Jak uprawiać chmiel w doniczkach. Przewodnik w 3 krokach

Potencjalnie użyteczną umiejętnością jest nauczenie się, jak uprawiać chmiel w doniczkach w trzech krokach. Podczas gdy niektórzy hodowcy koncentrują się na produkcji na dużą skalę, University of Kentucky dostrzegł równe znaczenie i zalety bycia hodowcą na małą skalę. W rzeczywistości możesz łatwo wybrać miejsce, w którym możesz dostarczyć chmiel, uprawiając go w mniejszej liczbie.

Uprawa chmielu może być opłacalnym przedsięwzięciem i nie musisz przeznaczać znacznej powierzchni, aby wypróbować tę produkcję. Dzięki temu artykułowi możesz produkować chmiel w doniczkach i nadal zapewnić dobrą jakość plonów. Ci, którzy mają ograniczoną przestrzeń, mogą bez problemu korzystać ze szklarni lub innego zabezpieczonego miejsca do uprawy chmielu.

Kompleksowy przewodnik dotyczący uprawy chmielu w doniczkach

Krok # 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem w uprawie chmielu w doniczkach jest przygotowanie miejsca i pojemników. Najlepiej byłoby wybrać lokalizację, która jest całkowicie nasłoneczniona, aby uzyskać optymalną produkcję. Nie chcesz jednak narażać swoich upraw na wyzwania, takie jak wiatr, ponieważ powoduje to uszkodzenie winorośli.

Możesz rozważyć umieszczenie doniczek w szklarni i dostosować niezbędne wymagania dotyczące uprawy i konserwacji chmielu, aby zapewnić wysokiej jakości kwiaty i owoce. A kiedy już zabezpieczysz lokalizację, przygotuj dobrze drenujące doniczki wypełnione mieszanką ziemi doniczkowej i perlitu.

Włóż kołki do pożywki w odpowiednich odstępach w zależności od wielkości doniczki. Zawiąż sznurkiem chmielowym na każdym kołku, aby uzyskać między nimi krzyżujący się wzór. Na koniec odetnij koniec sznurka i zawiąż je razem.

Krok # 2. Sadzenie

W zależności od rozmiaru garnka, wykop otwór u podstawy każdego kołka, aby otrzymać kłącze chmielu. Ułóż kłącze na miejscu przed przykryciem go ziemią doniczkową i podlewaniem na głębokość do czterech cali, aby wspomóc wzrost. W tym momencie pozwól glebie wyschnąć między podlewaniami, ale zapewnij wilgotność gleby na wysokości dwóch cali.

Uprawa w szklarni ułatwia również utrzymanie kłączy, ponieważ utrzymanie temperatury około 68 ° F jest łatwiejsze w pomieszczeniach. Można spodziewać się wzrostu już po dwóch tygodniach, a następnie można moczyć doniczki przez otwory drenażowe, gdy rośliny rozwiną winorośl.

Krok # 3. Konserwacja

Gdy chmiel rozwija winorośl, należy utrzymywać wilgotność gleby na poziomie trzech cali podłoża. Dostosuj częstotliwość podlewania do pogody, ale pamiętaj o zatopieniu roślin. Po pewnym czasie możesz również rozpocząć trenowanie winorośli na sznurku i kołku.

Możesz to zrobić, zapętlając ich końce na sznurku i wokół kołka i dostosowując je co dwa tygodnie, aż będą mogły rosnąć wzdłuż kratki. Rozwijaj chmiel, karmiąc go rozcieńczonym nawozem co cztery tygodnie od momentu wzejścia winorośli do owocowania. Nie zapomnij jednak o podlewaniu po każdym karmieniu, aby zapobiec spaleniu korzeni nawozem.

Inna praktyka konserwacyjna, o której należy pamiętać podczas uprawy chmielu w doniczkach, zapobiega zarastaniu winorośli przez kratę. Spowoduje to problemy, takie jak inwazje i choroby z powodu słabej cyrkulacji powietrza i wad wzrostu z powodu ciasnych korzeni i roślin. Przyciąć czubki winorośli i w razie potrzeby usunąć dolną część liści.

Jak wybrać chmiel do doniczek

Przydatną wskazówką dotyczącą wyboru odmian chmielu do uprawy jest konsultacja z kupującymi i innymi producentami. Dzięki pierwszemu możesz zabezpieczyć rynek, podczas gdy w drugim uzyskasz wgląd w to, które odmiany są najlepsze dla twojego obszaru. Pamiętaj, że każdy region ma inny klimat i gleby, które będą wspierać określone odmiany chmielu.

Warto również zastanowić się, czy zaczniesz od kłączy czy koron. Korzystając z omówionego powyżej przewodnika, możesz użyć kłącza do doniczek, ale pamiętaj, że korony są w pełni rozwiniętymi roślinami. Dlatego rozpoczęcie od kłączy będzie oznaczało dłuższy czas oczekiwania, ale wadą początkowych koron chmielowych jest to, że nie są one łatwe do wykorzystania.

Wymagania dotyczące doniczek i kratek dla chmielu

Uprawa chmielu w doniczkach może ograniczać przestrzeń, ponieważ musisz zapewnić wystarczająco dużo miejsca dla ich korzeni. Dlatego upewnij się, że używasz doniczki o średnicy co najmniej 20 cali, aby zapobiec skurczom korzeni. Krata lub kołek powinien mieć również około 1 x 2 x 8 cali, a doświadczeni hodowcy chmielu zalecają haczyk # 6.

Jak wspomniano wcześniej w przewodniku, chcesz również zapewnić odpowiednie podłoże i napełnić doniczki. Pamiętaj, że wzrost korzeni zależy nie tylko od wielkości doniczki, ale także od jakości drenażu podłoża. Gdy masz już dobrą mieszankę, przez okres wegetacji przeznacz dwie stopy sześcienne na każdy 20-calowy pojemnik z jednym kłączem i dwiema filiżankami płynnego nawozu.

Wniosek

Jeśli chcesz zająć się produkcją chmielu, ale masz ograniczoną przestrzeń, nadal możesz uzyskać wystarczający zysk. Wiedza o tym, jak uprawiać chmiel w doniczkach, może być nawet tak prosta, jak trzy kroki, aby rozpocząć pracę jako producent chmielu na małą skalę. Zacznij od przygotowania miejsca i pojemników, aby upewnić się, że są optymalne dla chmielu.

Krata powinna być również dobrze ugruntowana, aby można było trenować winorośle, gdy osiągną odpowiednią długość. Innym ważnym elementem uprawy chmielu w doniczkach jest zapewnienie wilgotności podłoża bez nadmiernego podlewania i uszkadzania roślin. Następnie możesz w razie potrzeby nawozić i przyciąć chmiel, aby zachować jego zdrowie w najlepszych warunkach.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak często nawozić sukulenty? | Uprawa sukulentów w tunelu hobbystycznym

Jeśli uprawa sukulentów w tunelu foliowym, jest dla Ciebie czymś nowym, prawdopodobnie zastanawiasz się nad ich pielęgnacją, a jednym z…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa cykorii w tunelu foliowym

Cykoria sałatowa jest warzywem liściastym bardzo podobnym do sałaty, jednakże posiada o wiele więcej substancji odżywczych. Jedną z zalet cykorii…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać kaladium? Uprawa i pielęgnacja kaladium

Kaladium to niezwykle efektowna, egzotyczna roślina należąca do rodziny obrazkowatych. Pochodzi z wilgotnych lasów tropikalnych, naturalnie występując na obszarze Argentyny…

Więcej
Bez kategorii

Komercyjny tunel foliowy dla plantatorów

Komercyjny tunel foliowy dla plantatorów to tańsze od szklarni rozwiązanie na całoroczną uprawę pod osłonami. Do niedawno istniało przekonanie, że…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Konstrukcje stalowe z kratownicą

Konstrukcje stalowe z wyposaża się w kratownicę, aby ustabilizować i wzmocnić strukturę, aby jeszcze lepiej znosiła warunki atmosferyczne na nią…

Więcej
Tunele foliowe

Komercyjne tunele foliowe – recepta dla profesjonalistów

Komercyjne tunele foliowe, dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, to z jednej strony rozwiązane efektywne, jeśli wziąć pod uwagę poniesione…

Więcej