgodnie z preferencjami roślin. Kiedy już stworzysz idealne środowisko do uprawy, możesz sadzić swoje mamy w dowolnym momencie. Możesz zacząć uprawiać jeszcze przed rozpoczęciem odpowiedniego sezonu w Twojej okolicy. Gdy pogoda się ociepli, możesz przenieść kwiaty do ogrodu.

Chroń swoje rośliny przed złą pogodą

Zła pogoda to wróg każdego ogrodnika. Chroń swoje rośliny przed mrozem, suszą, ulewnym deszczem i silnymi wiatrami, trzymając je w szklarni.

Ostateczne przemyślenia na temat tego, jak wyhodować mamy na sprzedaż

W sezonie jesiennym mamy są podstawą w prawie każdym gospodarstwie domowym. Wiedza o tym, jak wyhodować mamy na sprzedaż, może być dochodowym przedsięwzięciem dla zapalonych ogrodników. Będziesz mógł wyhodować piękne kwiaty do swojego domu i sprzedawać je z zyskiem. Win-win!

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak zrobić kompostownik?

Roślina podczas dojrzewania pobiera z ziemi składniki odżywcze, dlatego tak ważne jest regularnie wzbogacanie gleby o nawozy. Dostarczone do podłoża…

Więcej
Tunele foliowe

Komercyjne tunele foliowe – recepta dla profesjonalistów

Komercyjne tunele foliowe, dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, to z jednej strony rozwiązane efektywne, jeśli wziąć pod uwagę poniesione…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać jagody kamczackiej w tunelu foliowym?

Jagoda kamczacka z roku na rok staje się coraz większym rywalem borówki amerykańskiej. Smak leśnych jagód, działanie prozdrowotne, a zwłaszcza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać cyklameny na dwa proste sposoby.

Czy jesteś zainteresowany, tym jak rozmnażać cyklameny? Cyklameny zwane popularnie fiołkami alpejskimi to rośliny, które wytwarzają intensywnie kolorowe kwiaty. Wielu…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Całoroczny namiot mobilny

Namioty magazynowe ze względu na swoją uniwersalność znajdują swoją funkcję w firmach z wielu branż i sprawdzają się w różnych…

Więcej
Tunele foliowe

Co to jest tunel foliowy?

Choć zabrzmi to bardzo śmiało, tunel foliowy to jedno z lepszych narzędzi ogrodniczych, które może mieć ogrodnik. Główną zaletą cieplarni…

Więcej